Jump to content

Οικιακές συσκευές - Απαντα (Ψυγεία, Πλυντήρια κ.λ.π)


motogr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα τα μαγαζια κάνουν καλύτερη τιμή λόγω κρίσης ,όταν ψάχνουν πλέον πελάτη με..:hunter: Οσα δεν κάνουν, έχουν ήδη τιμή χώμα για τον ανταγωνισμό ,οπότε δεν χρειάζονται διαφήμιση.Σε κάθε περίπτωση αν δεν μας συμφέρει κάτι,απλά το ψάχνουμε και κοιτάμε και αλλού.:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 167
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια,

Οποιος γνωριζει ας βοηθησει

Ποιος απο τους 2 πιο κατω φουρνους ειναι ο καλυτερος?

 

http://e-xydas.gr/product.php?p=zcvhEUnCaFwpS4B

 

http://e-xydas.gr/product.php?p=6PZekM6OLZYLg1K

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια χαρά παιδιά, έφαγα τον τόπο για φόρουμ με ψυκτικούς αλλά τίποτα, ευτυχώς που εδώ είμαστε πολλοί!!

Πήρα πριν 10 μέρες ένα ψυγείο blomberg, το KND 9861 το οποίο από την ώρα που το έβαλα στην πρίζα μέχρι και σήμερα δεν έχει σταματήσει να κάνει ένα ενοχλητικό τικ τικ. Είναι σα τον ήχο που κάνει όταν οπλίζει ένα μικρό ρελέ, ή όταν χτυπάς δυο γυαλένια μεταξύ τους. Το κάνει σε τυχαίες στιγμές, δεν σχετίζεται με το άνοιγμα πόρτας. Δεν είναι πάγος που σπάει, ούτε κάποιος από τους 3 ανεμιστήρες που έχω εντοπίσει (πίσω χαμηλά στο συμπιεστή, κατάψυξη, και ένας στη συντήρηση ψηλά.). Ο ήχος εντοπίζεται στην πλάτη περίπου στο μέσο του ύψους του, σα να λέμε εκεί που είναι οι φρουτιέρες. Έφερα τον τεχνικό του μαγαζιού (εντός εγγύησης) και μου είπε ότι είναι φυσιολογικός θόρυβος από την αυτόματη απόψυξη, και μάλιστα χαμηλός σε σχέση με άλλα ψυγεία. Δυστυχώς την ώρα που ήρθε σχεδόν δεν το έκανε. Άλλες στιγμές ακούγεται σε όλο το σπίτι όταν έχει ησυχία, και τη νύχτα τυχαίνει να μη μπορώ να κοιμηθώ από το τακ-τακ. Ο ήχος όπως είπα ξεκινάει σε τυχαίες στιγμές και μπορεί έχει συχνότητα περίπου 40 φορές το λεπτό.

Περιμένω τις γνώμες σας, τι μπορεί να φταίει, πόσο φυσιολογικό μπορεί να είναι, και τι μπορώ να κάνω σαν καταναλωτής. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδες ειμαι στην αγορα ψυγειου (ψυγειοκαταψηκτη) 200x60 διαστασεις. Ποια απο τις ακολουθες μαρκες λετε; Ποια ειναι ποιο αξιοπιστη;

 

morris

AEG

Liebherr

 

τα μοντελα που βρηκα και στις 3 εταιρείες πανω κατω εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα στην τιμη 1000€ εκει κυμαίνομαι.

TCe
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Και εγώ παίδια ψάχνομαι για πλυντήριο ρούχων. Εδω έχω βρεί πλυντηρια ρουχων και εχω καταλύξει σε αυτό Hotpoint-Ariston Aqualtis ADS93D 69 EU/B . Εχει κανεις να επισυμάνει κάτι? Κάποια άλλη πρόταση? Πως αξιολογήται η Hotpoiont? After sales support?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
μια φίλη πήρε το 5113 liebherr και έχει νερά στο τοίχωμα της συντήρησής!

και αυτό διότι

Δυναμική ψύξη στη συντήρηση.

No Frost στην κατάψυξη.

 

Ξεθαβω θεμα απο το 2010 αλλα ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο ψυγειο και ετυχε σημερα σε ενα αλλο liebherr να δω το ιδιο πραγμα... ειναι φυσιολογικο αυτο δηλ να συμβαινει οταν δεν ειναι no frost στη συντηρηση? τελικα αξιζει το συγκεκριμενο ψυγειο ή οχι? θα εχω δηλ συνεχεια νερα στο εσωτερικο της συντηρησης?

