Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα φιλοι μου. Θεωρειτε οτι το κινητο αξιζει ακομα σε σχεση με τα νεα μοντελλα που βγαινουν συνεχεια? Μπορει να τα ανταγωνιστει? Ψαχνω κατι στις 4'' και μου φαινεται ακομα η καλυτερη προταση ειτε σαν καινουργιο ειτε σαν μεταχειρισμενο.

Η μεταβαση θα γινει απο ενα moto Defy, απ το οποιο ειμαι πολυ ευχαριστημενος και αρα λιγο πολυ ιδια θα ειναι στο λειτουργικο και την χρηση. Μια ερωτηση προς τους χρηστες του lapdock. Με τι προγραμμα μπορει να ειναι επεξεργασια κειμενου και excel? Στο κινητο χρησιμοποιω το documents to go, θα γινεται καλη χρηση σε πληρη οθονη του lapdock ή υπαρχει αλλη προταση? Εχει βγει αναβαθμιση του lapdock με παραπανω προγραμματα?

 

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα.

 

επειδή είναι παλιό μοντέλο πλέον και βλέπω αυτή την στιγμή στο skroutz τα μαγαζιά το έχουν 380 σκετο χτύπα χωρίς δεύτερη σκέψη το razr xt 910

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδή είναι παλιό μοντέλο πλέον και βλέπω αυτή την στιγμή στο skroutz τα μαγαζιά το έχουν 380 σκετο χτύπα χωρίς δεύτερη σκέψη το razr xt 910

εκτος και αν θελει ... "ανθρωπινο μεγεθος" ... οπως εγω ;)

Link to comment
Share on other sites

εκτος και αν θελει ... "ανθρωπινο μεγεθος" ... οπως εγω ;)

 

αυτο ακριβως ψαχνω, το λογικο μεγεθος σε οθονη 4". Δεν θελω παντοφλες 4,5 & 5" και κινητα με 4" δεν εμφανιζονται πια. Συν οτι το βρισκω με το λαπντοκ ελληνικο στα 390 κ γλυτωνω το φπα αρα μου βγαινει 308 ευρω. Σε αυτα τα λεφτα δεν βρισκω κατι αντιστοιχο εκτος αν καποιος εχει αντιλογο.

Περιμενω αποψεις για την χρηση του λαπντοκ που ρωτησα παραπανω. Επισης δεχομαι κ λογικες προσφορες για ελαφρως μεταχειρισμενο.

Ευχαριστω.

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

επειδή είναι παλιό μοντέλο πλέον και βλέπω αυτή την στιγμή στο skroutz τα μαγαζιά το έχουν 380 σκετο χτύπα χωρίς δεύτερη σκέψη το razr xt 910

 

Αν και έχω το ατριξ (φοβερό κινητό) , συμφωνώ απολύτως .The bigger the better.

Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο το Atrix HD σε τι τιμή λέτε να σκάσει Ελλάδα?

 

Όσο αφορά την αναβάθμιση, έχω δει και έχω μιλήσει με ανθρώπους που έχουν κάνει την αναβάθμιση σε ICS σε Samsung Galaxy ΙΙ και Xperia mini και έχουν απογοητευτεί αρκετά στα θέματα ταχύτητας, crash σε εφαρμογές που δεν έχουν συμβατότητα, σε αυτονομία και στο ότι ουσιαστικά δεν τους έχει δώσει τίποτα καινούργιο.

Επιφυλάσσομαι αν θα την κάνω όταν και εάν δοθεί για το κινητό μας.

 

Απο τις ΡΟΜ που κυκλοφορούν τις μαγειρεμένες, ποια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη (σταθερή) και με την καλύτερη αυτονομία?

Είτε σε 2.3.6 είτε σε 4.0.Χ

 

:cool:

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως ψαχνω, το λογικο μεγεθος σε οθονη 4". Δεν θελω παντοφλες 4,5 & 5" και κινητα με 4" δεν εμφανιζονται πια. Συν οτι το βρισκω με το λαπντοκ ελληνικο στα 390 κ γλυτωνω το φπα αρα μου βγαινει 308 ευρω. Σε αυτα τα λεφτα δεν βρισκω κατι αντιστοιχο εκτος αν καποιος εχει αντιλογο.

Περιμενω αποψεις για την χρηση του λαπντοκ που ρωτησα παραπανω. Επισης δεχομαι κ λογικες προσφορες για ελαφρως μεταχειρισμενο.

Ευχαριστω.

 

μπα τα ιδια ειναι τα δυο κινητα..διαλεγεις μεγεθος...

