Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

γεια σας παιδια!ηθελα να ρωτησω ποια rom προτεινεται σχετικα καινουργια ωστε να μην σερνετε το κινητο κ να εκτεΛουνται κανονικα οι βασικες λειτουργιες του κινητου(τηλεφωνο,μηνυματα,wifi,καμερα) χωρις να υπαρχουν προβληματα.σας ευχαριστω πολυ!

 

Gueste 3.7 που ειναι βασισμενη σε cm7

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω κατέβει Κύπρο για μια βδομάδα, και θέλω να "αναστήσω" το optimus 2x της αδερφής μου.

Τρέχει την τελευταία official...

Κατά καιρούς διάβαζα τα posts σας για να δω τι παίζει αλλά πάντα υπήρχε αυτή η απογοήτευση...

Τώρα είστε στη φάση να περιμένετε το ICS....

Αnw, θα ήθελα να μου προτείνετε την καλύτερη custom rom STABLE μπας και ξυπνήσει το τηλέφωνο.

Με ενδιαφέρει πραγματικά να είναι stable και να τρέχει απροβλημάτιστα γιατί Χριστούγεννα θα ξανά κατέβω Κύπρο.... Τότε θα περάσουμε, LG Θέλοντος το ICS.....

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Χριστούγεννα θα ξανά κατέβω Κύπρο.... Τότε θα περάσουμε, LG Θέλοντος το ICS.....

 

Αισιόδοξο σε βρίσκω!

Από CM7 η εκδόσεις του Temasek είναι πολύ καλές και σταθερές. Αλλά δεν έχουν σχέση με stock (widget κλπ) που μπορεί να έχει συνηθίσει.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Αισιόδοξο σε βρίσκω!

:lol:

πιο ανέκδοτο η κατάσταση δεν μπορεί να γίνει ρε παιδιά... και δεν βρίσκουμε συμπαραστάτες από κανένα μεγάλο site κινητών να πιέσει έστω και για τα μάτια του κόσμου....

:whip: "δούλευε, LG, δούλευεεεε" :whip:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να αποφυγουμε την επανεκκινηση για να διορθωθεί το σφάλμα που βγάζει όταν επιλέγεις τη λειτουργία για το ασύρματο δίκτυο;

Κολλάει συχνά κ δεν έχω βρεί τρόπο χωρίς κλείσιμο~άνοιγμα...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να αποφυγουμε την επανεκκινηση για να διορθωθεί το σφάλμα που βγάζει όταν επιλέγεις τη λειτουργία για το ασύρματο δίκτυο;

Κολλάει συχνά κ δεν έχω βρεί τρόπο χωρίς κλείσιμο~άνοιγμα...

 

Δεν είμαι βέβαιος ότι καταλαβαίνω σε πιο σφάλμα αναφέρεσαι, αλλά θυμάμαι με στοκ πάντα είχα απενεργοποιημένο το pop-up με τα ασύρματα δίκτυα και από το notification toggle έκανα παρατεταμένο πάτημα στο wifi κουμπί για να βγάζει τη λίστα με τα διαθέσιμα δίκτυα. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα σύνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

Πηρε κανενας ics ;;;

 

Το άλλο με των ΤΟΤΟ το ξέρεις....:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ricardo has a fully working P990 CM10 version (yes, with hwa). He got an earlier su660 ics dev leak directly from LG, even before leaks were on their server.

The leak was a little different though, he was able to boot with the kernel.

Long story short: jb runs great. He can't release it as he can't damage his good relationship to LG, I think you can understand that - so don't bug him about it.

I'm just writing this to answer the people who have doubts.

We will get cm10 as soon as the su660 kernel source drops. And it does run great on our hardware.

 

Πηγή xda..

Link to comment
Share on other sites

Ricardo has a fully working P990 CM10 version (yes, with hwa). He got an earlier su660 ics dev leak directly from LG, even before leaks were on their server.

The leak was a little different though, he was able to boot with the kernel.

Long story short: jb runs great. He can't release it as he can't damage his good relationship to LG, I think you can understand that - so don't bug him about it.

I'm just writing this to answer the people who have doubts.

We will get cm10 as soon as the su660 kernel source drops. And it does run great on our hardware.

 

Πηγή xda..

 

Επιτέλους καλά νέα γιατί μένει να βγει η official γισ το su660, το link του thread ποιο είναι;

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους καλά νέα γιατί μένει να βγει η official γισ το su660, το link του thread ποιο είναι;

 

Η official ics για το su660 εχει βγει εδω κ κανα μηνα,αλλα δεν κουμπωνει στο p990 δυστυχως.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=30889344

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

αμην , γιατι δεν την παλευει το κινητο........ να ρωτησω συμβαινουν σε κανεναν, random restart στο κινητο??

