Jump to content

Xperia X10 mini / mini pro : Iridium ROM


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε dark μιας και αναφερθηκες σε dual touch να σε ρωτησω... είδα τα firmwares και έχω την εντύπωση ότι το firmware με το dual touch είναι αποκλειστικά για το x10i και όχι για τα μινι μας. πες μου ότι κάνω λάθος! :P

 

Νομίζω οτι και στο mini θα έρθει το dualtouch. Μην φανταστείς οτι θα αλλάξουν και πολλά, έναν driver θα αλλάξουν :P

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μακαρι.. γτ οταν ειχα κοιταξει τις εκδοσεις των firmware, στο μεγάλο ήταν το τελευταιο firmware στις 6/1 και το δικό μας ήταν 2 μήνες πριν περιπου.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα dark εβαλα την rom πριν δυο μερεσ και ειναι φανταστικη, συγχαρητηρια... και τωρα μια χαζη ερωτηση... μπορω καπως να αλλαξω τον αριθμο των οθονων?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα dark εβαλα την rom πριν δυο μερεσ και ειναι φανταστικη, συγχαρητηρια... και τωρα μια χαζη ερωτηση... μπορω καπως να αλλαξω τον αριθμο των οθονων?

 

Με τον stock launcher δεν γίνεται, θέλεις 3rd party.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κατι τελευταιο, το fw update γινεται με το προγραμμα της SE?

 

**Δεν εχω παρει ακομα το κινητο αλλα ψαχνομαι για κανενα μεταχειρισμενο,οταν βρω κατι σε καλη τιμη θα το παρω

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα εχθές το βράδι κι εγώ την iridium rom του καλού φίλου Dark Dog. Πραγματικά έχω εντυπωσιαστεί! Άλλο τηλέφωνο! Το μωβ μου αρέσει πολύ προσωπικά και είναι και πολύ της μόδας φέτος!

Θέλοντας να κάνω το τηλέφωνο πιο λειτουργικό για μένα, πρόσθεσα μερικές από τις μανίσιες εφαρμογές (Sim Tool Kit για να αλλάζω τις γραμμές στη Voodafone2gether κάρτα μου, σημειώσεις, χρονόμετρο, αντίστροφη μέτρηση κλπ), μετά τις πολύτιμες υποδείξεις του καλού μας πιστού φίλου Dark Dog! Ακόμα πέρασα και τον ADW.Launcher που τον θεωρώ πολύ πρακτικό.

Γενικά είμαι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένος. Μπράβο σου φίλε Γιώργο! Σ' ευχαριστώ πολύ!

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα εχθές το βράδι κι εγώ την iridium rom του καλού φίλου Dark Dog. Πραγματικά έχω εντυπωσιαστεί! Άλλο τηλέφωνο! Το μωβ μου αρέσει πολύ προσωπικά και είναι και πολύ της μόδας φέτος!

Θέλοντας να κάνω το τηλέφωνο πιο λειτουργικό για μένα, πρόσθεσα μερικές από τις μανίσιες εφαρμογές (Sim Tool Kit για να αλλάζω τις γραμμές στη Voodafone2gether κάρτα μου, σημειώσεις, χρονόμετρο, αντίστροφη μέτρηση κλπ), μετά τις πολύτιμες υποδείξεις του καλού μας πιστού φίλου Dark Dog! Ακόμα πέρασα και τον ADW.Launcher που τον θεωρώ πολύ πρακτικό.

Γενικά είμαι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένος. Μπράβο σου φίλε Γιώργο! Σ' ευχαριστώ πολύ!

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

Ακόμα σε trial and error είμαστε. Ελπίζω να καταφέρω να φτιάξω τα όποια "βρεφικά" προβλήματα έχει

 

:bow:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Πάλι καλά που δεν το ξεκίνησα καμιά μέρα μετά από νυχτερινή έξοδο. Ροζ θα ήταν με λαχανί βούλες! :lol:

 

:lol::lol::lol: να'σαι καλα ρε φιλε, ελιωσα στο γελιο! :lol::lol::lol:

 

να πω την αληθεια εχω και γω το ιδιο θεμα με το μωβ, για την ακριβεια ισως ειναι το μοναδικο χρωμα που απεχθανομαι (χωρις παρεξηγηση) και γι'αυτο δεν εχω βαλει τη rom ακομα, αλλα με τοσα καλα λογια που ακουω και με τοσα θετικα χαρακτηριστικα που συγκεντρωνει αρχισα να ψηνομαι...

