Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Καλησπερα εχω ενα προβλημα προσπαθω να μπω* στο ιντερνετ μεσω 3g και ενω εχω full σημα η ταχυτητα ειναι τραγικη σε αντιθεση με το wifi που ειναι υπερβολικα γρηγορο,για να σκεφτειτε διπλα διπλα με μηλαρακι 3g το 2χ εκανε περιπου 25 δευτερολεπτα περισοτερο να ανοιξει στην σελιδα απο το μηλο ,σε συγκριση με το wifi poy to μηλο εκανε 10 δευτερολεπτα απο το 2χ.ξερετε τι μπορει να φταει ?το 3g ειναι απο τα πιο βασικα

 

Φιλε μου κατι δεν σου παει καλα, εμενα παει πολυ γρηγορα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Με το root uninstaller δεν κατάφερα να κάνω την δουλειά μου (να απεγκαταστήσω προεγκατεστημένη εφαρμογή - συγκεκριμένα τον Launcher Pro στην Vanilla), ενώ την έκανα μια χαρά με το App Delete.

 

Όπως ήδη ειπώθηκε το root uninstaller κάνει άλλο πράγμα. Το καλύτερο για αυτό που θέλεις να κάνεις είναι το SystemApp Remover.

 

σε λιγο θα βαλω και εγω αλλη ρομ μηπως φταει συτο

 

Όχι, δεν είναι θέμα rom. Κάτι γίνεται με τον provider σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως ήδη ειπώθηκε το root uninstaller κάνει άλλο πράγμα. Το καλύτερο για αυτό που θέλεις να κάνεις είναι το SystemApp Remover.

 

Sorry για το off topic, αλλά μου φαίνεται για uninstaller (μήπως έγινε παρανόηση; ) + οτι βλέπω και άλλες επιλογές για unlimited sms και group sms. Έτσι περιγράφεται και στο Market, ως uninstaller...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Sorry για το off topic, αλλά μου φαίνεται για uninstaller (μήπως έγινε παρανόηση; ) + οτι βλέπω και άλλες επιλογές για unlimited sms και group sms. Έτσι περιγράφεται και στο Market, ως uninstaller...

 

Έχεις δίκιο, εγώ τα μπέρδεψα λόγω βιασύνης γιατί νόμιζα ότι μιλούσαμε (ακόμα) για την περίπτωση του unroot της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
edit: δηλαδή γενικά περιμένουμε την CM η η καλύτερη είναι αυτή που μου έγραψες παραπάνω..??

 

Από τη στιγμή που δεν έχουμε CM ROM στα χέρια μας για αυτή τη συσκευή, οποιαδήποτε απάντηση θα ήταν άκυρη. Έχω άποψη για όσες κυκλοφορούν μέχρι σήμερα αλλά όχι για αυτές που "θα" έρθουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι ρομ που αναφέρεστε είναι όλες βασισμένες στο 2.2; (ο CM είναι στο 2.3?)

Υπάρχει κάποιο θέμα με την πλήρη λειτουργικότητα όλων των επιμέρους τμημάτων (ραδιόφωνο, κάμερα, GPS κλπ) στις ρομ που κυκλοφορούν;

 

Εγώ σαν νέος στο σπορ, παίζω ακόμα με launcher. Κάθε ένας έχει τα δικά του δυνατά σημεία από ότι βλέπω, άλλος ταχύτητα, άλλος εντυπωσιακά γραφικά, άλλος χρηστικότητα κλπ.

(Τώρα δοκιμάζω τον Go Launcher EX.)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι ρομ που αναφέρεστε είναι όλες βασισμένες στο 2.2;

 

Ναι, όλες έχουν based την official.

 

Υπάρχει κάποιο θέμα με την πλήρη λειτουργικότητα όλων των επιμέρους τμημάτων (ραδιόφωνο, κάμερα, GPS κλπ) στις ρομ που κυκλοφορούν;

 

Όχι, λόγω του προαναφερθέντος base.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Το δικό μου είναι εισαγωγής (Γερμανίας),μέσα δεν είχε καλώδιο HDMI. Που μπορώ να προμηθευτω από κατάστημα στην Αθήνα;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Το δικό μου είναι εισαγωγής (Γερμανίας),μέσα δεν είχε καλώδιο HDMI. Που μπορώ να προμηθευτω από κατάστημα στην Αθήνα;

 

Εδώ δοκίμασες να ψάξεις;

 

Υ.Γ. Αξίζει πάντως να το πάρεις. Μπορείς έτσι να εκμεταλλευτείς άμεσα και την καλή ανάλυση του βίντεο που τραβάει με το να προβάλεις κατευθείαν σε TV τις λήψεις σου.

