Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεις αν εχουμε μια unofficial εφαρμογη οπως το Navigation, κατι τετοιο θα μπορουσε να οδηγησει σε αποτυχια στο update?
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οσον αφορα την λυση του προβληματος μου ηταν μεσα απο το μενου Τοποθεσια κ Ασφαλεια εκει επρεπε να κανω κλικ Χρηση Ασυρματων Δικτυου ωστε να βρει ακριβη τοποθεσια!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις ο Γερμανος ποια εκδοση εχει ? Αυτη με την Amoled ή αυτην με την S-lcd ?

 

Η amoled ειναι καλυτερη ?

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις ο Γερμανος ποια εκδοση εχει ? Αυτη με την Amoled ή αυτην με την S-lcd ?

 

Η amoled ειναι καλυτερη ?

 

η amoled ειναι σαφως καλυτερη.

ο γερμανος πρεπει να εχει την slcd(i9023).

η led ειναι η (i9020)

 

Sent from my GT-P1000

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση να βρεις το 9020 σε ελληνικα μαγαζια εκτος και αμα εγινε εισαγωγη απο αμερικη.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Για το 2.3.6 update, για εμας που ειμαστε root πρεπει να κανουμε unroot το κινητο ρε παιδια?

γιατι συνεχεια κολλαει κ δεν μπορω να το περασω το ατιμο το zip!

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις ο Γερμανος ποια εκδοση εχει ? Αυτη με την Amoled ή αυτην με την S-lcd ?

 

Η amoled ειναι καλυτερη ?

 

Ολα τα ελληνικά καταστήματα έχουν την slcd.

Είχα και τις 2 εκδόσεις...προτιμώ την slcd....πιο φυσικά χρώματα και πιο άνετο browsarisma.Η amoled έχει πιο εντυπωσιακά χρώματα.Δεν αξίζει να δώσεις περισσότερα χρήματα για να πάρεις την amoled.

Link to comment
Share on other sites

Amoled στην ελλαδα δεν εχει ερθει, επισημα τουλαχιστον. Οπου και να ρωτησα δεν ειχαν ενημερωση για εισαγωγη με amoled, παρα μονο με slcd.

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Amoled στην ελλαδα δεν εχει ερθει, επισημα τουλαχιστον. Οπου και να ρωτησα δεν ειχαν ενημερωση για εισαγωγη με amoled, παρα μονο με slcd.

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

 

Βρίσκεις skroutz αλλά δεν αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα μόλις άνοιξα το wifi σπιτι. Κάποιες μικροαλλγές που διαπίστωσα είναι ότι οι χάρτες (που δεν παίρνουν αναβάθμιση από το market) πήραν την έκδοση 5.4 (από 5.2.1). Επίσης το google earth που το είχα κάνει εγκατάσταση από μόνος μου (μέσα από τα αρχεία του συστήματος) από ''γη'' έγινε ''earth'' και το gmail έγινε ''google mail'' με τα εισαιγωγικά και ανέβηκε ψηλά, πρώτο app στη λίστα.

Αυτό πως γίνεται? Βρήκα με τον Astro το αρχείο στο system/app αλλά οι μόνες επιλογές που έχει είναι uninstall & launch οπού το launch πετάει error ότι το com.google.earth not found (ή κάτι τέτοιο)

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3742174#post3742174 και χρησιμοποίησε filexpert

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3742174#post3742174 και χρησιμοποίησε filexpert

 

Εκεί το βρίσκω κι εγώ αλλά μου έχει όπως είπα επιλογή για απεγκατάσταση και launch, όχι όμως για εγκατάσταση μιας και προφανώς το βλέπει εγκατεστημένο αλλά με το να είναι "κρυφό" δεν ξεκινά. Μήπως να το κάνω uninstall και πάλι install? Απλά φοβάμαι μην γίνει καμιά στραβή...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω την καινουργια εκδοση του market και σερνεται...το εχει διαπιστωσει κανεις αλλος αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να δω στο market (version 3.1.5, Nexus S) τις εφαρμογές που έχω εγκατεστημένες;

Μπαίνω στην εφαρμογή και πατώντας πάνω στην λέξη market μου βγάζει την λέξη apps και από κάτω loading για ένα δευτερόλεπτο και ξαναγυρνάει στο market.

