Jump to content

Xperia X10 mini / mini pro : Iridium ROM


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας,

 

αλλαξα καρτα μνημης αφου πρωτα πηρα backup με xrecovery kai titanium. απενεργοποιησα το κινητο και κανα restore μεσω xrecovery. ενεργοποιηθηκε κανονικα το κινητο αλλα για καποιο λογο δεν εμφνιζει το android market και δεν μπορω να κατεβασω το titanium και να κανω restore τις εφαρμογες μου αλλα και γενικοτερα δεν μπορω να μπω στην καρτα μου που εχω εκει .apk προγραμματακια. τι μπορω να κανω γιαυτο? χρησιμοποιω iridium rom

 

ok παιδεια το βρηκα χρησιμοποιησα adb και ολα οκ

Edited by mitsos16x
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ κάποια εφάρμογη να τη περάσω στη μνήμη του τηλεφώνου;

 

Εννοείς να "ξεπεράσεις" το app2sd που υπάρχει στην ROM και να την βάλεις όντως μέσα στην εσωτερική μνήμη; Δεν πρέπει να γίνεται, λόγω της μορφής του app2sd. Τι θέλεις να κάνεις και πρέπει να μπει στην εσωτερική;

Link to comment
Share on other sites

βασικά θέλω να περάσω στη μνήμη του τηλ τον launcher pro και το handcent που χρησιμοποιώ πιο πολύ για να φορτώνονται πιο γρήγορα
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

βασικά θέλω να περάσω στη μνήμη του τηλ τον launcher pro και το handcent που χρησιμοποιώ πιο πολύ για να φορτώνονται πιο γρήγορα

 

Απεγκατέστησε τα και τα 2 (αλλά να έχεις πρόχειρα τα .apk) και κάνε τα copy μέσα στον φάκελο /system/app δίνοντας τα ίδια permission με τις υπόλοιπες εφαρμογές και κάνε reboot.

 

Απλά μετά ξεχνάς τα update σε αυτές τις δύο εφαρμογες

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια και απο εμενα. Πηρα στη γυναικα μου το x10 mini pro το εκανα ροοτ καi εβαλα την iridium rom. Διαβασα οτι δεν υποστηριζει flash player και αναρωτιεμαι αν υπαρχει περιπτωσει με καποιον τροπο να βλεπει τα video στο youtube,γιατι κατι μου λεει για vpn.... και χαονομαι..
Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα. Πηρα στη γυναικα μου το x10 mini pro το εκανα ροοτ καi εβαλα την iridium rom. Διαβασα οτι δεν υποστηριζει flash player και αναρωτιεμαι αν υπαρχει περιπτωσει με καποιον τροπο να βλεπει τα video στο youtube,γιατι κατι μου λεει για vpn.... και χαονομαι..

 

 

Κατεβασε απο το μαρκετ την εφαρμογη "Youtube for android"

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Edited by zxr

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απο το μαρκετ την εφαρμογη "Youtube for android"

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

Κατεβασα το youtube lite και δουλευει. Δυστυχως εξακολουθω να μην μπορω να δω τα βιντεο απο οποιονδηποτε browser αλλα ειναι μονη εφαρμογη που μου εβγαλε και αφου τα βλεπω παλι καλα. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το youtube lite και δουλευει. Δυστυχως εξακολουθω να μην μπορω να δω τα βιντεο απο οποιονδηποτε browser αλλα ειναι μονη εφαρμογη που μου εβγαλε και αφου τα βλεπω παλι καλα. Ευχαριστω

 

Δεν μπορείς να τα δεις από τον browser γιατί ούτε η 2.1 ούτε ο επεξεργαστής μας υποστηρίζει το Flash 10.1 δυστυχώς. Η εφαρμογή δηλαδή είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

έχω εγκαταστήσει την rom αλλα έχω πρόβλημα όταν παο να ενεργοποιήσω το wifi το κινητό rebootari και μετά όταν ξανανοίγει είναι στο οθόνη ξεκλειδώματος κολλημένο και κάνει συνεχεια reboot μπορεί να με βοηθήσει κανεις??
Link to comment
Share on other sites

έχω εγκαταστήσει την rom αλλα έχω πρόβλημα όταν παο να ενεργοποιήσω το wifi το κινητό rebootari και μετά όταν ξανανοίγει είναι στο οθόνη ξεκλειδώματος κολλημένο και κάνει συνεχεια reboot μπορεί να με βοηθήσει κανεις??

