Jump to content

Xperia X10 mini / mini pro : Iridium ROM


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι ?

Μπορω να βαλω εκεινη την προβολη μπαταριας που περιγραφεται σε εκεινον τον οδηγο που εμφανιζει αριθμητηκα την μπαταρια στην μπαρα επανω?

Επισης ο Dolphin mini ειναι καλος browser και ταχυτατος και με gestures για ευκολια.Ασχετο απλα το ειδα πιο πανω.

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ?

Μπορω να βαλω εκεινη την προβολη μπαταριας που περιγραφεται σε εκεινον τον οδηγο που εμφανιζει αριθμητηκα την μπαταρια στην μπαρα επανω?

Επισης ο Dolphin mini ειναι καλος browser και ταχυτατος και με gestures για ευκολια.Ασχετο απλα το ειδα πιο πανω.

 

Θεωρητικά στην Iridium μπορείς να κάνεις εγκατάσταση οποιοδήποτε framework-res.apk δούλευε και στην 2.0.A.0.504 αρκεί να έχει ενσωματωμένο το reboot mod.

 

Από την άλλη, νομίζω πως αλλάζουν και κάποια πράγματα στο framework.jar και στο android.policy.jar.

 

Καλύτερη λύση: κάνεις ένα nandroid backup, το δοκιμάζεις και αν πάει στραβά επαναφέρεις.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά στην Iridium μπορείς να κάνεις εγκατάσταση οποιοδήποτε framework-res.apk δούλευε και στην 2.0.A.0.504 αρκεί να έχει ενσωματωμένο το reboot mod.

 

Από την άλλη, νομίζω πως αλλάζουν και κάποια πράγματα στο framework.jar και στο android.policy.jar.

 

Καλύτερη λύση: κάνεις ένα nandroid backup, το δοκιμάζεις και αν πάει στραβά επαναφέρεις.

 

Νταξει δεν πειραζει που δεν καταλαβα πολλα αλλα μονο το nandroid πεμου απο που το κανω και ολα καλα :lol:

 

EDIT Μπα ο οδηγος του kwtsoylh με φοβησε............Όλα τα βήματα πρέπει να γίνουν ακριβώς και όχι στο περίπου,

αλλιώς σε περίπτωση λάθους η συσκευή πάει κατευθείαν για brick

και θέλει flash και restore. Αυτός ο οδηγος θα εγκαταστήσει μια καθαρή έκδοση του framework(2.1 original με το default X10 mini & mini pro theme)

αστο καλητερα αν και ηταν πολυ καλο το ειχα πριν και μου αρεσε

Edited by ion008
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Νταξει δεν πειραζει που δεν καταλαβα πολλα αλλα μονο το nandroid πεμου απο που το κανω και ολα καλα :lol:

 

Μεσω του xRecovery:

Πατας Backup and restore, επιλεγεις backup, περιμενεις 2 λεπτα να γινει το backup και εισαι ετοιμος

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Μεσω του xRecovery:

Πατας Backup and restore, επιλεγεις backup, περιμενεις 2 λεπτα να γινει το backup και εισαι ετοιμος

 

Ποπο τη εργαλειο αυτο το ρεκοβερι νταξει θα το δοκιμασω και θα σε πω

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτη την Rom.

Περνω backup με το xrecovery. Λογικα δεν θα με ειναι λιγο αχρηστο? αφου πολλα αρχεια σωζονται στην SD και αν καποια στιγμη θελω να επανελθω (πχ σε 1 βδομαδα) θα εχουν αλλαξει και καποια απο αυτα...δεν θα υπαρχουν μετα μπερδεματα? (ασυμβατοτητες)

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτη την Rom.

Περνω backup με το xrecovery. Λογικα δεν θα με ειναι λιγο αχρηστο? αφου πολλα αρχεια σωζονται στην SD και αν καποια στιγμη θελω να επανελθω (πχ σε 1 βδομαδα) θα εχουν αλλαξει και καποια απο αυτα...δεν θα υπαρχουν μετα μπερδεματα? (ασυμβατοτητες)

 

Το μονο που μπορει να συμβει ειναι να εχεις τον φακελο /data μιας εφαρμογης και να μην εχεις την εφαρμογη (αν πχ την εχεις διαγραψει). Αλλα σκεψου πως θα εχεις τις ρυθμισεις σου, το θεμα σου (αν εχεις αλλαξει), τις επαφες σου κτλπ. Στην ουσια δηλαδη η συσκευη σου 8α ειναι οπως την στιγμη που πηρες το backup. Αρκετα χρησημο κατα την γνωμη μου..

