Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια ηδη η motorola προσκαλει τους κατοικους Αμερικης να κανουν εγγραφη σε μια φορμα για να αποκτησουν μια δοκιμη λογισμικου στο xoom!!!!

Σαλευει το πραγμα...οπου να ναι 8α σκασει η βομβα και για το nexus s!

 

Ε μα δεν αντεξα αλλο!!!οριστε μια ωραια photo για να γελασουμε!

Edited by teopas
προσθηκη συνημμενου
Link to comment
Share on other sites

Jelly Bean κανεις....???

 

Υπομονή ακόμα λίγο!

Μετάφραση απο Γαλλικά σε Αγγλικά:

"Additional information regarding the Shift in the Jelly Bean Galaxy Nexus and Nexus S!

 

According to Google, the deployment of Jelly Bean should reach 100% of users Galaxy Nexus July 17, 2012.

 

However, the deployment is slightly delayed on the Nexus S! Jelly Bean should be deployed July 18, 2012!"

 

Μετάφραση απο Γαλλικά σε Ελληνικά: :lol:

 

"Πρόσθετες πληροφορίες σχετικά με τη μετατόπιση του ζελέ φασόλια Galaxy Nexus και Nexus S!

 

Σύμφωνα με την Google, η ανάπτυξη των φασολιών ζελατίνας θα πρέπει να φθάσει το 100% των χρηστών του Γαλαξία Nexus 17 Ιουλίου του 2012.

 

Ωστόσο, η ανάπτυξη καθυστερεί ελαφρώς στο Nexus S! Ζελέ φασολιών πρέπει να αναπτυχθούν 18 Ιουλίου 2012!"

 

Source

 

Παρ'όλα αυτά, με διάφορες χακεριές μερικοί πήραν ota, όπως μπορείτε να δείτε εδώ!

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

το κινητο μετα απο 7 μηνες που το εχω,μπορω να πω πως αξιζει τα 250ευρω και με το παραπανω.

εμενα προσωπικα μολις το πηρα απο 2.3.4 πηγε 2.3.6 με ΟΤΑ, καθως και 4.0.4 οταν εγινε σε ολους.

η μπαταρια κραταει ικανοποιητικα για μενα.αν και το εχω για 2η συσκευη ,το λιωνω στο ιντερνετ στο GPS καθως και στα παιχνιδια.

του εχω βαλει μια θηκη λεπτη και διακριτικη και ενα προστατευτικο οθονης,και μεχρι τωρα ειναι αγρατσουνιστο :)

αυτο το θεματα με την οθονη το κανει και σε εμενα (να αναβοσβηνει μονη της ανα τακτα χρονικα διαστηματα) και φταιει καποια εφαρμογη αλλα δεν μπορω να βρω ποια..

ισως να ειναι και καποιο ζωντανο φοντο.. οταν θα εχω νεοτερα θα σας το διαδωσω..

επισης μπορω να πω πως δεν τρωει σοβαρα κολληματα ,το μονο που κανει ειναι να κανει κατι σαν reftresh στον launcher ,να φευγουν τα εικονιδια και να επανερχονται.. (εχω και 90 εφαρμογες εγκατεστημενες περιπου)

οσο για το ραδιο,ναι ειναι απωλεια αλλα οχι σημαντικη,γιατι οι περισσοτεροι απο εμας εχουν 2 συσκευες ,οποτε καλυπτουν με την αλλη το κενο αυτο.

και κλεινω λεγοντας πως σχεδον 1,5χρονο μετα την κυκλοφορια του ,το κινητο ειναι υπερσυγχρονο με ολα τα κομφορ(καμερες ,NFC ,βαρομετρα,πολλες αναβαθμισεις). (Released 2010, December το i9020)

Link to comment
Share on other sites

"Πρόσθετες πληροφορίες σχετικά με τη μετατόπιση του ζελέ φασόλια Galaxy Nexus και Nexus S!

 

Σύμφωνα με την Google, η ανάπτυξη των φασολιών ζελατίνας θα πρέπει να φθάσει το 100% των χρηστών του Γαλαξία Nexus 17 Ιουλίου του 2012.

