Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοίτα το παρακάτω λινκ κάνε ότι γράφει και είσαι οκ. Με αυτό τον τρόπο μπορείς να ρουτάρεις οποιοδήποτε firmware.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1692191

Ευχαριστώ για τη βοήθεια φίλε μου. Αν κατάλαβα καλά, κατεβάζω την επίσημη 20q απο τον server της LG και αφού κάνω τη διαδικασία μπορώ να περάσω μετά όποια rom θέλω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για τη βοήθεια φίλε μου. Αν κατάλαβα καλά, κατεβάζω την επίσημη 20q απο τον server της LG και αφού κάνω τη διαδικασία μπορώ να περάσω μετά όποια rom θέλω?

ναι την κατεβάζεις και με τον τρόπο αυτό την ρουτάρεις. Μετά μπορείς να περάσεις ότι θέλεις!!!!!:)

 

Διευκρίνιση. Δεν την κατεβάζεις από τον server της lg άλλα από εδώ http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=1

Πρέπει να έχεις ήδη αναβαθμισμένο το κινητό σου από τον server της lg και μετά κατεβάζεις από το παραπάνω λινκ όπου και με το τρόπο που σου υπέδειξα κάνεις inzection το clockworkmod recovery στο firmware. Στη συνέχεια τα αρχεία patched που θα δημιουργηθούν και είναι rooted τα flashαρεις στο κινητό όπως αναφέρει στο λινκ. Διάβασε καλά αυτά που γράφει και μετά επιχείρησε το οτιδήποτε, καλά επιτυχία.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Απο τη Marvel και τη Zeus ποια rom προτείνετε? Με ενδιαφέρει κυρίως η αυτονομία της μπαταρίας, και να είναι smooth Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει κ τις δυο , προtιμησα zeus τελικα . Και ενω κραταγε η μπαταρια 1,5 με 2 μερες εχει απο προχθες που φορτιζω κ δεν κραταει ουτε 24 ωρες, δεν ξερω γιατι , ισως τρεχει καποια εφαρμογη ... :( Edited by aquarius1
Link to comment
Share on other sites

4.1 κανεις?:p

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=338032

 

ετσι για να ξερουμε τι (δε) θα δουμε στο μελλον :yawn:

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

4.1 κανεις?:p

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=338032

 

ετσι για να ξερουμε τι (δε) θα δουμε στο μελλον :yawn:

 

Ποτέ μη λες ποτέ!

 

Παρόλ' αυτά εγώ "μετακόμισα" σήμερα στο P700 που έρχεται με το ICS. Οπότε πλέον θα βρίσκομαι εδώ.

 

Καλή συνέχεια με το Black που πραγματικά είναι ένα τίμιο τηλεφωνάκι και αξιζει προσοχής!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια επειδη σκεφτομαι να παρω ενα εχω βρει ενα μεταχειρω θελω να ρωτησω απο μπαταρια τη παιζει παιδια? μιλαω παντα σε λογικα πλαισια ποσο θα μου κραταει η μπαταρια? ευχαριστω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο την χρηση που θα κανεις. Μου εχει κρατησει κ δυο μερες αλλα δεν ασχοληθηκα αυτες τις μερες κ πολυ μαζι του.Οταν εχω wifi καθε 24 ωρες θελει φορτιση. Επισης μεγαλο ρολο παιζει η φωτεινοτητα της οθονης , χαμηλη φωτεινοτητα μεγαλη διαρκεια.
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει εξω στο εμποριο μεγαλυτερη μπαταρια τον 1500mah???????

τα παντα υπαρχουν

 

http://stores.ebay.co.uk/E-Cell-Global/Batteries-/_i.html?_nkw=p970&submit=Search&_fsub=12460438&_sid=103842470

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλος τρόπος να απαντήσουμε σε εισερχόμενη κλήση πέρα από τον κανονικό ("συρόμενα" εικονίδια που εμφανίζονται στην οθόνη όταν μας καλούν); Σήμερα σε δύο εισερχόμενες κλήσεις δεν μπορούσα να απαντήσω ούτε να απορρίψω την κλήση είχε κολλήσει η οθόνη και το άφησα να κτυπάει μέχρι που έκλεισε και κάλεσα εγώ μετά. Έχει συμβεί σε άλλον;
Link to comment
Share on other sites

ειναι αξιοπιστη αυτη φιλε μου η μπαταρια?την εχεις αγοραση και εσυ? σκεφτομαι να το αγορασο το συγκεκριμενο κινητο και γιαυτο ψαχνομαι και για μεγαλυτερη μπαταρια
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω αγορασει αλλη μπαταρια , απλα ξερω οτι σαν site ειναι αξιοπιστο , μη σε παρω κ στο λαιμο μου
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα επειδη το εχω πουλησει σε ενα φιλο και εγω εχω το sgs2 και ερχεται να του περασω καμια ρομ ,κι εχω χασει τευχη πια ρομ ειναι η πιο <<καλη>> σε ics και αν υπαρχουν bugs ,το παιδι δεν εχει καμια σχεση με φλασαρισματα και τετοια , αλλα τον ενδιαφερει πολυ το gps τωρα μαλλον φοραει μια παλια zeus που του ειχα περασει ,και δυστυχως δεν του δουλευει το gps .