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Μεσω του xRecovery:

Πατας Backup and restore, επιλεγεις backup, περιμενεις 2 λεπτα να γινει το backup και εισαι ετοιμος

 

Aκυρο το θεμα με την μπαταρια με γυρναει στο μπλε theme της SE οποτε restore με xrecovery

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μπορει να συμβει ειναι να εχεις τον φακελο /data μιας εφαρμογης και να μην εχεις την εφαρμογη (αν πχ την εχεις διαγραψει). Αλλα σκεψου πως θα εχεις τις ρυθμισεις σου, το θεμα σου (αν εχεις αλλαξει), τις επαφες σου κτλπ. Στην ουσια δηλαδη η συσκευη σου 8α ειναι οπως την στιγμη που πηρες το backup. Αρκετα χρησημο κατα την γνωμη μου..

 

Tην Καλησπερα μου στον mobile_hacker και στους υπολοιπους.....!!!

 

Δηλαδη φιλε mobile_hacker....!!!! για να καταλαβω,,,αν θελει καποιος να παρει -buckup- με το -xrecovery- το -ext3 partition- και να και να σωσει οσες εφαρμογες εχει εγκαταστησει εκει.......

 

Δεν μπορει μονο με την συσκευη + xrecovery να το κανει.......??????

 

EDIT.υπαρχει καποιος τροπος να παρει -backup- με xrecovery τα παντα μεσα στην συσκευη του (επαφες-ρυθμησεις-εφαρμογες-τα παντα ολα) χωρις να χρησιμοποιησει -P.C- και καποια εκδοση -linux-...??????

 

Σ'ευχαριστω...!!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Tην Καλησπερα μου στον mobile_hacker και στους υπολοιπους.....!!!

 

Δηλαδη φιλε mobile_hacker....!!!! για να καταλαβω,,,αν θελει καποιος να παρει -buckup- με το -xrecovery- το -ext3 partition- και να και να σωσει οσες εφαρμογες εχει εγκαταστησει εκει.......

 

Δεν μπορει μονο με την συσκευη + xrecovery να το κανει.......??????

 

EDIT.υπαρχει καποιος τροπος να παρει -backup- με xrecovery τα παντα μεσα στην συσκευη του (επαφες-ρυθμησεις-εφαρμογες-τα παντα ολα) χωρις να χρησιμοποιησει -P.C- και καποια εκδοση -linux-...??????

 

Σ'ευχαριστω...!!!!

 

Το xrecovery δεν μπορει να παρει backup απο το ext3 partition, τουλαχιστον στην παρουσα εκδοση. Αν θες να εχεις full backup ο μονος ευκολος τροπος ειναι:

Backup με το xrecovery.

Backup των εφαρμογων χρηστη με το titanium backup.

 

Εγω αυτο κανω και δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα, αν σκεφτεις πως το titanium μπορεις να το ρυθμισεις ετσι ωστε να παιρνει backup μονο του καθε συγκεκριμενο χρονικο διαστημα, ειναι must have app για ολους...

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδες χρειαζομαι τον calculator τον μαμισιο της SE που σβηστηκε με το iridium με βολευε πολυ στην δουλεια ποιος μπορει να με βοηθηση να μου στειλει το apk?

Οποιος μπορει παρακαλω θα του ημουν υποχρεος.

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες χρειαζομαι τον calculator τον μαμισιο της SE που σβηστηκε με το iridium με βολευε πολυ στην δουλεια ποιος μπορει να με βοηθηση να μου στειλει το apk?

Οποιος μπορει παρακαλω θα του ημουν υποχρεος.

 

Ριξε μια ματια:ΕΔΩ υπαρχει οτι θελεις.

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια:ΕΔΩ υπαρχει οτι θελεις.

 

Ευχαριστω πολυ :)

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το xrecovery δεν μπορει να παρει backup απο το ext3 partition, τουλαχιστον στην παρουσα εκδοση. Αν θες να εχεις full backup ο μονος ευκολος τροπος ειναι:

Backup με το xrecovery.