 

Κάνεις restore με SEUS.

 

Η Iridium, προς το παρόν, δεν είναι συμβατή με την 2.1.1.Α.0.6 Update.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε στην Iridiumrom να βάλουμε αλλα Themes και αν ναι ,τι πρέπει να ελέγξουμε για να μην έχουμε κάποιο πρόβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

να κάνω downgrade στην 2.0.2.A.0.24 και μετά να περάσω την rom γίνετε???

Υeap!:happy:

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Τελικα γινεται με την .06?

 

Εχω παρει μπακ απ, τις επαφες με το στανταρ προγραμμα της ΣΕ, μετα θα μπορω να το βαλω παλι απο το μαρκετ για να τις ξαναπερασω? Εφαρμογες δεν με ενδιαφερρουν εκανα φορματ θα τις ξαναπερασω...

 

σε 16 καρτα μπορω να δημιουργησω 2GB .ext3? Γιατι ολοι για ενα γραφουν...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα γινεται με την .06?

 

Εχω παρει μπακ απ, τις επαφες με το στανταρ προγραμμα της ΣΕ, μετα θα μπορω να το βαλω παλι απο το μαρκετ για να τις ξαναπερασω? Εφαρμογες δεν με ενδιαφερρουν εκανα φορματ θα τις ξαναπερασω...

 

σε 16 καρτα μπορω να δημιουργησω 2GB .ext3? Γιατι ολοι για ενα γραφουν...

 

Σε .06 δεν γινεται (λόγω kernel) να περάσεις την Iridium.

 

Καλό είναι σε αυτά τα partition to ext3 να μην ξεπερνάει το 1Gb. Από την στιγμή όμως που σου δούλεψε καλά, κανένα πρόβλημα!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Περναει και σε .0.6 (στο προ) η ιριντιουμ!!! Την περασα και ανοιξε κανονικα, και με το νεο μενου, δεν το δουλεψα πολυ ομως γιατι εχασα τις επαφες και ξαναγυρισα σε ρικαβερι μπακ απ στην κανονικη, με τιτανιουμ πως θα παρω μπακ απ των επαφων, ωστε να τις παρω και στο ιριντιουμ? τα windget στις τεσσερις γωνιες της οθονης δεν εχει? γιατι ειναι πολυ πρακτικα. Ενα μπακ που ειχα παρει με το κανονικο προγραμμα της ΣΕ με μηνυματα, επαφες, ρυθμισεις, θα δουλεψει ενα ξαναβαλω το προγραμμα απο το μαρκετ στην ιρινιτουμ?
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χαίρεται, βασικά έχω πέρασει το Iridium Rom με επιτυχία απλά εχω ενα μικρο πρόβλημα αν γνωριζει καποιος να με βοηθήσει.....Καποια συμβολα πάνω στο Hardware Keyboard δεν ταιριάζουν με αυτα που πληκτρολογώ στα μηνύματα πως μπορει να διορθωθεί αυτο και αυτα που παταω να αντιστιχουν ακριβως στους χαρακτήρες τους?????
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται, βασικά έχω πέρασει το Iridium Rom με επιτυχία απλά εχω ενα μικρο πρόβλημα αν γνωριζει καποιος να με βοηθήσει.....Καποια συμβολα πάνω στο Hardware Keyboard δεν ταιριάζουν με αυτα που πληκτρολογώ στα μηνύματα πως μπορει να διορθωθεί αυτο και αυτα που παταω να αντιστιχουν ακριβως στους χαρακτήρες τους?????

 

Μηπως εβαλες την Rom για το σκετο mini και οχι για το Pro που εχεις?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το youtube lite και δουλευει. Δυστυχως εξακολουθω να μην μπορω να δω τα βιντεο απο οποιονδηποτε browser αλλα ειναι μονη εφαρμογη που μου εβγαλε και αφου τα βλεπω παλι καλα. Ευχαριστω

Eγώ δεν μπορώ να βρώ με τίποτα εφαρμογή που να παιζει youtube.

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

να κάνω downgrade στην 2.0.2.A.0.24 και μετά να περάσω την rom γίνετε???

 

πως γινεται αυτο..????

 

θα βγει για .06 ???? εαν ναι ποτε ????

ευχαριστω

LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πως γινεται αυτο..????

 

θα βγει για .06 ???? εαν ναι ποτε ????

ευχαριστω

 

ΠΩς ΜΠΟΡΩ να επιστρεψω εαν θελω στην εργοστασιακη ρομ ???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...