Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

HELP.Πως θα κανω buckup το stock κινητο μου;Ωστε αν μου βγαλει καποιο προβλημα μετα απο root και αλλαγη ROM να μπορεσω να το επαναφερω σε εργοστασιακες ρυθμισεις για να μην εχω προβλημα με την εγγυηση και την LG.Πειτε μου γιατι με τρωει το χερι μου για overclocking.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

HELP.Πως θα κανω buckup το stock κινητο μου;Ωστε αν μου βγαλει καποιο προβλημα μετα απο root και αλλαγη ROM να μπορεσω να το επαναφερω σε εργοστασιακες ρυθμισεις για να μην εχω προβλημα με την εγγυηση και την LG.Πειτε μου γιατι με τρωει το χερι μου για overclocking.

 

Πρέπει να κάνεις root, backup - πείραγμα πείραγμα πείραγμα πείραγμα πείραγμα - restore backup, unroot, παράδωση πίσω στην vodafone. Το σκέφτομαι και εγώ γιατί μάλλον έχω προβληματική συσκευή :/ Η μπαταρία δεν κρατάει 10 ώρες αν παίξω λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα στο thread αλλά δεν βρήκα τίποτα. Η τιμή sar της συσκευής ποιά είναι;

 

Οπως λεει στο εγχειριδιο, μεγιστη τιμη ΣΕΑ στο αυτι 0.545W/kg, ενω για το σωμα ειναι 0.897W/kg.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις root, backup - πείραγμα πείραγμα πείραγμα πείραγμα πείραγμα - restore backup, unroot, παράδωση πίσω στην vodafone. Το σκέφτομαι και εγώ γιατί μάλλον έχω προβληματική συσκευή :/ Η μπαταρία δεν κρατάει 10 ώρες αν παίξω λίγο.

 

Με το root υπαρχει περιπτωση να φτιαχτει η μπαταρια;Εχω και εγω το ιδιο προβλημα μου κραταει πολυ λιγο μου εχει τυχη να εχω βγαλει το κινητο απο την φωρτηση 100% μπαταρια το σβηνω το αναβω στα καπακια και μου πηγε στο 25%.Το εκανα αυτο γιατι εβλεπα οτι η μπαταρια μου ειχε θεμα συνηθως στις 10 με 12 ωρες τελειωνει.Το αναγνωριζει αυτο η εγγυηση;Ας απαντηση καποιος αν μπορει.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Με το root υπαρχει περιπτωση να φτιαχτει η μπαταρια;Εχω και εγω το ιδιο προβλημα μου κραταει πολυ λιγο μου εχει τυχη να εχω βγαλει το κινητο απο την φωρτηση 100% μπαταρια το σβηνω το αναβω στα καπακια και μου πηγε στο 25%.Το εκανα αυτο γιατι εβλεπα οτι η μπαταρια μου ειχε θεμα συνηθως στις 10 με 12 ωρες τελειωνει.Το αναγνωριζει αυτο η εγγυηση;Ας απαντηση καποιος αν μπορει.:wacko:
Αυτα, για προβληματικες μπαταριες μου ακουγονται, παρα για προβληματικη συσκευη. Ζητηστε αντικατασταση συσκευης παιδια, αν δεν εχουν περασει οι 14 μερες που οριζει ο νομος. Αλλαγη μπαταριας οποσδηποτε παντως απαιτειστε, ακομη κι αν περασαν οι 14 μερες. Μην το αφησετε ετσι. Δεν εχουν ολα το ιδιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Κανείς άλλος δεν έχει lag??

ουτε εμενε lagarei φιλε μου...και με την stock αλλα και με cook rom δεν lagarei

Link to comment
Share on other sites

Αυτα, για προβληματικες μπαταριες μου ακουγονται, παρα για προβληματικη συσκευη. Ζητηστε αντικατασταση συσκευης παιδια, αν δεν εχουν περασει οι 14 μερες που οριζει ο νομος. Αλλαγη μπαταριας οποσδηποτε παντως απαιτειστε, ακομη κι αν περασαν οι 14 μερες. Μην το αφησετε ετσι. Δεν εχουν ολα το ιδιο προβλημα.

 

+100000000....

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει στο εγχειριδιο, μεγιστη τιμη ΣΕΑ στο αυτι 0.545W/kg, ενω για το σωμα ειναι 0.897W/kg.

 

Ευχαριστώ, δεν είναι κι άσχημα.

