Jump to content

Xperia X10 mini / mini pro : Iridium ROM


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

dark dog μηπως μπορεις να μου υποδειξεις που μπορω να βρω το scriptaki για dalvik to sd για να το βαλω στο κινητο με το iridium carbon χωριστα?

 

ευχαριστω

 

Υπάρχει εδώ ένα flashable πακετάκι, παρόλαυτά είναι μόνο για ext4.

 

Κάνε υπομονή 1-2 μερούλες θα κάνω κάποιο edit στα τωρινά script και θα ανεβάσω μια ανανεωμένη εκδοχή του app2SD.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει εδώ ένα flashable πακετάκι, παρόλαυτά είναι μόνο για ext4.

 

Κάνε υπομονή 1-2 μερούλες θα κάνω κάποιο edit στα τωρινά script και θα ανεβάσω μια ανανεωμένη εκδοχή του app2SD.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Αρχικό μήνυμα από mobile_hacker

 

Η μονη λυση ειναι το "data2sd", δηλαδη η μεταφορα *και* του καταλογου /data/data στην καρτα sd. Φυσικα δεν ειναι τοσο απλο γιατι θα το ειχαμε ολοι, αλλα απαιτει η καρτα sd να ειναι class 8 ή ακομη καλυτερα class 10. Αν το θεωρεις αναγκαιο μπορεις να αγορασεις μια τετοια καρτα και δεν θα ξανα εχεις προβλημα χωρου

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Συνθετη μου & mobile_hacker,,καλο βραδυ.....και στους υπολοιπους φυσικα...!!!

 

ΕΡΩΤΗΣΗ.....

 

Υπαρχει καποιο script στο αμεσο μελλον,,που να βελτιωνει το app2sd σε σχεση με την καταναλωση σε MB (μνημης τηλεφωνου / ext3.....)?????

 

Aν και το app2sd σου λυνει τα χερια,οσον αφορα την διαθεσιμοτητα χωρου σε MB, θα θελα πολυ να βρεθει καποιος εγκεφαλος,,που να μπορεσει να αδειασει τους φακελους ( data / data ),που απο οτι προσεξα ειναι και ο φακελος που ξεφτιλιζει / καταναλωνει,τα περισσοτερα MB στην μνημη του τηλεφωνου.......

 

Τι λετε ρε μορτες,,υπαρχει περιθωριο βελτιωσης......???:confused:

 

Η μονο αυτο που προτεινει ο φιλος mobile_hacker,,,μεταφορα φακελου (data / data) στην -SD- για να λυθει το θεμα χωρου σε υπερθετικο βαθμο.....!!

 

Αν και σημερα δανειστηκα μια -class 10,8G- και εκανα την μεταφορα του φορτωμενου επιτηδες φακελου ( data / data στην -SD-) και θα θελα να σας πληροφορισω και εσενα ΣΥΝΘΕΤΗ ΜΟΥ..!!:respect: Αλλα και τον μαθηματικο(=τετραγωνη λογικη+++++) mobile_hacker......:respect:

Οτι το συστημα ετρωγε πολλες -comples-,, σε πολλες απο τις προσπαθειες μου να τρεξω διαφορες εφαρμογες......

Η ασταθεια και το αλαλουμ ηταν εμφανεστατα....(και το μονο που εκανα ηταν αντγραφη data / data σε -SD- και κατοπιν διαγραφη του με τον rootexplorer απο την θεση data / data,,ο φακελος ειχε 165MB μεγεθος και περιειχε ολους τους φακελους με την ονομασια (com. + σχεδον ολες τις εφαρμογες του συστηματος) με τους υποφακελους τους ο καθενας & reboot.......το αναφερω μηπως και κατι δεν εκανα σωστα.....:!:

 

Τι λετε ρε μορτες,,,,θα υπαρξει τροπος....?????

 

Υ.Γ.(Φιλε mobile_hacker αν καταφερεις αυτο που παλευεις να κανεις.....μακαρι Θεε μου...!!!!!! νομιζω οτι θετεις την βαση για να βγαλεις χοντρο πακετο.....!!!!!

ΒΟΥΡΡΡ....!!!!! ΓΙΑ ΚΑΤΟΧΥΡΩΣΗ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΚΟ-ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ....:lol:) κρατα μας ενημερους......!!!!!!

