Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οσοι εχετε θεμα μπαταριας με το ΙCS δοκιμαστε να κλεισετε το auto rotate!!

 

και το auto rotate βγάλαμε κ το wifi απενεργοποιήσαμε απο τις ρυθμίσεις και το skype αφαιρέσαμε, ότι γιατροσόφι βρήκα σε συμβουλές από διάφορα forums το έκανα αλλά από ότι φαίνεται το ics είναι από μόνο του μια εφαρμογή που στόχο της έχει το ξελίγωμα της μπαταρίας..

Link to comment
Share on other sites

και το auto rotate βγάλαμε κ το wifi απενεργοποιήσαμε απο τις ρυθμίσεις και το skype αφαιρέσαμε, ότι γιατροσόφι βρήκα σε συμβουλές από διάφορα forums το έκανα αλλά από ότι φαίνεται το ics είναι από μόνο του μια εφαρμογή που στόχο της έχει το ξελίγωμα της μπαταρίας..

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑ... Συμφωνώ 100% και εγώ είχα πρόβλημα με την μπαταρία στην ICS λίγο με τον Glados v2.8 μου βελτιώθηκε (χωρίς overclock όμως) γι' αυτό γύρισα σε 2.3.7 μέχρι να βγεί η σταθερή CyanogenMod :P... Άντε να δούμε και η Google αν θα μας γράψει ή όχι με το θέμα μπαταρία.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την ics με τον νομιμο τροπο χωρις root.Μπορω με τον ιδιο τροπο να γυρισω σε ginger?Επισημη παλι...

 

Nope... Οταν πας επισημα σε ics, επισημα δεν μπορεις να γυρισεις πισω....

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 2.3.4 που έχω στο κινητό μου, δεν έχω βρει ρυθμίσεις για proxy στο wifi. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω διάφορες εφαρμογές (πχ gmail !) όταν είμαι στο γραφείο.

Στο ICS έχει λυθεί αυτό;

 

[Edit]Εδώ λέει ότι υποστηρίζεται από την 3.1. Θεωρώ ότι ισχύει και στην 4.0.3. Μπορεί να μου το επιβεβαιώσει κάποιος;[/Edit]

Edited by rama
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δυστυχώς έχει +-10 καμμένα pixels :( Το πήρα απο birdphone..Είχε κανείς πάρε δώσε με το συγκεκριμένο κατάστημα?Θα έχω θέμα?

 

Τα καμμένα pixels με γυμνό μάτι τα αντιλαμβάνεσαι ή τρέχεις καμία εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 2.3.4 που έχω στο κινητό μου, δεν έχω βρει ρυθμίσεις για proxy στο wifi. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω διάφορες εφαρμογές (πχ gmail !) όταν είμαι στο γραφείο.

Στο ICS έχει λυθεί αυτό;

 

[Edit]Εδώ λέει ότι υποστηρίζεται από την 3.1. Θεωρώ ότι ισχύει και στην 4.0.3. Μπορεί να μου το επιβεβαιώσει κάποιος;[/Edit]

 

Ναι...αφού συνδεθείς με το δίκτυο της εταιρείας σου, θα ξαναμπείς στα δίκτυα (θα το βλέπεις συνδεδεμένο) και θα το κρατήσεις πατημένο μέχρι να σου βγάλει την επιλογή "τροποποίηση". Τσεκάρεις το "εμφάνιση πρόσθετων επιλογών" και περνάς το όνομα proxy και την θύρα...;)

Link to comment
Share on other sites

Nope. Δεν έχει τέτοια επιλογή. Με παρατεταμένο tap πάνω στο ssid του δικτύου το μόνο που βγάζει είναι "Forget Network". Να πω ότι τρέχω την stock 2.3.4.

Επίσης έχω βρει και αυτό που δυστυχώς επιβεβαιώνει την κατάσταση :mad:

Link to comment
Share on other sites

και το auto rotate βγάλαμε κ το wifi απενεργοποιήσαμε απο τις ρυθμίσεις και το skype αφαιρέσαμε, ότι γιατροσόφι βρήκα σε συμβουλές από διάφορα forums το έκανα αλλά από ότι φαίνεται το ics είναι από μόνο του μια εφαρμογή που στόχο της έχει το ξελίγωμα της μπαταρίας..

task manager και κλείνεις σχεδόν τα πάντα εκτός από τα 100% απαραίτητα. το ics μοιάζει να είναι σχεδιασμένο για συσκευές με 1 giga ram. Τρώει εμφανή κολλήματα μέχρι να αδειάσει και να ξαναφορτώσει ακόμα και το Launcher. έχω την αίσθηση ότι βελτίωσε και ελαφρώς το θέμα μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω μερικες φορες ειστε λιιιγο υπερβολικοι...εγω μιλαω περιπου 1μιση ωρα την ημερα στο τηλεφωνο και εχω παντα το data enabled και το 3g επειδη χρησιμοποιω παρα πολυ το whatsapp και η μπαταρια για να παει στο 15% ωστε να το φορτισω περναει πανω απο 1μιση ημερα. Η διαθεσιμη μνημη ειναι απο 150-195 MB παντα. Εχω βαλει να κανει kill ολες τις εφαρμογες και να μην κραταει καμια στο background.