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: να'σαι καλα ρε φιλε, ελιωσα στο γελιο! :lol::lol::lol:

 

να πω την αληθεια εχω και γω το ιδιο θεμα με το μωβ, για την ακριβεια ισως ειναι το μοναδικο χρωμα που απεχθανομαι (χωρις παρεξηγηση) και γι'αυτο δεν εχω βαλει τη rom ακομα, αλλα με τοσα καλα λογια που ακουω και με τοσα θετικα χαρακτηριστικα που συγκεντρωνει αρχισα να ψηνομαι...

 

Αν δεν σου αρεσει το θεμα μπορεις να βαλεις καποιο αλλο.....

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: να'σαι καλα ρε φιλε, ελιωσα στο γελιο! :lol::lol::lol:

 

να πω την αληθεια εχω και γω το ιδιο θεμα με το μωβ, για την ακριβεια ισως ειναι το μοναδικο χρωμα που απεχθανομαι (χωρις παρεξηγηση) και γι'αυτο δεν εχω βαλει τη rom ακομα, αλλα με τοσα καλα λογια που ακουω και με τοσα θετικα χαρακτηριστικα που συγκεντρωνει αρχισα να ψηνομαι...

 

[....]

Ισως η κριτικη επι της λειτουργικοτητας/δυναμικης/πρακτικοτητας /αφαιρετικοτητας,θα ειναι πιο ουσιαστικη επι της αισθητικης,χωρις να απαξιωνω την τελευταια και μπορει να μας βοηθησει ολους στο μελλον.

 

 

Θα ηθελες και εσυ αγαπητο μελος -minasc- να μας πεις,ποια θα ηταν η προτιμηση σου επι του χρωματος.......???????????

 

Και κατι για τα υπολοιπα στοιχεια της -iridium rom- μετα την εγκατασταση της,,,που σου συνιστω ανεπiφυλακτα να κανεις.....(!!!)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου αρεσει το θεμα μπορεις να βαλεις καποιο αλλο.....

 

νομιζω μενουν παλι αρκετες οθονες μωβ, κι επειτα το δελεαρ της rom ειναι στο λειτουργικο κομματι.

 

[....]

Ισως η κριτικη επι της λειτουργικοτητας/δυναμικης/πρακτικοτητας /αφαιρετικοτητας,θα ειναι πιο ουσιαστικη επι της αισθητικης,χωρις να απαξιωνω την τελευταια και μπορει να μας βοηθησει ολους στο μελλον.

 

 

Θα ηθελες και εσυ αγαπητο μελος -minasc- να μας πεις,ποια θα ηταν η προτιμηση σου επι του χρωματος.......???????????

 

Και κατι για τα υπολοιπα στοιχεια της -iridium rom- μετα την εγκατασταση της,,,που σου συνιστω ανεπiφυλακτα να κανεις.....(!!!)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....!!!!

 

ειμαι ο τελευταιος που θα αμφισβητησει τον dark, πρακτικα με εσωσε οπως βλεπεις απο την υπογραφη μου οταν μου εμεινε η αναβαθμιση στο μισο και η οθονη με το θαυμαστικο! για την ακριβεια θα επελεγα ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ εφτιαχνε ή εστω προτεινε ο dark! οι προτιμησεις μου σε χρωματα δεν ειναι επι του παροντος, και φυσικα ουτε "παραγγελιες" γινονται σε τετοια πραγματα οπως οι rom. δεν εκανα λοιπον κριτικη (πως θα μπορουσα αλλωστε? δεν εχω βαλει τη rom) κι ουτε και θα κανω ποτε σε καποιον που αφιερωνει τοσες ωρες της ημερας του να βοηθαει κοσμο που το εχει αναγκη, κατι που σεβομαι ιδιαιτερα! αυτα... :D

Link to comment
Share on other sites

Θα θελα και εγω με την σειρα μου να πω σε αυτον τον dark_dog!