ευκολα ατριξ..

απλα το ραζρ ειναιφρεσκο αλλα και τεραστιο και μικρη (για τις ιντσες)μη αφαιρουμενη μπαταρια και ελλειψη λαπντοκ στο ελλαντα..

οποτε διαλεγετε..

 

πραγματικα αμα ηταν το ραζρ μαξ πρωτος θα το παιρνα,και λαπντοκ απο ebay το 14ιντσο του ραζρ η με μοντα το λαπντοκ του ατριξ..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ξανα στην παρεα.

Τελικα μετα απο αρκετο ψαξιμο το πηρα το Atrix καινουργιο μαζι με το lapdock.

Η πρωτη βοηθεια που χρειαζομαι ειναι σχετικα με την εκδοση του λειτουργικου της συσκευης μου.

Γραφει:

 

Εκδοση συστηματος: 45.0.27.MB860.NonEFIGSRETAIL.EN.EU

Εκδοση Android: 2.3.4

Εκδοση βασικου φασματος: Ν_01.100.00R

Εκδοση Webtop: WT-1.2.0-13_22

Εκδοση Kernel: 2.6.32.9

Αριθμος εκδοσης: 4.5.2Α-74_OLE-27

 

Λοιπον εχω την τελευταια (αυθεντικη) εκδοση ή υπαρχει καποια αναβαθμιση και πως , μεσω site ή on-line

με τον αυτοματο ελεγχο αναβαθμισεων μεσα απο το τηλεφωνο?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Edited by gharar

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

45.0.27?? Μάλλον έχεις και πιο ενημερωμενη από την 45.0.20 που νομιζα οτι ειναι η τελευταια...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Sorry δικο μου λαθος...η τελευταια ενημερωμενη εκδοση ειναι η 45.31.20 και ειναι η αμεσως επόμενη που κυκλοφορει σε κάποια σελίδα του thread για manual update - ριξε μια ματια! Πόσο μάλλον ο φίλος gharar με το καινουργιο Atrix που πιθανον ως παλια παρτίδα να κουβαλαει καποια από τις πρωτες εργοστασιακες...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια για το που μπορουμε να βρουμε την τελεύταια εκδοση παρακαλουμε!

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση πρός τους κατέχοντες το lapdock. Η επεξεργασία κειμένου είναι εφικτή (δεν εννοώ πχ για google docs). Με κάποια εφαρμογή για office στο κινητό τι γίνεται; Υπάρχει η δυνατότητα να παίξει full screen, χωρίς να κάνει custom rom ή διάφορες χακεριές; Υπάρχει διαφορετικά κάποιος επεξεργαστής κειμένου;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με κάποια εφαρμογή office από το κινητό, το lapdock δεν έχει τίποτα άλλο πέρα από τον Mozilla.

 

Όλες οι εφαρμογές του κινητού τρέχουν σε full screen στο lapdock με μόνο πρόβλημα το ότι η ανάλυση της οθόνης lapdock μικραίνει και γίνεται ίδια με του κινητού (1366×768 --> 960×540) με αποτέλεσμα να μειώνεται η επιφάνεια εργασίας...

Edited by dkat
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση πρός τους κατέχοντες το lapdock. Η επεξεργασία κειμένου είναι εφικτή (δεν εννοώ πχ για google docs). Με κάποια εφαρμογή για office στο κινητό τι γίνεται; Υπάρχει η δυνατότητα να παίξει full screen, χωρίς να κάνει custom rom ή διάφορες χακεριές; Υπάρχει διαφορετικά κάποιος επεξεργαστής κειμένου;

 

Thanx man!!!

 

Μόνο με κάποια εφαρμογή office από το κινητό, το lapdock δεν έχει τίποτα άλλο πέρα από τον Mozilla.

 

Όλες οι εφαρμογές του κινητού τρέχουν σε full screen στο lapdock με μόνο πρόβλημα το ότι η ανάλυση της οθόνης lapdock μικραίνει και γίνεται ίδια με του κινητού (1366×768 --> 960×540) με αποτέλεσμα να μειώνεται η επιφάνεια εργασίας...

