Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

σε official rom της lg πως μπορω να βγαλω προεγκατηστημενες εφαρμογες?επισης πως μπορω να βγαλω εικονιδια απο την κατω κατω μπαρα που εχει τηλ,επαφες,μυνυματα,εφαρμογες και να βαλω δικες μου εφαρμογες?ευχαριστω

 

 

Τα εικονιδια απο οσο γνωριζω δεν μπορεις να τα αλλαξεις με τιποτα, εκτος εαν βαλεις αλλον launcher που ειναι παραμετροποιησιμος. Χανεις ομως ετσι τα widgets της LG. Για να απεγκαταστησεις τις εφαρμογες με τις οποιες ηρθε το κινητο, πρεπει να γινεις root και μετα μπορεις να μετονομασεις τα apk των εφαρμογων ωστε να μην τις βρισκει το λειτουργικο να τις τρεξει. Εννοειται οτι παιρνεις back up στην αρχη με μια εφαρμογη αντιστοιχη του Titanium

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι...

Είχα κάνει στο desire hd μου backup των sms με το πρόγραμμα "sms backup+" στον λογαριασμο μου στο gmail.

Τώρα στο optimus παω να κάνω restore των sms αλλά μολις παω να κανω σύνδεση στον λογαριασμό μου μέσω του προγράμματος, μόλις κάνω login στο gmail μου λέει κάτι για αποδοχή κτλ και μόλις πατάω αποδοχή ή απόρριψη μου βγάζει την οθόνη δημιουργίας mail και μετά δε κάνει τίποτα, αν πάλι γυρίσω πίσω απο εκεί με βγάζει στην οθόνη του προγράμματος...τι να κάνω? Έχει ξανασυναντήσει κανείς κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

Ένα "θεματάκι" της συσκευής είναι η αναπαραγωγή ήχων που δεν είναι δυνατή, ούτε στο κουδούνισμα, ούτε στην αναπαραγωγή μουσικής.

Όμως, δοκιμάσατε το ραδιόφωνο;

Ο ήχος του είναι απίστευτα χαμηλός, εκτός αν κάτι συμβαίνει με την συσκευή μου...

Πρέπει να το βάλεις δίπλα στο αυτί για να ακούς... εκτός αν δεν ακούω καλά εγώ...

 

Και ρωταγα εγω επειδη το χε αναφερει το gsmarena αλλα δεν πιστευα να ναι τοσο μεγαλο το προβλημα .

 

 

επίσης σαν gps είναι ταχύτατο.βρίσκει σήμα σε λιγότερο από μισό λεπτό και δεν χάνει με τίποτα σήμα.πριν είχα το ταιταν 2 και το ngi.

 

Εχει εγκατεστημενο GPS ή κατεβαζει δεδομενα με χρεωση apo 3G ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονιδια απο οσο γνωριζω δεν μπορεις να τα αλλαξεις με τιποτα

 

βγαλε το εικονιδιο στην αρχικη οθονη και τραβα το (drag and drop) πανω απο το εικονιδιο της μπαρας που θελεις να αλλαξεις. σου αλλαζει? γιατι εμενα ετσι παιζει. δεν ειναι και πολυ intuitive και αρκετος κοσμος το ρωταει

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Εχει εγκατεστημενο GPS ή κατεβαζει δεδομενα με χρεωση apo 3G ?

 

αν το κανεις root με ενα προγραμματακι (ndrive,sygic...) ολαα ειναι δωρεαν και χωρις χρηση 3G

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε official rom της lg πως μπορω να βγαλω προεγκατηστημενες εφαρμογες?

 

https://market.android.com/details?id=com.danesh.system.app.remover&feature=search_result

 

Το καλύτερο αλλά πρέπει να είσαι root.

 

επισης πως μπορω να βγαλω εικονιδια απο την κατω κατω μπαρα που εχει τηλ,επαφες,μυνυματα,εφαρμογες και να βαλω δικες μου εφαρμογες?ευχαριστω

 

Άλλαξε launcher.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας και εχω αλλη μια ερωτηση προσπαθω να κανω εγκατασταση απο το market το root unistaller poy ειναι κατι αντιστοιχο με το πιο πανω λινκ και μου βγαζει σφαλμα εγκαταστασης,αδυνατη η εγκατασταση σε χωρο αποθηκευσης usb η καρτα sd .na ενημερωω οτι ειμαι ροοτ σε οφισιαλ rom lg
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το ίδιο το πρόγραμμα έχει και επιλογή Unroot (δεν το έχω δοκιμάσει)

 

Το οποίο δουλεύει κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

to root unistaller ειναι για να κανεις unistall τις προεγκατιστημενες εφαρμογες και οχι για να κανεις unroot το κινητο και μηπως ξερετε πως στελνουμε ενα αρχειο με bt?γιατι με file manager εχεις διαφορες επιλογες στο send αλλα οχι bt Edited by paolo21r
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα... πρόσφατα πήρα και εγώ το Optimus 2x .. !! μου αρέσει πάρα πολύ καθώς είναι το πρώτο μου android... έχω όμως θεματάκια.. αρχικά θέλω να μου εξηγήσετε τι πλεονεκτήματα έχουμε αν αλλάξουμε rom (και ποια rom βάζουμε) και αν θα έχουμε θέμα με εγγυήσεις σε περίπτωση βλάβης, καθώς απο ότι κατάλαβα αν περιμένουμε πότε θα ξυπνήσει η LG να βγάλει update, θα έχει βγεί το Optimus 3x.. !!

