Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Δε ξέρω αν πρέπει να το γράψω εδώ αλλά θα ήθελα να μου εξηγήσει κάποιος πώς δουλεύει το androidlost που πέρασα στο τηλέφωνό μου. Πήγα και έκανα και login από το site της εταιρείας μέσω του account στο google και θέλω να μου πείτε τι επιλογές πρέπει να κάνω για να είναι ασφαλές το κινητό. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε ξέρω αν πρέπει να το γράψω εδώ αλλά θα ήθελα να μου εξηγήσει κάποιος πώς δουλεύει το androidlost που πέρασα στο τηλέφωνό μου. Πήγα και έκανα και login από το site της εταιρείας μέσω του account στο google και θέλω να μου πείτε τι επιλογές πρέπει να κάνω για να είναι ασφαλές το κινητό. Ευχαριστώ.

 

Εγω πρωτη φορα το ακουω αυτο.Τι ειναι?εφαρμογη?Απο το playstore το κατεβασες η απο αλλου?

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Αν και τα εχουμε ξαναπει δεν μπορω να μην το σχολιασω.

Διαβαζα σε καποιο αλλο φορουμ για τις συσκευες samsung που θα παρουν jelly bean .Μεσα ειναι και το S2.

Η LG ποσο απαραδεκτη μπορει να ειναι που ακομα δεν εχει δωσει ICS σε εμας;;;

Ειμαι εντελως απογοητευμενος απο την συγκεκριμενη εταιρια και λυπαμαι πολυ για τα λεφτα που εδωσα.

Θελουν να πουλησουν και τις νεες τους συσκευες τρομαρα τους με τετοια χαλια υποστηριξη ποιος λογικος θα παει να τις παρει;

Τοσο δυσκολο ειναι πια να αναβαθμισουν το Ο2Χ; Ελεος δλδ.

Edited by magicmixball
Link to comment
Share on other sites

Αν και τα εχουμε ξαναπει δεν μπορω να μην το σχολιασω.

Διαβαζα σε καποιο αλλο φορουμ για τις συσκευες samsung που θα παρουν jelly bean .Μεσα ειναι και το S2.

Η LG ποσο απαραδεκτη μπορει να ειναι που ακομα δεν εχει δωσει ICS σε εμας;;;

Ειμαι εντελως απογοητευμενος απο την συγκεκριμενη εταιρια και λυπαμαι πολυ για τα λεφτα που εδωσα.

Θελουν να πουλησουν και τις νεες τους συσκευες τρομαρα τους με τετοια χαλια υποστηριξη ποιος λογικος θα παει να τις παρει;

Τοσο δυσκολο ειναι πια να αναβαθμισουν το Ο2Χ; Ελεος δλδ.

 

Δυστυχως αν και το κινητο απο πλευρας hardware ειναι πολυ δυνατο , η υποστηριξη στο λογισμικο απο την LG ειναι επιεικως απαραδεκτη ... κριμα να μην υπαρχει ενα καλο software να εκμεταλευτει τις δυνατοτητες του κινητου ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν το γνωρίζω, με ποιά αιτιολογία δεν δίνει τους drivers η nvidia τόσο καιρό; επειδή είναι κλειστού κώδικα; και εφόσον υπήρξε αυτή η τριβή μεταξύ google και nvidia πως αποφάσισαν να βγάλουν το nexus7 με το tegra 3?? :confused:
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν το γνωρίζω, με ποιά αιτιολογία δεν δίνει τους drivers η nvidia τόσο καιρό; επειδή είναι κλειστού κώδικα; και εφόσον υπήρξε αυτή η τριβή μεταξύ google και nvidia πως αποφάσισαν να βγάλουν το nexus7 με το tegra 3?? :confused:

 

Προφανως εχει κλεμενα πραγματα στον κωδικα της κ για να μην φαει καμια μηνυση,δεν θελει να φανερωθει.Επισημως ουτε καν απαντουν στο γιατι,επειδη ετσι θελουν απλως ...

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Προφανως εχει κλεμενα πραγματα στον κωδικα της κ για να μην φαει καμια μηνυση,δεν θελει να φανερωθει.Επισημως ουτε καν απαντουν στο γιατι,επειδη ετσι θελουν απλως ...

 

Εντάξει, όχι ακριβώς, δεν είναι ανάγκη να έχουν "κλεμμένα" πράγματα μέσα, μόνο οι ιστορίες με τα targeted optimizations είναι γνωστές (για να βγάζουν τρελά νούμερα τα benchmarks). Συνήθως οι εταιρείες γραφικών δεν δίνουν ανοιχτούς drivers (ακόμα και στο Unix, αν δείτε π.χ. στο Ubuntu οι drivers ΑΤi/NVidia είναι δηλωμένοι ως "κλειστού κώδικα"). Απλώς δίνουν τα απαραίτητα APIs/DLLs για να καλούν ότι χρειάζονται οι τρίτοι κατασκευαστές....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον το linux γενικά δεν τα πάει καλά με την nvidia, με τη google μια χαρά κάνανε χωριό :) Επίσης, tegra2 =/= tegra3. Στο tegra3 υπάρχουν πολύ λιγότερες υλοποιήσεις SoC (νομίζω μόνο μία).
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ http://hothardware.com/News/NVIDIA-CozyingUp-To-Open-Source-May-Release-Tegra-2D3D-Documentation-Linus-Cracks-a-Smile/ πως μεταφράζετε για το tegra 2 αν το συνδυάσουμε με το ότι ο nvidia mobile CEO αποχώρησε πρόσφατα από τη θέση του; Άλλαξαν καθόλου μυαλά;
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα μπω στη διαδικασια να γυρισω σε stock για να περασω ics.Θα περιμενω λιγες μερες ακομα (ηδη περιμενουμε μηνες) μεχρι να βγει custom ics και να μην μπλεκω με root κλπ.
Link to comment
Share on other sites