Αφου αναζητα και τον ενδιαφερει η καλοδεχουμενη κριτικη,πως εμενα το χρωμα μου αρεσει πολυ!

 

Αλλα θα ηθελα να τον ρωτησω οπως αναφερει ο gorgiosalon πιο πανω,πιο ηταν το

κριτηριο του,οταν αφαιρουσε τις εφαρμογες της sonyericsson?

Και αν μπορω να κανω κατι επιπλεον στο mini μου,που να αξιοποιει περισσοτερο τις δυνατοτητες του,με την iridium rom?

 

Ευχαριστω και συγχαρητηρια για την rom που εκανες.

 

Τα εύσημα στον DARK για το πολύ καλό γούστο του:D

 

Να πούμε και κανένα καλό λόγο στο παλληκάρι!!!!

Να και ενα δείγμα, πεθαμενατζίδικο μεν, γουστόζικο δε !!!κατ ε με πάντα.... :respect:

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα σας παρακαλούσα θερμά να ρίξουμε λίγο τους τόνους. Δέχομαι ΚΑΘΕ κριτική (καλή ή κακή) και κάθε παρατήρηση λαμβάνεται σοβαρά υπόψιν για το επόμενο update οπότε μιλήστε ΕΛΕΥΘΕΡΑ, δεν έχουμε δικτατορία!

:lol:

 

 

 

Θα θελα και εγω με την σειρα μου να πω σε αυτον τον dark_dog!

Αφου αναζητα και τον ενδιαφερει η καλοδεχουμενη κριτικη,πως εμενα το χρωμα μου αρεσει πολυ!

 

Αλλα θα ηθελα να τον ρωτησω οπως αναφερει ο gorgiosalon πιο πανω,πιο ηταν το

κριτηριο του,οταν αφαιρουσε τις εφαρμογες της sonyericsson?

Και αν μπορω να κανω κατι επιπλεον στο mini μου,που να αξιοποιει περισσοτερο τις δυνατοτητες του,με την iridium rom?

 

Ευχαριστω και συγχαρητηρια για την rom που εκανες.

 

Καλημέρα Αγγελολέλουδο!

 

Κάθε επέμβαση στο σύνολο των εφαρμογών, έγινε με το σκεπτικό της αφαίρεσης οτιδήποτε "περιττού" που επιβάρυνε το σύστημα ή με την αντικατάσταση του με κάτι ελαφρύτερο και πιο λειτουργικό.

 

Πιο αναλυτικά:

 

Εφαρμογές όπως το "calculator", αντικαταστάθηκαν με άλλες από το market (realcalc) που και περισσότερες λειτουργίες έχουν, και λιγότερη επίπτωση έχουν στην ram.

 

(τα παραπάνω κανονικά δοκιμασμένα με dalvik-debug monitor και όχι απλά λόγια του αέρα)

 

Γενικά αφαίρεσα όσες εφαρμογές της SE, είτε επιβάρυναν, είτε μπορούσαν να αντικατασταθούν από τον χρήστη, μέσω του market, από πολύ καλύτερες.

 

 

Σίγουρα η rom είναι τροποποιημένη ως προς τις δικές μου ανάγκες, ως ενός σημείου, απλά είχα θέσει 2 στόχους από την αρχή:

 

Ταχύτητα/Λειτουργικότητα.

 

 

Για να μην μακρηγορώ και απαντώντας στην τελευταία σου ερώτηση, ήδη φορώντας την Iridium έχεις τα επιπλέον πλεονεκτήματα:

 

-Της ταχύτητας (και δεν μιλάω μόνο για αριθμούς σε benchmark αλλά συνολικά σαν εμπειρία)

 

-Της επέκτασης του χώρου εγκατάστασης εφαρμογών (πλέον λόγω App2SD μπορείς να εγκαταστήσεις πολύ περισσότερες χωρίς θυσίες σε θέματα ταχύτητας και άμεσης απόκρισης)

 

 

Αυτά είναι τα πιο "χτυπητά" που μπορώ να σκεφτώ για έναν μέσο χρήστη.

