Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες 2 ερωτησεις εχω.....

1.Ξερει κανεις ποτε θα γινει η αναβαθμιση σε Jb.}

2.Apo launcher τι θα προτεινατε?

επισης τα cache τα καθαριζετε συχνα η δεν επηρεαζουν την ram του κινητου? εχω 165-160 ελευθερη συνηθως καλα ειμαι ?

Nexus s i9023-/CM 10(stable)-/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το αυτο ποιο ειναι ; γιατι το λινκ δε δουλευει

 

Better Battery Stats το οποίο υπάρχει στο market επί πληρωμή, αλλά το λινκ που σου έδωσα ήταν του xda που εκεί το δίνει δωρεάν ο προγραμματιστής. Εδώ, αν κατέβεις τη σελίδα θα το βρεις να το κατεβάσεις.

 

Για το θέμα της μπαταρίας που αναφέρθηκε ποιο πάνω γιατί να smart phone αν είναι να τα έχω όλα κλειστά? Σε εμένα κρατάει γύρω στης 4 με 5 ώρες με ενεργοποίηση data, ειδοποίηση για νέα mail, τοποθεσία κλπ κοινώς όλα σε λειτουργία και είμαι μια ευχαριστημένη.

 

Οκ, κι εγώ ανοιχτά τα έχω, εκτός από gps, αλλά άλλοι προτιμούν να τα ανοιγοκλείνουν, ή απλά δεν τα χρειάζονται.

Ένας παράγοντας όμως είναι κι η μπαταρία. Δεν υπάρχει πάντα η δυνατότητα να φορτίσουμε το κινητό. Αν είχαν καλύτερη μπαταρία τα smartphones γενικά, θα είχα πάντα το 3G ανοιχτό, αλλά σε 7-8 ώρες δεν θα είχα μπαταρία. Είναι και θέμα εξοικονόμησης.

 

Παιδες 2 ερωτησεις εχω.....

1.Ξερει κανεις ποτε θα γινει η αναβαθμιση σε Jb.}

2.Apo launcher τι θα προτεινατε?

επισης τα cache τα καθαριζετε συχνα η δεν επηρεαζουν την ram του κινητου? εχω 165-160 ελευθερη συνηθως καλα ειμαι ?

 

1. Μάλλον από βδομάδα.

2. Nova ή Apex

Άσε την cache, δεν παίζει κανένα ρόλο στη ram. Και πολλά έχεις! Με 100 είμαι συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. Αγόρασε ένας φίλος μου το Nexus S σήμερα και θα έρθει σπίτι μου να το στήσουμε και λοιπά. Το συνδέω μέσω υπολογιστή με το Kies? ή κατεβάζω άλλο πρόγραμμα?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόγραμμα δε χρειαζεται.

 

Τι θες να κανεις;

 

θέλω να περάσω επαφές μέσα απο το Nokia 5800 που έχει. Δεν τις έχει περασμένες μέσα στο gmail του τις επαφές του.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Για μένα που το δοκίμασα σε άλλο κινητο ο best launcher είναι ο Pro launcher αλλα μήπως καταναλώνει πόρους; Το Καλό είναι ότι έχει μπάρες για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Ολοκλήρωσα την αναβάθμιση σε Nexus S φίλου και έχουν χαθεί τα ελληνικά απο την επιλογή μέθοδος εισαγωγής για τα μηνύματα και λοιπά. Το κινητό και το μενού του είναι στα ελληνικά , αλλά , ελληνικά ΔΕΝ έχει στην πληκτρολόγηση . Έχει άπειρες γλώσσες να επιλέξω, αλλά, όχι ελληνικά.

 

Είναι αγορασμένο απο το πλαίσιο.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ολοκλήρωσα την αναβάθμιση σε Nexus S φίλου και έχουν χαθεί τα ελληνικά απο την επιλογή μέθοδος εισαγωγής για τα μηνύματα και λοιπά. Το κινητό και το μενού του είναι στα ελληνικά , αλλά , ελληνικά ΔΕΝ έχει στην πληκτρολόγηση . Έχει άπειρες γλώσσες να επιλέξω, αλλά, όχι ελληνικά.

 

Είναι αγορασμένο απο το πλαίσιο.

 

Έτσι είναι, δεν έχει γίνει κάτι λάθος.