Μου έχουν συμβεί, όταν ζορίζεται. Ευτυχώς, όχι συχνά.

Ομως, επειδή όποτε το χρησιμοποιώ για κάτι παραπάνω από τηλέφωνο, γρήγορα μπουκώνει και σέρνεται, του κάνω επανεκκίνηση σχεδόν καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε custom rom να σωθεις.Κ να τα εχεις κ ολα αυτα που εχεις παγωσει,ενεργοποιημενα κανονικοτατα

Ναι, αλλά από όσα διαβάζω, υπάρχουν ελλείψεις στις custom σε σχέση με τις stock. Αν κυκλοφορήσει σφαιράτη custom που να κάνει ότι και η μαμίσια, προφανώς θα την προτιμήσω.

Link to comment
Share on other sites

Η official ics για το su660 εχει βγει εδω κ κανα μηνα,αλλα δεν κουμπωνει στο p990 δυστυχως.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=30889344

official ota;

Γιατί θα παρεξηγηθούν στην lg αν μοιραστεί τα sources o Ricardo,του έθεσαν εμπάργκο; Περίεργοι τύποι είναι,τη μια δεν δείχνουν σημάδια ζωής και μετά παρεξηγιούνται για την επίλυση δικών τους προβλημάτων; Πραγματικά η χειρότερη εταιρία σε ότι κάνει πάνω σε λογισμικο

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά από όσα διαβάζω, υπάρχουν ελλείψεις στις custom σε σχέση με τις stock. Αν κυκλοφορήσει σφαιράτη custom που να κάνει ότι και η μαμίσια, προφανώς θα την προτιμήσω.

 

Οι ελλειψεις που λες ειναι στις custom που βασιζονται σε cm9,μην μπερδευεσαι,οι cm7 βασιζονται στην ginger κ λειτουργουν πληρως.Η gueste εχει κ stock αν δεν θες να ξεφυγεις απο την μαμα lg,αλλα καμια σχεση σε ταχυτητα,αποκριση κτλ κ με εναν καλο κερνελ(εγω χρησιμοποιω symbiosis 1.3 απο gueste)ολα δουλευουν ρολοι,συγχρονισμοι,browsing,καμερα,βιντεο,ραδιο,εφαρμογες...

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

official ota;

Γιατί θα παρεξηγηθούν στην lg αν μοιραστεί τα sources o Ricardo,του έθεσαν εμπάργκο; Περίεργοι τύποι είναι,τη μια δεν δείχνουν σημάδια ζωής και μετά παρεξηγιούνται για την επίλυση δικών τους προβλημάτων; Πραγματικά η χειρότερη εταιρία σε ότι κάνει πάνω σε λογισμικο

 

Η lg αποφασισε να δωσει στον ricardo ics για να το δοκιμασει κ να το βελτιωσει,καθοτι κατα γενικη ομολογια οι ρομς του ρικαρντο ειναι πολυ καλυτερες,αν κ custom,απο της lg.Πλεον,πανω απο τους μισους κατοχους 2x φορανε μνημη βασισμενη στου ρικαρντο,κ αυτος ειναι ο μονος λογος που δεν το εχουν ξεφορτωθει ακομα το κινητο κ δεν εχουν αλλαξει εταιρια,στελνοντας την lg εκει που ολοι θελουμε... Κ επειδη το ξερει κ η ιδια αυτο κ (προφανως) το παρεδεχεται,θελει να την βγαλει αυτη πρωτη σε κυκλοφορια κ οχι ο ρικαρντο,αλλα να λειτουργει οσο το δυνατον καλυτερα,να μην αναγκαστει να αρχισει τα updates κατευθειαν.

Φυσικα κ τεραστια κ καθυστερηση(πανω απο χρονο) της LiesGood,αλλα τουλαχιστον επελεξε τον σωστο ανθρωπο κ τροπο για να βγαλει ics της προκοπης,κ οχι να τρεχουμε οπως στις πρωτες εκδοσεις περισυ Μαρτη-Απριλη(οι παλιοι θυμουνται),που το καθε update δημιουργουσε πιο πολλα προβληματα απο το προηγουμενο

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Καμια επισημη απαντηση υπαρχει απο την LG σχετικα με το ICS που μας υποσχεθηκαν;

Περιμενω τωρα 2 μηνες για την επισημη αναβαθμιση. Αν ειναι να μην βγαλουν να μας το πουν για να βαλω καμια custom.