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δεν έχουμε CM ROM στα χέρια μας για αυτή τη συσκευή, οποιαδήποτε απάντηση θα ήταν άκυρη. Έχω άποψη για όσες κυκλοφορούν μέχρι σήμερα αλλά όχι για αυτές που "θα" έρθουν.

 

Βέβαια μπορούμε να κάνουμε μια πρόβλεψη αφού σε όσες συσκευές έχει γίνει port η cyanogen η απόδοση είναι η βέλτιστη δυνατή που μπορεί να αποδώσει το android της εκάστοτε έκδοσης, κάτι που δεν γίνεται σχεδόν ποτέ με το μαμά λογισμικό :D

Link to comment
Share on other sites

Merci!

Ποιο όμως "θεωρείται" καλύτερο;

 

Κάτι άλλο που μόλις παρατήρησα, (στο ΤΑΒ μπορώ να το κάνω) δεν υπάρχει τρόπος να στείλω είτε με sms είτε με ΒΤ μια σημείωση υπενθυμισεις από το ημερολόγιό;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βέβαια μπορούμε να κάνουμε μια πρόβλεψη αφού σε όσες συσκευές έχει γίνει port η cyanogen η απόδοση είναι η βέλτιστη δυνατή που μπορεί να αποδώσει το android της εκάστοτε έκδοσης, κάτι που δεν γίνεται σχεδόν ποτέ με το μαμά λογισμικό :D

 

Το λειτουργικό φυσικά και αποδίδει τα μέγιστα μιας και είναι native android. Τι γίνεται όμως με τους drivers; Εκεί είναι το θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσο laggy είναι η συσκευή σας??? Γιατί εμένα μερικές φορές lag-αρει αρκετά και κυρίως σε φλασάκια στο ιντερνετ...Το έχω ρουτάρει και έχω βάλει μια βασισμένη στη modaco...με το νέο baseband...Έχω την εντύπωση ότι το λογισμικό δεν μπορεί ακόμα να υποστηρίξει το υλικό που έχουμε στα χέρια μας....
Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό φυσικά και αποδίδει τα μέγιστα μιας και είναι native android. Τι γίνεται όμως με τους drivers; Εκεί είναι το θέμα.

 

Η nvidia από ότι φαίνεται έχει σκοπό να συνεργαστεί και να βοηθήσει τους developers.

Να σας δείξω και κάτι ακόμα να χαρείτε ακόμα περισσότερο!!

 

http://twitter.com/#!/TMobile/status/60111542494048256

:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να σας δείξω και κάτι ακόμα να χαρείτε ακόμα περισσότερο!!

 

http://twitter.com/#!/TMobile/status/60111542494048256

:cool:

 

To G2X είναι διαφορετική συσκευή μη συμβατή με τα πειράγματα που ισχύουν στο Optimus2X.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σε λιγο θα βαλω και εγω αλλη ρομ μηπως φταει συτο

 

Μήπως έχεις τσεκαρισμένο στις ρυθμίσεις για τα ασύρματα δίκτυα το Use only 2G Networks ; (Settings->Wireless & Networks->Mobile Network settings)

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το ίδιο hardware με το 2x από ότι ξέρω, μπορεί να μην δουλεύουν αυτούσια αλλά δεν πιστεύω να είναι αυτό εμπόδιο για τους developers.

 

Όπως είναι το captivate και τo galaxy s.

 

Εδώ για παράδειγμα ο codeworx bootαρε το 2x με dumb του g2x που πείραξε λίγο βέβαια, αν και δεν δούλευε πλήρως. Αλλά το bootαρε

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1031969&page=5

Edited by nomedor
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα...!

