Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια αηδία και μισή είναι το νεο μάρκετ...

Ευχαριστώ Milto για το hint :)

 

Γυρισα και εγω στην παλια.....μακραν καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

συμφωνώωωωωω :p:p:p:lol::lol:

 

Και η πιο παλιά έκδοση (η τετραγωνισμένη) ήταν ακόμα καλύτερη! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα εχθές ήρθε το νέο μάρκετ στην έκδοση 3.1.5

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν ειναι και τοσο χαλια το νεο μαρκετ... Λιγο πιο αργο ειναι!

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω τα εξής:

 

Δεν βλέπει το wifi του access point μου, ενώ απο αλλα κινητά συνδεομαι κανονικά, το Nexus S δεν τον βρίσκει καν. Αναρωτιέμαι αν υπαρχει λύση, γιατι ειχα προσέξει εξ αρχής οτι εχει θεμα το wifi του, έπιανε πολυ ασθενές σήμα, αλλα ειχα καιρο να ασχοληθώ με το κινητο..κατεβασα και την 2.3.6 αλλα δεν ειδα κάποια βελτίωση..

 

Επίσης, ενω τα windows το βλέπουν κανονικά ως storage device, μεσα απο το Kies δεν εμφανίζεται ως συσκευή προκειμένου να κανω συγχρονισμό κλπ.

 

Καμμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεσαι επειδή το κινητό κατασκευάζεται από την Samsung, δεν έχει καμία σχέση και δεν συνεργάζεται με Kies κλπ...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω τα εξής:

 

Δεν βλέπει το wifi του access point μου, ενώ απο αλλα κινητά συνδεομαι κανονικά, το Nexus S δεν τον βρίσκει καν. Αναρωτιέμαι αν υπαρχει λύση, γιατι ειχα προσέξει εξ αρχής οτι εχει θεμα το wifi του, έπιανε πολυ ασθενές σήμα, αλλα ειχα καιρο να ασχοληθώ με το κινητο..κατεβασα και την 2.3.6 αλλα δεν ειδα κάποια βελτίωση..

 

Επίσης, ενω τα windows το βλέπουν κανονικά ως storage device, μεσα απο το Kies δεν εμφανίζεται ως συσκευή προκειμένου να κανω συγχρονισμό κλπ.

 

Καμμια ιδεα;

 

Με το σήμα στο wifi έχω και εγώ ακριβός το ίδιο πρόβλημα. Το έστειλα για service και μου το γύρισαν ότι δεν βρέθηκε βλάβη!

Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ από την συσκευή λόγο αυτού του προβλήματος. :(

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω τα εξής:

 

Δεν βλέπει το wifi του access point μου, ενώ απο αλλα κινητά συνδεομαι κανονικά, το Nexus S δεν τον βρίσκει καν. Αναρωτιέμαι αν υπαρχει λύση, γιατι ειχα προσέξει εξ αρχής οτι εχει θεμα το wifi του, έπιανε πολυ ασθενές σήμα, αλλα ειχα καιρο να ασχοληθώ με το κινητο..κατεβασα και την 2.3.6 αλλα δεν ειδα κάποια βελτίωση..

 

Επίσης, ενω τα windows το βλέπουν κανονικά ως storage device, μεσα απο το Kies δεν εμφανίζεται ως συσκευή προκειμένου να κανω συγχρονισμό κλπ.

 

Καμμια ιδεα;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314818

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεσαι επειδή το κινητό κατασκευάζεται από την Samsung, δεν έχει καμία σχέση και δεν συνεργάζεται με Kies κλπ...

 

Σωστά, δε το είχα σκεφτεί αυτό..

Άρα να υποθέσω ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να συνεργάζεται με το κινητό για συγχρονισμό, auto-updates κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπει το wifi του access point μου, ενώ απο αλλα κινητά συνδεομαι κανονικά, το Nexus S δεν τον βρίσκει καν. Αναρωτιέμαι αν υπαρχει λύση, γιατι ειχα προσέξει εξ αρχής οτι εχει θεμα το wifi του, έπιανε πολυ ασθενές σήμα, αλλα ειχα καιρο να ασχοληθώ με το κινητο..κατεβασα και την 2.3.6 αλλα δεν ειδα κάποια βελτίωση..