επίσης έχω παρατηρήσει κάποια πράγματα περίεργα στο κινητό ... πρώτον, GPS σήμα δεν έχω καταφέρει να πιάσω ποτέ, δεύτερον όταν βλέπω video πολλές φορές η φωτεινότητα τρεμοπαίζει(μάλλον το automatic brightness φταίει εδώ), και μια φορά μου είχε κολήσει το wi-fi και έφτιαξε μόνο με restart... τα έχει παρατηρήσει κανείς η να το χτυπήσω στον τοίχο μέχρι να φτιάξει..?? :p

Edited by GSF
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το tegra zone σας δουλεβει κανονικα ? Γιατι οτι παιχνιδι και να επιλεξω μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατη η ευρεση του ανικειμενου :confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το tegra zone σας δουλεβει κανονικα ? Γιατι οτι παιχνιδι και να επιλεξω μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατη η ευρεση του ανικειμενου :confused:

 

Κάπου έχει αναφερθεί, δε δουλεύει ακόμα, προς το καλοκαίρι θα είναι διαθέσιμο.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κρατιομουν τοσο καιρο αλλα θελω να ρωτησω...Πανω και αριστερα απο τη μπαρα του σηματος εχει ενα αγγλικο γραμμα G....Τι σημαινει αυτο ρε παιδια δεν υπαρχει ουτε στο manual που εχω...;

 

edit: Λετε να ειναι απο τα αρχικα gsm γιατι το εχω 2g;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο το κινητο απο την παρασκευη το βραδυ που το εβγαλα απο το φορτιστη μεχρι τωρα εχει μπαταρια στο 36 τις εκατο!!ειμαι πολυ χαρουμενος!!!ειχα βαλει την μπαταρια σε προγραμμα ωστε να μεγιστοποιησω την δυναμη της κι τελικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι...

Είχα κάνει στο desire hd μου backup των sms με το πρόγραμμα "sms backup+" στον λογαριασμο μου στο gmail.

Τώρα στο optimus παω να κάνω restore των sms αλλά μολις παω να κανω σύνδεση στον λογαριασμό μου μέσω του προγράμματος, μόλις κάνω login στο gmail μου λέει κάτι για αποδοχή κτλ και μόλις πατάω αποδοχή ή απόρριψη μου βγάζει την οθόνη δημιουργίας mail και μετά δε κάνει τίποτα, αν πάλι γυρίσω πίσω απο εκεί με βγάζει στην οθόνη του προγράμματος...τι να κάνω? Έχει ξανασυναντήσει κανείς κάτι παρόμοιο?

 

ναι, το ιδιο μου κανει κ εμενα

δεν εχω βρει λυση, μαλλον αλλο backup προγραμμα

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

Κρατιομουν τοσο καιρο αλλα θελω να ρωτησω...Πανω και αριστερα απο τη μπαρα του σηματος εχει ενα αγγλικο γραμμα G....Τι σημαινει αυτο ρε παιδια δεν υπαρχει ουτε στο manual που εχω...;

 

edit: Λετε να ειναι απο τα αρχικα gsm γιατι το εχω 2g;

 

Ναι είναι για τη πλοήγηση μέσω του παροχεα.

Θα παρατηρήσεις ότι όταν ανοίξεις το wifi "εξαφανίζεται". . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο το κινητο απο την παρασκευη το βραδυ που το εβγαλα απο το φορτιστη μεχρι τωρα εχει μπαταρια στο 36 τις εκατο!!ειμαι πολυ χαρουμενος!!!ειχα βαλει την μπαταρια σε προγραμμα ωστε να μεγιστοποιησω την δυναμη της κι τελικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!

 

Εφαρμογη εννοεις ?

 

Ποια ? Χρηση κανονικα ή ελαχιστα (μονο τηλεφωνα και μνμ)

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορεί να το πάρει και να το χρησιμοποιήσει σαν απλό τηλέφωνο θα του κρατήσει τουλάχιστον δύο μέρες. Αλλά δεν νομίζω....

Αλλά το ρημάδι είναι απίστευτα εθιστικό! Δεν είναι τηλέφωνο, είναι gadget.

Τουλάχιστον τον πρώτο καιρό, θα το σκαλίζεται τόσο που θα θέλει κάθε 24 ώρες φόρτιση.