Backup των εφαρμογων χρηστη με το titanium backup.

 

Εγω αυτο κανω και δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα, αν σκεφτεις πως το titanium μπορεις να το ρυθμισεις ετσι ωστε να παιρνει backup μονο του καθε συγκεκριμενο χρονικο διαστημα, ειναι must have app για ολους...

 

Φιλε mobile_hacker....!!!!

 

Eκανα αυτο που μου ειπες.....και εγιναν ολα μια χαρα....!!!

 

Ειχες απολυτο δικιο....!!!

 

Σ'ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια σου....να εισαι καλα.....!!!!

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου λιγο αν καταλαβα καλά (γενική ερωτηση):

Η μνημη του κινητου ειναι αυτη η μικρη της συσκευης(κατι ψιλα MB)που αποθηκευονται οι εφαρμογες και τα αρχεια συστηματος και αυτη της καρτας SD(σαν memory card για τα media files ,δλδ εικονες,ηχους,βιντεο).

Ο σκοπός του προγράμματος sd2app ειναι να χωρίσουμε την καρτα SD και ενα μερος να γινει σαν 2η μνημη του κινητου->να βαζουμε δλδ εφαρμογες εκει?

-Τα αρχεια συστηματος μετα τα αποθηκεύουμε και αυτά στην καρτα?

-Η μικρή μνηνη της συσκευης για τι χρησιμοποειται μετα?

-Η καρτα SD ειναι πιο γρηγορη?

-Να σουταρω την 2GB την default και να παω να πάρω μια μεγάλη και καλή αφου κανω ρουτ την συσκευη πριν περασω την iridium rom για μεγιστο κέρδος?

Link to comment
Share on other sites

Tην Καλημερα μου....καλους μου φιλους και σε ολα τα μελη....!!!!

 

ΣΥΝΘΕΤΗ ΜΟΥ,,,,ΤΑ ΣΕΒΗ ΜΟΥ.......!!!!!!:respect:

 

ΕΡΩΤΗΣΗ......??

 

Καταφερα και γεμισα ολη την -internal- μνημη με διαφορες εφαρμογες και πολλα σκουπιδια.....

Αν υποθεσω οτι θα θελα να τα κρατησω ολα..........

 

Τι κανω τωρα που το συστημα μου Θετει περιορισμο χωρητικοτητας,

πριν εγκαταστησω οτιδηποτε.....??????

 

1)Εκκαθαριση της μνημης dalv.?????

 

2)Kαποια μεταφορα αρχειων απο,,,,προς.....????????

 

Καποια βοηθεια,προταση......:respect::respect:

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ....!!!!!

 

Υ.Γ.(και συγνωμη αν εχει απαντηθει η ερωτηση μου,,αν και εχω βρει καποιες απαντησεις,,,αλλα μηπως με την -iridium rom-αλλαζει/μπορουμε να κανουμε και κατι αλλο.....??????)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Καταφερα και γεμισα ολη την -internal- μνημη με διαφορες εφαρμογες και πολλα σκουπιδια.....

Αν υποθεσω οτι θα θελα να τα κρατησω ολα..........

 

Τι κανω τωρα που το συστημα μου Θετει περιορισμο χωρητικοτητας,

πριν εγκαταστησω οτιδηποτε.....??????

 

1)Εκκαθαριση της μνημης dalv.?????

 

2)Kαποια μεταφορα αρχειων απο,,,,προς.....????????

 

Καποια βοηθεια,προταση......:respect::respect:

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ....!!!!!

 

Υ.Γ.(και συγνωμη αν εχει απαντηθει η ερωτηση μου,,αν και εχω βρει καποιες απαντησεις,,,αλλα μηπως με την -iridium rom-αλλαζει/μπορουμε να κανουμε και κατι αλλο.....??????)

 

Αναφερόμενος στην full internal.. τι εννοείς? Έβαλες όλες τις stock εφαρμογές ξανά στο /system/app?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αναφερόμενος στην full internal.. τι εννοείς? Έβαλες όλες τις stock εφαρμογές ξανά στο /system/app?

 

Εννοω οτι απο το πολυ download στο market...το γεμισα το τηλεφωνακι επιτηδες.....(τα περιπου 220MB που μου ειχες αφησει ελευθερα στην μνημη του τηλεφωνου,μετα την εγκατασταση της -iridium rom-.....[ext3 εχω αρκετο χωρο/ΜΒ διαθεσιμο ακομα....]