 

Δοκιμασε να αλλαξεις channel στο AP.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηρθε και σε μενα η αναβαθμιση, ωστοσο δεν μπορει να την κανει. Παλι το ιδιο προβλημα που ειχα μολις το ειχα παρει απο το σερβις και ειχαν πανω την 2.3.3. Κατεβαζει την ενημερωση, και μολις κανει την επανεκκινηση κολλαει με το αντροιντακι και το θαυμαστικο. Δεν ξερω πραγματικα, την τελευταια φορα το ξαναπηγα στο σερβις και μου ειχαν περασει την 2.3.4 αυτοι μετα απο συζητηση με τους τεχνικους. Υπενθυμιζω πως ειχε αγοραστει με 2.3.4, εβγαλε προβλημα και κολουσε στο Χ κατα την εκκινηση, πηγε στο σερβις και μου το εδωσαν με την 2.3.3. Μετα απο πολλα, περαστηκε απο αυτους η 2.3.4 γιατι ειχε το προβλημα που προανεφερα κατα την αναβαθμιση. Τωρα που βγηκε η νεα εκδοση, ξανα τα ιδια. Το κινητο ειναι χωρις ρουτ, με περασμενους τους bootloaders απο το σερβις. Αρχιζω να σκεφτομαι πως ισως αυτοι στο σερβις κανανε καμια λαλακια. Σε καθε περιπτωση δεν μπορω να τρεχω και να μανουριαζω σε καθε update που βγαινει, επισης αυτο με εμποδιζει απο το να πειραματιστω ΑΝ ποτε το θελησω(αν το θελησει η γυναικα μαλλλον, δικο της ειναι :p). Αν καποιος μπορει να βοηθησει θα ηταν εκτιμητεο.

 

Εμένα πήγε στο service και επέστρεψε με ξεκλείδωτο bootloader. έχω την 2.3.4 πάει να κάνει OTA update την 2.3.6 και κολλάει στο τριγωνάκι. ΑΠΟ ΤΟ SERVICE οφείλεται αυτό???

 

πως βλέπω αν έχουν πειράξει κάτι??

 

android version 2.3.4

baseband version 2.6.35.7-ge82d80

build number GRJ22

 

Αυτά έχω

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πεί πως εγκαθιστάμε το swype από τη USB;

Κατέβασα το αρχείο από την πρώτη σελίδα, μετά σε ποιόν φάκελο το ρίχνουμε για να το διαβάσει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πεί πως εγκαθιστάμε το swype από τη USB;

Κατέβασα το αρχείο από την πρώτη σελίδα, μετά σε ποιόν φάκελο το ρίχνουμε για να το διαβάσει το κινητό;

 

Άμα αυτό που κατέβασες είναι apk τότε βάλε τον ES file explorer (δωρεάν είναι), πάνε στο path που έβαλες το αρχείο και απλά άνοιξε το για να το κάνεις εγκατάσταση.

 

Πρέπει να έχεις επιλέξει πρώτα το unknown sources που βρίσκεται στα settings->applications

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω για κινητο και ειπα να αγορασω το "Nexus S".

Μιας και δεν αλλαζω συχνα κινητο και το θελω για κανα δυο χρονια θα ηθελα να με κατατοπισεται.

Το Nexus S που βρισκω ειναι με S-LCD οθονη εχει διαφορα με την AMOLED ????

Συγνωμη αλλα δεν ξερω και πολλα και εχω μπερδευτη.

Το Nexus S εχει flash(για internet)??

Το μεγεθος του λιγο με προβληματιζει,χωρα στισ τσεπες απο παντελονι,πως θα το παιρνω μαζι μου???

Ποια τα ελαττωματα που μπορει να βρει καποιος σε αυτο το κινητο

Ευχαριστω.

Edited by dmpatanis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω για κινητο και ειπα να αγορασω το "Nexus S".

