Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@@pharmex

Αν δεν κάνω λάθος έχεις και το LG x2

Πως τα βλέπεις δίπλα δίπλα? είναι αληθινά τα συγκριτικά που δείχνουν το nexus το ίδιο γρήγορο?

 

Δεν ειναι σωστο να συγκρινουμε διαφορετικες εκδοσεις λογισμικου...Παντως με το DHD ειναι ελαχιστα πιο γρηγορο το ns οταν φοραει sense ενω με cm7 (που βασιζεται στη 2.3) το DHD υπερτερει...Ας τα κανουμε ολα απ την αρχη οταν σε λιγο καιρο θα εχουν ολα official 2.3....

 

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@@pharmex

Αν δεν κάνω λάθος έχεις και το LG x2

Πως τα βλέπεις δίπλα δίπλα? είναι αληθινά τα συγκριτικά που δείχνουν το nexus το ίδιο γρήγορο?

 

Για την ώρα στήνω το Nexus (γαι την ακρίβεια μου μένει μόνο το θέμα του Navigation και τελείωσα). Το LG απλά το έβγαλα από το κουτί για να το δω. Πάντως, σε εμφάνιση προτιμώ το Nexus. Δεν μου αρέσει το πίσω καπάκι στο LG και κυρίως η μεγάλη απόσταση της οθόνης του από το κάτω άκρο (στα πλήκτρα αφής). Πιστεύω ότι είναι foul ο σχεδιασμός του, καθώς θα μπορούσε κάλλιστα να είναι μικρότερο σε μήκος. Περισσότερα συγκριτικά όταν το στήσω και εκείνο (όπως και το Xperia Play που τρέχει 2.3). Μάλλον αυτού είναι η σειρά και μετά του LG. Sorry...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα που είναι αγορασμένο από Αγγλία φορτιστή Samsung είχε. Μου ακούγεται κουλό να έχει HTC φορτιστή και μάλλον απίθανο :Ρ

 

Σήμερα βγήκε και η stable CM7, όσοι δοκιμάσετε πείτε εντυπώσεις.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα που είναι αγορασμένο από Αγγλία φορτιστή Samsung είχε. Μου ακούγεται κουλό να έχει HTC φορτιστή και μάλλον απίθανο :Ρ

 

Σήμερα βγήκε και η stable CM7, όσοι δοκιμάσετε πείτε εντυπώσεις.

 

Εγώ περιμένω να δώ απο τον φίλο saliez τα unboxing videos με το φορτιστή της htc.

 

Το λυπάμαι να του βάλω cm7.Έχει τόσο μεγάλη διαφορά σε σχέση με τη stock?Στο htc desire hd η cm7 τα σπάει σε σχέση με τη stock..Αλλά στο nexus?

Edited by afilopou
typo

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω να δώ απο τον φίλο saliez τα unboxing videos με το φορτιστή της htc.

 

Το λυπάμαι να του βάλω cm7.Έχει τόσο μεγάλη διαφορά σε σχέση με τη stock?Στο htc desire hd η cm7 τα σπάει σε σχέση με τη stock..Αλλά στο nexus?

 

Εγω να δεις πως το περιμενω!!!...:p

 

Σιγουρα θα δεις διαφορα και στο nexus με την cm7...Τωρα το ποσο μεγαλη ειναι σχετικο.Αλλα εχεις βαλει ποτε stock σε καποιο τηλεφωνο και να ειναι ιδια με την official;;;...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αν αρχίσω να φλασαρω θα προτίμησω κάποιον cooker που δεν βγάζει updates μέρα παρα μέρα.

Τι λέει η CM ως προς αυτο?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αν αρχίσω να φλασαρω θα προτίμησω κάποιον cooker που δεν βγάζει updates μέρα παρα μέρα.

Τι λέει η CM ως προς αυτο?

 

Αν κρίνω από την cm7 για το htc dhd που είναι μέρα παρά μέρα, τότε και για το nexus s έτσι θα είναι .

 

http://mirror.teamdouche.net/?device=crespo

 

 

Σημ. δεν είναι απαραίτητα κακό, ειδικά αν είσαι άρρωστος με το flashing :lol:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αναγκη να βαζεις καθε nightly που βγαινει,περιμενεις την stable δεν βγαζουν νεα RC πολυ συχνα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω να δώ απο τον φίλο saliez τα unboxing videos με το φορτιστή της htc.

 

Το λυπάμαι να του βάλω cm7.Έχει τόσο μεγάλη διαφορά σε σχέση με τη stock?Στο htc desire hd η cm7 τα σπάει σε σχέση με τη stock..Αλλά στο nexus?