τωρα αν το τηλεφωνο ειναι πιο σταθερο με gingerbread και δουλευουν ολα ρολοι ας μου προτεινεται μια gingerbread

ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα :)

Link to comment
Share on other sites

εγω με τη rom zeus ειμαι πολυ ευχαριστημενος αυτη τη στιγμη τη θεωρω κορυφαια, το κινητο πεταει . εχω την εκδοση 6.37 κ δεν αντιμετωπιζω κανενα θεμα. ασε που εχει κ πολλες επιλογες μεσω zeustweaker.
Link to comment
Share on other sites

Θελω απο καποιον μια επιβεβαιωση κανοντας τα παρακατω βηματα, γιατι κοντευω να το σπασω στα δυο το κινητο.

 

(ΠΑΝΤΑ ΑΝΟΙΧΤΟ WIFI, επιλογη να μην "απενεργοποιειται ποτε" για εξοικονομηση μπαταριας)

1- κινητο συνδεδεμενο στο wifi σπιτιου

2- κλειδωμα οθονης

3- αλλαγη μερους, εκτος σπιτιου, μακρια απο το router για 1 ωρα+

4- χρηση κινητου καπου αλλου που δεν υπαρχει wifi

5- επιστροφη μετα απο 1ωρα+ σπιτι, με το ρουτερ εντος εμβελειας.

6- ΚΑΜΙΑ χρηση της συσκευης για μιση ωρα τουλαχιστον

7- ξεκλειδωμα οθονης.

 

 

Στο ξεκλειδωμα οθονης, ρωταω, ΕΧΕΙ ΗΔΗ συνδεθει το wifi απο πριν (οπως θα 'πρεπε) ή συνδεεται εκεινη τη στιγμη;;

 

Μα την παναγια θα με βγαλουν τρελο και θα παω στα γραφεια τους να τους ριξω βομβα... ειλικρινα δε ξερω τι να κανω, προσπαθουν εν ετει 2012 να με πεισουν οτι ενα σκατοsmartphone, ΔΕΝ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ αυτοματα στο wifi, αλλα περιμενεις τη δικη μου κινηση, ετσι επειδη τα megabytes data plan μας τρεχουν απ'τα μπατζακια...

 

Όταν λές "επιλογη να μην "απενεργοποιειται ποτε"" εννοείς ότι έχεις πάει

Wifi Settings -->menu button -->"Advanced" -->"WiFi Sleep Policy"? Αν το έχεις στα default settings τότε το WiFi όντως απενεργοποιείται όταν κλείνει η οθόνη και ξανασυνδέεται όταν ανοίγει. Αν το έχεις βάλει από κει στο "Never" τότε δε θα έπρεπε να αποσυνδέεται.

Edited by Perseas
Take me out to the Ballgame
Link to comment
Share on other sites

Όταν λές "επιλογη να μην "απενεργοποιειται ποτε"" εννοείς ότι έχεις πάει

Wifi Settings -->menu button -->"Advanced" -->"WiFi Sleep Policy"? Αν το έχεις στα default settings τότε το WiFi όντως απενεργοποιείται όταν κλείνει η οθόνη και ξανασυνδέεται όταν ανοίγει. Αν το έχεις βάλει από κει στο "Never" τότε δε θα έπρεπε να αποσυνδέεται.

 

Σωστά. Το προβλημα το εξηγω ακριβως στο κειμενο που εκανες quote.

Μπορεσες να κανεις την ιδια διαδικασια που αναγραφω; Ποιο το πορισμα σου;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλησπέρα.

 

Ξαφνικό πρόβλημα με τα sms. Στους 70 χαρακτήρες κάνει δεύτερο μήνυμα, κάτι που δεν έκανε μέχρι τώρα - μιλαμε stock sms app. Το μόνο που άλλαξα είναι ο φορέας, από q συμβόλαιο σε q card.

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

και εγω την ιδια αλλαγη εκανα εχθες , απο συμβολαιο σε καρταQ, περιμενω 4 εργασιμες για να ολοκληρωθει , οποτε τη δευτερα θα δουμε αν θα εχω το ιδιο προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως να κανω root σε εκδοση V 20 q του optimus black ? Πρωσπαθισα με super one click αλλα μου κολλησε το προγραμα . Στο δικο μου LG E 510 δεν ειχα προβλημα αλλα στου αδελφου μου το optimus black δεν τα καταφερνω . Τι κανω λαθως ?

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλος τρόπος να απαντήσουμε σε εισερχόμενη κλήση πέρα από τον κανονικό ("συρόμενα" εικονίδια που εμφανίζονται στην οθόνη όταν μας καλούν); Σήμερα σε δύο εισερχόμενες κλήσεις δεν μπορούσα να απαντήσω ούτε να απορρίψω την κλήση είχε κολλήσει η οθόνη και το άφησα να κτυπάει μέχρι που έκλεισε και κάλεσα εγώ μετά. Έχει συμβεί σε άλλον;

 

Και εμένα μου έχει συμβεί σε τρεις συνεχόμενες κλήσεις. Την τελευταία φορά έκλεισα και ξανά άνοιξα την οθόνη από το κουμπί on- off και μπόρεσα να απαντήσω. Δεν δούλευε ούτε η απάντηση από το G BUTTON στο πλάι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...