Εχει βαλει κανενας σας auto killer memory optimizer για να κανει πιο επιθετικο τον default memory manager??Αν ναι τι values εχετε βαλει?

 

Επισης βρηκα ενα προγραμματακι που κανει πολλα και με απαλλαξε απο 3 διαφορετικες εφαρμογεσ.

 

file expert:

http sharing----εβγαλα το web sharing

file explorer----εβγαλα τον es explorer

root explorer----εβγαλα τον root explorer :p

 

και κανει και αρκετα αλλα πραγματακια

(θα το βαλω και copy-paste στο thread των εφαρμογων)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειναι το ίδιο hardware με το 2x από ότι ξέρω, μπορεί να μην δουλεύουν αυτούσια αλλά δεν πιστεύω να είναι αυτό εμπόδιο για τους developers.

 

Όπως είναι το captivate και τo galaxy s.

 

Εδώ για παράδειγμα ο codeworx bootαρε το 2x με dumb του g2x που πείραξε λίγο βέβαια, αν και δεν δούλευε πλήρως. Αλλά το bootαρε

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1031969&page=5

 

Μα αυτό λέω... το ότι ακόμα και για να bootάρει θέλει τόσο πείραγμα δείχνει και πόσο διαφορετική συσκευή είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ερωτησουλα...!

Εχει βαλει κανενας σας auto killer memory optimizer για να κανει πιο επιθετικο τον default memory manager??Αν ναι τι values εχετε βαλει?

 

Και το Ultimate δουλεύει μια χαρά.

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί ζητάει μονίμως σύνδεση στο internet.

 

(Κάποιος mod ας συνενώσει τα συνεχόμενα post μου λόγω κεκτημένης ταχύτητας).

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον αγχώνεται με το βάλε βγάλε το καπάκι, έφτιαξα ένα μικρό βιντεάκι που δείχνω πως το βγάζω πλέον που πιστεύω ότι βοηθάει πολύ στο να μην ασκείς πίεση στα πλαστικά και σπάσει/χαλαρώσει τίποτα.

 

Δεν είναι κάτι πολύπλοκο, απλά δεν ήξερα πως να το πω με λέξεις και το βιντεοσκόπησα :Ρ

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=zXGZsm4duSY]YouTube - How-To: Safely remove LG Optimus 2X Back Cover[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Δεν το παρατηρησα αυτο με τη συνδεση στο internet.

 

Λεω να το δοκιμασω γιατι εχω λιγη ram leak...

Ξεκιναει με 220 free ram και σιγα σιγα πεφτει χωρις να κανω τιποτα στα 170-180.

Απλα φοβομουν αν το βαλω τοσο ψηλα(οπως στο ultimate) μηπως "τρωει" κανενα ξυπνητηρι ή τιποτα τετοιο.

Κατι τελευταιο τωρα που σε βρηκα ευκαιρο...!Αν αλλαξω πχ το βαλω στο ultimate και μετα απεγκαταστησω την εφαρμογη αυτο μενει?Δηλαδη αλλαζει τις native ρυθμισεις ή ολα γινονται μεσω του προγραμματος??

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον αγχώνεται με το βάλε βγάλε το καπάκι, έφτιαξα ένα μικρό βιντεάκι που δείχνω πως το βγάζω πλέον που πιστεύω ότι βοηθάει πολύ στο να μην ασκείς πίεση στα πλαστικά και σπάσει/χαλαρώσει τίποτα.

 

Δεν είναι κάτι πολύπλοκο, απλά δεν ήξερα πως να το πω με λέξεις και το βιντεοσκόπησα :Ρ

 

Χαχαχα τα σπασες!!!

Δηλαδη κουβαλας μαζι σου και το post it ???

Aν δε γραφει πανω "How-To: Safely remove LG Optimus 2X Back Cover" το κολπο λειτουργει??

 

Περα απο τη πλακα εγω ετσι το κανω αλλα με τα χαρτακια απο τα τσιγαρα και οντως ανοιγει χωρις την ελαχιστη πιεση!Αυτος ο τροπος θα προσθεσει αρκετο χρονο ζωης στο πισω καπακι

 

 

sorry που δεν εκανα edit στο προηγουμενο και εκανα νεο ποστ,ξεχαστηκα :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...