Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδια,

Μια ευκολη και γρήγορη ερώτηση, υπαρχει καποιος ευκολος οδηγος για root για τα κινητα μας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδια,

Μια ευκολη και γρήγορη ερώτηση, υπαρχει καποιος ευκολος οδηγος για root για τα κινητα μας

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1007782

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Δες το παρακατω link τοτε

www.dottech.org/mobile/android/android-rooting-guides/25412/how-to-root-nexus-s-on-ice-cream-sandwich-android-4-x/

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια βοήθεια αν μπορείτε απο εχτές το βράδυ που φόρτιζα το κινητο και το οποιο το βρήκα κολλημένο το πρωί, βγάζοντας την μπαταρία δεν λέει να μπεί στο λειτουργικό και μένει στην ποστ οθόνη όσες ώρες και αν το άφησα δεν μπήκε ποτέ.Έγινε προσπάθεια recovery αλλα το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο...καμιά ιδέα??
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις wipe data μήπως και ξεκωλήσει. Αλλιώς νομίζω πας για service είτε root/custom ROM. (Αν και το service ίσως είναι πιο πιθανό. :(...)
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως με wipe data σβήνονται τα πάντα όλα! ακόμα και στην sd κάρτα/μνήμη του Nexus S. Μόνο με wipe cache δεν σβήνονται τα data στην sd.

 

:rolleyes:

Όχι δεν σβήνονται.. κάνε ακριβώς ότι σου λέει ο φίλος.. ;)

 

Για να σβήσεις την sd πας από recovery, mount& storage, wipe sd

Edited by adimitr
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις wipe data μήπως και ξεκωλήσει. Αλλιώς νομίζω πας για service είτε root/custom ROM. (Αν και το service ίσως είναι πιο πιθανό. :(...)

wipe data εννοείς το recover? απο το fast boot??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εγκατέστησα πρόσφατα την έκδοση Ice Cream και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Πως γίνεται εαν κάποια στιγμή θελήσω να επιστρέψω στην έκδοση που είχε προηγουμένως το κινητό μου, δηλ. την Gingerbread (2.3.7) ; Υπάρχει κάποιο link από την εταιρεία ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

 

Σε ποιο κινητό αναφέρεσαι; Γιατί θες να κάνεις downgrade;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω να κανω δυο ερωτησεις παιδια:1)face unlock γιατι δεν εχουμε?

2)θα βγει τελικα ξανα η 4. εκδοση πιο σωστη που λεγαμε?

Dont worry Be happy

Nexus s!!!!

Link to comment
Share on other sites

wipe data εννοείς το recover? απο το fast boot??

 

Είσαι στοκ ρομ; Αν ναι, μπες στην recovery και κάνε όπως σου λέει factory reset (νομίζω έτσι το έχει στην στοκ recovery).

Αν δεν αλλάξει τίποτα, για να μην κάνεις ή δε θέλεις πειραματισμούς, πήγαινε το στο σερβις. Αλλίως θα δουλέψεις με fastboot και δοκίμασε να ξαναπέρασεις τη full rom που είχες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω να κανω δυο ερωτησεις παιδια:1)face unlock γιατι δεν εχουμε?

2)θα βγει τελικα ξανα η 4. εκδοση πιο σωστη που λεγαμε?

 

1)Δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος, επιλογή της Google.

2)Λογικά θα βγάλουν μια και μια την 4.0.4 η οποία διορθώνει και το bug που δείχνει υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας από το android OS http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1456265 .

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου ανοίγει αρχεία wmv; Πρέπει να κατεβάσω κάποιον player και ποιον;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου ανοίγει αρχεία wmv; Πρέπει να κατεβάσω κάποιον player και ποιον;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

MX Player ή MoboPlayer (τον πρώτο καλύτερα)

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Πάνε μέρες που άρχισαν ξανά να στέλνουν το 4.0.3, όπως διαβάζω, αλλά εγώ ακόμα τίποτα, είμαι στο 2.3.6. Συμβαίνει και σε άλλους;

 