 

Φαντάζομαι πως οι αναφορές σε συμπιέσεις και βελτιώσεις στις εφαρμογές, το reboot καθώς και οποιοδήποτε διαφοροποιημένο binary, δεν ενδιαφέρουν τον μέσο χρήστη.

 

 

 

Φιλικά, Γιώργος.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φιλε dark εγκατεστησα την rom με επιτυχια και ειναι πολυ σπουδαια κι μπραβο σου για ακομα μια φορα.

παρατηρησα ομως οτι μου κολλαει πολλες φορες και θελει επανεκκινηση πραγμα το οποιο μου συνεβαινε και οταν ειχα εγκαταστησει πιο παλια το app2sd και αναγκαστηκα να το κανω απεγκατασταση.

λογικα το προβλημα ειναι στην sd card μου ετσι δεν ειναι? (2 class)

 

και κατι ακομα... σε περιπτωση που θελω να αλλαξω το theme μεσω xrecovery παντα της εκδοσης που τρεχω συγκκριμενα .24 θα χασω ολα οσα πηρα απο σενα δλδ zipalign jit κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μιση ωρα το κινητό έχει κολλήσει με το λογότυπο Sony Ericsson.Υπάρχει κάποια λύση;Μήπως επειδή το 2ο partition το έκανα ext;

 

Οντως έφταιγε το ext2.

Edited by kajabas
Link to comment
Share on other sites

PP6210 δύσκολα.

[...]

Το setup δουλεύει σωστά συνολικά.

[...]

Τέλος άφησα την rom χωρίς softlock ώστε να μπορείς να την επαναφέρεις μέσω SEUS ανά πάσα στιγμή αν δεν σου αρέσει και μάλιστα σε Ελληνικό Λογισμικό

[...]

*EDIT* Είμαι και γάιδαρος ξέχασα να πώ ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ :D :lol:

 

Την Καλησπερα μου στον φιλο DARKARO..& στους υπολοιπους....

 

Μια επιβεβαιωση και μια διαπιστωση βρεφικου χαρακτηρα....

 

Η (iridium-rom) ειναι 100% βασισμενη πανω σε Ελληνικο Λογισμικο,εις το ακαιρεο..??

 

Οταν συνδεομαι σε κατασταση φορτισης,με την συσκευη απενεργοποιημενη,αυτη ενεργοποιειται απο μονη της χωρις να μου δειχνει το -battery charge- αλλα προχωροντας για -pin code-.

 

Μηπως συμβαινει μονο σε μενα.....?? βρεφικο χαρακτηριστικο...?? Η υποχρεωτικη κατασταση για την δημιουργια της....(iridium-rom)...???

 

Αν και δεν εχω προβλημα με αυτο,απλα για να ξερω..........

 

Τελος,,υπαρχει καποιος τροπος να παρω -backup- στην -SD- καρτα και στο -ext 3-

με -Xrecovery-.......????(..περισσοτερο με ενδιαφερουν οι εφαρμογες που εκγαθιστανται εκει.....)

 

Xωρις να χρησιμοποιησω -linux- και P.C αλλα μονο την συσκευη μου....

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.....

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Την Καλησπερα μου στον φιλο DARKARO..& στους υπολοιπους....

 

Μια επιβεβαιωση και μια διαπιστωση βρεφικου χαρακτηρα....

 

Η (iridium-rom) ειναι 100% βασισμενη πανω σε Ελληνικο Λογισμικο,εις το ακαιρεο..??

 

Οταν συνδεομαι σε κατασταση φορτισης,με την συσκευη απενεργοποιημενη,αυτη ενεργοποιειται απο μονη της χωρις να μου δειχνει το -battery charge- αλλα προχωροντας για -pin code-.

 

Μηπως συμβαινει μονο σε μενα.....?? βρεφικο χαρακτηριστικο...?? Η υποχρεωτικη κατασταση για την δημιουργια της....(iridium-rom)...???

 

Αν και δεν εχω προβλημα με αυτο,απλα για να ξερω..........

 

Τελος,,υπαρχει καποιος τροπος να παρω -backup- στην -SD- καρτα και στο -ext 3-

με -Xrecovery-.......????(..περισσοτερο με ενδιαφερουν οι εφαρμογες που εκγαθιστανται εκει.....)

