Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν απο λίγες μέρες το πήρα και εγώ και διαπίστωσα το ίδιο, δεν παίζει το προεγκατεστημένο .Need For Speed

Καμιά λύση σε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο οδηγος ηταν εξαιρετικος ξεκλειδωσα τον bootloader και τωρα ειμαι σε cyanogen 9. Προς το παρον το τελευταιο update απο οτι ειδα εχει προβλημα με την καμερα και λογικα στο επομενο θα λυθει. Δεν μπορω να το συγκρινω με την stock rom γιατι δεν την δουλεψα για πολυ καιρο αλλα το κινητο παραμενει γρηγορο και γενικα δεν εχω δει καποιο προβλημα μεχρι στιγμης.

 

Οσο για τα παιχνιδια δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα μεχρι στιγμης, οτι εχω δοκιμασει σε 3d παιζει απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

Mertaghon παρελαβες το kitακι με τα πληκτρολόγια κτλ?

Εγώ ακόμα...

Θα τον κραξω...

 

Sent from my ATRIX

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Mertaghon παρελαβες το kitακι με τα πληκτρολόγια κτλ?

Εγώ ακόμα...

Θα τον κραξω...

 

Sent from my ATRIX

 

παρελαβα και πολυυυυυ καλο και ποιοτικο κιτακι.

ειδικα το πληκτρολογιο απο μονο του θα εδινα 15 ευρω για την ποιοτητα του.:)

απογοητευτηκα που δεν μπορω να μην ανοιξω webtop,αλλα απλα

την οθονη του κινητου,γιατι χανει σε ταχυτητα το webtop και παιχνιδια δεν παιζει..

βαριεμαι να περναω το χακαρισμα που θελει κιολας,οποτε αμα σου ερθει να το ψαξουμε μαζι:p

 

να μην τον κραξεις ομως,γιατι εμενα προλαβε να μου το στειλει το πρωι της επομενης που μου ειπε

θα ειχανε μεγγαααλληη γιορτη στην αγγλια και δεν θα δουλευανε ταχυδρομεια για μερες πολλες.

μου εκανε εντυπωση το μερες πολλες,αλλα μου ειπε συγκεκριμενα τσακιστηκα να στο στειλω γιατι θα αργουσε μετα βδομαδα++..

 

σκεψου τωρα περασε η γιορτη και θα εχουν μαζευτει πολλααα πακετα,εξου και αργει..

παρολα αυτα μιλα του να στα πει ο ιδιος:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

haki

Απορώ αφού σ'αυτό ξαναγυρίζεις γιατί προσπαθείς να φύγεις;

Υ.γ. Άντε με το καλό...

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

μπρε χακι πωπωωω,ποσο τοι αγαπας το ατριξ ομως:p,

θυμαμαι που προσπαθουσες να μεπεισεις να το παρω..τα καταφερες!

πραγματι ειναι πολυ καλη αγορα:),αγαπαω μπαταρια ατριξξξξ!!!!!!!!!κ οθονη κ λαπντοκ κι απολα!

 

 

αληθεια παιχνιδακια ξερεις πως περναμε που καμμια εκδοση απο τα της gameloft δεν παιζει?>?:confused:

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα!

Έχει παρατηρήσει κανένας σας κάποια τριξιματάκια του πλαστικού καλύμματος της μπαταρίας στο πάνω μέρος που είναι και το κουμπί on-off?

Εμένα μου κάνει ένα κριτς κριτς κάθε φορά που πατάω το κουμπί για να κλειδώσω - ξεκλειδώσω την οθόνη...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα!

Έχει παρατηρήσει κανένας σας κάποια τριξιματάκια του πλαστικού καλύμματος της μπαταρίας στο πάνω μέρος που είναι και το κουμπί on-off?

Εμένα μου κάνει ένα κριτς κριτς κάθε φορά που πατάω το κουμπί για να κλειδώσω - ξεκλειδώσω την οθόνη...

 

file ρχ8 δωσε βαση και ηρεμησε.

βγαλε το καλυμμα μπαταριας πισω και αρχισε να το ψαχουλευεις αν τριζει.

αν δεν τριζει τπτ αλλο,

παραμονο πανω εκει που ειπες,να μην ανησυχεις,γιατι κι εγω που το πηρα πριν λιγες μερες το πηγα πισω

και με doa ζητησα αντικατασταση,το ανοιξαμε εκει και το νεο παλι τα ιδια,

στην βιτρινα ενα παλι ετριζε ,οποτε ολη η παρτιδα εχει καλυμμα που εκει δεν κουμπωνει καλα:p

 

ενα παλιας εσοδειας ατριξ που χε εκει στη βιτρινα ομως ΔΕΝ ετριζε...:shifty:,ειναι η εσοδεια αυτη των ατριξ που το καπακι δεν την παλευει..