 

ευχαριστω

Edited by GT3
Link to comment
Share on other sites

Ξεθαβω θεμα απο το 2010 αλλα ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο ψυγειο και ετυχε σημερα σε ενα αλλο liebherr να δω το ιδιο πραγμα... ειναι φυσιολογικο αυτο δηλ να συμβαινει οταν δεν ειναι no frost στη συντηρηση? τελικα αξιζει το συγκεκριμενο ψυγειο ή οχι? θα εχω δηλ συνεχεια νερα στο εσωτερικο της συντηρησης?

 

ευχαριστω

 

μια βοηθεια στο παραπανω οσοι γνωριζουν... την επομενη εβδομαδα θα αγορασω το liebherr cnesf 5113... καλα θα κανω ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

έχω ένα εντοιχιζόμενο ψυγείο siemens, και έχω το εξής πρόβλημα: μέσα στον χρόνο σπάνε οι μεντεσέδες της πόρτας και της συντήρησης και της κατάψυξης. Δεν βγάζω άκρη με την εταιρία η οποία ρίχνει το φταίξιμο στην λάθος τοποθέτηση της ξύλινης πόρτας από τον κουζινά κάτι που δεν το πιστεύω.

Μου είπαν αρχικά ότι είναι πολύ βαριά. Αυτό δεν στέκει όμως γιατί 1)της κατάξυψης γιατί έσπασε που είναι πολύ πιο μικρή από την πόρτα της συντήρησης και ούτε πράγματα βάζεις στην πορτα 2)το ξύλο που έχω (μελαμίνη) είναι το πιο ελαφρύ και υπάρχουν και άλλα ξύλα πολύ πιο βαριά (MDF)

 

Μετά μου είπαν ότι έχει βάλει βίδες στήριξης και στο πλάι ενώ δεν έπρεπε.

Πάλι δεν στέκει αφού στην κατάξυψη που δεν έβαλε γιατί έσπασε;

Και εξάλλου επειδή έβαλε μια βίδα παραπάνω πρέπει να σπάσει ο μεντεσές; πολύ ευαίσθητοι είναι!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Εχω εναν φουρνο μικορκυματων Samsung αλλα το τελευταιο διαστημα εχει ξεφλουδισει σε καποιο σημειο η ασπρη επιστρωση που εχει (μπογια μαλλον), και τωρα φαινεται σιδερο ή το υλικο που χρησιμοποιειται τελος παντων. Να παει για πεταμα ή δεν πειραζει?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω εναν φουρνο μικορκυματων Samsung αλλα το τελευταιο διαστημα εχει ξεφλουδισει σε καποιο σημειο η ασπρη επιστρωση που εχει (μπογια μαλλον), και τωρα φαινεται σιδερο ή το υλικο που χρησιμοποιειται τελος παντων. Να παει για πεταμα ή δεν πειραζει?

 

Αν δουλεύει γιατί να το πετάξεις?? Το πολύ-πολύ αν σε πειράζει πάρε ένα άλλο καπάκι ή ότι άλλο είναι (αρκεί να αλλάζεται). ή βάψτο!

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεσα στο θαλαμο η ζημια γι' αυτο το λεω!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεσα στο θαλαμο η ζημια γι' αυτο το λεω!

 

Αν το έχεις πολύ καιρό και το χρησιμοποιείς αρκετά ώστε να λιώσει η μπογιά, καλύτερα να αρχίζεις να το κοιτάζεις.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
επιπλωνω ενα σπιτι για να το διαθεσω για ενοικιαση. θα ηθελα προτασεις για ψυγειο και πλυντηριο.για φοιτητικη χρηση προοριζεται,οποτε δεν χρειαζεται κατι ακριβο και απαιτητικο.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

δλδ. μου λες για κανονικο ψυγειο,σε κατι τετοιο ? http://www.kotsovolos.gr/site/household-appliances/fridges/fridges/122705-haier-hrfz-250daa

 

εγω ελεγα ενα μικρο σαν αυτο http://www.kotsovolos.gr/site/household-appliances/fridges/fridges/123502-zanussi-zrg10800wa

 

εκτος του μεγεθους εχει καποιο αλλο ελλατωμα το μικρο? εχει σχετικα καλες κριτικες

 

και πλυντηριο ελεγα ενα τετοιο http://www.kotsovolos.gr/site/household-appliances/washing-machines/washing-machines/125380-zanussi-zwf185w2

Link to comment
Share on other sites

Ναι σαν το πρωτο λεω.

Ειδικα αν ο φοιτητης ειναι απο μακρυα και παιρνει ταπερακια απο τους δικους του, βολευει το μεγαλο ψυγειο με την ξεχωριστη καταψυξη. Στο λεω εκ πειρας φιλων ;)

 

Τωρα αν ο σπουδαστης ειναι σαν εμενα και εχει μονο νερο και παγο, το μικρο τον βολευει μια χαρα

 

 

Το πλυντηριο ειναι οκ, εκτος αν δεις μικρο(αυτα που ανοιγουν απο πανω)

Link to comment
Share on other sites

α, οκ νομιζα οτι εχει σχεση με την λειτουργικοτητα οχι το μεγεθος για το ψυγειο.οχι ειναι φοιτητρια και θα μαγειρευει,οποτε δεν χρειαζεται.