 

Σε ευχαριστώ. Σε τελική μπορείς να γραψεις ένα κείμενο π.χ. QuickOffice κλπ με κάποιο ανάλογο πρόγραμμα ή είναι ενοχλητική η αύξηση της ανάλυσης;

 

Y.Γ. Ενδιαφέρομαι για Atrix+lapdock έτσι αν κάποιος έχει κάτι, PM me :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Σε τελική μπορείς να γραψεις ένα κείμενο π.χ. QuickOffice κλπ με κάποιο ανάλογο πρόγραμμα ή είναι ενοχλητική η αύξηση της ανάλυσης;

 

Λίγο ενοχλητικό είναι γιατί χάνεις το πλεονέκτημα της μεγάλης οθόνης του lapdock παρόλα αυτά την δουλειά σου την κανείς.

 

Στην ουσία το παραπάνω που σου προσφέρει το lapdock είναι το πληκτρολόγιο που εκτός του ότι διευκολύνει το γράψιμο ελευθερώνει και χώρο στην οθόνη αφού δεν εμφανίζεται το virtual keyboard.

Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει επεισόδια ή είναι καινούριο νέο ότι από το Evaluation and Planning το αμερικάνικο atrix μπήκε στο Develpment για την ICS ??

https://forums.motorola.com/pages/00add97d6c

Last update 24 July γράφει:)

 

Το EMEA βέβαια ακόμα Evaluation and Planning, αλλά το καλό είναι ότι με custom rom θα λυθούν τα προβλήματα της ICS! (αμήν και πότε)

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι στο development το θυμάμαι εγώ, οπότε ή το είχα δει πρόσφατα εγώ ή απλά είχες καιρό να το δεις εσύ :p

Ας ελπίσουμε μόνο να μην έχουμε καμιά αλλαγή στα σχέδια, όπως γίνεται σε άλλες εταιρίες (πχ htc με το hd)!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ από κοντά το θέμα και την συγκεκριμένη σελίδα, είχα χάσει όμως λόγω διακοπών την ενημέρωση από τις 24/7. Δυστυχώς πιο κάτω που αναφέρεται στα ευρωπαϊκά μοντέλα, το κινητό παραμένει σε evaluation and planning...στην περίπτωση μας όπως λέει και ο villis, το σημαντικό είναι να μην ακυρώσει την αναβάθμιση η ΜΟΤΟ, οπότε υπομονή...βέβαιο από την στιγμή που το αμερικάνικο είναι σε development, δύσκολα θα την χάσουμε κι εμείς οι χρεωκοπημένοι ευρωπαίοι... :Ρ Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

απο εχθες εχω ενα σοβαρο προβλημα, περασα την ρομ MIUI.us V4 2.7.20 Atrix ByTeamMotoTegra και ενω ειναι γρηγορη και σταθερη ΔΕΝ μου βγαζει στιγμα χωρις GPS (δλδ μεσω δικτυου κιν. τηλεφωνιας) αποτελεσμα να μην μπορει να κανει ανανεωση καιρου (με βαση την θεση που ειμαι) αλλα και να μην μπορει το google maps αλλα και το Sygic) να μου δωσει γρηγορο στιγμα... πρεπει να περιμενω να βρει δορυφορους.

ειχε κανεις αλλος καποιο παρομοι προβλημα ? και αν ναι πως το ελυσε?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω καποια θεματακια με το lapdock. Κατ' αρχην δεν μπορω να βρω τροπο ν' αλλαζω την γλωσσα Ελληνικα-Αγγλικα γρηγορα και ευκολα. Για ν' αλλαξει η γλωσσα πρεπει να παω πανω δεξια στις ρυθμισεις του lapdock να επιλεξω πληκτρολογιο οπου ανοιγουν οι ρυθμισεις του κινητου και μετα να αλλαξω την γλωσσα του ''εξωτερικο πληκτρολογιο'' οπου μετα πρεπει ν' αποσυνδεθει και να επανασυνδεθει το τηλ απο το lapdock για ν' αλλαξει. Κουραστηκα και που τα γραφω. Τι λαθος κανω? Δεν μπορει να ειναι αυτος ο μονος τροπος. Μια βοηθεια παρακαλω! Επισης χθες μου εμφανισε δυο κερσορες του trackpad στο lapdock, εναν μεσα στην επιφανεια του τηλ και εναν στην υπολοιπη επιφανεια. Ευτυχως με αποσυδεση και επανασυνδεση εφιαξε.

