Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκσνα μια επανεκκινηση το κινητο κ χαθηκαν ολες οι επαφες.Υποψιαζετε κανεις τι μπορει να συναιβει;
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω..παλι(σε ασπρο τωρα)μιας και ειχα θετικη αποψη ακομη και οταν ηταν με 2.2.τωρα φοραει την V20g διαβασα ολο το φορουμ και λιγο μπερδευτηκα.γινεται root με την μαμα ρομ η πρεπει να βαλω μαγειρεμενη?ετσι?ειναι ευκολο?http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1692191 Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γινεται root με την μαμα ρομ η πρεπει να βαλω μαγειρεμενη?ετσι?ειναι ευκολο?

 

Δες εδώ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1487105

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω γιαννη.πολυ μπερδεμα ρε φιλε.με superoneclick δεν γινεται?καποιος που το εκανε με V20g λιγο αναλυτικα και...ελληνικα? :lol:

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν θα παρουμε την 4.0;

Αν δεν την πάρουμε ενώ το έχουν υποσχεθεί μάλλον αυτό θα είναι το τελευταίο LG για μένα ενώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό. Μετά μόνο Nexus συσκευές για να έχουμε σίγουρες αναβαθμίσεις που όπως όλοι γνωρίζουμε δίνουν αξία σε βάθος χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

ειναι αξιοπιστη αυτη φιλε μου η μπαταρια?την εχεις αγοραση και εσυ? σκεφτομαι να το αγορασο το συγκεκριμενο κινητο και γιαυτο ψαχνομαι και για μεγαλυτερη μπαταρια

 

 

Καλημερα φιλε.Ειναι μπαρουφες ολες οι μπαταριες...Ειχα παρει μια των 3500mah και μονο σε 2-3 φορτισεις δουλεψε καλα.Μετα ειχε λιγοτερες ωρες και απο τη μαμα.Πηρα τα χρηματα πισω πολυ ευκολα απο τον πωλητη που σημαινει πως ξερει οτι πουλαει ψευτικα πραγματα.Μην παρεις κατι αλλο εκτος απο τη μαμα.Τσαμπα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

ηταν επώνυμη η μπαταρια; γιατι κ εγω ειχα παρει στο παρελθον απο ebay για ενα παλιο ericson και ουτε φορτιζε καν, αλλα ηταν no name
Link to comment
Share on other sites

τελικα το εκανα root!ετσι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1802092 εβαλα και την zeus 3.69 με το update αλλα χτες βραδυ απο 70% μπαταρια την βρηκα το πρωι 29%.ελπιζω να στρωσει και δεν ειχα περασει τιποτα ηταν καθαρη.τωρα αρχιζω να περναω.ομορφη παντως χωρις τις περιττες εφαρμογες! Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει περυσι τετοιο καιρο αυτο το κινητο για τη γυναικα μου.ενω γενικα ειναι ευχαριστημενη το εχουμε στειλει δυο φορες σερβις γιατι κολλουσε υπερβολικα ακομα κ στην εναλλαγη των αρχικων οθονων.φυσικα ειχα δοκιμασει wipe επαναφορα κλπ αλλα μετα απο λιγο καιρο παλι τα ιδια.να σημειωσω οτι δεν εχει γινει ρουτ και δεν βαλαμε ποτε παμω περιεργες εφαρμογες αγνωστου ταυτοτητας παρα καποιες κλασικες cosmote info whatsapp κλπ. Καθε φορα στπ σερβις του περνανε το νεο λογισμικο κ μεχρι εκει δε βρισκουν κατι αλλο. Το μονο που εχω κανει κ υποπτευομαι πια ειναι να της βαλω μια καρτα 16gb. Μηπως ειναι too much και δεν την σηκωνει το κινητο;εχει κανεις παρομοια εμπςιρια;
Link to comment
Share on other sites

Από την δική μου εμπειρία θα σε συμβούλευα να μην βάλεις κάρτα 16gb δεν θα δουλέψει σωστά, καλύτερα βάλε μία κάρτα 8gb και να είναι class 10 ή το λιγότερο class 6.
Link to comment
Share on other sites