Πρέπει να περάσεις κάποιο τρίτο πληκτρολόγιο για ελληνικά

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Για μένα που το δοκίμασα σε άλλο κινητο ο best launcher είναι ο Pro launcher αλλα μήπως καταναλώνει πόρους; Το Καλό είναι ότι έχει μπάρες για όλα!

Ο pro launcher, go launcher, adw κτλ ειναι για την 2.3. Στην 4.0 πας για apex ή nova. Αν και απο ταχυτητα και σταθεροτητα, σαν τον stock δεν εχει. Μετα απο πολυ καιρο που δοκιμαζα και τους δυο, ξαναγυρισα στον stock

Link to comment
Share on other sites

Σημείωση ότι όταν έρθει η JB την άλλη εβδομάδα θα έχει ελληνικά και στο πληκτρολόγιο

 

Επιτέλους! Η Google άρχισε να σοβαρευεται!! :)

Btw, μετα και το σημερινο rollout στο Galaxy Nexus, έχουμε οντως πολλες πιθανοτητες για την άλλη εβδομαδα :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικα η αναμονη ειναι αυτη που σε σκοτωνει αργα και βασανιστικα....ΔΕΝ αντεχω αλλο....θελω τη JELLY BEAN ...ΤΩΩΩΡΑΑΑΑΑΑ

(η εικονα που σας ερχεται στο μυαλο με ενα μωρο που κλαΙει ...ναι ναι σωστα καταλαβατε αγαπητοι συμφορουμιτες μου.....ΕΤΣΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ!!!!)

:ninja: :ninja: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε grigri που θα βρω τους launcher που αναφέρεις διότι δεν έχω ιδέα και στείλε μήνυμα αν μπορείς για να με κατατοπίσεις πως μπορω να βελτιώσω το ui του κινητού μου, από εκεί και πέρα υπάρχει άλλος ελαφρύτερος launcher? Επίσης σε ότι αφορά την πρώτη φόρτιση να το αφήσω να αδειάσει τελείως η μπαταρία πρώτα; A, και που θα βρώ οθόνη προστασίας σε ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα για το κινητούλι..
Link to comment
Share on other sites

Ο pro launcher, go launcher, adw κτλ ειναι για την 2.3. Στην 4.0 πας για apex ή nova. Αν και απο ταχυτητα και σταθεροτητα, σαν τον stock δεν εχει. Μετα απο πολυ καιρο που δοκιμαζα και τους δυο, ξαναγυρισα στον stock

 

Και όμως ο ADW στο ICS είναι ταχύτατος και με έλάχιστα redraws σε σχέση με τον Apex και τον Nova (τον stock δεν τον έχω δοκιμάσει...)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Φίλε grigri που θα βρω τους launcher που αναφέρεις διότι δεν έχω ιδέα και στείλε μήνυμα αν μπορείς για να με κατατοπίσεις πως μπορω να βελτιώσω το ui του κινητού μου, από εκεί και πέρα υπάρχει άλλος ελαφρύτερος launcher? Επίσης σε ότι αφορά την πρώτη φόρτιση να το αφήσω να αδειάσει τελείως η μπαταρία πρώτα; A, και που θα βρώ οθόνη προστασίας σε ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα για το κινητούλι..

Με την ICS χρησιμοποιουντε κυρίως apex και nova οι οποίοι βγήκαν ειδικά για αυτήν την έκδοση. Τούς κατεβάζεις απο το play store. Μπορείς να μπεις στο http://www.mycolorscreen.com και να πάρεις ιδέες για το πως μπορείς να παραμετροποιησεις την εμφάνιση του κινητου σου. Για φορτιση, εγώ το φορτιζω όταν πάει κάτω απο 10% και να έχεις υπόψη σου οτι η φορτιση πάει έως 95-96% και οχι 100%. Αυτά που έλεγαν παλιά για 10 ώρες φορτιση με τελείως αδειασμα, δεν ισχύουν. Ζελατινα είχα πάρει απο το πλαίσιο με το που αγόρασα το κινητό, άλλα υπάρχουν και στο ebay παμφθηνες. Για Ελλάδα το e-shop.gr, getitnow.gr ή μπές στο google και ψάξε.

Και όμως ο ADW στο ICS είναι ταχύτατος και με έλάχιστα redraws σε σχέση με τον Apex και τον Nova (τον stock δεν τον έχω δοκιμάσει...)