 

Παντως...!!!! ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ...ΡΕ ΤΣΑΚΑΛΙΑΑΑΑ....!!!!! :thanks:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Αρχικό μήνυμα από mobile_hacker

 

Η μονη λυση ειναι το "data2sd", δηλαδη η μεταφορα *και* του καταλογου /data/data στην καρτα sd. Φυσικα δεν ειναι τοσο απλο γιατι θα το ειχαμε ολοι, αλλα απαιτει η καρτα sd να ειναι class 8 ή ακομη καλυτερα class 10. Αν το θεωρεις αναγκαιο μπορεις να αγορασεις μια τετοια καρτα και δεν θα ξανα εχεις προβλημα χωρου

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Συνθετη μου & mobile_hacker,,καλο βραδυ.....και στους υπολοιπους φυσικα...!!!

 

ΕΡΩΤΗΣΗ.....

 

Υπαρχει καποιο script στο αμεσο μελλον,,που να βελτιωνει το app2sd σε σχεση με την καταναλωση σε MB (μνημης τηλεφωνου / ext3.....)?????

 

Aν και το app2sd σου λυνει τα χερια,οσον αφορα την διαθεσιμοτητα χωρου σε MB, θα θελα πολυ να βρεθει καποιος εγκεφαλος,,που να μπορεσει να αδειασει τους φακελους ( data / data ),που απο οτι προσεξα ειναι και ο φακελος που ξεφτιλιζει / καταναλωνει,τα περισσοτερα MB στην μνημη του τηλεφωνου.......

 

Τι λετε ρε μορτες,,υπαρχει περιθωριο βελτιωσης......???:confused:

 

Η μονο αυτο που προτεινει ο φιλος mobile_hacker,,,μεταφορα φακελου (data / data) στην -SD- για να λυθει το θεμα χωρου σε υπερθετικο βαθμο.....!!

 

Αν και σημερα δανειστηκα μια -class 10,8G- και εκανα την μεταφορα του φορτωμενου επιτηδες φακελου ( data / data στην -SD-) και θα θελα να σας πληροφορισω και εσενα ΣΥΝΘΕΤΗ ΜΟΥ..!!:respect: Αλλα και τον μαθηματικο(=τετραγωνη λογικη+++++) mobile_hacker......:respect:

Οτι το συστημα ετρωγε πολλες -comples-,, σε πολλες απο τις προσπαθειες μου να τρεξω διαφορες εφαρμογες......

Η ασταθεια και το αλαλουμ ηταν εμφανεστατα....(και το μονο που εκανα ηταν αντγραφη data / data σε -SD- και κατοπιν διαγραφη του με τον rootexplorer απο την θεση data / data,,ο φακελος ειχε 165MB μεγεθος και περιειχε ολους τους φακελους με την ονομασια (com. + σχεδον ολες τις εφαρμογες του συστηματος) με τους υποφακελους τους ο καθενας & reboot.......το αναφερω μηπως και κατι δεν εκανα σωστα.....:!:

 

Τι λετε ρε μορτες,,,,θα υπαρξει τροπος....?????

 

Υ.Γ.(Φιλε mobile_hacker αν καταφερεις αυτο που παλευεις να κανεις.....μακαρι Θεε μου...!!!!!! νομιζω οτι θετεις την βαση για να βγαλεις χοντρο πακετο.....!!!!!

ΒΟΥΡΡΡ....!!!!! ΓΙΑ ΚΑΤΟΧΥΡΩΣΗ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΚΟ-ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ....:lol:) κρατα μας ενημερους......!!!!!!

 

Παντως...!!!! ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ...ΡΕ ΤΣΑΚΑΛΙΑΑΑΑ....!!!!! :thanks:

 

Μην αγχώνεσε τα πιο πολλά crash που είχες δεν γίνονται αν όταν εγκαταστήσεις το data2sd έχεις μόνο τις εφαρμογές συστήματος και εγκαταστήσεις τις δίκες σου μετά... Φαντάσου πως εγώ έτρεχα στο προ μου app/dalvik-cache/data2sd για σχεδόν 2 εβδομάδες σε μια κάρτα class4 με ext2 partition, και στην ουσία lag είχα μόνο στην εκκίνηση, και μερικές φορές όταν το ζορίζα άγρια.

Edited by zxr
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσε τα πιο πολλά crash που είχες δεν γίνονται αν όταν εγκαταστήσεις το data2sd έχεις μόνο τις εφαρμογές συστήματος και εγκαταστήσεις τις δίκες σου μετά... Φαντάσου πως εγώ έτρεχα στο προ μου app/dalvik-cache/data2sd για σχεδόν 2 εβδομάδες σε μια κάρτα class4 με ext2 partition, και στην ουσία lag είχα μόνο στην εκκίνηση, και μερικές φορές όταν το ζορίζα άγρια.

