Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση για όσους φοράνε screen protectors:

 

Η ζελατίνα εφάπτεται τέλεια επάνω στην οθόνη σας;

Εγώ 2 που έχω δοκιμάσει που πήρα απο ebay, γύρω γύρω δεν εφάπτεται υποθέτω λόγω του ότι η οθόνη είναι στρογγυλεμένη...

Έχετε να μου προτείνετε κάποια μάρκα που να εφάπτεται τέλεια;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και να υπήρχε τεχνικά η δυνατότητα να γίνει κάτι τέτοιο, δεν θα το έκαναν γιατί δεν τους συμφέρει! :p Αλλά ραδιόφωνο το βρίσκω αδύνατον να γίνει αν δεν έχει δέκτη ραδιοφώνου. Για την ανάλυση στο βίντεο δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει "μεγέθυνση" από το λογισμικό, αλλά σίγουρα δε θα έχει την ίδια ποιότητα. Νομίζω πως κι αυτό δε γίνεται.

 

Νικο, δεκτή ράδιοφωνου είχα διαβάσει πως έχει! Επίσης πως κααααποια στιγμή θα έβγαινε το hd video! Γιαυτό κιόλας ρωτάω, αν τώρα με το ics που έχει αυτά τα καλούδια στο galaxy nexus, θα έρθουν και στο s!

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα... Η κιτρινιλα σε εμενα ειναι στην επανω αριστερη μερια.. Με ενδιαφερει και εμενα το service στην θεσσαλονικη...

 

Στην ιδια ακριβως πλευρα. Ξεκιναει απο πανω μια μακροστενη λωριδα μεχρι τη μεση περιπου. Στα λευκα φοντα ειναι που φαινεται φυσικα, στα υπολοιπα ειναι σχεδον αδιακριτο. Οπως και να χει, ενοχλητικο και χρηζει αλλαγης :)

Link to comment
Share on other sites

Στην ιδια ακριβως πλευρα. Ξεκιναει απο πανω μια μακροστενη λωριδα μεχρι τη μεση περιπου. Στα λευκα φοντα ειναι που φαινεται φυσικα, στα υπολοιπα ειναι σχεδον αδιακριτο. Οπως και να χει, ενοχλητικο και χρηζει αλλαγης :)

 

Εγω την εχω πανω απο ενα μηνα και την συνηθισα... Παντως εαν μαθεις κατι για σερβις ριξε μια ειδοποιηση!

 

Update: Βρηκα το σερβις για θεσσαλονικη Check here αυτο που σκεφτομαι και με αποθαρρυνει ειναι εαν πρεπει να ξεrootαρω και να βαλω μαμα ρομ πριν τους το παω για να ειμαι στην εγγυηση ...? (πω βαρεμαρα....)

Edited by funk
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όσους φοράνε screen protectors:

 

Η ζελατίνα εφάπτεται τέλεια επάνω στην οθόνη σας;

Εγώ 2 που έχω δοκιμάσει που πήρα απο ebay, γύρω γύρω δεν εφάπτεται υποθέτω λόγω του ότι η οθόνη είναι στρογγυλεμένη...

Έχετε να μου προτείνετε κάποια μάρκα που να εφάπτεται τέλεια;

 

Έχοντας ψάξει αρκετά στο νετ γι' αυτό το θέμα έχω καταλάβει τα εξής.

1. Παίρνεις screen protector που να είναι λίγο πιο μικρό (1-2 χιλιοστά πάνω και κάτω) γιατί σ' εκείνα τα σημεία η οθόνη κάνει τη μέγιστη "κούρμπα" και δεν εφαρμόζει καλά. (Martin Fields, SGP, Clarivue)

 

2. Παίρνεις αυτά που εφαρμόζουν τέλεια με τη μέθοδο wet (Zagg, κλπ), αλλά χάνεις από αίσθηση και μπορεί να έχεις και το φαινόμενο orange peel.

 

3. Παίρνεις αυτά που καλύπτουν όλη την οθόνη και "σηκώνεται", δεν κάθεται καλά πάνω και κάτω.

 

Από αυτά λέω να πάρω την SGP Ultra Optics.

Δες εδώ πως κάθεται

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ψάξει αρκετά στο νετ γι' αυτό το θέμα έχω καταλάβει τα εξής.

1. Παίρνεις screen protector που να είναι λίγο πιο μικρό (1-2 χιλιοστά πάνω και κάτω) γιατί σ' εκείνα τα σημεία η οθόνη κάνει τη μέγιστη "κούρμπα" και δεν εφαρμόζει καλά. (Martin Fields, SGP, Clarivue)

 

2. Παίρνεις αυτά που εφαρμόζουν τέλεια με τη μέθοδο wet (Zagg, κλπ), αλλά χάνεις από αίσθηση και μπορεί να έχεις και το φαινόμενο orange peel.