 

Αλλα θελει και η μνημη της συσκευης,τον ψιλοχωρο της για να συνεχισει τo download / εγκατασταση εφαρμογων απο το -market-...(1 προς 12 νομιζω ειναι η αναλογια σε -MB-σε σχεση με την δυνατοτητα αποθηκευτικου χωρου,,οσο αφορα τα διαμερισματα,,ext3/μνημη της συσκευης, παντα σε σχεση με τον χωρο σε -MB- που καταλαμβανει καθε εφαρμογη μετα την εγκατασταση της....(περιπου νομιζω,,,μπορει να κανω και λαθος....δλδ.για καθε 12MB καταναλωσης αποθηκευτικου χωρου,το 1 ΜΒ καταναλωνει χωρο στην μνημη της συσκευης και τα υπολοιπα 11 ΜΒ καταναλωνουν χωρο στο διαμερισμα -ext3-.)

 

Τωρα που τα γεμισα τα 220MB στην μνημη της συσκευης που<<απλοχερα μου χαρησες>>που λεει και το λαικο ασμα :lol::lol:,,,με την αφαιρετικοτητα που πολυ σωστα κατα την αποψη μου,,επεβαλες στην -by sonyericsson-rom- τι κανω..???? ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΠΩΣ ΧΩΡΟ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ=(που εξ'αρχης μου παρειχε 220MB ελευθερα )XΩΡΙΣ ΝΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΚAΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΕΓΚΑΤΑΣΤΗΜΕΝΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ......?????

 

Σ'ευχαριστω προκαταβολικα....!!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

πειτε μου λιγο αν καταλαβα καλά (γενική ερωτηση):

Η μνημη του κινητου ειναι αυτη η μικρη της συσκευης(κατι ψιλα MB)που αποθηκευονται οι εφαρμογες και τα αρχεια συστηματος και αυτη της καρτας SD(σαν memory card για τα media files ,δλδ εικονες,ηχους,βιντεο).

Ο σκοπός του προγράμματος sd2app ειναι να χωρίσουμε την καρτα SD και ενα μερος να γινει σαν 2η μνημη του κινητου->να βαζουμε δλδ εφαρμογες εκει?

-Τα αρχεια συστηματος μετα τα αποθηκεύουμε και αυτά στην καρτα?

-Η μικρή μνηνη της συσκευης για τι χρησιμοποειται μετα?

-Η καρτα SD ειναι πιο γρηγορη?

-Να σουταρω την 2GB την default και να παω να πάρω μια μεγάλη και καλή αφου κανω ρουτ την συσκευη πριν περασω την iridium rom για μεγιστο κέρδος?

 

Κατι σχετικά με αυτα? Και το πακέτο με τα προγράμματα που υπαρχουν στην rom τα κανεις update που και που η με το που την περασω πρεπει να τα κάνω μαζικα update(γινεται?) ή ενα ενα,απο την εκαστοτε εφαρμογη?

Υ.Γ: Σορρυ που ρωτάω τοσα πολλά ,ειμαι καινούργιος ,αλλα ειναι ερωτήσεις μια και έξω... Να τα μαθω μια φορά και μετά τέλος :)

Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι απο το πολυ download στο market...το γεμισα το τηλεφωνακι επιτηδες.....(τα περιπου 220MB που μου ειχες αφησει ελευθερα στην μνημη του τηλεφωνου,μετα την εγκατασταση της -iridium rom-.....[ext3 εχω αρκετο χωρο/ΜΒ διαθεσιμο ακομα....]

 

Αλλα θελει και η μνημη της συσκευης,τον ψιλοχωρο της για να συνεχισει τo download / εγκατασταση εφαρμογων απο το -market-...(1 προς 38 νομιζω ειναι η αναλογια σε -MB-σε σχεση με την δυνατοτητα αποθηκευτικου χωρου,,οσο αφορα τα διαμερισματα,,ext3/μνημη της συσκευης, παντα σε σχεση με τον χωρο σε -MB- που καταλαμβανει καθε εφαρμογη μετα την εγκατασταση της....(περιπου νομιζω,,,μπορει να κανω και λαθος....δλδ.για καθε 38MB καταναλωσης αποθηκευτικου χωρου,το 1 ΜΒ καταναλωνει χωρο στην μνημη της συσκευης και τα υπολοιπα 37 ΜΒ καταναλωνουν χωρο στο διαμερισμα -ext3-.)