 

Ωστόσο, η ανάπτυξη καθυστερεί ελαφρώς στο Nexus S! Ζελέ φασολιών πρέπει να αναπτυχθούν 18 Ιουλίου 2012!"

 

Ειλικρινα κλαιω από τα γελια με την google μεταφραση :lol::lol::lol:

Νασαι καλά που την άφησες αυτουσια jim!

 

PS: Άρα από 18/7 θα ξεκινησει το rollout και μπορει να εμφανιστει κανενα update.zip για τους...ανυπόμονους ;)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια mp3 για ηχο κλησης πως μπορω να βαλω?

 

Έκανες τον κόπο να διαβάσεις την πρώτη σελίδα; μάλλον όχι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια mp3 για ηχο κλησης πως μπορω να βαλω?

 

Θα φτιάξεις μέσα στο κινητό ένα φάκελλο media. Μέσα στο φάκελλο media θα φτιάξεις ένα φάκελλο audio και μέσα στον φάκελλο audio θα φτιάξεις τρεις φακέλλους alarms, notifications και ringtones και θα βάλεις τα αντίστοιχα mp3 που θες για ξυπνητήρια, ειδοποιήσεις και ήχους κλήσης αντίστοιχα. Αυτό ισχύει για όλα τα κινητά με λειτουργικό android.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια mp3 για ηχο κλησης πως μπορω να βαλω?

 

Υπάρχει κι αυτή η λύση... ή κάτι αντίστοιχο.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.angryredplanet.android.rings_extended&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLmFuZ3J5cmVkcGxhbmV0LmFuZHJvaWQucmluZ3NfZXh0ZW5kZWQiXQ..

 

Αν χρησιμοποιείς κάποια άλλη εφαρμογή για μηνύματα, όπως εγώ, π.χ. GO SMS ή Handcent SMS, αυτές έχουν ενσωματωμένο κάτι αντίστοιχο (ίσως και λίγο πιο όμορφο). Αλλά υπάρχει και αυτό που κάνει αυτό μόνο...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Μια που το συζηταμε - το προβλημα ειναι οτι και να χρησιμοποιειτε συγκεκριμενους ήχους κλήσης για επαφες, κατα περιόδους το κινητό θα χτυπαει μονο με τον default ηχο κλήσης που έχετε ορίσει :mad: στρωνει με restart αλλά λύση δεν εχω βρει...μηπως γίνει κατι με την jelly bean αν ειναι bug του λειτουργικου...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα ένα τραγούδι mp3 ήχο κλήσης με το Ringtone Maker! Πολύ ωραίο εργαλείο.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Μια που το συζηταμε - το προβλημα ειναι οτι και να χρησιμοποιειτε συγκεκριμενους ήχους κλήσης για επαφες, κατα περιόδους το κινητό θα χτυπαει μονο με τον default ηχο κλήσης που έχετε ορίσει :mad: στρωνει με restart αλλά λύση δεν εχω βρει...μηπως γίνει κατι με την jelly bean αν ειναι bug του λειτουργικου...

 

Μια στο τόσο, το έκαναν όλα τα android μου κινητά ανεξαρτήτως έκδοσης λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, μπορεί όποιος θέλει να βάλει το voodoo ota rootkeeper και να μη χάσει το root. Έτσι έκανα απο 4.0.3->4.0.4 και δεν έχασα το root ;)

 

Κάνει όντως δουλειά αυτή η εφαρμογή της voodoo? Έψαχνα να βρω περισσότερες πληροφορίες πέρα από αυτές που λέει στο play store, αλλά δεν έβρισκα. Επίσης και στον superuser έχουν προσθέσει το temp unroot και ota survival. Έχεις ιδέα αν δουλεύουν?