Μιας και δεν αλλαζω συχνα κινητο και το θελω για κανα δυο χρονια θα ηθελα να με κατατοπισεται.

Το Nexus S που βρισκω ειναι με S-LCD οθονη εχει διαφορα με την AMOLED ????

Συγνωμη αλλα δεν ξερω και πολλα και εχω μπερδευτη.

Το Nexus S εχει flash(για internet)??

Το μεγεθος του λιγο με προβληματιζει,χωρα στισ τσεπες απο παντελονι,πως θα το παιρνω μαζι μου???

Ποια τα ελαττωματα που μπορει να βρει καποιος σε αυτο το κινητο

Ευχαριστω.

 

Λοιπόν φίλε...

Το Nexus είναι πολύ ωραία (σε θέμα χαρακτηριστικών) συσκευή, σφαιράτη (τούμπανο που λένε μερικοί :lol: )

Η S-LCD οθόνη είναι πολύ καλή (θα έλεγα απίστευτη), μη σε ανησυχει αυτό...

Υποστηρίζει flash καθώς και παιχνίδια τελευταίας τεχνολογίας ;)...

Ναι χωράει στην τσέπη του παντελονιού, εγώ προσωπικά το κουβαλάω μέσα σε τσάντα ώμου ή σε θήκη ζώνης... Κακά τα ψέματα, είναι "παντόφλα" και στο μάτι και στο χέρι... Όταν έρθει η στιγμή για να αλλάξω συσκευή ΣΙΓΟΥΡΑ θα ψάξω για κάτι με καλή επεξεργαστική ισχύ και μνήμη αλλά σε μικρότερο μέγεθος... Δεν το κρύβω πως ακόμα είμαι ερωτευμένος με το wildfire μου το οποίο το έχω κρατήσει για 2η συσκευή...

Σίγουρα υπάρχουν φίλοι που θα διαφωνήσουν μαζί μου, ότι γράφω είναι καθαρά προσωπική άποψη! :)

 

Φιλικά, Δημήτρης.

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Βασικα το κινητο το θελω για ομιλια/sms/internet/foto/gps/παιχνιδια.

Αν τα καταφερω και μπορω να "παιξω"με αυτο εχει καλος.

Επειτα θα το συνδεσω με bluetooth για να πραγματοποιο κλησεις.

Ετσι για να μην το εχω στα χερια.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το κινητο το θελω για ομιλια/sms/internet/foto/gps/παιχνιδια.

Αν τα καταφερω και μπορω να "παιξω"με αυτο εχει καλος.

Επειτα θα το συνδεσω με bluetooth για να πραγματοποιο κλησεις.

Ετσι για να μην το εχω στα χερια.

Ευχαριστω.

 

Αν κοιτάς και άλλα κινητά άνοιξε τοπικ εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Link to comment
Share on other sites

ολες οι hi end συσκευες εχουν μεγαλο μεγεθος.απο τη στιγμη που εχουν οθονες 4" και ανω λογικο να εχουν και μεγαλο μεγεθος.το nexus υπαρχει στο skroytz σε ενα οnline shop στα 260 και αυτα τα λεφτα δεν παιρνεις κινητο τετοιοων δυνατοτητων.σιγουρα θα σε ικανοποιησει απο αποψη ταχυτητας το κινητο χωρις να χρειαστει να το πειραξεις
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο μπαταρια το Nexus S πως τα παει κρατα μια μερα ή θελει να εισαι με τον φορτιστει???

Ευχαριστω.

 

Σε αναγκη μου εχει κρατησει και 3 ημερες (χωρις πολλα πολλα βεβαια) αλλα το νορμαλ σε εμενα με φουλ την φωτεινοτητα και το wifi καποιες στιγμες ανοιχτο, αντεχει 2 μερες‼

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να αγορασω το σσυσγκεκριμενο κινητο???

Ελεγα να επερνα το Ideos X5 pro αλλα μολις ειδα οτι με 70ευρω παιρνω το Nexus S ειπα να το χτηπησω.

Μπορειτε να μου πειτε τους λογους που προτεινεται σε καποιον να αγορασει το κινητο αυτο?????

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...