Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον LP έχει ένα χρόνο περίπου που τον παράτησε ο Fede (τα βρήκε σκούρα με το re-write του κώδικα)

Πλεον ο καλύτερος launcher είναι ο Go Launcher, ο οποίος τρέχει απίστευτα σε κάθε συσκευή και ιδίως στο Nexus S με grid 6x4 είναι μούρλια :)

 

Φιλε Δημητρη να σε ρωτησω κατι για τον GO. Υπαρχει τροπος το δευτερο κουμπι στην σειρα στο κινητο οταν το αφηνω πατημενο να μου δειχνει τις τελευταιες εφαρμογες οπως στον default launcher? Για μετα που εβαλα το Multiling keyboard εμφανιζεται αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα μπορουσε κανεις να με βοηθησει πως το βαζω στο αθορυβο την ωρα που με παιρνουν τηλ και το εχω στο δυνατο χωρις βεβαια να κανω απορριψη την κληση?
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε κανεις να με βοηθησει πως το βαζω στο αθορυβο την ωρα που με παιρνουν τηλ και το εχω στο δυνατο χωρις βεβαια να κανω απορριψη την κληση?

 

πατας τα πληκτρα της εντασης...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Δημητρη να σε ρωτησω κατι για τον GO. Υπαρχει τροπος το δευτερο κουμπι στην σειρα στο κινητο οταν το αφηνω πατημενο να μου δειχνει τις τελευταιες εφαρμογες οπως στον default launcher? Για μετα που εβαλα το Multiling keyboard εμφανιζεται αυτο.

 

To home όταν κρατάς πατημένο σου δείχνει τις τελευταίες εφαρμογές... Δεν είναι θέμα launcher...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα πηρα και εγω το κινητο μεταχειρησμενο.εχει cm7 πανω.οταν ερθει με το καλο η επισημη ics πως θα την βαλω??τωρα δεν συνδεετε μεσω kies υπαρχει κανα guide??ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα πηρα και εγω το κινητο μεταχειρησμενο.εχει cm7 πανω.οταν ερθει με το καλο η επισημη ics πως θα την βαλω??τωρα δεν συνδεετε μεσω kies υπαρχει κανα guide??ευχαριστω.

Με kies δεν συνδέεται έτσι κι αλλιως αφού δεν υποστηρίζεται. Η συσκευη είναι της Google και όχι της samsung.

Για να σου έρθει το ΟΤΑ official update θα πρέπει να γυρίσεις στη μαμά ρομ.

Διαφορετικά περνάς κάποια custom ics.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Με kies δεν συνδέεται έτσι κι αλλιως αφού δεν υποστηρίζεται. Η συσκευη είναι της Google και όχι της samsung.

Για να σου έρθει το ΟΤΑ official update θα πρέπει να γυρίσεις στη μαμά ρομ.

Διαφορετικά περνάς κάποια custom ics.

 

Και για μα ερθω σε μαμα ρομ πως ακριβως γινετε??

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το phono https://market.android.com/details?id=com.infonetservice.phono&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5pbmZvbmV0c2VydmljZS5waG9ubyJd

 

για να μου δειχνει το λογοτυπο του παροχου και μου λεει συνεχως οτι ειμαι IN ROAMING δηλαδη σε περιαγωγη. Εχει γινει καμια στραβη και νομιζει ειμαι εξωτερικο και θα υπερχρεωνει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και για μα ερθω σε μαμα ρομ πως ακριβως γινετε??

 

Ρίξε μια ματιά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313951

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313951

 

Απο οτι ειδα λεει να βρεις την καταληλη stock rom και flash μεσω cwm οπως σε οποιαδηποτε custom rom.ειναι τοσο απλο η δεν διαβασα καλας?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απο οτι ειδα λεει να βρεις την καταληλη stock rom και flash μεσω cwm οπως σε οποιαδηποτε custom rom.ειναι τοσο απλο η δεν διαβασα καλας?

 

Πρέπει να επαναφέρεις και το stock recovery... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3757531#post3757531

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καμια λυση για το bug της μπαταριας που δεν φορτιζει πληρως?

 

Αν κοιταξεις λιγο και εδω στο φορουμ θα δεις οτι δεν ειναι bug αλλα ειναι για την προστασια της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιταξεις λιγο και εδω στο φορουμ θα δεις οτι δεν ειναι bug αλλα ειναι για την προστασια της μπαταριας.

 

To προσεξα και γω αυτο με την μπαταρια. Να μην ανησυχω δηλαδη το κανει σε ολους?

Κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω, εχει παρατηρησει κανεις αλλος ενα μικρο προβλημα με το σημα του wifi?να ειναι λιγο αδυνατο

Υπαρχει καποια εφαρμογη ή widget για το nexus που να δειχνει ποσες ωρες λειτουργει το τηλεφωνο κανονικα οχι σε stand by?

Link to comment
Share on other sites

To προσεξα και γω αυτο με την μπαταρια. Να μην ανησυχω δηλαδη το κανει σε ολους?

Κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω, εχει παρατηρησει κανεις αλλος ενα μικρο προβλημα με το σημα του wifi?να ειναι λιγο αδυνατο

Υπαρχει καποια εφαρμογη ή widget για το nexus που να δειχνει ποσες ωρες λειτουργει το τηλεφωνο κανονικα οχι σε stand by?

 

Ριξε μια ματιά στην πρώτη σελίδα.

 

Περί εφαρμογών εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιταξεις λιγο και εδω στο φορουμ θα δεις οτι δεν ειναι bug αλλα ειναι για την προστασια της μπαταριας.

 

Ε; Δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο. Αν θελαν να πετυχουν κατι τετοιο θα το εκαναν να κοβει την φορτιση στο 96% αλλα ο μετρητης θα εδειχνε 100% ακομα κι αν δεν ηταν αληθινο. Αλλωστε αν πρεπει η μπαταρια να προστατευεται γιατι δεν το κανουν σε ολα τα smartphones;

Link to comment
Share on other sites

Ε; Δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο. Αν θελαν να πετυχουν κατι τετοιο θα το εκαναν να κοβει την φορτιση στο 96% αλλα ο μετρητης θα εδειχνε 100% ακομα κι αν δεν ηταν αληθινο. Αλλωστε αν πρεπει η μπαταρια να προστατευεται γιατι δεν το κανουν σε ολα τα smartphones;

 

Bug είναι... Απλά το ρίχνουμε στην προστασία της μπαταρίας για να μην χαλιόμαστε! ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Επίσης και με την CyanogenMod 7.1.0 φορτίζει μέχρι το 100%.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Πολλαπλή αποστολή sms γίνεται; Γιατί όσο και να το προσπαθώ ακόμα δεν το έχω καταφέρει!
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και γινεται! Ποια εκδοση φορας? Στην 2.3.3 που εχω εγω, μπορεις. Απλα προσθετεις επιπλεον παραληπτες του sms πατωντας στο τελος του ονοματος του καθε παραληπτη και ξεκινας να γραφεις το ονομα του επομενου και του επομενου κοκ. :)

 

Μιλώντας παντα για την μαμα εφαρμογη. Αν εχεις καποια αλλη, σιγουρα γινεται αλλα με διαφορετικο μαλλον τροπο

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Τη μαμά έχω αλλά δεν μπορώ να τα καταφερω με τον τρόπο που μου λες

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά λέω να πάρω την SGP Ultra Optics.

Δες εδώ πως κάθεται

Karx, τελικά ποιό screen protector πήρες;

Κάθεται καλά;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...