 

Το iphone4 της κοπελας μου με ακριβως την ιδια χρηση κραταει κατω απο μερα

Link to comment
Share on other sites

Εχει προσεξει κανεις οτι μετα απο καθε reboot, το background process limit στα developer options επανερχεται στο standard setting ανεξαρτητα τι ειχατε επιλεξει πριν?

Αραγε Bug η κατι θελει να μας πει που δεν το καταλαβαινουμε οσον αφορα την διαχειριση μνημης στην ICS??

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις!Μηπως δεν ειναι σωστη επιλογη...Ρε παιδια κατι αλλο...το Facebook καταναλωνει περιπου 40mb μνημη και δεν τερματιζεται με τιποτα!!Ολο τρεχει ακομα και στο bg...και στην 2.3.6 το ιδιο ηταν?
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει να κανει kill ολες τις εφαρμογες και να μην κραταει καμια στο background.

 

 

πως το κανες αυτό;

Link to comment
Share on other sites

πως το κανες αυτό;

 

Ρυθμίσεις->Επιλογές για προγραμματιστές->Όριο διεργασιών παρασκηνίου

 

Εννοείται θέλει ICS.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννοείται θέλει ICS.

 

Αυτό ακριβώς, η συγκεκριμένη δυνατότητα παρέχεται μόνο στο Android 4.0.

 

Εχει προσεξει κανεις οτι μετα απο καθε reboot, το background process limit στα developer options επανερχεται στο standard setting ανεξαρτητα τι ειχατε επιλεξει πριν?

 

Ναι, αυτό συμβαίνει σε όλες τις ICS ROMs.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε σκεφτει καμια εξηγηση??

 

Εμένα μου έρχεται στο μυαλό κάτι σαν "safe mode". Όπως και με το overclock, που μπορείς να το βάλεις να επανέρχεται στα κανονικά επίπεδα μετά απο επανεκκίνηση, έτσι κι εδώ αν πχ. δημιουργείται πρόβλημα με κάποια εφαρμογή που κάνει το κινητό να κρασάρει έχοντας επιλέξει να μην κρατάμε διεργασίες στο παρασκήνιο, το επαναφέρει για να μην έχουμε συνεχή αναπαραγωγή του προβλήματος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχουμε σκεφτει καμια εξηγηση??

 

Όχι, αλλά ψάχνω να βρω πως μπορούμε να το παρακάμψουμε αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παντως πολυ σπασιμο που δεν υπαρχει ποικιλια απο θηκες...το εψαξα πολυ και παρα πολυ λιγες ταιριαζουν απολυτα με μαλλον καλυτερη την nillkin που προτεινε παραπανω ο φιλος και τον ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

παντως πολυ σπασιμο που δεν υπαρχει ποικιλια απο θηκες...το εψαξα πολυ και παρα πολυ λιγες ταιριαζουν απολυτα με μαλλον καλυτερη την nillkin που προτεινε παραπανω ο φιλος και τον ευχαριστω!

Ναι φιλε μου ειναι με διαφορα η καλυτερη στο ειδος της για το 9023... Ολες οι υπολοιπες σαν και αυτες που εχει το ebay κατα χιλιαδες και τζαμπα ειναι απλα για πεταμα!

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Εχει προσεξει κανεις οτι μετα απο καθε reboot, το background process limit στα developer options...

 

Να προσθεω μια που το ανακαλυψα σημερα οτι extra επιλογες οπως στο developer menu υπαρχουν και για τον ICS browser, γραφοντας στην adress bar about:debug, πατησετε go και μετα μπειτε στα browser settings οποτε και θα εμφανιστει ενα επιπλεον μενου "debug" :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω περίπου ένα μήνα το τηλέφωνο, και μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα:

Ανοίγει μόνο του εφαρμόγες χωρις να το αγγίζω, έχω παρατηρήσει οτι επηρηάζεται η οθόνη ακόμα και οταν το χέρι είναι σε απόσταση 1-2 cm από την οθόνη, και στο τέλος παγώνει ολο το σύστημα αφής και επανέρχεται από το κούμπι λειτουργίας.

Εχω το Android 2.3.4 .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...