 

3. Παίρνεις αυτά που καλύπτουν όλη την οθόνη και "σηκώνεται", δεν κάθεται καλά πάνω και κάτω.

 

Από αυτά λέω να πάρω την SGP Ultra Optics.

Δες εδώ πως κάθεται

 

Πραγματικά φαίνεται τέλειο.

Έχεις σταμπάρει κανένα μαγαζί ή θα το πάρεις απο το μανίσιο site?

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Από το μανίσιο. Νομίζω ότι είναι και anti-glare, anti-fingerprint αυτό γι' αυτό θα το προτιμήσω, αλλιώς μπορείς να πάρεις το clarivue από το site τους που έχει δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα.

http://www.clarivue.com/samsung-nexus-s-screen-protector.html

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το Sygic για gps.

Το θέμα είναι ότι ακόμα και μετά που διέκοψα την εφαρμογή και δεν φαίνεται να εκτελείται,

στις πληροφορίες της μπαταρίας μου δείχνει ότι το μεγαλύτερο ποσοστό χρήσης της μπαταρίας

το έχει καταναλώσει αυτό το πρόγραμμα, το Sygic.

Ούτε στον task killer μου εμφανίζεται, που θεωρητικά σημαίνει ότι δεν εκτελείται, αλλά δείχνει ότι στα στατιστικά

καταναλώνει ένα ποσοστό μπαταρίας και είναι το μεγαλύτερο (35%-50%).

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με το Wifi έχετε κανένα πρόβλημα??

χαμηλό σήμα, χαμηλή ταχύτητα, αποσυνδέσεις κτλ...

 

δεν το έχω το κινητό.

θα το αγοράσω κ είπα να ρωτήσω εσάς γιατί έψαξα στο ιντερνετ σε διάφορα φορουμ, αλλά δεν έβγαλα άκρη για το συγκεκριμένο θέμα..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με το Wifi έχετε κανένα πρόβλημα??

χαμηλό σήμα, χαμηλή ταχύτητα, αποσυνδέσεις κτλ...

 

δεν το έχω το κινητό.

θα το αγοράσω κ είπα να ρωτήσω εσάς γιατί έψαξα στο ιντερνετ σε διάφορα φορουμ, αλλά δεν έβγαλα άκρη για το συγκεκριμένο θέμα..

 

Sorry αλλα εχει γινει classic ανα 3-4 σελιδες καποιος να ρωταει τα ιδια και τα ιδια (σχετικα με wifi,μπαταρια κτλ)... Ειναι τελειο κινητο μην κοιτας τιποτε αλλο σε αυτα τα χρηματα απλα παρτο...

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

ναι δεν έχεις άδικο, σίγουρα είναι εξαιρετικό, κανείς δεν λέει το αντίθετο.

μόνο αυτή η ατέλεια του Wifi με προβληματίζει, αν υπάρχει...

 

εσύ αν κατάλαβα καλά, δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Oχι ποτε δεν ειχα προβλημα! Ισως ειναι λιγο αδυναμο(αλλα οχι προβλημα) το σημα του wifi αλλα μην ξεχνας οτι εχει πολυ χαμηλο sar.... Μπαταρια που δυσκολα βρισκεις σε αλλα android και ταχυτητα "πολυ κοντα" σε sgs2... Απλα μην ψαχνεις αλλο!!
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

ναι δεν έχεις άδικο, σίγουρα είναι εξαιρετικό, κανείς δεν λέει το αντίθετο.

μόνο αυτή η ατέλεια του Wifi με προβληματίζει, αν υπάρχει...

 

εσύ αν κατάλαβα καλά, δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα..

 

Και εγώ ποτέ δεν είχα θέμα με το wifi...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχνάμε οτι θα είμαστε οι πρώτοι που θα πάρουμε ICS άμεσα μετά την κυκλοφορία του Galaxy Nexus τον Νοέμβριο όταν οι άλλοι θα ψάχνονται ακόμα με Gingerbread και τα custom UI τους...και μιλάμε για μια major αναβάθμιση που θα είναι σαν καινούργιο τηλέφωνο...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανεις αυξηση στον επεξεργαστη;;

ειναι αρκετα γρηγορο;;

τα παιχνιδια ειναι τοσο καλα οσο λενε....παιζεις ανετα με το touch;;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με το Wifi έχετε κανένα πρόβλημα??

χαμηλό σήμα, χαμηλή ταχύτητα, αποσυνδέσεις κτλ...

 

δεν το έχω το κινητό.

θα το αγοράσω κ είπα να ρωτήσω εσάς γιατί έψαξα στο ιντερνετ σε διάφορα φορουμ, αλλά δεν έβγαλα άκρη για το συγκεκριμένο θέμα..

Σε σχέση με ένα laptop, ναι έχει χαμηλότερο σήμα.

Αν το σήμα είναι καλό, η ταχύτητα είναι μια χαρά και χωρίς αποσυνδέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν προβλημα απο το service με ξεκλειδωμενο bootloader και error στο update απο OTA.