Για τον ADW έχεις δίκιο. Ήταν ο καλύτερος στην gb και πολύ καλός στην ics. Μετα όμως βγήκαν apex και nova που είχανε πιο πολλές επιλογες και τον παρατησα. Και μετα απο αρκετό καιρό χρησιμοποιησης τους, τους παράτησα και αυτούς γιατι με τρελενε και το παραμικρό lag. Υπάρχουν πολλά apps για να αλλάξεις την εμφάνιση του κινητου, χωρίς να έχεις κάποιον custom launcher. Δες την δικιά μου homescreen με stock launcher

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25924&d=1341587338

Link to comment
Share on other sites

από χτές κατά διαστήματα ανοίγει και κλείνει η οθόνη του νεξους από μόνη της. το κάνει 3-4 φορές ανα 10-15 λεπτά. έχει συμβεί σε κανέναν;
Link to comment
Share on other sites

από χτές κατά διαστήματα ανοίγει και κλείνει η οθόνη του νεξους από μόνη της. το κάνει 3-4 φορές ανα 10-15 λεπτά. έχει συμβεί σε κανέναν;

 

Έχει αναφερθεί ξανά σε αυτό το θέμα. Είναι μια εφαρμογή που φταίει. Κάνε αναζήτηση μήπως και βρεις το post κι έλεγε και ποια εφαρμογή έφταιγε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, η ICS είναι universal για όλα τα κινητά παγκοσμίως ή είναι ανα χώρα;

Αγόρασα ενα amoled Nexus S απο Αγγλία και δεν υπάρχει ελληνικό πληκτρολόγιο. Τι παίζει;

 

Επίσης, ενώ έχω απενεργοποιημένο το spelling correction, συνεχίζει να με διορθώνει στα greeklish σε φάση που θέλω να το σπάσω ώρες ώρες. WTF?

 

Και γιατί μου εμφανίζονται τα developer options στα settings;

Edited by bLk88memoRz
Link to comment
Share on other sites

Ούτε στην ελλάδα υπάρχει.:lol:

Είναι επιλογή της Google να μην το διαθέτει με ελληνικά κάτι που ευτυχώς με την JB 4.1 αλλάζει και θα έχουμε ελληνικά επιτέλους.:p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

εγω στο κουκλακι αγορασα ενα ασπρο καπακι για το καλοκαιρι...

 

ετσι εχω δυο μαυρα καπακια(το ενα αχρησιμοποιητο για καβατζα οταν το πουλησω) και ενα ασπρο το οποιο ειναι OEM με το NFC πανω και απο πισω ειναι τελειο γιατι απλα δεν ειναι glossy.

 

Επισης αγορασα και αλλα δυο screenprotectors .

Τυχερος οποιος παρει το κινητο μου οταν το δωσω :D

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, η ICS είναι universal για όλα τα κινητά παγκοσμίως ή είναι ανα χώρα;

Αγόρασα ενα amoled Nexus S απο Αγγλία και δεν υπάρχει ελληνικό πληκτρολόγιο. Τι παίζει;

 

Επίσης, ενώ έχω απενεργοποιημένο το spelling correction, συνεχίζει να με διορθώνει στα greeklish σε φάση που θέλω να το σπάσω ώρες ώρες. WTF?

 

Και γιατί μου εμφανίζονται τα developer options στα settings;

 

Παιδιά, διαβάζουμε και λίγο το θέμα. Τα έχουμε πει πολλές φορές. 10 σελίδες το πολύ πίσω πηγαίνετε και κατά πάσα πιθανότητα θα λυθούν όλες οι απορίες. Το συγκεκριμένο παίζει να είναι και 2 σελίδες πίσω. Φιλικά το λέω.

 

1. Κανένα nexus μέχρι την ICS δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο. Με την Jelly Bean θα έχει.

2. Για να απενεργοποιήσεις την διόρθωση πήγαινε στις ρυθμίσεις Language and keyboards(input). Όλες οι επιλογές εκεί είναι. Συγκεκριμένα android keyboard πατάς το εικονίδιο δεξιά που είναι οι ρυθμίσεις, κατεβαίνεις auto correction > off και μετά show correction suggestions > always hide.

3. Γιατί έτσι :) Dev phone πήρες.

Link to comment
Share on other sites

Το stock Android μέχρι και την ICS δεν έχει Ελληνικά στο πληκτρολόγιο. Από την έκδοση Jelly Bean 4.1 και μετά θα έχει κανονικά Ελληνικά.

Κανονικά αυτό που λες με το spelling correction δεν θα έπρεπε να στο κάνει αλλά δεν ξέρω.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...