ισως το μαξιλαρακι που εχει εκει απο μεσα να χαλα την σταθεροτητα,τι να πω,

αλλα αμα μονο το καπακι τριζει μην δινεις σημασια..

 

εγω τελικα πηρα το καινουργιο ατριξ με το παλιο καπακι:cool::D:lol:,με τη συνεργασια ενος παιδου στο καταστημα,χωρις να μας δουνε οι αλλοι..

 

το καπακι μου κουμπωνει καλυτερα τωρα...οπως κατσει δλδ..

 

χακι σε ευχαριστω για την απαντηση,παιδια αμα τυχει και σας παιζει καποιο παιχνιδι απο τα καλα,

πειτε μας ποιον αριθμο εχει να το κατεβασουμε -αγορασουμε κ εμεις!!!

 

π.χ. το gangstar παιζει μονο η εκδοση 1.2.3 παραδειγμα αυτο,δεν ισχυει..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ειμαι μερικα κλικ μακρυα απ το να το αγορασω... διαβασα αρκετα σχολια κ ειναι καλα αλλα εχω μερικες ερωτησεις

 

1. θα μου ερθει με 2.2, υπαρχει επισημη 2.3 να περασω αμεσα ή την περιμενουμε??

2. ακουσα για κλειδ bootloader, αλλά είδα οδηγο ξεκλειδωματος εδω, οποτε αν δεν υπαρχει επισημη ρομ, εχει καποιος να προτεινει custom rom αξιοπιστη κ καποιον οδηγο για τη διαδικασια?

3. εχω software για gps για 480 x 800 pixels. θα μπορεσω τα το βαλω στο ατριξ? ή θα είναι χαλια η εικονα?

4. γενικα κανα ψεγαδι του?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ειμαι μερικα κλικ μακρυα απ το να το αγορασω... διαβασα αρκετα σχολια κ ειναι καλα αλλα εχω μερικες ερωτησεις

 

1. θα μου ερθει με 2.2, υπαρχει επισημη 2.3 να περασω αμεσα ή την περιμενουμε??

2. ακουσα για κλειδ bootloader, αλλά είδα οδηγο ξεκλειδωματος εδω, οποτε αν δεν υπαρχει επισημη ρομ, εχει καποιος να προτεινει custom rom αξιοπιστη κ καποιον οδηγο για τη διαδικασια?

3. εχω software για gps για 480 x 800 pixels. θα μπορεσω τα το βαλω στο ατριξ? ή θα είναι χαλια η εικονα?

4. γενικα κανα ψεγαδι του?

 

1. Θα σου έρθει με 2.3.4

2. Στο σαμσουνγκ που είχα άλλαζα κάθε εβδομάδα ρομ, εδώ δεν έχω κάνει τίποτα μια και η στοκ είναι μια χαρά χωρίς κολλήματα κάτι το κινητό φυσάει

3.θα παίξει χωρίς να καταλαμβάνει όλη την οθόνη.είναι λίγο τρατζικ αλλά θα την κάνεις την δουλειά σου

4.δεν έχει φμ ράδιο αν σε ενδιαφέρει.γενικά κανένα ψεγάδι.μέχρι και η πακέτα που είχα ψιλό απογοητευτεί στην αρχή έστρωσε με ρυθμίσεις και πρόγραμμα το βιγκνιετ

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

1. Θα σου έρθει με 2.3.4

2. Στο σαμσουνγκ που είχα άλλαζα κάθε εβδομάδα ρομ, εδώ δεν έχω κάνει τίποτα μια και η στοκ είναι μια χαρά χωρίς κολλήματα κάτι το κινητό φυσάει

3.θα παίξει χωρίς να καταλαμβάνει όλη την οθόνη.είναι λίγο τρατζικ αλλά θα την κάνεις την δουλειά σου

4.δεν έχει φμ ράδιο αν σε ενδιαφέρει.γενικά κανένα ψεγάδι.μέχρι και η πακέτα που είχα ψιλό απογοητευτεί στην αρχή έστρωσε με ρυθμίσεις και πρόγραμμα το βιγκνιετ

 

για το ραδιο το ξερω αλλα δε με πειραζει. αυτο με το προγραμμα σε το καταλαβα ομως, τι διορθωνει?