 

Τωρα που τα γεμισα τα 220MB στην μνημη της συσκευης που<<απλοχερα μου χαρησες>>που λεει και το λαικο ασμα :lol::lol:,,,με την αφαιρετικοτητα που πολυ σωστα κατα την αποψη μου,,επεβαλες στην -by sonyericsson-rom- τι κανω..???? ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΠΩΣ ΧΩΡΟ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ=(που εξ'αρχης μου παρειχε 220MB ελευθερα )XΩΡΙΣ ΝΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΚAΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΕΓΚΑΤΑΣΤΗΜΕΝΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ......?????

 

Σ'ευχαριστω προκαταβολικα....!!!!

 

Η μονη λυση ειναι το "data2sd", δηλαδη η μεταφορα *και* του καταλογου /data/data στην καρτα sd. Φυσικα δεν ειναι τοσο απλο γιατι θα το ειχαμε ολοι, αλλα απαιτει η καρτα sd να ειναι class 8 ή ακομη καλυτερα class 10. Αν το θεωρεις αναγκαιο μπορεις να αγορασεις μια τετοια καρτα και δεν θα ξανα εχεις προβλημα χωρου ;)

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Η μονη λυση ειναι το "data2sd", δηλαδη η μεταφορα *και* του καταλογου /data/data στην καρτα sd. Φυσικα δεν ειναι τοσο απλο γιατι θα το ειχαμε ολοι, αλλα απαιτει η καρτα sd να ειναι class 8 ή ακομη καλυτερα class 10. Αν το θεωρεις αναγκαιο μπορεις να αγορασεις μια τετοια καρτα και δεν θα ξανα εχεις προβλημα χωρου ;)

 

Οχι φιλε μου mobile_hacker,,δεν ειμαι χρηστης τετοιων απαιτησεων......

Αλλα ο ελευθερος χρονος μου ,,με κανει να πειραματιζομαι καιγοντας το mini-pro συνεχεια,,,,και αυτο το καψιμο,,εχει μεταφερθει και στον εγκεφαλο μου......:lol:

Και μου γενναει συνεχεια αποριες.......που αν δεν απαντηθουν,,,θα γινει βουτυρο το μυαλο μου.... !!!!!:dizzy:

 

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση σου...!!!

 

Υ.Γ.(Συνθετη μου,,,που εισαι.....???? με εγκατελειψες...???:lol:

Εχω πεσει σε καλα χερια ομως...........!!!!!

:respect::respect::respect::respect:.......και εκτιμηση και στους δυο σας.....

 

Να ειστε καλα....!!!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Αν αλλαξω frame και βαλω αντι για την μωβ καποια αλλη την μαμισια η την [Theme] Simplistic revisited του ecb116 θα εχω καποιο προβλημα καθως ειπωθηκε κατι για το οτι πρεπει να εχει reboot.

Δηλαδη?

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Αν αλλαξω frame και βαλω αντι για την μωβ καποια αλλη την μαμισια η την [Theme] Simplistic revisited του ecb116 θα εχω καποιο προβλημα καθως ειπωθηκε κατι για το οτι πρεπει να εχει reboot.

Δηλαδη?

 

Την Καλημερα μου στον ion008....και στους υπολοιπους....

 

Αν υποστηριζει -reboot- νομιζω πως δεν θα εχεις καποιο προβλημα......Αλλα πιστεψε με πως μετα απο πολλες δοκιμες ,,,παλι στο -μωβ- θα καταληξεις......οχι γιατι εισαι υποχρεωμενος....

 

Αλλα υποσυνειδητα...:lol: η συνειδηση σου (ενοχες) θα σε κανει,,να σεβαστεις την προτιμηση του ΣΥΝΘΕΤΗ....!!!!!!:respect: (κανω και λιγο χιουμορ....μιας και ειμαι λατρης του ειδους...!!)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

dark dog μηπως μπορεις να μου υποδειξεις που μπορω να βρω το scriptaki για dalvik to sd για να το βαλω στο κινητο με το iridium carbon χωριστα?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...