Και κατι ακομα αναπαντητο, που μπορω να βρω την τελευταια επισημη Ελληνικη αναβαθμιση?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ από κοντά το θέμα και την συγκεκριμένη σελίδα, είχα χάσει όμως λόγω διακοπών την ενημέρωση από τις 24/7. Δυστυχώς πιο κάτω που αναφέρεται στα ευρωπαϊκά μοντέλα, το κινητό παραμένει σε evaluation and planning...στην περίπτωση μας όπως λέει και ο villis, το σημαντικό είναι να μην ακυρώσει την αναβάθμιση η ΜΟΤΟ, οπότε υπομονή...βέβαιο από την στιγμή που το αμερικάνικο είναι σε development, δύσκολα θα την χάσουμε κι εμείς οι χρεωκοπημένοι ευρωπαίοι... :Ρ
Δυστυχώς διάβασα σήμερα για πιθανή ακύρωση του update σε ICS για το Optimus 2X, οπότε η αλήθεια είναι ότι με έχει πιάσει μια ανησυχία σχετικά με το αν τελικά θα πάρουμε την αναβάθμιση ή όχι, μιας και το LG έχει επίσης τον tegra 2...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς διάβασα σήμερα για πιθανή ακύρωση του update σε ICS για το Optimus 2X, οπότε η αλήθεια είναι ότι με έχει πιάσει μια ανησυχία σχετικά με το αν τελικά θα πάρουμε την αναβάθμιση ή όχι, μιας και το LG έχει επίσης τον tegra 2...

 

Αυτό που αναφέρεις δεν είναι πρόβλημα του Tegra 2 αλλά της LG! Δεν θέλω να πιστεύω ότι θα ακολουθήσει και η Motorola κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη υπάρχει πρόβλημα με κάποιους tegra2 μιας και η nvidia δε δίνει drivers για ics στις εταιρίες. Σίγουρα το πρόβλημα είναι κατά βάση της lg, αλλά γενικότερα όσα κινητά έχουν αυτον τον tegra2 (τον ap20h) δεν έχουν δει ics μέχρι στιγμής... Υπάρχει ένα zte που έχει ήδη ics και το galaxy r που το περιμένει σύντομα κι έχουν τον ίδιο αν δεν κάνω λάθος επεξεργαστή, οπότε με βάση αυτά ελπίζω να δούμε αντίστοιχη κίνηση και από τη motorola. Αλλά όταν βλέπεις ότι και η lg τα παράτησε, είναι ζόρικα μάλλον τα πράματα. Πάντως πραγματικά στην περίπτωση που δεν πάρει ics το atrix μου, το βλέπω σύντομα να φεύγει. Το πήρα ενώ είχε καιρό στην αγορά και έχοντας υπόψιν ότι πρόκειται να πάρει την ics...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Όταν το πάνε τόσο οριακά με την αναβάθμιση ωομίζω ότι το αποτέλεσμα δεν θα μας ενθουσιάσει. Όπως ανέφερα και σε προηγούμενο πόστ, αρκετοί κάτοχοι τηλεφώνων που φορούσαν 2.3.4 μετά την αναβάθμιση αντιμετώπισαν πολλά προβλήματα και ειδικά θέματα αυτονομίας. Δεν θα είναι "the promised land" αυτή η αναβάθμιση, και προς θεού αν κάποιος αγόρασε αυτό το κινητό για να περιμένει ICS ή JB.

"Πέρνα" καλά με αυτό που έχεις ισχύει στην περίπτωση μας, και αυτό που έχω είναι ένα σταθερότατο καθημερινό εργαλείο, ΤΗΛΕΦΩΝΟ πάνω απ'όλα, το οποίο θα με κρατήσει αρκετό διάστημα ευχαριστημένο.

 

:)

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πάνε τόσο οριακά με την αναβάθμιση ωομίζω ότι το αποτέλεσμα δεν θα μας ενθουσιάσει. Όπως ανέφερα και σε προηγούμενο πόστ, αρκετοί κάτοχοι τηλεφώνων που φορούσαν 2.3.4 μετά την αναβάθμιση αντιμετώπισαν πολλά προβλήματα και ειδικά θέματα αυτονομίας. Δεν θα είναι "the promised land" αυτή η αναβάθμιση, και προς θεού αν κάποιος αγόρασε αυτό το κινητό για να περιμένει ICS ή JB.

"Πέρνα" καλά με αυτό που έχεις ισχύει στην περίπτωση μας, και αυτό που έχω είναι ένα σταθερότατο καθημερινό εργαλείο, ΤΗΛΕΦΩΝΟ πάνω απ'όλα, το οποίο θα με κρατήσει αρκετό διάστημα ευχαριστημένο.

 

:)

+1, εξάλλου υπάρχουν και οι μαγειρεμένες ρομ για όποιον θέλει το κάτι παραπάνω που απο οτι βλέπω γίνονται σωστά βήματα για να έχουμε μια ρομ χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...