 

για τα μικρα που ανοιγουν απο πανω ,αν λες κατι φθηνα μικρα με 3κιλο καδο δεν εχουν καλες κριτικες,γενικα δεν εχω ακουσει καλα πραγματα.τα ακριβα μοντελλα ειναι καλα αλλα ειναι πιο ακριβα απο αυτα με ανοιγμα μπροστα.

πλυντηριο οκ,ψυγειο το σκεφτομαι... κυριως γιατι αυτη τη στιγμη σκεφτομαι και το λιγο παραπανω εξοδο.

Link to comment
Share on other sites

για ψυγειο παρε ενα απο τα καρφουρ.δε θυμαμαι ποια εταιρεια ηλεκτρικων τα φασονάρει είναι παντως οκ...μακρυα απο τα πρακτικερ παντως, ακομα και για τα επωνυμα τους...

για πλυντηριο εχω 5κιλο νομιζω, που ανοιγει απο πανω,δεν ειχα κανενα προβλημα ποτε.ασε που μου εχει εξοικονομησει και χωρο!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ωπ,να οι αποριες!!! ουτε που ηξερα οτι εχει ψυγεια το καρφουρ...το πρακτικερ γιατι ετσι? αφου ειναι επωνυμα τι διαφορα εχει?

 

το πλυντηριο σου ποιο ειναι αν επιτρεπεται? γιατι εμενα μου ειπαν οτι δεν ειναι καλα τα μικρα σαν αυτο http://www.kotsovolos.gr/site/household-appliances/washing-machines/washing-machines/001770-carad-mb30

Link to comment
Share on other sites

για ψυγειο παρε ενα απο τα καρφουρ.δε θυμαμαι ποια εταιρεια ηλεκτρικων τα φασονάρει είναι παντως οκ..!

+1

Όσο αφορά τα ακριβά μοντέλα:

πλυντήριο ρούχων AEG, 600 ευρώ δεν άντεξε ουτε 3 χρόνια:down:

το πλυντηριο σου ποιο ειναι αν επιτρεπεται? γιατι εμενα μου ειπαν οτι δεν ειναι καλα τα μικρα σαν αυτο http://www.kotsovolos.gr/site/household-appliances/washing-machines/washing-machines/001770-carad-mb30

Καλά σου είπαν, άσε που με 50 ευρώ παραπάνω παίρνεις ένα κανονικό 5λιτρο πλυντήριο.;)

Η FREAK_OF_NATURE μάλλον εννοούσε κάτι τέτοιο, που είναι πιο λεπτά από τα κλασικά πλυντήρια.

Edited by siciliano

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα και σε κανενα καταστημα με stock αφου θες πρακτικες λυσεις. Επισης δεν χανεις και κατι να δεις και σε μεταχειρισμενα, μιας και πολλοι φοιτητες που εχουν τελειωσει και ειχαν οι ιδιοι αγορασμενες οικιακες συσκευες, τις "σκοτωνουν" για να φυγουν απο πανω τους.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

ωπ,να οι αποριες!!! ουτε που ηξερα οτι εχει ψυγεια το καρφουρ...το πρακτικερ γιατι ετσι? αφου ειναι επωνυμα τι διαφορα εχει?

 

το πλυντηριο σου ποιο ειναι αν επιτρεπεται? γιατι εμενα μου ειπαν οτι δεν ειναι καλα τα μικρα σαν αυτο http://www.kotsovolos.gr/site/household-appliances/washing-machines/washing-machines/001770-carad-mb30

απο πρακτικερ ειχαν παρει οι γονεις μου μεγαλο ψυγειο, δε θυμαμαι ποια μαρκα, επωνυμο παντως.

απο την 1η μερα εβγαλε προβλημα και ειχαν προβλημα με την εγγυηση.

τους εστελναν απο τον εναν στον αλλο, ζητουσαν χρηματα για την επισκευη κτλ.Για ελαττωματικο εξ αρχης προιον!!!

Το πλυντηριο δεν θυμαμαι μαρκα, θα το δω στο σπιτι το βραδυ. γουιρλπουλ μου ερχεται πως ειναι αλλα δεν ειμαι σιγουρη.

3 χρονια το εχω, δεν εχει παθει τπτ!!!

 

 

 

Απ τα καρφουρ ειχα και γω. Bluesky ηταν η μαρκα του. Πολυ καλο!

δεν ειναι μπλουσκαι, αλλα καρφουρ χοουμ.Εξακολουθω να μη θυμαμαι την μαρκα που τα φασοναρει...τζενεραλ ελεκτρικ??:confused:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...