Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το led αναβει όταν είναι σβηστό το κιν

 

Sent from my ATRIX

 

Exactly! Όταν το κινητό φορτίζει αναμμένο, το led ΔΕΝ ανάβει, αλλά μένει μονίμως απενεργοποιημένο. Απ'όσο έχω δει, ε κάποιες custom roms ανάβει το πράσινο led στο 100% της φόρτισης ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν θυμάμαι τι έκανε με την μανησια rom μιας και την κράτησα μόνο δυο μέρες αλλά με όλες την custom που δοκίμασα ανάβει πορτοκαλί λαμπάκι όταν φορτίζει ανοιχτό και όταν φτάσει πάνω από 90% γίνεται πράσινο.
Link to comment
Share on other sites

Exactly! Όταν το κινητό φορτίζει αναμμένο, το led ΔΕΝ ανάβει, αλλά μένει μονίμως απενεργοποιημένο. Απ'όσο έχω δει, ε κάποιες custom roms ανάβει το πράσινο led στο 100% της φόρτισης ;)

 

εχετε δικιο.... ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το atrix ..Συνάντησε κάποιος σοβαρά προβλήματα με την συγκεκριμένη συσκευή?Θα πάρει επίσημα ICS?

bravo pvt4 s-off

hboot:0.93.0001

radio:5.17.05.23

rom:oxygen V 2.3.2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το atrix ..Συνάντησε κάποιος σοβαρά προβλήματα με την συγκεκριμένη συσκευή?Θα πάρει επίσημα ICS?

 

Μπορώ να πω με σιγουριά μετά από 2 μήνες εντατικής και επαγγελματικής χρήσης ότι είναι τάχιστο, σταθερό με καλή διάρκεια μπαταρίας και ΧΩΡΙΣ καμιά ανάγκη για αλλαγή από μαμισια ρομ σε κάποια άλλη.πραγματικά το κινητό κάνει μουλτιτασκιν και ούτε ένα ρισταρτ με50 τόσες εφαρμογές και συγχρονισμους κλπ.

Αξίζει κάθε σεντ

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

παιδια help!!:p

 

στο λαπντοκ στον firefox πως το κανω να δεχεται

να γραφω ελληνικα στην αναζητηση στο γουγλη??

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ηθελα να σας κανω καποια ευκολα ερωτηματα...

1) το συγκεκριμενο μοντελο κανει απευθειας βιντεοκλησεις; (οχι μεσω ιντερνετ με το σκαιπ)

δηλαδη καλεις ενα νουμερο απο το τηλ καταλογο!

 

2)οταν γραφετε μηνυματα εχει την επιλογη για το συνηθησμενο ABC πληκτρολογιο ,

οχι το φουλ πληκτρολογιο στα μισα της οθονης;

Link to comment
Share on other sites

παιδια help!!:p

 

στο λαπντοκ στον firefox πως το κανω να δεχεται

να γραφω ελληνικα στην αναζητηση στο γουγλη??

 

Εγω δεν εχω βρει λυση εκτός του να ξεκιναω νεο SMS πχ, να γράφω το κείμενο και copy-paste στον browser. Αλλα ευτυχώς δε μου χρειάζεται να γράφω πολυ στα ελληνικά, αλλιώς ειναι φρίκη :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το atrix ..Συνάντησε κάποιος σοβαρά προβλήματα με την συγκεκριμένη συσκευή?Θα πάρει επίσημα ICS?

Το κινητό το έχω κοντά στο μήνα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος ταχύτατο και χωρίς κανένα πρόβλημα. Το κινητό θα πάρει ics στο Q3 του έτους δηλαδή κάπου το καλοκαίρι

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εγώ κάτι όχι πολύ εύκολο.

Έβαλα μια blur rom (topogigi) και έλεγε κάντε τα ερχεια ext4 γιατί έτσι είναι η ρομ κλπ.

Τα έκανα όλα μέσω custom recovery,system data κλπ,μετά από λίγο διαβάζω λέει ενας ΜΗΝ κανετε τον τομέα osh γιατί είναι το partition του webtop και δε θα δουλεύει μετά.

Εγώ το είχα κάνει ήδη όμως :p

Μπορώ να ξαναπερασω κάτι;να γυρίσω ένα partition σε ext3 ξέρω γω;

Έχει ασχοληθεί κανείς από εδώ;

 

Sent from my ATRIX

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω βρει λυση εκτός του να ξεκιναω νεο SMS πχ, να γράφω το κείμενο και copy-paste στον browser. Αλλα ευτυχώς δε μου χρειάζεται να γράφω πολυ στα ελληνικά, αλλιώς ειναι φρίκη :)

 

με φρικαρες τωρα:(..και ειχα σκοπο να διορθωνω κανα δυο σελιδουλες κειμενου συχνα -πυκνα..