 

Xωρις να χρησιμοποιησω -linux- και P.C αλλα μονο την συσκευη μου....

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.....

 

Η κατασταση φορτισης καταργηθηκε απο την στιγμη που εβαλες το xRecovery, και δυστηχως δεν γινεται να εχουμε και τα 2 λογο του τροπου που εκτελειτε το xRecovery.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

φιλε dark αν στην διαμορφωση της καρτας χρησιμοποιησω ext2 θα δουλευει η rom σου?

το λεω αυτο με αφορμη ενα ποστ σε καποιο φορουμ στο οποιο ισχυριζονται οτι με ext2 δουλευει καλυτερα το app2sd πιο γρηγορο και πιο ευσταθες

Link to comment
Share on other sites

φιλε dark αν στην διαμορφωση της καρτας χρησιμοποιησω ext2 θα δουλευει η rom σου?

το λεω αυτο με αφορμη ενα ποστ σε καποιο φορουμ στο οποιο ισχυριζονται οτι με ext2 δουλευει καλυτερα το app2sd πιο γρηγορο και πιο ευσταθες

 

Το αντιθετο ισχυει, το ext3 ειναι πολυ πιο σταθερο απο το ext2. και φυσικα οπως ειπες ναι δουλευει μονο με ext3, αν θες φυσικα στειλε ενα πμ να σου πω τι να κανεις για να την εχεις με ext2.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Το αντιθετο ισχυει, το ext3 ειναι πολυ πιο σταθερο απο το ext2. και φυσικα οπως ειπες ναι δουλευει μονο με ext3, αν θες φυσικα στειλε ενα πμ να σου πω τι να κανεις για να την εχεις με ext2.

 

Tην Καλησπερα μου...!!! και στο αλλο καλο μου φιλαρακι,τον mobile_hacker....!!!!!:respect: (Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...!!! και για την απαντηση,,πριν...)

 

Θα σuμφωνησω και εγω με την προαναφερθεισα αποψη για το -ext3-.....!!! Αλλα....

 

Kαλε μου φιλε εχω μια ενσταση,ομως......:!:

 

Πειραματιζομενος,,,εβαλα την -iridium rom- να πατησει σε -ext2- χωρις κατι επιπροσθετο ,,,και περπατησε κανονικα.......Aλλα με χοντροκομπλες οι οποιες δεν προηρθαν αμεσα,αλλα μετα απο αυστηρη-σκληρη απαιτικη αναγκη που προκαλεσα τεχνηεντως στο συστημα.........:!:

 

Υ.Γ.(ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΣΥΝΘΕΤΗ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΨΑΧΝΩ.....????.......:lol::p:lol:)

.......................................ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΑΓΟΡΙΝΑ ΜΟΥ..........................................

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Tην Καλησπερα μου...!!! και στο αλλο καλο μου φιλαρακι,τον mobile_hacker....!!!!!:respect: (Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...!!! και για την απαντηση,,πριν...)

 

Θα σuμφωνησω και εγω με την προαναφερθεισα αποψη για το -ext3-.....!!! Αλλα....

 

Kαλε μου φιλε εχω μια ενσταση,ομως......:!:

 

Πειραματιζομενος,,,εβαλα την -iridium rom- να πατησει σε -ext2- χωρις κατι επiπροσθετο ,,,και περπατησε κανονικα.......Aλλα με χοντροκομπλες.........:!:

 

Υ.Γ.(ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΣΥΝΘΕΤΗ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΨΑΧΝΩ.....????.......:lol::p:lol:)

.......................................ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΑΓΟΡΙΝΑ ΜΟΥ..........................................

 

Αν και δεν το δοκιμασα, δεν το αποκλειω να δουλευει, αλλα σιγουρα θα τρεχει πολυ χειροτερα απο οτι πριν.

Αυτο γινεται γιατι στο αρχειο mount_sd.sh λεμε στο android πως το δευτερο partition ειναι ext3 και προσπαθει να το διαβασει σαν τετοιο, οποτε και να δουλευει τελικα, ειναι πολυ πιθανων καποια στιγμη απλα να καταστρεψει ολο το partition και να χασουμε τα παντα. Δεν γνωριζω ακριβως πως γινεται τελικα mount σαν ext2 (αν επεμβαινει το συστημα ή η library του ext3) αλλα σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο, ουτε για την συσκευη, ουτε για την καρτα, ουτε για εμας φυσικα.