 

Αυτα, για προβληματικες μπαταριες μου ακουγονται, παρα για προβληματικη συσκευη. Ζητηστε αντικατασταση συσκευης παιδια, αν δεν εχουν περασει οι 14 μερες που οριζει ο νομος. Αλλαγη μπαταριας οποσδηποτε παντως απαιτειστε, ακομη κι αν περασαν οι 14 μερες. Μην το αφησετε ετσι. Δεν εχουν ολα το ιδιο προβλημα.

 

Για να βοηθηθούμε όλοι, συμφωνούμε οτι η φυσιολογική κατανάλωση είναι με μια αρκετή (όχι μεγάλη) χρήση μας κρατάει μια ημέρα+;

Φυσιολογική - αρκετή χρήση εννοώ οτι αφ' ενός είναι καινούργια συσκευή οπότε ασχολούμαστε μ' αυτήν, αλλά όχι συνέχεια.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Εχει αφαιρεσει κανεις το αλουμινοχαρτο απο την κεραια και εχει δει διαφορα στην ληψη σηματος?

 

σκεφτομαι οτι για να εχει μπει εκει μαλλον καποιο ρολο θα εχει(μαλλον για προστασια της κεραιας)!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1023053

 

Y.Γ εμενα η μπαταρια με κανονικη χρηση κραταει ανετα μια μερα πλεον!

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτα, για προβληματικες μπαταριες μου ακουγονται, παρα για προβληματικη συσκευη. Ζητηστε αντικατασταση συσκευης παιδια, αν δεν εχουν περασει οι 14 μερες που οριζει ο νομος. Αλλαγη μπαταριας οποσδηποτε παντως απαιτειστε, ακομη κι αν περασαν οι 14 μερες. Μην το αφησετε ετσι. Δεν εχουν ολα το ιδιο προβλημα.

 

Συγγνώμη.. ποιός νόμος και ποιές 14 ημέρες;; ! Για πες γιατί με ενδιαφέρει.. σε 2 μέρες τελειώνουν οι 14 μέρες μου!

Link to comment
Share on other sites

 

Πριν καν κάνω κλικ ήμουν απλά 100% σίγουρος ότι θα είναι το 2Χ με CM7

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη.. ποιός νόμος και ποιές 14 ημέρες;; ! Για πες γιατί με ενδιαφέρει.. σε 2 μέρες τελειώνουν οι 14 μέρες μου!
Φιλε μου jastonas, 14 μερες ειναι βαση νομου. 100%100 σιγουρο αυτο που σου λεω. Τσεκαρισμενο. Ζητα αντικατασταση. Edit: Νομος 3587/2007 . Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου jastonas, 14 μερες ειναι βαση νομου. 100%100 σιγουρο αυτο που σου λεω. Τσεκαρισμενο.

 

Αυτό που δεν κατάλαβα καλά είναι πως... μπορώ να ζητήσω αντικατάσταση εντός 14 ημερών; Ακόμα και αν δεν έχει πρόβλημα; Γιατί πως θα πείσω τον άλλον ότι η μπαταρία μου ξεζουμίζεται μόνη της; Εγώ μπορεί να το ξέρω γιατί το συγκρίνω με εσάς εδωμέσα αλλά είναι περίεργο το θέμα μπαταρίας...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν κατάλαβα καλά είναι πως... μπορώ να ζητήσω αντικατάσταση εντός 14 ημερών; Ακόμα και αν δεν έχει πρόβλημα; Γιατί πως θα πείσω τον άλλον ότι η μπαταρία μου ξεζουμίζεται μόνη της; Εγώ μπορεί να το ξέρω γιατί το συγκρίνω με εσάς εδωμέσα αλλά είναι περίεργο το θέμα μπαταρίας...
"Συμφωνα με το νομο 3587/2007 που εφαρμοζεται και στις συναλλαγες μεσω διαδικτιου, "Υπαρχει δικαιωμα αδικαιολογητης υπαναχωρησης" η αμεσης αντικαταστασης εντος 14 ημερων απο την παραλαβη του προιοντος" . Αν θες, παιρνεις και τα χρηματα σου πισω, φιλε μου jastonas ακομη και να μην εχει "Απολυτως τιποτα". Μονο και μονο γιατι μετανοιωσες. Αυτο φτανει. Edit : Τυπωσε αυτο, και πηγαινε στο καταστημα φιλε μου jastonas. http://www.esathena.gr/uploads/n3587_2007.pdf Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει να κάνεις root, backup - πείραγμα πείραγμα πείραγμα πείραγμα πείραγμα - restore backup, unroot, παράδωση πίσω στην vodafone.