Του έχω βάλει 6-7 launcher, (δυσκολεύομαι να αποφασίσω ανάμεσα στον LG και στον launcher pro), άπειρες εφαρμογές, χρήσιμες ή μη. Η hdmi έξοδος τελικά πολύ χρήσιμη, πχ μπορείς να προβάλεις τα βίντεο που τράβηξες κατευθείαν στην TV

BTW μου φαίνεται καλύτερη επιλογή το 720p από το 1080p καθώς έχει πιο ομαλή κίνηση (σταθερά 30fps αντί για 24 σκάρτα) Ελπίζω να βελτιωθεί εδώ στο μέλλον.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι που παρατηρησα μολις τωρα!!!

οταν παω να σβησω ενα sms πατωντας παρατεταμενα στο μηνυμα μου εμφανιζει ενα παραθυρο που αντι για διαγραφη μυνηματος μου λεει διαγραφη νηματος!!!

χαχαχαχα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

το εχετε και εσεις αυτο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι που παρατηρησα μολις τωρα!!!

οταν παω να σβησω ενα sms πατωντας παρατεταμενα στο μηνυμα μου εμφανιζει ενα παραθυρο που αντι για διαγραφη μυνηματος μου λεει διαγραφη νηματος!!!

χαχαχαχα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

το εχετε και εσεις αυτο?

Μήπως σβήνει όλο το "νήμα" δηλαδή την αλληλουχία σταλθέντων-ληφθέντων μηνυμάτων με τη συγκεκριμένη επαφή;

 

Edit

Λογικά είναι σωστό το "διαγραφή νήματος".

Αν πατήσεις σε ένα μήνυμα/νήμα εμφανίζεται όλη η ακολουθία, όπου πλέον μπορείς να διαγράψεις κάθε ένα μήνυμα ξεχωριστά/

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σβήνει όλο το "νήμα" δηλαδή την αλληλουχία σταλθέντων-ληφθέντων μηνυμάτων με τη συγκεκριμένη επαφή;

 

Edit

Λογικά είναι σωστό το "διαγραφή νήματος".

Αν πατήσεις σε ένα μήνυμα/νήμα εμφανίζεται όλη η ακολουθία, όπου πλέον μπορείς να διαγράψεις κάθε ένα μήνυμα ξεχωριστά/

 

δεν καταλαβα ακριβως τι εννοεις παντως οταν εισαι μεσα στο μηνυμα και πατησεις παρατεταμενα σου βγαζει διαγραφη μηνυματος ενω οταν εισαι στην λιστα με τα μηνυματα και πατησεις παρατεταμενα σε ενα σου βγαζει διαγραφη νηματος!

και επισης ενα αλλο λαθος που εχω δει ειναι οτι οταν το f secure κανει ελεγχο στο κινητο τοτε γραφει το καρτα ειναι καθαρο και οχι η καρτα ειναι καθαρη!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κρατιομουν τοσο καιρο αλλα θελω να ρωτησω...Πανω και αριστερα απο τη μπαρα του σηματος εχει ενα αγγλικο γραμμα G....Τι σημαινει αυτο ρε παιδια δεν υπαρχει ουτε στο manual που εχω...;

 

Ακριβώς αυτό...

 

edit: Λετε να ειναι απο τα αρχικα gsm γιατι το εχω 2g;

 

 

 

μηπως ξερετε πως στελνουμε ενα αρχειο με bt?γιατι με file manager εχεις διαφορες επιλογες στο send αλλα οχι bt

 

https://market.android.com/details?id=it.medieval.blueftp&feature=order_history

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα ακριβως τι εννοεις παντως οταν εισαι μεσα στο μηνυμα και πατησεις παρατεταμενα σου βγαζει διαγραφη μηνυματος ενω οταν εισαι στην λιστα με τα μηνυματα και πατησεις παρατεταμενα σε ενα σου βγαζει διαγραφη νηματος!

και επισης ενα αλλο λαθος που εχω δει ειναι οτι οταν το f secure κανει ελεγχο στο κινητο τοτε γραφει το καρτα ειναι καθαρο και οχι η καρτα ειναι καθαρη!!

 

Η έννοια "νήμα" αφορά την συνολική επικοινωνία με κάποιον, όχι ένα συγκεκριμένο μήνυμα. Δηλαδή όταν διαγράψεις το νήμα διαγράφεις συγχρόνως πολλά μηνύματα.

 

Το FSecure δεν είναι μεταφρασμένο από την Google ή την LG οπότε είναι πρόβλημα της fsecure η λάθος μετάφραση.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Η έννοια "νήμα" αφορά την συνολική επικοινωνία με κάποιον, όχι ένα συγκεκριμένο μήνυμα. Δηλαδή όταν διαγράψεις το νήμα διαγράφεις συγχρόνως πολλά μηνύματα.

 

Το FSecure δεν είναι μεταφρασμένο από την Google ή την LG οπότε είναι πρόβλημα της fsecure η λάθος μετάφραση.

 

Δεν είναι λάθος η έννοια νήμα.

Εννοεί όλη τη σειρά επικοινωνίας (thread στα αγγλικά) γι' αυτο και το έκαναν νήμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...