δεν θα λυνεται με εγκατασταση ελληνικης γλωσσας σαν add-on???

,το δοκιμασα,δεν λυνεται,απλα αναρωτιεμαι γιατι..:confused:

 

ενα τυπακι σε googlarisma ελεγε εχει κινεζικα κ αγγλικα,δεν ελεγε πως ομως,ο αλητης:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια help!!:p

 

στο λαπντοκ στον firefox πως το κανω να δεχεται

να γραφω ελληνικα στην αναζητηση στο γουγλη??

 

Εγω δεν εχω βρει λυση εκτός του να ξεκιναω νεο SMS πχ, να γράφω το κείμενο και copy-paste στον browser. Αλλα ευτυχώς δε μου χρειάζεται να γράφω πολυ στα ελληνικά, αλλιώς ειναι φρίκη :)

 

με φρικαρες τωρα:(..και ειχα σκοπο να διορθωνω κανα δυο σελιδουλες κειμενου συχνα -πυκνα..

δεν θα λυνεται με εγκατασταση ελληνικης γλωσσας σαν add-on???

,το δοκιμασα,δεν λυνεται,απλα αναρωτιεμαι γιατι..:confused:

 

ενα τυπακι σε googlarisma ελεγε εχει κινεζικα κ αγγλικα,δεν ελεγε πως ομως,ο αλητης:p

 

Παιδιά, απάνω δεξιά στην μπάρα εργασιών του lapdock (εκεί που έχει το επίπεδο του σήματος, τη μπαταρία κλπ.) έχει το σηματάκι των ρυθμίσεων (settings). Εκεί αλλλάζετε επιτόπου τη γλώσσα του πληκτρολογίου από Αγγλικά σε οτιδήποτε άλλο άμεσα.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, απάνω δεξιά στην μπάρα εργασιών του lapdock (εκεί που έχει το επίπεδο του σήματος, τη μπαταρία κλπ.) έχει το σηματάκι των ρυθμίσεων (settings). Εκεί αλλλάζετε επιτόπου τη γλώσσα του πληκτρολογίου από Αγγλικά σε οτιδήποτε άλλο άμεσα.

 

Θενξ θα το δοκιμασω!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω θα το τσεκαρω σε λιγο.

 

τωρα ακομα φορτιζει το νεο λαπντοκ..

(το παλιο ειχε καμμενο πιξελ..)

 

περιεργο που δεν την χα δει πιο πριν,αυτη την ρυθμιση,σε ευχαριστουμε rx-8

 

edit..το τσεκαρα στο νεο λαπντοκ κανονικα εχει στην επιλογη keyboard τα ελληνικα,στο παλιο δεν τα ειχε..,ε ρε τι τραβαμε!!

 

 

 

α και κατι ακομα update πως κανουν τα ατριξ,λαπντοκ του?

ολα ota απο το κινητο??:confused:

 

ή με προγραμμα?

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι που δεν κατάφερα να βρώ ακόμα....

 

1- δουλεύω μια εφαρμογή και τελειώνω, εκτός από το back button πώς κλείνει η εφαρμογή ;;;;

Όταν το πατήσω κλείνει ή γίνεται miinmise και μένει ενεργή δηλαδή.

 

2- ΠΩΣ γίνεται το multitasking βρε παιδιά ;;;

Δηλαδή, πώς ενώ είμαι π.χ. στο διαδίκτυο, θα γυρίσω να διαλέξω άλλη εφαρμογή και όταν τελειώσω θα ξαναγυρίσω στην περιήγηση εκεί που είχα σταματήσει ;;;; (το back button με παέι μια σελίδα πίσω)

 

3- έχω δεί διάφορες εφαρμογές από το xda όπου μπορείς να σκανάρεις ένα τετράγωνο bar-code, ποιά εφαρμογή χρησιμοποιείται για το σκανάρισμα ;;;

 

4- επειδή κατεβάζω διάφορες εφαρμογούλες από το market με σχετική προσοχή πάντα (μελέτη σχολίων χρηστών κλπ), αναρωτιέμαι αν υπάρχει όντως σοβαρό θέμα και πρέπει να εγκαταστησω και ένα antivirus.

 

3 μέρες το έχω μόνο και μαθαίνω ακόμα, το «πρόβλημα» είναι ότι υπάρχουν τόνοι πληροφοριών εδώ και γενικά για το android και χάνεις το μπούσουλα. :)

Ευχαριστώ.

Edited by dpolal

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

α και κατι ακομα update πως κανουν τα ατριξ,λαπντοκ του?

ολα ota απο το κινητο??:confused:

 

ή με προγραμμα?