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω την καινουργια εκδοση του market και σερνεται...το εχει διαπιστωσει κανεις αλλος αυτο?

 

Ναι, και την εχω και καιρο αλλα δεν μου το κανει συνεχεια!

Σ' αυτή τη ζωή ή θα αγιάσουμε ή θα ξεπαγιάσουμε!:D
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να δω στο market (version 3.1.5, Nexus S) τις εφαρμογές που έχω εγκατεστημένες;

Μπαίνω στην εφαρμογή και πατώντας πάνω στην λέξη market μου βγάζει την λέξη apps και από κάτω loading για ένα δευτερόλεπτο και ξαναγυρνάει στο market.

Το δευτερο κατω απο αριστερα αμα πατησεις θα το δεις συγνωμη που δεν ξερω πως λεγετε

Σ' αυτή τη ζωή ή θα αγιάσουμε ή θα ξεπαγιάσουμε!:D
Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο κατω απο αριστερα αμα πατησεις θα το δεις συγνωμη που δεν ξερω πως λεγετε

 

Σ΄ευχαριστώ!

Αγνοούσα παντελώς την χρήση του συγκεκριμένου πλήκτρου... :O

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ειμαι νεο μελος και θελω να κανω την εξης ερωρηση:εδω και εναν μηνα εχω το Νexus S αλλα εχω προβλημα με την μπαταρια..και θελω να ξερω αν μπορω να εμπιστευτω καποια Extended Battery και αν καποιος εχει χρησιμοποιησει καποια να μου πει αν αξιζει!Ευχαριστω.

Dont worry Be happy

Nexus s!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο κατω απο αριστερα αμα πατησεις θα το δεις συγνωμη που δεν ξερω πως λεγετε

 

Σ΄ευχαριστώ!

Αγνοούσα παντελώς την χρήση του συγκεκριμένου πλήκτρου... :O

 

Να υποθέσω ότι μιλάτε για το πλήκτρο "Menu", το πιο βασικό πλήκτρο στο Android? :confused:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, τελικά δεν μας έστειλαν ξανά το 2.3.6 μετά την πρώτη προσπάθεια και την αποτυχία που είχαμε με το τριγωνάκι? Να το κάνουμε manual? Έχει κάποιος το λινκ?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, τελικά δεν μας έστειλαν ξανά το 2.3.6 μετά την πρώτη προσπάθεια και την αποτυχία που είχαμε με το τριγωνάκι? Να το κάνουμε manual? Έχει κάποιος το λινκ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3796271#post3796271

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εσείς που βάλατε την 2.3.6 δεν έχετε κανένα πρόβλημα με το wifi και το bluetooth?

Σε μένα όπως και σε πάρα πολλούς άλλους αν δείτε και από εδώ http://www.google.com/support/forum/p/Google+Mobile/label?lid=551c5c4cca827a18&hl=en

συνεχώς αποσυνδέεται το wifi.

Άλλοι αναφέρουν ότι δε μπορούν να κάνουν pinch και zoom στη native εφαρμογή για φωτογραφίες (εγώ μπορώ).

Τα έχετε τσεκάρει όλα αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Δεν είμαι σίγουρος αν ρωτάω στο σωστό Thread, so excuse me if I'm wrong... :)

Υπάρχει τρόπος να κατεβάζουμε εφαρμογές από το market από υπολογιστή και να τις περνάμε στο nexus μέσω usb για εγκατάσταση ? Κάποια εφαρμογή ή κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Δεν είμαι σίγουρος αν ρωτάω στο σωστό Thread, so excuse me if I'm wrong... :)

Υπάρχει τρόπος να κατεβάζουμε εφαρμογές από το market από υπολογιστή και να τις περνάμε στο nexus μέσω usb για εγκατάσταση ? Κάποια εφαρμογή ή κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση?

 

Eχεις pm.

 

Για οτιδήποτε άλλο περί android εδώ: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...