Link to comment
Share on other sites

Αγια-Μαρινα κανε εσυ το θαυμα σου και φερε μας το jelly bean...ειναι αδικο να περιμενουμε τοσο πολυ!... κι εγω θα σου αναψω κερακι
Link to comment
Share on other sites

Κάνει όντως δουλειά αυτή η εφαρμογή της voodoo? Έψαχνα να βρω περισσότερες πληροφορίες πέρα από αυτές που λέει στο play store, αλλά δεν έβρισκα. Επίσης και στον superuser έχουν προσθέσει το temp unroot και ota survival. Έχεις ιδέα αν δουλεύουν?

 

Προσωπικά το δοκίμασα από rooted 4.0.3 σε 4.0.4 και δουλεψε μια χαρά. Απ'οτι ξέρω δουλεύει με τα nexus και γενικά με τα κινητά που αναβαθμιζονται παρόμοια με τα nexus (πχ δεν μπορείς να το κάνεις στα Sony Ericsson) γι αυτό λένε και ίσως να μην δουλέψει σε διάφορα κινητά (όπως και το root keeping σε superuser και supersu)

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε θα βγει σήμερα :rolleyes:

 

Πολύ αισιόδοξο σε βρίσκω... :ninja:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Που είναι η ρύθμιση στη μπάρα εικονιδιων να βλέπω αν έχω αδιάβαστος μηνύματα, χαμένες κλήσεις κλπ;
Link to comment
Share on other sites

αφου μιλάτε για mp3 έχω ένα μικρό προβληματάκι.

όταν βάζω ένα κομμάτι μουσικής (mp3), τίτλοι στο artist δεν υπάρχουν και όλα τα τραγουδια τα βρίσκω δυστυχώς από το section songs. αλλαξα κάμια κομμάτια από τα properties των windows (contributing artists, album, genre) αλλά δεν είχε αποτέλεσμα. τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Που είναι η ρύθμιση στη μπάρα εικονιδιων να βλέπω αν έχω αδιάβαστος μηνύματα, χαμένες κλήσεις κλπ;

 

Δεν υπάρχει global ρύθμιση, η κάθε εφαρμογή το καθορίζει αυτό. Γιατί δεν τις εμφανίζει; Αν δεν θες πχ να βλέπεις τα μηνύματα πας στην εφαρμογή μηνυμάτων και απενεργοποιείς τα Notifications, αλλά τότε ούτε θα χτυπάει. δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να σε αφήνει να ρυθμίσεις μόνο το συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Eγω που το εχω root απο που θα κατεβασω τα ζαχαρωτα:lol:να τα βαλω μεσω recovery;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες βοηθεια!!

Μετα απο κατι εξυπναδες μιας φιλης μου με το κινητο, εκανε πολλες προσπαθειες να ξεκλειδωσει το μοτιβο και το κλειδωσε!Τωρα λεει ξεκλειδωνει μονο με το google account.Δοκιμασα με το gmail, εκανα ανακτηση κωδικου γιατι δεν ημουν σιγουρος, βαζω το email και τον καινουργιο κωδικο και παλι τιποτα!Δοκιμασα και ενα αλλο gmail που εχω και ουτε σε αυτο!Τι να κανω???:(

Link to comment
Share on other sites

Ήταν πριν συνδεδεμένο με κάποιο Google Account; Προσπάθησες να βάλεις το ίδιο και δε γίνεται; Περίεργο μου φαίνεται αυτό γιατί το είχα κάνει με το πρώτο μου Android κινητό και είχε δουλέψει μια χαρά!

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδες βοηθεια!!

Μετα απο κατι εξυπναδες μιας φιλης μου με το κινητο, εκανε πολλες προσπαθειες να ξεκλειδωσει το μοτιβο και το κλειδωσε!Τωρα λεει ξεκλειδωνει μονο με το google account.Δοκιμασα με το gmail, εκανα ανακτηση κωδικου γιατι δεν ημουν σιγουρος, βαζω το email και τον καινουργιο κωδικο και παλι τιποτα!Δοκιμασα και ενα αλλο gmail που εχω και ουτε σε αυτο!Τι να κανω???:(

 

Ήσουν συνδεδεμένος στο ίντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...