Το είχα και εγώ για ένα χρόνο περίπου.Καλό και τίμιο κινητό χωρίς κανένα πρόβλημα.Χρησιμοποιούσα κάρτα 16Gb class 6 και όλα δούλευαν ρολόι.Τώρα βέβαια κατέληξα και εγώ σε Nexus για να μην εκλιπαρώ για τα αυτονόητα.Υ.Γ Το κινητό έχει με διαφορά την καλύτερη οθόνη στον ήλιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν λίγο πήγα να κάνω αναβάθμιση του κιν και κάποια στιγμή σταμάτησε και έγραψε ότι υπάρχει πρόβλημα μεταξύ pc και κινητού. Η αναβάθμιση είχε φτάσει περίπου στο 20% και μετά κόλλησε. Αποτέλεσμα στο κινητό να έχει μείνει η εικόνα S/W Upgrade........ και να μην κάνει τίποτα και όταν το συνδέω με το pc να λέει ότι έχει την τελευταία εκδοσή λογισμικού και ότι δεν χρειάζεται αναβάθμιση... Καμιά ιδέα?????

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Eξαρταται φιλε μου , εγω ξεκινησα να το δινω 170, επεσα στα 160 , αλλα κ παλι μου ερχετε κριμα να το δωσω γιατι ειμαι πολυ ευχαριστημενος... μπορει να μην εχει υποστηριξη απο την lg αλλα εχουν ασχοληθει πολλοι στην http://www.xda-developers.com/ και το κινητακι πεταει με τη zeus rom.Εγω που χρησιμοποιω αρκετα κ το gps ...
Link to comment
Share on other sites

εχω το lg optimus black p970 κ εχει ενα προβλημα..δε μπορω να συνδεθω σε wifi κ δεν ενεργοποιει το bluetooth.στο wifi βγαζει σφαλμα..αν ξερει καποιος ας απαντησει.ευχαριστω..!
Link to comment
Share on other sites

τι rom εχεις;

που το λεει αυτο?ξεχασα να πω οτι πιστευα πως εφταιγε οτι δεν εχω κανει αναβαθμιση κ μολις εχθες εκανα..αλλα το προβλημα παλι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν δεν το εχεις πειραξει το κινητο ( να το root-αρεις ) κ δεν ειναι θεμα ρυθμισεων (δεν τις εχεις πειραξει ε;) τοτε αν εισαι μεσα στην εγγυηση πηγαινε σε ενα καταστημα να δεις τι θα σου πουνε.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
υπαρχει συμβατοτητα του ανταπτορα http://www.plaisio.gr/Peripherals/Connectivity/Cables/USB-Cables/Konig-Adapter-Micro-USB-To-USB-B-Female-CMP-ADAPT-35.htm για το κινητο τηλεφωνο lg p970?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τιποτα νεο με ICS εχουμε η θα συνεχισουν να παιζουν με τα νευρα μας???

 

εννοείτε και δεν πρόκειται να δούμε επίσημη ICS. Έχει διαρρεύσει ήδη στο διαδίκτυο και μάλιστα μέσω φατσοβιβλίου από λογαριασμό της Καναδικής LG ότι δεν πρόκειται να υπάρξει ICS. Και μάλιστα τονίζουν ότι είναι οδηγία του εργοστασίου. Δεν είμαι στον υπολογιστή μου να σου δώσω τα στοιχεία. Όμως όπως έγινε και με το windows phone, χαζοί είναι; γιατί να βγάλουν αναβάθμιση για τους παλιούς από το να πουλήσουν νέες συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

εννοείτε και δεν πρόκειται να δούμε επίσημη ICS. Έχει διαρρεύσει ήδη στο διαδίκτυο και μάλιστα μέσω φατσοβιβλίου από λογαριασμό της Καναδικής LG ότι δεν πρόκειται να υπάρξει ICS. Και μάλιστα τονίζουν ότι είναι οδηγία του εργοστασίου. Δεν είμαι στον υπολογιστή μου να σου δώσω τα στοιχεία. Όμως όπως έγινε και με το windows phone, χαζοί είναι; γιατί να βγάλουν αναβάθμιση για τους παλιούς από το να πουλήσουν νέες συσκευές;

 

Μαλιστα... Καλα οχι οτι περιμενα να ακουσω και κατι ευχαριστο αλλα η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια... Custom rom λοιπον και για το lg οπως παει η δουλεια:confused:

Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα αναφέρει σε παλαιότερο post για μένα η lg τελείωσε. Κανένας σεβασμός στους καταναλωτές. Άπο σήμερα λοιπόν θα τα λέμε σε αυτό το thread: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=315068 Πιστεύω ότι για ατά που προσφέρει είναι το πιο value for money κινητό σήμερα. Edited by kostas1976
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...