 

Mobile _hacker......για αλλη μια φορα εγραψες...

 

Σημερα νομιζω ....πως ειχες δικιο για αυτο που μου ειπες χθες.....:lol:

 

Να εισαι καλα ρε Μορτηηη....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Με την Iridium rom χρειαζετε να χρησημοποιω set cpu kai autokiller οπως παλια η δεν χρειαζετε?

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Με την Iridium rom χρειαζετε να χρησημοποιω set cpu kai autokiller οπως παλια η δεν χρειαζετε?

 

Καλησπέρα ion008,

 

Στην iridium εγώ προσωπικά δεν έχω χρησιμοποιήσει SetCPU και autokiller ακόμα. Λόγω JIT δεν έχω προβλήματα απόδοσης αλλά και κατανάλωσης. Καθένας όμως μπορεί να κάνει τις δοκιμές του ώστε να δει αν υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης.

 

Στο τέλος τέλος αν δεν λειτουργήσουν όπως ακριβώς θέλεις, κάνεις μια απεγκατάσταση και ούτε γάτα ούτε ζημιά! :D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ion008,

 

Στην iridium εγώ προσωπικά δεν έχω χρησιμοποιήσει SetCPU και autokiller ακόμα. Λόγω JIT δεν έχω προβλήματα απόδοσης αλλά και κατανάλωσης. Καθένας όμως μπορεί να κάνει τις δοκιμές του ώστε να δει αν υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης.

 

Στο τέλος τέλος αν δεν λειτουργήσουν όπως ακριβώς θέλεις, κάνεις μια απεγκατάσταση και ούτε γάτα ούτε ζημιά! :D

 

Οκ ευχαριστω νομιζω θα δοκιμασω χωρις αυτα οπως εσυ και θα συγκρινω τις 2 περιπτωσεις :)

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω νομιζω θα δοκιμασω χωρις αυτα οπως εσυ και θα συγκρινω τις 2 περιπτωσεις :)

 

Τα αποτελεσματα ειναι απογοητευτηκα με Iridium rom το κινητο φυσαγε πρωτη φορα ειδα βιντεο απο utube να παει σφαιρα και γενικα στο benchmark μου εδινε 585 χαλαρα ......απο κει και περα ...η μπαταρια δεν πηγαινε ουτε μερα μαλιστα ενα βραδυ το φορτισα ως 100% το βγαζω απο την πριζα στο λεπτο επεσε στα 99 μου θημηζει το bug της 1.6,.....το κουφο δεν ειναι αυτο ειναι το οτι μετα το εσβησα και το πρωι που το ανοιξα το κινητο ηταν στο 89% νταξει καλα τα αλογα αλλα θελουν και βενζηνη οποτε πισω στην 0.24 .......οπου μετα απο φορτιση κρατησε και πηγε απο το πρωι εως τις 3 το μεσημερη απο 100 σε 98% μονο παντα με τα ιδια setup και εφαρμογες εννοητε οτι τις 3 και μετα το ξεσκησα σε wifi, dowload,σεταρισματα μπες βγες πανω κατω δεξα ζερβα ως τωρα το κινητο εχει βραση η μπαταρια ειναι 40 βαθμους κελσιου και ειναι στα 34% αυτα....

Κριμα γιατι η πηγη ειναι εκει δοκιμασα το νερο δεν μπορω να το ξεχασω και ομως δεν μπορω να πιω εννοω την Iridium Fantastic Rom κριμα :(

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

...κι οτι έλεγα να την βάλω!!

Έχει πραγματικά τέτοιο μεγάλο πρόβλημα με την μπαταρία η είναι μεμονωμένη περίπτωση??

Link to comment
Share on other sites

...κι οτι έλεγα να την βάλω!!

Έχει πραγματικά τέτοιο μεγάλο πρόβλημα με την μπαταρία η είναι μεμονωμένη περίπτωση??

 

Πιθανοτατα μεμονομενη. Οχι μονο να δοκιμασης θα ελεγα οτι επιβαλετε κιολας ειναι σα να σου λενε να οδηγησης εστω και δοκιμαστικα μια φεραρι ....θα ελεγες οχι ??????

 

Απ τα εντελως κουφα απορω πως δουλευει και μαλιστα παει και σφαιρα χεχε!