Link to comment
Share on other sites

Καμια επισημη απαντηση υπαρχει απο την LG σχετικα με το ICS που μας υποσχεθηκαν;

Περιμενω τωρα 2 μηνες για την επισημη αναβαθμιση. Αν ειναι να μην βγαλουν να μας το πουν για να βαλω καμια custom.

 

Εφόσον έχασαν το target date του late Q3 που είχαν πει, οτιδήποτε και να σου πούμε θα είναι εικασία (όχι ότι πριν δεν ήταν :lol:)

 

Βάλε μια custom να τελειώνεις, και όταν με το καλό βγει η επίσημη 4.0.3, τότε βλέπουμε....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάλαβα, και να φανταστείς οτι δεν το προσέλαβαν ενώ δεν έχουν κανένα σωστό developer να καταλαβει το τι χάλι που παράγουν , η Samsung θυμάμαι είχε προλάβει τον cyanogenmod αλλά τουλάχιστον τα βλέπουμε και μαθαίνουμε εμείς που ενθουαιαζομαστε εύκολα, τελος πάντων ολα καλά πάνε και αν δεν πήρα κανενα nexus ακόμα είναι γιατί η βαριά κρίση παραμονεύει ακομα και για τύπους όπως ο Ricardo
Link to comment
Share on other sites

Οι ελλειψεις που λες ειναι στις custom που βασιζονται σε cm9,μην μπερδευεσαι,οι cm7 βασιζονται στην ginger κ λειτουργουν πληρως.Η gueste εχει κ stock αν δεν θες να ξεφυγεις απο την μαμα lg,αλλα καμια σχεση σε ταχυτητα,αποκριση κτλ κ με εναν καλο κερνελ(εγω χρησιμοποιω symbiosis 1.3 απο gueste)ολα δουλευουν ρολοι,συγχρονισμοι,browsing,καμερα,βιντεο,ραδιο,εφαρμογες...

 

Αν είναι έτσι, θα κάνω λίγο ακόμη υπομονή μήπως δοθεί ΟΤΑ αναβάθμιση σε ics, αλλοιώς θα προχωρήσω σε gueste. Να υποθέσω πως κάπου μέσα στο thread υπάρχει οδηγός για την gueste και τον kernel που χρησιμοποιείς ?

Link to comment
Share on other sites

αμην , γιατι δεν την παλευει το κινητο........ να ρωτησω συμβαινουν σε κανεναν, random restart στο κινητο??
Ναι σε μενα. Δε ξερω τι εχει παθει,δε μου τα εκανε ποτε αυτα. Μετα απο περιπου 1 μερα λειτουργιας αρχιζει και φλιπαρει η μνημη και μειωνεται ολοενα και περισσοτερο,και καποια στιγμη κανει επανεκκινηση μονο του (αν δε του εχω κανει απο πριν εγω επειδη δεν την παλευει καθολου και δε μπορω πχ να ανοιξω μνμτα ή να δεχτω ουτε κληση!!! λογω μνημης)

Δε ξερω αν σ'αυτο φταιει καμια εφαρμογη, πχ καποια ενημερωση του facebook ή καποια αλλη νεα ενημερωση ή νεα εφαρμογη που μπορει να εβαλα...

Παντως δεν την παλευει καθολου τον τελευταιο μηνα... Πιο πριν παντα δουλευε ρολοι

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε μενα. Δε ξερω τι εχει παθει,δε μου τα εκανε ποτε αυτα. Μετα απο περιπου 1 μερα λειτουργιας αρχιζει και φλιπαρει η μνημη και μειωνεται ολοενα και περισσοτερο,και καποια στιγμη κανει επανεκκινηση μονο του (αν δε του εχω κανει απο πριν εγω επειδη δεν την παλευει καθολου και δε μπορω πχ να ανοιξω μνμτα ή να δεχτω ουτε κληση!!! λογω μνημης)

Δε ξερω αν σ'αυτο φταιει καμια εφαρμογη, πχ καποια ενημερωση του facebook ή καποια αλλη νεα ενημερωση ή νεα εφαρμογη που μπορει να εβαλα...

Παντως δεν την παλευει καθολου τον τελευταιο μηνα... Πιο πριν παντα δουλευε ρολοι

 

Κάτι που έχετε εγκαταστήσει σας κάνει τη ζημιά, σχεδόν κατά 99%....

Βγάλτε ότι βάλατε τελευταία, και αφήστε το 1-2 μέρες να δειτε αν συνεχίσει να το κάνει, και μετά ξαναβάλτε τις εφαρμογές μία-μία...Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...