 

Salie Delivers as promised.

http://techblog.gr/techtv/samsung-google-nexus-s-hands-on-5826/

 

 

Το Stock Android είναι πιθανότατα το χειρότερο interface, χαλαρά βάλε CM7 και δεν θα το μετανοιώσεις.

 

modded by salie, peace.

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από την cm7 για το htc dhd που είναι μέρα παρά μέρα, τότε και για το nexus s έτσι θα είναι .

 

http://mirror.teamdouche.net/?device=crespo

 

 

Σημ. δεν είναι απαραίτητα κακό, ειδικά αν είσαι άρρωστος με το flashing :lol:

 

Θα δω ανάλογα με τα κέφια. :)

Επειδή παλιότερα στα WM έτυχε να κάνω και 3 φλασαρισματα σε μια μέρα δεν ξέρω αν έχω κουράγιο να το ξανακανω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Salie Delivers as promised.

http://techblog.gr/techtv/samsung-google-nexus-s-hands-on-5826/

 

2 πραγματάκια να σου πω μόνο

1ον η ευγένεια δεν είναι το δυνατό μου σημείο

2ον Το Stock Android είναι πιθανότατα το χειρότερο interface, χαλαρά βάλε CM7 και δεν θα το μετανοιώσεις.

 

υγ; άργησα να απαντήσω γιατί κοιμόμουνα όχι γιατί έψαχνα όλα τα unboxing videos, θυμόμουνα ακριβώς που το είχα δει.

bye bye.

 

Το βίντεο δεν μου λέει τίποτα, δυστυχώς. Η expansys πολύ εύκολα μπορεί να παραχώρησε το κινητό και ελλείψη του original charger να έβαλε στο κουτί έναν της htc.Στο youtube τα video με το unboxing και τον original charger είναι πολύ περισσότερα και πολύ πιο αξιόπιστα.Επίσης οι χρήστες εδώ μέσα που έχουν original συσκευασίες έδειξαν φορτιστή της samsung.Συνεπώς το "όχι βέβαια" συνεχίζω να το λέω.

 

Την ευγένεια σου καλό θα είναι να τη δουλέψεις και ειδικά όταν απαντάς σε ανθρώπους που δεν ξέρεις.

 

Η cm7 στηρίζεται στο AOSP και από το galaxy s που είχα με cm7 ήταν πολύ κοντά το interface με το stock google.Αύτος είναι και ο λόγος που δεν βάζω cm7 στο nexus ακόμα :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Να ηρεμήσουμε λίγο παρακαλώ, δεν υπάρχει λόγος για καυγά... :cool: Εξάλλου το αν μία συσκευασία μιας εταιρείας μπορεί να περιέχει φορτιστή άλλης εταιρείας ή όχι, καθώς και τα μαθήματα ανατροφής είναι καρά-off-topic, και συνεπώς αφαιρέθηκαν. Στο θέμα μας... (Νexus S). Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αλεκο και Αργυρη πρεπει να τα βρειτε:)

Ο Αλεκος χρειαζεται να του τα χωσεις :p πρωτα και μετα γινεται το καλυτερο παιδι:lol:. Κατι ξερω εγω:rolleyes:

 

Και οι δυο εχετε δικιο. Εχω παραλαβει απο την expansys συσκευες HTC στο παρελθον που ειχαν φορτιστη οτι να ειναι αλλα οχι μεσα στο κουτι της συσκευασιας του τηλεφωνου. Ειχαν ενα φορτιστη απ εξω στην δικη τους συσκευασια και μεσα υπηρχε ο γνησιος με αγγλικο φις.

Αν τωρα αρχισε να ανοιγει τις συσκευασιες και τους βαζει μεσα δεν ξερω.

 

Υ.Γ. Συγγνωμη Αλεξ δεν ειχα δει το μηνυμα σου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω αφου το LG Χ2 ειναι καλυτερο τηλεφωνο γιατι το Νexus S ειναι ακριβοτερο;

Υπαρχουν μαγαζια στο skroutz που πουλανε το 9320 με καλυπτει ομως η samsung στην εγγυηση?

Η επισημη samsung δλδ εισαγει μονο το 9323;;;;

Ευχαριστώ

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Να ηρεμήσουμε λίγο παρακαλώ, δεν υπάρχει λόγος για καυγά... :cool: Εξάλλου το αν μία συσκευασία μιας εταιρείας μπορεί να περιέχει φορτιστή άλλης εταιρείας ή όχι, καθώς και τα μαθήματα ανατροφής είναι καρά-off-topic, και συνεπώς αφαιρέθηκαν. Στο θέμα μας... (Νexus S).

 

Οκ Άλεξ και Te_salat.Δεν είχα σκοπό να το συνεχίσω

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω αφου το LG Χ2 ειναι καλυτερο τηλεφωνο γιατι το Νexus S ειναι ακριβοτερο;

Υπαρχουν μαγαζια στο skroutz που πουλανε το 9320 με καλυπτει ομως η samsung στην εγγυηση?