Μεχρι ποτε δεν ξερω:lol:

Τι εννοω εχω mini pro αλλα αντι για U20i meta to jit enable μου βγαζει Ε10i επισης ενω φλασαρισα με την τελευταια εκδοση δηλαδη την ....0.24 μετα το jit enable μου ωγαζει .....0.504 αλλα δουλευει κανονικοτατα αν και εχασα προς στιγμην το ροοτ και χρειαστηκε να το ξαναβαλω οπως και το busy box απο sterricson.

Παραθετω τις εικονες ...!!!

Αλλα στο quadrand σκιζει:)

 

Ααα επισης το SEUS μου λεει οτι εχω το νεοτερο λογισμικο ....ποπο Frankenstein εγινε το κινητο :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

ολα ωραια και καλα αλλα γιατι δεν μπορω να βαλω δικους μου υχους? (mp3) τα κανω move στην θεση που ειναι τα alarm αλλα δεν το βρισκω μετα :( το αντιστιχο και στα ringtones αλλα δεν τα βλεπω, ποιο ειναι το κολπο?
Link to comment
Share on other sites

Απ τα εντελως κουφα απορω πως δουλευει και μαλιστα παει και σφαιρα χεχε!

Μεχρι ποτε δεν ξερω:lol:

Τι εννοω εχω mini pro αλλα αντι για U20i meta to jit enable μου βγαζει Ε10i επισης ενω φλασαρισα με την τελευταια εκδοση δηλαδη την ....0.24 μετα το jit enable μου ωγαζει .....0.504 αλλα δουλευει κανονικοτατα αν και εχασα προς στιγμην το ροοτ και χρειαστηκε να το ξαναβαλω οπως και το busy box απο sterricson.

Παραθετω τις εικονες ...!!!

Αλλα στο quadrand σκιζει:)

 

Ααα επισης το SEUS μου λεει οτι εχω το νεοτερο λογισμικο ....ποπο Frankenstein εγινε το κινητο :)

 

φιλε dark παρε θεση.ισχυουν τα παραπανω προβληματα στην iridium????

αν ναι μην την βαζουμε και τρεχουμε μετα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε dark παρε θεση.ισχυουν τα παραπανω προβληματα στην iridium????

αν ναι μην την βαζουμε και τρεχουμε μετα.

 

Δεν νομίζω οτι έχω να πω κάτι. Όλα είναι θέμα trial and error.

 

Δοκιμάζεις κάτι, σε βολεύει το κρατάς. Αν συμβαίνει το αντίθετο, υπάρχει το xrecovery, επαναφέρεις το backup σου και δεν τρέχει κάστανο.

 

 

Την rom, την έχουν δοκιμάσει αρκετοί (μιλάω και για mini και για mini pro) πριν γίνει το release, και δεν ανέφεραν προβλήματα μπαταρίας (Αυτό δεν σημαίνει οτι η περίπτωση του ion008 δεν θα ληφθεί υπόψιν).

 

Απλά για να ξεκαθαρίζουμε κάποια πράγματα:

 

- Η Iridium βασίζεται στην stock 2.0.2.A.0.24 (συνεπώς καταναλώνει ενέργεια ανάλογη)

 

-Έχει ενεργό JIT (για το οποίο δεν έχουν αναφερθεί φαινόμενα υπερκατανάλωσης ενέργειας), οπότε είτε με Iridium, είτε ξεχωριστά να το κάνεις εγκατάσταση, σχεδόν τα ίδια lib είναι.

 

Αυτά τα λίγα για τα βασικά συστατικά της Iridium.

 

Δεν μπορώ να ξέρω τι widget κάνει εγκατάσταση ο καθένας σας, στην προσωπική μου συσκευή πάντως, η rom έχει ακριβώς την ίδια αυτονομία με την stock.

 

 

 

@ion008: Περιττό να σου πω πως έχεις flashάρει πακετάκι JIT με build.prop από mini. Βρές build.prop από mini pro γιατί στο επόμενο flash με SEUS σε βλέπω για brick.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι έχω να πω κάτι. Όλα είναι θέμα trial and error.

 

Δοκιμάζεις κάτι, σε βολεύει το κρατάς. Αν συμβαίνει το αντίθετο, υπάρχει το xrecovery, επαναφέρεις το backup σου και δεν τρέχει κάστανο.

 

 

Την rom, την έχουν δοκιμάσει αρκετοί (μιλάω και για mini και για mini pro) πριν γίνει το release, και δεν ανέφεραν προβλήματα μπαταρίας (Αυτό δεν σημαίνει οτι η περίπτωση του ion008 δεν θα ληφθεί υπόψιν).