 

ps: θα δουμε κατι βρηκα, θα επικοινωνησουμε αυριο.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Κατα πληκτική δουλειά και πανεύκολη εγκατάσταση!!

Να είσαι καλά Γιώργο πάντα τέτοια!!!

Μια ερώτηση:το fancy widget που είχα μου βγάζει κάποιο

λάθος, δεν εμφανίζεται στην οθόνη,μου εβγαζε ένα μηνυμα λάθους-δεν μπορεί

να εμφανιστεί σωστά-κάτι τέτοιο-το έβγαλα τελικα..

Ξέρουμε κάτι γιαυτό?

Τα wallpapers απλά απαιχτα..

Link to comment
Share on other sites

Κατα πληκτική δουλειά και πανεύκολη εγκατάσταση!!

Να είσαι καλά Γιώργο πάντα τέτοια!!!

Μια ερώτηση:το fancy widget που είχα μου βγάζει κάποιο

λάθος, δεν εμφανίζεται στην οθόνη,μου εβγαζε ένα μηνυμα λάθους-δεν μπορεί

να εμφανιστεί σωστά-κάτι τέτοιο-το έβγαλα τελικα..

Ξέρουμε κάτι γιαυτό?

Τα wallpapers απλά απαιχτα..

 

Την καλημέρα μου Σπύρο,

 

Δεν είμαι πολύ σίγουρος αλλά ίσως να μην υποστηρίζει scrollable widget ο Eclair Launcher.

 

Δοκίμασε σε κάποιον άλλον Launcher και ίσως φτιάξει.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και μια καπως offtopic ερωτηση:

Γιατι επελεξες τον Miren? Πρωτη φωρα τον δουλεψα και δεν με φανηκε καλυτερος απο κανεναν αλλο! Μηπως ειναι πιο "ελαφρυς"?

 

Α, και κατι ακομα. Αν θελω να βγαλω καποιες εφαρμογες (ξερω...ιεροσυλος!) οπως τα

Drive Watch

Miren Browser

Spare Parts

MIUI clock

ποια αρχεια πρεπει να μετακινησω και που (δεν θυμαμαι) ωστε να γινουν complete uninstall?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Και μια καπως offtopic ερωτηση:

Γιατι επελεξες τον Miren? Πρωτη φωρα τον δουλεψα και δεν με φανηκε καλυτερος απο κανεναν αλλο! Μηπως ειναι πιο "ελαφρυς"?

 

Α, και κατι ακομα. Αν θελω να βγαλω καποιες εφαρμογες (ξερω...ιεροσυλος!) οπως τα

Drive Watch

Miren Browser

Spare Parts

MIUI clock

ποια αρχεια πρεπει να μετακινησω και που (δεν θυμαμαι) ωστε να γινουν complete uninstall?

 

Κλασικά ο miren είναι μεγάλη μου αγάπη, μιας και είναι ελαφρύς και γρήγορος. Έχει και ωραίο interface! Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα όμως οπότε βάζεις αυτό που ταιριάζει στις ανάγκες σου!

 

Όσο για τα αρχεία, έχουν σχεδόν την ίδια ονομασία και σαν .apk (πχ miren.apk, drivewatch.apk, miui.apk κλπ).

 

Τα επιλέγεις μαζικά από το /system/app και τα κάνεις move (όχι copy) στο /data/app. Κατόπιν κάνεις reboot και πας Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση και κάνεις από εκεί κατάργηση εγκατάστασης.

 

ΣΗΜ: Ειδικά για τον Miren browser, έχουν αναφερθεί προβλήματα κατά την εγκατάσταση οπότε θα προτείνω εναλλακτική λύση. Θα ανοίξεις τον root explorer, θα κάνεις αναζήτηση για "miren" και θα σβήσεις ότι αποτέλεσμα σου βγάλει.

 

 

ΥΓ: Ελπίζω να έχεις εγκατεστημένο το Titanium Backup για να τσεκάρεις τον χώρο στο App2SD.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...