 

Χρησιμοποιώ το ίδιο Sygic σε όλα το κινητά μου (480Χ800, 480Χ854, 540Χ960) και παίζει τέλεια σε πλήρη οθόνη.

 

Συμφωνώ απόλυτα γιά τη σταθερότητα και ταχύτητα σε εργοστασιακή κατάσταση που μόνο γιά χόμπυ/τρέλα/παίξιμο ενδείκνυνται οι μαγειρεμένες ROM.

 

shadowman1480, αν το πάρεις, στείλε μου pm και θα σε βολέψω εγώ με το GPS! ;)

 

το παρήγγειλα ηδη !! ελπιζω να ερθει με 2.3.4 ωστε να μην βαλω χερι εγω. το μαγαζι λεει οτι εχει 2.2 (αναβαθμισιμο ομως)

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρεπεται, απο που το παρηγγειλες??? Αν ερθει οντως με 2.2 θα προκειται για...superstock, οχι οτι εχει καμια σημασια αφου θα το αναβαθμισεις, αρκει η τιμη να ειναι καλη

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το πήρα από μουλτιραμα είχε 2.3.4.

 

Το στοκ απ της κάμερας θέλει να βρεις τις ρυθμίσεις σε κάθε περίσταση για να έχεις καλό αποτέλεσμα. Και θέλει οπωσδήποτε να περιμένεις να κάνει φοκους πριν τραβήξεις την φώτο.

 

Είναι μακράν η καλύτερη αγορά σε αυτά τα λεφτά και θα είναι για καμπόσο

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

παιδια αμα τυχει και σας παιζει καποιο παιχνιδι απο τα καλα,

πειτε μας ποιον αριθμο εχει να το κατεβασουμε -αγορασουμε κ εμεις!!!

 

π.χ. το gangstar παιζει μονο η εκδοση 1.2.3 παραδειγμα αυτο,δεν ισχυει..

 

Asphalt 6 HD της Gameloft και Dead Space της ΕΑ πάνε αέρα πατέρα στο αμερικάνικο Atrix μου (AT&T) με πολλές και διάφορες ROM (σίγουρα με Red Pill Hybrid, την τελευταία Nottachtrix, την επίσης τελευταία CM9 του Jokersax και την CM 7.2, όλες δοκιμασμένες χθες και σήμερα :p ).

 

@shadowman: Επιβεβαιώνω ότι το Sygic τρέχει θαυμάσια (και) στο Atrix.

Link to comment
Share on other sites

αυριο λογικα θα το εχω και εγω στα χερια μου το atrix!σκεφτομαι και για αγορα to dock με το τηλεκοντρολ,ξερετε σε τι τιμη παιζει?

οταν το καρφωνεις πανω στο φορτιζει κι ολας?επισης με μετεπειτα τηλ. της motorola υπαρχει συμβατοτητα?

μπορεις να βαλεις φλασακι πχ με ταινια πανω στο dock και να το παιξεις στην tv?οσο αφορα το θεμα υποτιτλων?

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

Asphalt 6 HD της Gameloft και Dead Space της ΕΑ πάνε αέρα πατέρα στο αμερικάνικο Atrix μου (AT&T) με πολλές και διάφορες ROM (σίγουρα με Red Pill Hybrid, την τελευταία Nottachtrix, την επίσης τελευταία CM9 του Jokersax και την CM 7.2, όλες δοκιμασμένες χθες και σήμερα :p ).

 

@shadowman: Επιβεβαιώνω ότι το Sygic τρέχει θαυμάσια (και) στο Atrix.

 

a σε ευχαριστω θα τα κοιταξω κ αυτα,ποια ακριβως εκδοση του asphalt 6 παιζεις αμα μπορεις πες μου,αυτην να βρω:O

 

σαμουραι 2 κατεβαζω τωρα:)

οτι παιχνιδια μου παιξουν θα σας πω κι εγω να γουσταρουμε ολοι μαζι:shifty::p

 

φιλε ulvergr ναι σε ολα,με bs player παιζω και υποτιτλους αυτοματα τους βρισκει μονο του απο το νετ:),

usb μα ταινιες κι απολα παιζει,40ευρω dock με απολα apo ebay co uk απο τον amobiles1 που πουλαει πολλα αυτες τις μερες.

ναι φορτιζει πανω στο ντock

 

συμβατοτητα με αλλα μοτο το λαπντοκ και το ντοκ ναι,απλα με διαφορους τροπους ,οχι τπτ ψαγμενο...