κι αν η επίσημη ics δουλεύει τέλεια; (οκ οκ σας ακούω να καγχάζετε!!! :P )

Τότε custom-ROM βασισμένη σε αυτήν αντί για CM. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετα χαρας να κρατησουμε την γνησια και καλοδεχουμενη , να εχουμε το τηλ σε εγγυημενη κατασταση, αλλα οσο να ναι ενα root το χρειαζεται ο καθενας οτι και να εχει πιστευω.

 

Μισες δουλειες να κανουμε ;;; Τι root , τι cwm .....:p

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη ICS όταν (και αν) έρθει θα έχει τελείως διαφορετικό UI (το 3.0) και αν μη τι άλλο θα αξίζει μια δοκιμή.

Επίσης, όταν με το καλό έρθει, θα δώσει τα απαραίτητα βοηθήματα για να βελτιωθούνε και οι custom rom ακόμα και οι CM9 (&10?), ειδικά σε θέματα HW acceleration, διαχείρισης μνήμης κλπ.

Καλό θα κάνει, κακό δεν θα κάνει.

 

Επίσης θα δώσει και μια ανάσα σε όσους το έχουν σαν κύρια συσκευή (δεν είναι δα και λίγοι) για αρκετούς μήνες ακόμα, καθώς δεν έχει περάσει η μπογιά του ακόμα (αν και από top έχει γίνει πια middle range).

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη ICS όταν (και αν) έρθει θα έχει τελείως διαφορετικό UI (το 3.0) και αν μη τι άλλο θα αξίζει μια δοκιμή.

Επίσης, όταν με το καλό έρθει, θα δώσει τα απαραίτητα βοηθήματα για να βελτιωθούνε και οι custom rom ακόμα και οι CM9 (&10?), ειδικά σε θέματα HW acceleration, διαχείρισης μνήμης κλπ.

Καλό θα κάνει, κακό δεν θα κάνει.

 

Επίσης θα δώσει και μια ανάσα σε όσους το έχουν σαν κύρια συσκευή (δεν είναι δα και λίγοι) για αρκετούς μήνες ακόμα, καθώς δεν έχει περάσει η μπογιά του ακόμα (αν και από top έχει γίνει πια middle range).

 

Μην ασχολησε μαζι μας προδοτη με το gs3.. :lol: :lol:

 

Αντε ελπιζω να ερθει μεχρι την Κυριακή.Ωραιο το ui 3.0 το ειχα σε cm9!!

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολησε μαζι μας προδοτη με το gs3.. :lol: :lol:

 

Αντε ελπιζω να ερθει μεχρι την Κυριακή.Ωραιο το ui 3.0 το ειχα σε cm9!!

 

Δύο μέρες μείνανε (αν η LG θέλει να τηρήσει το "late Q3"). Πάντως στο TF300 που είχα την ICS για πολύ λίγο (αφού μετά από 3 μέρες βγήκε η JB :cool:) ήταν στρωτή και αρκετά βολική...Βέβαια έχει εντελώς διαφορετική λογική από την GB και ειδικά σε tablet, οπότε δεν έχω την παραμικρή ιδέα αν και πως θα μας βολέψει...Ελπίζω πάντως να αποκτήσουμε κάτι αντίστοιχο σε smooth UI όπως στο Asus :D

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Ονειρεύεστε να βγει το update μέχρι μεθαύριο; αλήθεια τώρα;

 

Αν ψάξεις, θα βρεις ότι η τελευταία "επίσημη" ανακοίνωση της LG μιλάει για late Q3 για το 2Χ και το 3D (νομίζω)...προφανώς δεν ελπίζω σε κάτι, απλώς αυτό είναι το επίσημο ανακοινωθέν :lol:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Ονειρεύεστε να βγει το update μέχρι μεθαύριο; αλήθεια τώρα;

 

Ναι , μαλλον ... θα ηταν μεγαλη εκπληξη να κρατησει εστω μια φορα τις προθεσμειες ....

 

Δυστυχως το κοβω να λενε τελος του ετους ... (που ευχομαι να μην το πουν )

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολησε μαζι μας προδοτη με το gs3.. :lol: :lol:

 

Αντε ελπιζω να ερθει μεχρι την Κυριακή.Ωραιο το ui 3.0 το ειχα σε cm9!!

 

Καλά ντε μη βαράς....:lol:

Απλά βαρέθηκα την LG να το φτιάξει! Δεν έχω τόση υπομονή:X

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εγω πλεον δεν ελπιζω σε τιποτα με την LG απλα περιμενω....Ειναι η πιο απαραδεκτη εταιρια που παιζει στην αγορα για μενα.

Ας ειναι καλα η κριση αλλιως θα το ειχα στειλει κανονικα το κινητο και θα επαιρνα ενα nexus να ξεμπερδευα με αυτα τα αγχη περι αναβαθμισεων και ποτε και αν κτλ.

Ασε που θα δουλευε και πιο καλα απο το δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...