Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Εκφράζω την αντίρρηση μου :). Πρώην κάτοχος galaxy s και μπορώ να πώ ότι η slcd είναι πιο "ανθρώπινη" στα μάτια μου.Προς θεού Ηρακλή μη με παρεξηγήσεις αλλά πολύ τούμπανο βρε παιδί μου η samoled :lol:

 

Αν μπορούσε ο φίλος να δεί και με τις δύο οθόνες και μετά να διαλέξει

 

Συμφωνώ, είναι υποκειμενικό το θέμα. Εκεί όμως που είναι αντικειμενικά καλύτερη η S-Amoled είναι στην κατανάλωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ, είναι υποκειμενικό το θέμα. Εκεί όμως που είναι αντικειμενικά καλύτερη η S-Amoled είναι στην κατανάλωση.

 

και στην απεικονιση του μαυρου...και στις γωνιες θεασης...και κατω απο τον ηλιο...προσωπικα, την προτιμω εναντι της s-lcd...εδω προτιμω την απλη amoled του desire μου απο την s-lcd...δεν θα προτιμησω την s.amoled...:p

οπως και να εχει παντως...οντως ειναι καθαρα υποκειμενικο το ζητημα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος έχει μεγάλη διαφορά η Super Clear LCD, όπως αυτή του Nexus, από μια S-LCD (Super-LCD).

 

Η SC-LCD κερδίζει την Super Amoled σε sharpness, λευκό και ίσως φωτεινότητα, αλλά χάνει στο μαύρο και κατανάλωση. Εγώ όταν είδα Nexus S μαζί με Galaxy S έπαθα πλάκα από το πόσο καλή ευκρίνεια είχε η SC-LCD. Φαίνεται μεν η διαφορά στα ζωντανα χρώματα και στο μαύρο αλλά η άλλη είχε φοβερό sharpness.

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...Να ρωτησω κατι;;;Η συσκευασια ερχεται με φορτιστη της HTC;;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...Να ρωτησω κατι;;;Η συσκευασια ερχεται με φορτιστη της HTC;;

 

οχι, λες να σου εδωσαν σκαρτο πραγμα ;

χαχα, ναι με τετοιο φορτιστη ερχεται.θα ειχανε καβατζα εκει στην google επειδη το N1 δεν ειχε την απηχηση που περιμενανε.

 

υγ; samoled > slcd :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...;)

Απλα ρωτησα γιατι ναι,ετσι το πηρα (μεταχειρισμενο) ,και θελω να ξερω πως θα το δωσω!!!:p

Τελικα δε μπορω να αλλαξω εταιρια...

Επισης εχετε ακουσει και σε αυτη τη συσκευη θεματα παραεισαγωγης,επειδη στο σκρουτζ το ειδα με amoled 445 euro και η επομενη τιμη με την ιδια οθονη 100 euro πανω!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...Να ρωτησω κατι;;;Η συσκευασια ερχεται με φορτιστη της HTC;;

 

Καλημέρα.Στην αρχή νόμιζα ότι ήμουν στο thread των htc.Όχι βέβαια.Ο φορτιστής είναι ο ίδιος που έχει και το galaxy s

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Στην αρχή νόμιζα ότι ήμουν στο thread των htc.Όχι βέβαια.Ο φορτιστής είναι ο ίδιος που έχει και το galaxy s

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Δηλ με κοροιδεψαν;;;;Γιατι η συσκευασια μεσα εχει σφραγισμενο φορτιστη HTC!!!:confused:

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...;)

Απλα ρωτησα γιατι ναι,ετσι το πηρα (μεταχειρισμενο) ,και θελω να ξερω πως θα το δωσω!!!:p

Τελικα δε μπορω να αλλαξω εταιρια...

Επισης εχετε ακουσει και σε αυτη τη συσκευη θεματα παραεισαγωγης,επειδη στο σκρουτζ το ειδα με amoled 445 euro και η επομενη τιμη με την ιδια οθονη 100 euro πανω!