 

Το lapdock νομίζω ότι δεν κάνει update... μόνο το κινητό, οπότε ότι έχουμε, έχουμε... :lol:

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι που δεν κατάφερα να βρώ ακόμα....

 

1- δουλεύω μια εφαρμογή και τελειώνω, εκτός από το back button πώς κλείνει η εφαρμογή ;;;;

Όταν το πατήσω κλείνει ή γίνεται miinmise και μένει ενεργή δηλαδή.

 

2- ΠΩΣ γίνεται το multitasking βρε παιδιά ;;;

Δηλαδή, πώς ενώ είμαι π.χ. στο διαδίκτυο, θα γυρίσω να διαλέξω άλλη εφαρμογή και όταν τελειώσω θα ξαναγυρίσω στην περιήγηση εκεί που είχα σταματήσει ;;;; (το back button με παέι μια σελίδα πίσω)

 

3- έχω δεί διάφορες εφαρμογές από το xda όπου μπορείς να σκανάρεις ένα τετράγωνο bar-code, ποιά εφαρμογή χρησιμοποιείται για το σκανάρισμα ;;;

 

4- επειδή κατεβάζω διάφορες εφαρμογούλες από το market με σχετική προσοχή πάντα (μελέτη σχολίων χρηστών κλπ), αναρωτιέμαι αν υπάρχει όντως σοβαρό θέμα και πρέπει να εγκαταστησω και ένα antivirus.

 

3 μέρες το έχω μόνο και μαθαίνω ακόμα, το «πρόβλημα» είναι ότι υπάρχουν τόνοι πληροφοριών εδώ και γενικά για το android και χάνεις το μπούσουλα. :)

Ευχαριστώ.

 

Σε οποιαδήποτε εφαρμογή τρέχεις πατώντας το home button και ανοίξεις νέα εφαρμογή κλπ, μετά πατώντας παρατεταμένα το home button σου βγάζει όλες τις ενεργές εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο. Από εκεί επιλέγεις σε ποιά θέλεις να σε πάει και σε πάει κατευθείαν..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

1- με το μπακ ή αν έχει κουμπί στις επιλογές για έξοδο.μπορείς να κατεβάσεις και εφαρμογή τασκ κιλλερ

Για να κλείνεις τους ανοικτές εφαρμογές στο παρασκήνιο

2- με το πλήκτρο χοουμ πατημένο εμφανίζεται παράθυρο για να πλοηγηθεις ανάμεσα στους πρόσφατες (και ενεργές) εφαρμογές

 

3-μπαρκοουντ σκαννερ

 

4- όχι

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι που δεν κατάφερα να βρώ ακόμα....

 

1- δουλεύω μια εφαρμογή και τελειώνω, εκτός από το back button πώς κλείνει η εφαρμογή ;;;;

Όταν το πατήσω κλείνει ή γίνεται miinmise και μένει ενεργή δηλαδή.

 

2- ΠΩΣ γίνεται το multitasking βρε παιδιά ;;;

Δηλαδή, πώς ενώ είμαι π.χ. στο διαδίκτυο, θα γυρίσω να διαλέξω άλλη εφαρμογή και όταν τελειώσω θα ξαναγυρίσω στην περιήγηση εκεί που είχα σταματήσει ;;;; (το back button με παέι μια σελίδα πίσω)

 

3- έχω δεί διάφορες εφαρμογές από το xda όπου μπορείς να σκανάρεις ένα τετράγωνο bar-code, ποιά εφαρμογή χρησιμοποιείται για το σκανάρισμα ;;;

 

4- επειδή κατεβάζω διάφορες εφαρμογούλες από το market με σχετική προσοχή πάντα (μελέτη σχολίων χρηστών κλπ), αναρωτιέμαι αν υπάρχει όντως σοβαρό θέμα και πρέπει να εγκαταστησω και ένα antivirus.

 

3 μέρες το έχω μόνο και μαθαίνω ακόμα, το «πρόβλημα» είναι ότι υπάρχουν τόνοι πληροφοριών εδώ και γενικά για το android και χάνεις το μπούσουλα. :)

Ευχαριστώ.

 

 

στο 2 πατας το σπιτακι ενω εισαι σε μια εφαρμογη,π.χ. το browsing και κανεις οτι θες σε αλλη εφαρμογη.

μετα βγαινεις απο την νεα εφαρμογη και πας και ανοιγεις παλι την παλια εφαρμογη,εδω τον browseρ και συνεχιζεις απο εκει που τον αφησες...

 

στο 1 στο gs2 μου ειχε απιλογη κλεισιμο εφαρμογης,εδω δεν εχει οποτε παταω το σπιτακι και την αφηνω ανοιχτη.