ΥΓ. Ξέρω, μπορώ και όχι ΟΤΑ, ωστόσο δεν καίγομαι ιδιαίτερα για να μπω στον κόπο.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση γιατί μου φάνηκε παράξενο. Στην εφαρμογή talk όταν είμαι με wi fi με δείχνει συνδεμενο "διαθέσιμο" , το avatar μου και όλων των επαφών μου είναι εγχρωμο και μιλάω με οποίον θέλω κανονικά. Όταν όμως είμαι με 3G με δείχνει "μη διαθέσιμο" όλες οι φωτο είναι ασπρομαυρες και φυσικά δεν μπορώ να μιλήσω με κανέναν. Έψαξα στις ρυθμισεις μπας και το είχα βάλει να δουλεύει μόνο με wi fi, άλλα δεν είχε τέτοια επιλογή. Το talk τελικά δουλεύει με 3G; υπάρχει καποια ρυθμιση που δεν έχω κανει;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση γιατί μου φάνηκε παράξενο. Στην εφαρμογή talk όταν είμαι με wi fi με δείχνει συνδεμενο "διαθέσιμο" , το avatar μου και όλων των επαφών μου είναι εγχρωμο και μιλάω με οποίον θέλω κανονικά. Όταν όμως είμαι με 3G με δείχνει "μη διαθέσιμο" όλες οι φωτο είναι ασπρομαυρες και φυσικά δεν μπορώ να μιλήσω με κανέναν. Έψαξα στις ρυθμισεις μπας και το είχα βάλει να δουλεύει μόνο με wi fi, άλλα δεν είχε τέτοια επιλογή. Το talk τελικά δουλεύει με 3G; υπάρχει καποια ρυθμιση που δεν έχω κανει;

 

Νομίζω πρέπει να πατήσεις πάνω στην επαφή σου μέχρι να σε κάνει ''διαθέσιμο".

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να πατήσεις πάνω στην επαφή σου μέχρι να σε κάνει ''διαθέσιμο".

Το δοκίμασα και με παρατεταμενο πάτημα άλλα τίποτα. Το παράξενο είναι οτι με wi fi μου τα κανει ολα αυτοματα χωρίς να κάνω τίποτα. Με 3G με δείχνει μονίμως εκτός συνδεσης

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω καταρχήν οτι εχεις Nexus για να ρωτας εδω και οχι το κινητό του avatar σου γιατί μπορεί τα πράγματα να διαφέρουν...εν πάσει περιπτώσει, το video call με Google talk over 3G έχει να κάνει και με τον πάροχο κινητής όπως αναφέρεται επίσημα όταν πρωτοεμφανίστηκε, στην δεύτερη παράγραφο εδώ: http://googlemobile.blogspot.com/2011/04/video-chat-on-your-android-phone.html

Εγώ για παράδειγμα με Wind είμαι μονίμως available είτε σε Wifi είτε σε 3G, αλλά δυστυχώς πέρα από μια πρωτη δοκιμαστική videoκλήση προ μηνών over wifi, δεν έχω κάποιον στη λίστα για να επιβεβαιώσω 100% οτι μου δουλευει...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω καταρχήν οτι εχεις Nexus για να ρωτας εδω και οχι το κινητό του avatar σου γιατί μπορεί τα πράγματα να διαφέρουν...εν πάσει περιπτώσει, το video call με Google talk over 3G έχει να κάνει και με τον πάροχο κινητής όπως αναφέρεται επίσημα όταν πρωτοεμφανίστηκε, στην δεύτερη παράγραφο εδώ: http://googlemobile.blogspot.com/2011/04/video-chat-on-your-android-phone.html

Εγώ για παράδειγμα με Wind είμαι μονίμως available είτε σε Wifi είτε σε 3G, αλλά δυστυχώς πέρα από μια πρωτη δοκιμαστική videoκλήση προ μηνών over wifi, δεν έχω κάποιον στη λίστα για να επιβεβαιώσω 100% οτι μου δουλευει...

Ναι, φυσικά nexus έχω. Το avatar είναι απο το παλιό κινητό μου στο οποίο δούλευε το talk με 3G με κοσμοκαρτα. Τωρα έχω βονταφον καρτα. Ολα τα άλλα δουλεύουν, πχ internet, mail κλπ. Μόνο το talk μου κανει νερά. Δεν θέλω καν βιντεοκληση. Μόνο για μηνύματα το θέλω. Θα δοκιμάσω και μια wind που έχω, να δω μήπως φταίει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Κανά καλό widget για άμεση και εύκολη ενεργοποίηση/απενεργοποίηση δεδομένων κινητής έχει να προτείνει κάποιος ρε παιδιά? Κάτι σαν αυτό που έχει η htc (στο desire το έχω) αν το ξέρετε. Και αντίστοιχα κάτι ανάλογο για εναλλαγή 2g/3g ?
Link to comment
Share on other sites

Κανά καλό widget για άμεση και εύκολη ενεργοποίηση/απενεργοποίηση δεδομένων κινητής έχει να προτείνει κάποιος ρε παιδιά? Κάτι σαν αυτό που έχει η htc (στο desire το έχω) αν το ξέρετε. Και αντίστοιχα κάτι ανάλογο για εναλλαγή 2g/3g ?

 

widgetsoid

 

apn on-off

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Εχς το εξης προβλημα...Οταν θελω να δω ενα βιντεο στο ιντερνετ(εκτος youtube) η θα μου λεει οτι λειπει καποιο plugin η θα το κατεβαζει πρωτα και μετα θα το βλεπω...ξερει κανεις γιατι? (ειμαι καινουργιος στα smartphone οποτε δεν εχω καθολου εμπειρια!)ευχαριστω προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...