 

Απλά για να ξεκαθαρίζουμε κάποια πράγματα:

 

- Η Iridium βασίζεται στην stock 2.0.2.A.0.24 (συνεπώς καταναλώνει ενέργεια ανάλογη)

 

-Έχει ενεργό JIT (για το οποίο δεν έχουν αναφερθεί φαινόμενα υπερκατανάλωσης ενέργειας), οπότε είτε με Iridium, είτε ξεχωριστά να το κάνεις εγκατάσταση, σχεδόν τα ίδια lib είναι.

 

Αυτά τα λίγα για τα βασικά συστατικά της Iridium.

 

Δεν μπορώ να ξέρω τι widget κάνει εγκατάσταση ο καθένας σας, στην προσωπική μου συσκευή πάντως, η rom έχει ακριβώς την ίδια αυτονομία με την stock.

 

 

 

@ion008: Περιττό να σου πω πως έχεις flashάρει πακετάκι JIT με build.prop από mini. Βρές build.prop από mini pro γιατί στο επόμενο flash με SEUS σε βλέπω για brick.

 

συγνωμη για την επιφυλαξη που εξεφρασα πριν φιλε dark αλλαδεν ξερω και πολλα απο ανανηψη κινητων και πριν κανω κατι θελω να ειμαι σιγουροσ.συνεχισε την υπεροχη δουλεια που κανεις.:)

 

και κατι αλλο που ξεχασα.οταν λενε στην iridium αν εγκαθιστω εφαρμογες πρεπει να εχει reboot η κατι τετοιο τελωσπαντων τι εννοουν?πως το καταλαβαινω αυτο?

 

ευχαριστω και παλι!!!!!!!!!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για την επιφυλαξη που εξεφρασα πριν φιλε dark αλλαδεν ξερω και πολλα απο ανανηψη κινητων και πριν κανω κατι θελω να ειμαι σιγουροσ.συνεχισε την υπεροχη δουλεια που κανεις.:)

 

και κατι αλλο που ξεχασα.οταν λενε στην iridium αν εγκαθιστω εφαρμογες πρεπει να εχει reboot η κατι τετοιο τελωσπαντων τι εννοουν?πως το καταλαβαινω αυτο?

 

ευχαριστω και παλι!!!!!!!!!!!

 

Είμαι της άποψης, οτι όταν γενικά δεν είσαι γνώριμος με κάτι, πρώτα παίζεις με πιο απλά mod και μετά πας σε κάτι πιο εξειδικευμένο.

 

Για την εγκατάσταση της rom χρειάζεται πρώτα εγκατάσταση xrecovery, συν ένα "ιδιαίτερο" partitioning της sd που από μόνες τους, απαιτούν γνώση ανώτερη του μέσου χρήστη. Οπότε πριν κάνουμε οτιδήποτε, Διαβάζουμε τα disclaimer στο 1ο post.

 

Με την Iridium κάνεις κανονικά εγκατάσταση εφαρμογών. Αν θέλεις να αλλάξεις theme, τότε επιβάλλεται να το αλλάξεις με theme που έχει ενσωματωμένο το reboot mod. Αυτό συμβαίνει γιατί τα αρχεία της Iridium, είναι μεταποιημένα με τέτοιο τρόπο ώστε να δουλεύουν μόνο με themes τα οποία έχουν αυτήν την μετατροπή.

 

 

ΥΓ:Την καλημέρα μου κιόλας!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εξηγησε με λιγο κατι γιατι εχω μπερδευτει.

Την επομενη φορα που θα γινει μια αλλαγη απο την SE (πχ update ή dualtouch) και το "προσαρμοσεις" στην ρομ σου, θα γινει παλι "format" στο κινητο? Δηλαδη θα γινει οπως οταν την πρωτοβαλαμε, ή με καποιο τροπο (xrecovery?) θα αλλαχτουν μονο αυτα που χρειαζεται και το κινητο μας θα παραμεινει οπως το εχουμε φτιαξει?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Εξηγησε με λιγο κατι γιατι εχω μπερδευτει.

Την επομενη φορα που θα γινει μια αλλαγη απο την SE (πχ update ή dualtouch) και το "προσαρμοσεις" στην ρομ σου, θα γινει παλι "format" στο κινητο? Δηλαδη θα γινει οπως οταν την πρωτοβαλαμε, ή με καποιο τροπο (xrecovery?) θα αλλαχτουν μονο αυτα που χρειαζεται και το κινητο μας θα παραμεινει οπως το εχουμε φτιαξει?