 

Τονίζω ότι μιλάς για Nandroid backup μέσα από το clockworkmod.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις τσεκαρισμένο στις ρυθμίσεις για τα ασύρματα δίκτυα το Use only 2G Networks ; (Settings->Wireless & Networks->Mobile Network settings)

τελικα μιλησα με την voda και επειδη εκανα αλλαγη προγραμματος δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα απο οτι μου ειπαν και εχουν κανει downgrade την ταχυτητα που μπορω να λαμβανω ετσι ωστε να μην υπερχρεωθω,αυριο λογια θα ισχυει το καινουργιο προγραμμα οποτε ειδωμεν

 

να ρωτησω κατι ακομα μαλλον χαζο?αριστερα απο το λογοτυπο της lg πανω απο την οθονη την ειναι αυτο που εχει?στην αρχη νομιζα φλας αλλα δεν ειναι ξερει καποιος να μου απαντησει?

Edited by paolo21r
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να ρωτησω κατι ακομα μαλλον χαζο?αριστερα απο το λογοτυπο της lg πανω απο την οθονη την ειναι αυτο που εχει?στην αρχη νομιζα φλας αλλα δεν ειναι ξερει καποιος να μου απαντησει?

 

O σένσορας της οθόνης. Πως νομίζεις ότι σβήνει η οθόνη όταν το βάζεις στο αυτί σου όταν μιλάς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ή έστω να βάζαν δίπλα του φωτάκι ειδοπο'ιησης..αχ htc :p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλό το τηλέφωνο για όσο λειτουργεί σωστά, αλλά άρχισα να απογοητεύομαι.

Μου το κάνει καθημερινά σε ανύποπτο χρόνο, ενώ δείχνει να δουλεύει (έχει σήμα στις μπάρες και γράφει το όνομα του πάροχου στην lock screen ) παρόλα αυτά όταν με παίρνουν τηλέφωνο ενώ τους δείχνει να καλεί, το τηλέφωνο δεν δουλεύει και όταν προσπαθώ να πάρω εγώ τηλέφωνο δεν κάνει τίποτε και μετά από προσπάθειες κάποιες φορές βγάζει το πληκτρολόγιο για να δώσω το pin.

Έχει κανείς άλλος τέτοια συμπεριφορά από την συσκευή του.

Πάντως διάβασα στο xda-developers ότι γίνετε χαμός με περίεργες συμπεριφορές σε αρκετές συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Καλό το τηλέφωνο για όσο λειτουργεί σωστά, αλλά άρχισα να απογοητεύομαι.

Μου το κάνει καθημερινά σε ανύποπτο χρόνο, ενώ δείχνει να δουλεύει (έχει σήμα στις μπάρες και γράφει το όνομα του πάροχου στην lock screen ) παρόλα αυτά όταν με παίρνουν τηλέφωνο ενώ τους δείχνει να καλεί, το τηλέφωνο δεν δουλεύει και όταν προσπαθώ να πάρω εγώ τηλέφωνο δεν κάνει τίποτε και μετά από προσπάθειες κάποιες φορές βγάζει το πληκτρολόγιο για να δώσω το pin.

Έχει κανείς άλλος τέτοια συμπεριφορά από την συσκευή του.

Πάντως διάβασα στο xda-developers ότι γίνετε χαμός με περίεργες συμπεριφορές σε αρκετές συσκευές.

πιο πολύ για πρόβλημα τη sim μου ακούγεται.

Κάθε φορά που αλλάζετε τηλέφωνο να καθαρίζετε τις επαφές της κάρτας sim.

Κάθε συσκευή ακουμπά λίγο διαφορετικά στις επαφές και θέλουν καθάρισμα για να φύγει η όποια "μάκα" έχει επάνω

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όταν είναι πρόβλημα μη καλής επαφής της sim στις μπάρες με το σήμα βγάζει ένα κόκκινο x. Οπότε καταλαβαίνεις ότι δεν έχεις τηλέφωνο.

Ενώ στη δική μου περίπτωση οι ενδείξεις δεν σε προδιαθέτουν για μη λειτουργία του τηλεφώνου.

Πάντως θα προσπαθήσω να κάνω hard reset αφού πρώτα τελειώσει το Lg pc suite to back up.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να πω την αμαρτία μου μου λείπει το bb στορμ μου όταν με 3g ανοίγω browser στο 2x..

 

μα και 3-4 φορές πιο αργό..και καλά ανοίγει κ τα flash το 2χ...θα θελε:whip:

 

ομοίως και στην κάμερα τα 3,15>>8 mp του 2χ..εύκολα κιόλας, απίστευτο!

(σε κοντινές φωτό το τσέκαρα)

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...