εγω π.χ.τωρα περιμενω κατι προεκτασεις καλωδιων ωστε αμα στο μελλον παρω αλλο μοτο να τσεκαρω οτι θα δουλευει κ αυτο..

αλλα ναι εκτος του usb,ολα τα αλλα ηδη δουλευουν,εκτος της θυρας usb...για αυτη ρωτα με σε 1 εβδομαδα:)

 

σε xda θα τα βρεις ολα.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

a σε ευχαριστω θα τα κοιταξω κ αυτα,ποια ακριβως εκδοση του asphalt 6 παιζεις αμα μπορεις πες μου,αυτην να βρω:O

 

 

Έκδοση 1.0.8

Link to comment
Share on other sites

το ανεβασε στα 70ε το dock o amobiles1!!!xaxa πουλαει αρκετα μαλλον!

 

μπρε μην κοιτας τα buy now παναθεμα σε:p

αλλα 7-8 εχει με auction με τις καλες τιμες και αμεσως κοιτας το πανακριβο??:)

 

κανε bid και θα σαι οκ!

 

cirith σε ευχαριστω παω να δω

α ναι αναζητωνατας tegra games γενικα παιζουν τα εξης,

 

Brothers In Arms 2 Global Front HD (for Tegra) v3.1.9

 

History Great Battles Medieval tegra 2

 

και αυτο το πακετακι που φερνει χαμογελα

 

ANDROID THD GAMES 2011

 

γενικα η thd ασχολειται με τεγκρα βλεπω πια και ελπιζω να μην φαω προειδοποιηση για τα γραφομενα μου:O

αλλη φορα με π.μ.:O

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ηρθεεεε....το βραδυ θα το δω,εγώ έχω ήδη τη χακερια για το webtop,αν θυμάμαι καλά,η την είχε ήδη η ρομ που έχω,η απλα με μια σκέτη εφαρμογή έγινε...πολύ καλη η ποιότητα του,και είχε μπαταριές μέσα,πράγμα που ίσως σημαίνει ότι είναι refurbished,αλλα στα 28 που το πηρα με τα μεταφορικά μέσα είναι κυριολεκτικά τσαμπα
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

μπρε μην κοιτας τα buy now παναθεμα σε:p

αλλα 7-8 εχει με auction με τις καλες τιμες και αμεσως κοιτας το πανακριβο??:)

 

κανε bid και θα σαι οκ!

 

cirith σε ευχαριστω παω να δω

α ναι αναζητωνατας tegra games γενικα παιζουν τα εξης,

 

Brothers In Arms 2 Global Front HD (for Tegra) v3.1.9

 

History Great Battles Medieval tegra 2

 

και αυτο το πακετακι που φερνει χαμογελα

 

ANDROID THD GAMES 2011

 

γενικα η thd ασχολειται με τεγκρα βλεπω πια και ελπιζω να μην φαω προειδοποιηση για τα γραφομενα μου:O

αλλη φορα με π.μ.:O

 

Παιδια μπορειται να παραθεσετε ενα Link, γιατι και εμενα μονο στα 89 δολαρια μου το εμφανιζει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το πήρα από μουλτιραμα είχε 2.3.4.

 

Το στοκ απ της κάμερας θέλει να βρεις τις ρυθμίσεις σε κάθε περίσταση για να έχεις καλό αποτέλεσμα. Και θέλει οπωσδήποτε να περιμένεις να κάνει φοκους πριν τραβήξεις την φώτο.

 

Είναι μακράν η καλύτερη αγορά σε αυτά τα λεφτά και θα είναι για καμπόσο

 

μιλας για αυτη την εφαρμογη??

 

γιατι λογω ταξιδιου δεν εχω χρονο να πειραματιστω κ οσο να ναι μια φωτο θα χρειαστει :p

Link to comment
Share on other sites

ωπα παιδες λετε για μια εφαρμογη που βελτιωνει την καμερα???:worry:

 

πειτε μου κ μενα,σιγουρα χρειαζεται βελτιωση η αστεια στοκ καμερα..

 

αυτη η vignette ειναι??:)

 

vagelis da πες μας κι εμας την χακερια για το webtop!!

καλοδουλευτο το ντοκ ε!!

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι,αλλα έχει πολλές γενικά
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι,αλλα έχει πολλές γενικά

 

vagelis da πες μας κι εμας την χακερια για το webtop!!

για καλυτερες φωτο ποια εφαρμογη προτεινεις??

κατι αυτοματο σαν την στοκ εφαρμογη κατα προτιμηση.

οχι πολυπλοκα πραματα ε:)!!

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...