 

Με xrecovery θα γίνουν οι αλλαγές και θα αλλαχτούν μόνο αυτά που πρέπει να αλλαχτούν (δλδ δεν θα έχουμε απώλεια δεδομένων και εφαρμογών χρήστη)

 

:D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@ion008: Περιττό να σου πω πως έχεις flashάρει πακετάκι JIT με build.prop από mini. Βρές build.prop από mini pro γιατί στο επόμενο flash με SEUS σε βλέπω για brick.

 

Θα ηθελα να πω πως εδω μεσα μιλαμε για να αναδεικνύουμε καποια προβληματα μεμονομενα και μη, για να βρισκονται λυσεις και να γινονται ολα με τον καιρο καλυτερα και οχι στασιμα τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω.

Λεγοντας το προβλημα μας βοηθαμε τον προγραματιστη να κανει το προγραμα του καλυτερο μονο και εφοσεων υπαρχει χρειαν, να πω πως μονο εδω γινετε αυτο καμια SE kai HTC δεν θα μας ακουγε ετσι γιαυτο μην πανικοβαλεστε.

Οσο για το δικο μου προβλημα με την μπαταρια ισως να οφειλετε και στο οτι κατα την φορτιση το κινητο ανοιγη οπως στην V.1.6 τοτε ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα οπως και πολοι αλλοι.Ομως καπου διαβασα οτι το xrecovery ευθυνετε για το οτι το κινητο μενει ανοικτο κατα την φορτηση και μαλλον δεν φταει η Iridium rom του φιλου Dark.

Το κινητο τωρα ειναι με app2sd, Jit enabled zipaligned VMheap 32 αλλα εξακολουθω να στερουμε της εξαιρετικης Iridium rom.

Φιλε Dark σε ευχαριστω για την υποδειξη θα την πατουσα σιγουρα πιστευω πως τωρα ειναι ενταξη και ελπιζω με το σωστο build prop....ευχομαι δηλαδη παραθετω φοτο και ελπιζω να ειναι το σωστο

Edited by zxr
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω εδω κ μερες βαλει την συγκεκριμενη rom δεν αντιμετωπιζω κατι ιδιαιτερο .Το κινητο εχει γινει πιο γρηγορο θα ελεγα κ η μπαταρια ειναι η γνωστη μπαταρια που ειχα απο την μερα που αγορασα το κινητο (βλαμενη ....) κραταει αναλογα την χρηση. Αλλα νομιζω αξιζει να δοκιμασει καποιος (που ψιλοασχολειται ) την iridium ....
Link to comment
Share on other sites

@ion008: Περιττό να σου πω πως έχεις flashάρει πακετάκι JIT με build.prop από mini. Βρές build.prop από mini pro γιατί στο επόμενο flash με SEUS σε βλέπω για brick.

τωρα ειναι ενταξη και ελπιζω με το σωστο build prop....ευχομαι δηλαδη παραθετω φοτο και ελπιζω να ειναι το σωστο

 

 

Φιλε μου ion008,,εισαι ενταξει με το build .prop...

 

Eχω και εγω ενα ιδιαιτερο θεμα με την - iridium rom -.............!!!!!!!!!!!!

 

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ NA την αφαιρεσω απο την συσκευη μου...ακομα και αν μου δωσουν αλλες δυο (συσκευες) δωρο......!!!!!!!!!!!!(+ κανενα θεμα με μπαταρια εδω και 1 μηνα)

 

Ετσι και αλιως,,χωρις την iridium...Θα ειναι για πεταμα....!!!!

 

ΘΕΛΩ IRIDIUM REEEE....!!!!!!!!

 

Υ.Γ.(Τα σεβη μου Συνθετη,,χαθηκαμε ρεεε....!!!! και δεν φταιω εγω...

Κατανοω οτι εχεις δουλειες,και για αυτο δεν ενοχλω....)

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα

 

ποια ειναι η διαφορα ext2, ext3 κλπ περα απο οτι ειναι (μαλλον) διαφορετικο filesystem?

 

θελω να πω κερδιζουμε κατι?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα

 

ποια ειναι η διαφορα ext2, ext3 κλπ περα απο οτι ειναι (μαλλον) διαφορετικο filesystem?

 

θελω να πω κερδιζουμε κατι?

 

ευχαριστω

 

Φυσικά. Λόγω του journaling που έχει το ext3 έχουμε υψηλότερες ταχύτητες δεδομένων και είναι επίσης και πιο σταθερό.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...