Η επισημη samsung δλδ εισαγει μονο το 9323;;;;

Ευχαριστώ

 

1; Το LG είναι καλύτερο στο hardware, αυτό δεν συνεπάγεται κάτι αφού στην πράξη το NS σχεδόν σε όλα θα έχει ακαριαίες αντιδράσεις.

2; Στην ελλάδα όλα είναι σχετικά και τα πράγματα γίνονται ακόμα χειρότερα με το service της ελληνικής Samsung, πάντως σύμφωνα με την ευρωπαική νομοθεσία αν το κινητό προέρχεται από ευρωπαική χώρα τότε η εγγύση είναι πανευρωπαική.

3; Ναι.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω αφου το LG Χ2 ειναι καλυτερο τηλεφωνο γιατι το Νexus S ειναι ακριβοτερο;

Υπαρχουν μαγαζια στο skroutz που πουλανε το 9320 με καλυπτει ομως η samsung στην εγγυηση?

Η επισημη samsung δλδ εισαγει μονο το 9323;;;;

Ευχαριστώ

 

Εννοείς 9020(samoled) και 9023( slcd)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

2; Στην ελλάδα όλα είναι σχετικά και τα πράγματα γίνονται ακόμα χειρότερα με το service της ελληνικής Samsung, πάντως σύμφωνα με την ευρωπαική νομοθεσία αν το κινητό προέρχεται από ευρωπαική χώρα τότε η εγγύση είναι πανευρωπαική.

 

Να προσθεσω σε αυτο οτι ισχυει αν η αποδειξη ειναι απο το καταστημα προελευσης του...Οπως γνωριζω δηλαδη αν καποιο καταστημα το φερει απο expansys και εκδοσει δικη του αποδειξη,η εγγυηση δεν ισχυει...Αν ομως πας στην αντιπροσωπεια με αποδειξη απο expansys η εγγυηση ισχυει κανονικα...Διορθωστε με αν κανω λαθος...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

το 9020 εχει super amoled οθονη...ενω το αλλο s-lcd

μακραν καλυτερη η s.amoled :)

στην χωρα μας παντως ερχεται μονο η εκδοση 9023...

 

 

εγω που πηρα το nexus s με samoled εχω την 9023 ή 9020 ?

Link to comment
Share on other sites

9020, το γραφει και στο κουτι του αν δεις

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους που αναρωτιούνται για τον φορτιστή, τα Nexus S που πουλάει η Expansys περιέχουν στο κουτί φορτιστή για την βρετανική αγορά και τουλάχιστον μέχρι πρότινως σου έστελναν και ένα φορτιστή htc (χωρίς το usb καλώδιο καθότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί της Samsung) με το Ευρωπαϊκό βύσμα, κάτι πολύ σωστό από πλευράς τους βέβαια. Το κουτί είναι σφραγισμένο με το αυτοκόλλητο γνησιότητας της Samsung (και περιέχει κανονικά και τον γνήσιο φορτιστή) και ο φορτιστής της htc είναι μέσα στο κουτί της συσκευασίας του πακέτου σφραγισμένος στο νάϋλον σακουλάκι του. Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο πού είναι καλύτερα να το πάρουν οι ενδιαφαιρόμενοι ώστε να ειναι και καλημένοι ...

 

Expansys or Greek e-shop's... στα 440...???

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο πού είναι καλύτερα να το πάρουν οι ενδιαφαιρόμενοι ώστε να ειναι και καλημένοι ...

 

Expansys or Greek e-shop's... στα 440...???

 

Αν ισχύουν όσα γράφονται νομίζω απο κάποιο ευρωπαϊκό e-shop.

Αλλά επιμένω να θεωρώ μη λογικό να ισχύει κάτι τέτοιο.

Και τα ελληνικά e-shops ευρωπαϊκά δεν είναι;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύουν όσα γράφονται νομίζω απο κάποιο ευρωπαϊκό e-shop.

Αλλά επιμένω να θεωρώ μη λογικό να ισχύει κάτι τέτοιο.

Και τα ελληνικά e-shops ευρωπαϊκά δεν είναι;

 

Eίναι δεν λέω αλλά πολλά γίνονται και καλό θα ήταν να ξέρουμε σίγουρα.... μην πάει ο κάθε ένας να δώσει 450 ευρώ και να μην είναι καλυμμένος...

 

Ακόμη ξέρει κανείς που μπορώ να αγοράσω γνήσιο φορτιστή για nexus s συμβατό στην χώρα μας (μόνο τον φορτιστή) :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...