αμα με εχει νευριασει η εφαρμογη ομως:rolleyes::lol:και θελω να την εξαφανισω:cool:,τοτε

παω στη διαχειριση εφαρμογων,την επιλεγω και της παταω αμαγκαστικο λεισιμο.

μην σε ανησυχει διοτι το 1gb ραμ για τα σημερινα κινητα ειναι υπερβολικα πολυ και δεν μπορεις σχεδον ποτε να το

τερματισεις,οποτε αστα να τρεχουν..

αλλωστε το ανδροειδες αυτο ακριβως θελει να γινεται,και μονο του αμα λειψει ραμ κλεινει τις περισσευουμενες.:)

 

το 3,εισαι νεος ακομα, στο ανδροειδες:happy:,

 

εννοω δωσε χρονο:) και ζητα βοηθεια,

γνωριζοντας τους σωστους developers εφαρμογων και βλεποντας κριτικες στο μαρκετ πας μπροστα

 

ειναι καποια εφαρμογη που σε μπλεξε?ρωτα στο thread με εφαρμογες ανδροειδων,ή και μενα με π.μ. αν ξερω..

 

τελοςαν προσεχεις τι εγκαθιστας οπως το κανεις,το να βαλεις αντιvirus δεν εχει νοημα,εκτος

αν θες να καθυστερει λιγακι το απαραδεκτα γρηγορο κινητο μας!!

α ναι και αμα σε εκνευριζει η μπαταρια που κρατα απαραδεκτα πολυ!! εχει νοημα:)

υπερβαλλω λιγο αλλα καταλαβες..

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους και συνεχίζω το ψάξιμο... :)

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αμα τελειωσει η μπαταρια του λαπντοκ ,δεν ρουφα απο

του ατριξ???:confused:

 

εμενα σβηνει το λαπντοκ και το ατριξ μενει με 100 τα εκατο μπαταρια..:rolleyes:

 

εχω τσιπο-ατριξ?η ξεχναω καποια ρυθμιση??:worry:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια αμα τελειωσει η μπαταρια του λαπντοκ ,δεν ρουφα απο

του ατριξ???:confused:

 

εμενα σβηνει το λαπντοκ και το ατριξ μενει με 100 τα εκατο μπαταρια..:rolleyes:

 

εχω τσιπο-ατριξ?η ξεχναω καποια ρυθμιση??:worry:

 

Αν δεν απατώμαι το λαπντοκ λειτουργεί ως φορτιστής στο κινητό οπότε ναι μεν σβήνει γιατί τελείωσε η μπαταρία του αλλά έχει φορτίσει στο 100% το ατριξ

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατώμαι το λαπντοκ λειτουργεί ως φορτιστής στο κινητό οπότε ναι μεν σβήνει γιατί τελείωσε η μπαταρία του αλλά έχει φορτίσει στο 100% το ατριξ

 

ναι αλλα εγω θελω μετα, το ατριξ να ειναι η μπαταρια του λαπντοκ,ωσπου να σβησουν και τα 2!!!!:)

 

καπου ειχα ακουσει πως ετσι γινεται..

 

αλλωστε ιδιες μπαταριες εχουν τα λαπντοκ,ατριξ σε μεγεθος,σιγα που 10 λεπτα να τελιωνα τη δουλεια μου,

θα ξεζουμιζαν το ατριξ..:worry:

 

τι λετε??

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σκεφτομαι να παρω τη συσκευη, βλεπω εδω στο φορουμ οτι το σαρ ειναι 0,84 αλλα ψαχνοντας γενικα βλεπω παντου την τιμη 1,47 την οποια βρισκω πολυ υψηλη...

Τι ισχυει τελικα;

Ευχαριστω

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σκεφτομαι να παρω τη συσκευη, βλεπω εδω στο φορουμ οτι το σαρ ειναι 0,84 αλλα ψαχνοντας γενικα βλεπω παντου την τιμη 1,47 την οποια βρισκω πολυ υψηλη...

Τι ισχυει τελικα;

Ευχαριστω

 

Επειδή το έψαχνα κάτι εγώ πριν το πάρω στο ευρωπαϊκό πρότυπο μέτρησης είναι 0,84 και αναφέρεται κάτι στα συνοδευτικά χαρτιά του.

Άφοβα προχώρα, είναι κινηταρα

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα. Σκεφτομαι να παρω τη συσκευη, βλεπω εδω στο φορουμ οτι το σαρ ειναι 0,84 αλλα ψαχνοντας γενικα βλεπω παντου την τιμη 1,47 την οποια βρισκω πολυ υψηλη...

Τι ισχυει τελικα;

Ευχαριστω

 

Όπως αναφέρθηκε ήδη, η τιμή του sar που αναγράφεται στο πρώτο post είναι αυτή που αναφέρεται στο βιβλιαράκι των ευρωπαϊκών συσκευών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...