 

Πραγματικά είναι λίγο joker να έχεις samoled στην Ελλάδα αν σου χαλάσει.Θα ήθελα να δω την ανταπόκριση του service αν του πάει κάποιος nexus s με samoled.Τώρα για παραεισαγωγές δεν μου έχει τύχει αλλά σιγά μη δεν υπάρχουν.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δηλ με κοροιδεψαν;;;;Γιατι η συσκευασια μεσα εχει σφραγισμενο φορτιστη HTC!!!:confused:

 

Εγώ το i9023 που πήρα από πλαίσιο έχει τον ίδιο φορτιστή με το galaxy s.Δεν το βρίσκω λογικό η sammy να δίνει φορτιστές με το logo της htc.Βέβαια την ίδια δουλειά κάνει

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το i9023 που πήρα από πλαίσιο έχει τον ίδιο φορτιστή με το galaxy s.Δεν το βρίσκω λογικό η sammy να δίνει φορτιστές με το logo της htc.Βέβαια την ίδια δουλειά κάνει

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

αφου δεν ξερεις μην απαντας με απολυτες εκφρασεις "οχι βεβαια"

τα περισσοτερα unboxing videos του samoled nexus εχουνε φορτιστη htc.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

αφου δεν ξερεις μην απαντας με απολυτες εκφρασεις "οχι βεβαια"

τα περισσοτερα unboxing videos του samoled nexus εχουνε φορτιστη htc.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Λίγο ευγένεια, δεν βλάπτει.Έγραψα για αυτό που έχω δεί με τα μάτια μου.

 

 

Επίσης σε 4 unboxing videos από youtube (i9020) πουθενά δεν είδα φορτιστή htc.Είδα φορτιστή με υποδοχή usb αλλά samsung και όχι htc.

 

Αν μπορείς δώσε μερικά links με τα unboxing που έχουν φορτιστή htc

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

αυτος ειναι ο δικος μου, αγορασμενο απο usa

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

αυτος ειναι ο δικος μου, αγορασμενο απο usa

 

Ωραια συνεχιστε να με μπερδευετε κι αλλο!...:p

Για να συννενοηθουμε λοιπον...Η συσκευασια μπορει να περιεχει και φορτιστη htc η μονο sammy;;;

 

Με ενδιαφερει οχι γιατι δε κανει τη δουλεια του,αλλα γιατι θελω να το δωσω και πρεπει να ειμαι σωστος...

 

 

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...;)

Απλα ρωτησα γιατι ναι,ετσι το πηρα (μεταχειρισμενο) ,και θελω να ξερω πως θα το δωσω!!!:p

Τελικα δε μπορω να αλλαξω εταιρια...

Επισης εχετε ακουσει και σε αυτη τη συσκευη θεματα παραεισαγωγης,επειδη στο σκρουτζ το ειδα με amoled 445 euro και η επομενη τιμη με την ιδια οθονη 100 euro πανω!

 

Ναι υπάρχουν παραεισαγωγες.

Το πρόβλημα είναι αν ισχύουν τα όσα έχουν γραφτεί εδω στο φόρουμ σχετικά με την εγγύηση.

Λένε ότι αν έχεις αγοράσει συσκευη που δεν προέρχεται απο τον επίσημο έλληνα εισαγωγεα, θα πρέπει οπωσδήποτε να συνοδεύεται απο απόδειξη αγοράς, απο χώρα της ΕΕ διαφορετικά δεν το δέχονται.

Δηλαδή αν αγοράσεις κάποιο κινητο παραεισαγωγη λογικο είναι να έχει στην απόδειξη την φίρμα του e-shop που το αγορασες εδω στην Ελλάδα. Οπότε δεννθα το δεχθούν.

Αντίθετα αν είναι απο το eXpansys η κάποιο άλλο ευρωπαϊκό το δέχονται.

 

Κουφο μεν αλλα αν ισχύει υπάρχει πρόβλημα.