Επειδη αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα βρηκα την παρακατω λυση. Μετα απο αυτο εκανε update OTA κανονικα.

 

HERE IS THE SOLUTION!

 

I had exactly the same problem, and ths solution works perfectly. You don't need to unlock the bootloader or root the device, but if you've done this, it's no problem - unlock and root are still there after the update.

 

Download the full Android 2.3.4 (~90MB) from the Google servers:

 

http://android.clients.google.com/packages/ota/google_crespo/da8206299fe6.signed-soju-ota-121341.da820629.zip

 

DO NOT unzip the file. Copy it on your Nexus S. There's no need to create a folder, just copy it directly on the phone.

The best thing about it: You don't need a special version to use this update or worry about baseband version (KB1 etc.).

Any Android 2.3 - 2.3.3 is perfectly fine.

 

Turn off your Nexus S.

 

Hold "Volume up" and turn the phone on again.

 

Navigate through the menu with "Volume up" and "Volume down", select "Recovery" and press the Power button.

 

Now there's an triangle with an exclamation mark. Just press the Power Button and "Volume up". A menu appears. Navigate through the menu with "Volume up" and "Volume down", select "Apply Update from sdcard". Now you'll see the data on your phone storage. You should see the Update file. Navigate through the menu with "Volume up" and "Volume down" and select your Update file, then press the Power button.

 

Your Nexus S will update, this will take about a minute or even less. After the update, choose "Reboot System now". Don't worry, the reboot takes more time (about 3x).

 

DONE - your apps and files are still there and you are on 2.3.4 - please post if it worked!

 

Και οποιος θελει να κλειδωσει το bootloader: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3761683#post3761683

Edited by Aramis
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

μια ερώτηση...πως μπορώ να απενεργοποιήσω τον αυτόματο συγχρονισμό των επαφών με το gmail?

Πάτησα κατά λάθος το κουμπί «Συγρονισμός Επαφές» στη ρύθμιση [Λογαριασμοί και συγχρονισμός] και όποτε συνδέομαι σε δίκτυο κάνει συγχρονισμό. Μόνο με αποσύνδεση σταματάει αλλά όταν ξανασυνδεθώ συνεχίζει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

μια ερώτηση...πως μπορώ να απενεργοποιήσω τον αυτόματο συγχρονισμό των επαφών με το gmail?

Πάτησα κατά λάθος το κουμπί «Συγρονισμός Επαφές» στη ρύθμιση [Λογαριασμοί και συγχρονισμός] και όποτε συνδέομαι σε δίκτυο κάνει συγχρονισμό. Μόνο με αποσύνδεση σταματάει αλλά όταν ξανασυνδεθώ συνεχίζει.

Ευχαριστώ

 

Πήγαινε ρυθμίσεις->Λογαριασμοί και απενεργοποίησε τον αυτόματο συγχρονισμό.

 

Διάβασε και τις πληροφορίες στην πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί ήταν το πρόβλημα.

Η επιλογή «αυτόματος συγχρονισμός» ΕΔΕΙΧΝΕ ότι δεν μπορούσε να τροποποιηθεί (ήταν υποφωτισμένη),

aπό κάτω στη διαχείριση λογαριασμών έλεγε *******@gmail.com «ο συγχρονισμός είναι απενεργοποιημένος»

Και παρ’ όλα αυτά έκανε συγχρονισμό όταν έβλεπε δίκτυο.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

μια ερώτηση...πως μπορώ να απενεργοποιήσω τον αυτόματο συγχρονισμό των επαφών με το gmail?

Πάτησα κατά λάθος το κουμπί «Συγρονισμός Επαφές» στη ρύθμιση [Λογαριασμοί και συγχρονισμός] και όποτε συνδέομαι σε δίκτυο κάνει συγχρονισμό. Μόνο με αποσύνδεση σταματάει αλλά όταν ξανασυνδεθώ συνεχίζει.

Ευχαριστώ

 

Πας ρυθμίσεις / Λογαριασμοί και ξετσεκάρεις απο τους Λογαριασμούς τον "Συγχρονισμό Επαφών".

Αν απενεργοποιήσεις τον αυτόματο συγχρονισμό λογικά θα σου απενεργοποιήσει συγχρονισμό σε Gmail, Facebook, Twitter κτλ

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Πηρα σημερα το κινητο και με το που το ανοιξα εκανα αμεσως το τεστ για να δω αν υπαρχουν καμμενα πιξελ. Απ οτι ειδα υπαρχει ενα που φενεται πολυ εντονα και 2-3 που φαινονται λιγοτερο. Ξερει κανεις ποσα καλυπτει η εγγυηση αντικαταστασης (doa) .?

Ευχσριστω

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Notes ή memo υπάρχει;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Στο Market άπειρα...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Notes ή memo υπάρχει;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

ColorNote.

 

Oτι άλλο θες περί εφαρμογών εδώ: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...