Προσωπικά θεωρω κάτι τέτοιο παράνομο. Απλα θα πρέπει το e-shop να αποδείξει με κάποιο τιμολόγιο ότι τα έχει κάνει εισαγωγή απο χώρα ευρωπαϊκής ένωσης. Και μαζι με το ΙΜΕΙ αποδεικνύεται ότι προέρχονται απο ευρωπαϊκή χώρα.

 

Τώρα με το Nexus δεν ξέρω τι παίζεται. Στην Αγγλία εισήχθησαν επίσημα με S-amoled η κι εκει είναι παραεισαγωγες?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ωραια συνεχιστε να με μπερδευετε κι αλλο!...:p

Για να συννενοηθουμε λοιπον...Η συσκευασια μπορει να περιεχει και φορτιστη htc η μονο sammy;;;

 

Με ενδιαφερει οχι γιατι δε κανει τη δουλεια του,αλλα γιατι θελω να το δωσω και πρεπει να ειμαι σωστος...

 

 

 

Sent from my Desire HD

 

Εγώ φίλε μου όσα unboxing και αν είδα στο youtube, φορτιστή htc δεν είδα πουθενά.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το Nexus S δεν έχει Gorilla Glass οθόνη, σωστά; Τελικά, γιατί επέλεξαν την curved οθόνη αντί του gorilla;

Επίσης, μπορείτε να προτείνετε κάποιο πρόγραμμα GPS που να παίζει στο Nexus; Το Navigon 2.6.1 δεν παίζει...

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το Nexus S δεν έχει Gorilla Glass οθόνη, σωστά; Τελικά, γιατί επέλεξαν την curved οθόνη αντί του gorilla;

Επίσης, μπορείτε να προτείνετε κάποιο πρόγραμμα GPS που να παίζει στο Nexus; Το Navigon 2.6.1 δεν παίζει...

 

Από αυτά που έχω διαβάσει ,δεν μπορούσαν να έχουν gorilla glass οθόνη επειδή ήθελαν την οθόνη να έχει καμπυλωτό σχήμα και η εταιρεία παραγωγής δεν μπορούσε να τη φτιάξει.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το Nexus S δεν έχει Gorilla Glass οθόνη, σωστά; Τελικά, γιατί επέλεξαν την curved οθόνη αντί του gorilla;

Επίσης, μπορείτε να προτείνετε κάποιο πρόγραμμα GPS που να παίζει στο Nexus; Το Navigon 2.6.1 δεν παίζει...

 

Sygic aura δοκιμασε δουλευει αψογα

Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι gorilla αλλα διαθέτει ειδική επίστρωση που προστατεύει το κρυσταλλο απο γραντζουνιες.

Δεν είναι μόνο το gorilla ανθεκτικό.

Θα δούμε στην πράξη αν όντως αντέχει το ίδιο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι gorilla αλλα διαθέτει ειδική επίστρωση που προστατεύει το κρυσταλλο απο γραντζουνιες.

Δεν είναι μόνο το gorilla ανθεκτικό.

Θα δούμε στην πράξη αν όντως αντέχει το ίδιο.

 

Σκέφτεσαι να το τεστάρεις?????:cry:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Sygic aura δοκιμασε δουλευει αψογα

 

Ευχαριστώ, το κατεβάζω τώρα! Αλήθεια, πώς και είναι δωρεάν (ή μήπως είναι trial) ;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το κατεβάζω τώρα! Αλήθεια, πώς και είναι δωρεάν (ή μήπως είναι trial) ;

 

Εννοειται οτι ειναι trial...Αν το θες ολοκληρο αγορασε το η....ψαξε το καπου γυρω...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

@@pharmex

Αν δεν κάνω λάθος έχεις και το LG x2

Πως τα βλέπεις δίπλα δίπλα? είναι αληθινά τα συγκριτικά που δείχνουν το nexus το ίδιο γρήγορο?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...