Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο android market που βλεπω τα διαθεσιμα updates για τις εφαρμογες ?

 

Οπως είσαι στο market->menu button->my apps.....αν και στις βγάζει αυτόματα στην notification bar αφού μπεις με wifi/dataplan.....για περισσότερα απευθύνσου εδώ:http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όντως τις ειδοποιησεις μου τις έβγαλε μεσα απο το μάρκετ όμως δεν μου έβγαλε κάποια ειδοποίηση στη notification bar μήπως δεν πάει κατι καλά?

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως τις ειδοποιησεις μου τις έβγαλε μεσα απο το μάρκετ όμως δεν μου έβγαλε κάποια ειδοποίηση στη notification bar μήπως δεν πάει κατι καλά?

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Αλλοτε τις βγάζει αλλοτε όχι.Dont worry.

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ??? Αυτό είναι είδηση... :shock:

Να υποθέσω αυτόματα ΟΤΑ όπως η 2.3.4???

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ??? Αυτό είναι είδηση... :shock:

Να υποθέσω αυτόματα ΟΤΑ όπως η 2.3.4???

 

Ναι κανονικά σαν αναβάθμιση συστήματος. Βέβαια μπαταρία δεν έχουμε και πάει για μεσημέρι. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν αυτό το update θα γίνει και δεν θα γυρίσει το κινητό πάλι απο την αρχή αλλά ότι υπάρχει εγκατεστημένο μέσα θα παραμείνει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά σαν αναβάθμιση συστήματος. Βέβαια μπαταρία δεν έχουμε και πάει για μεσημέρι. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν αυτό το update θα γίνει και δεν θα γυρίσει το κινητό πάλι απο την αρχή αλλά ότι υπάρχει εγκατεστημένο μέσα θα παραμείνει.

 

Υπαρχει τέτοια περίπτωση; Αν ίσχυε κάτι τέτοιο θα το είχαμε ακούσει. Αν δεν κάνω λάθος η 2.3.6 έχει δοθεί από τις αρχές Σεπτέμβρη από την Google .

You're either a one or a zero. Alive or dead
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τέτοια περίπτωση; Αν ίσχυε κάτι τέτοιο θα το είχαμε ακούσει. Αν δεν κάνω λάθος η 2.3.6 έχει δοθεί από τις αρχές Σεπτέμβρη από την Google .

 

Εμένα φοράει ακόμα την 2.3.4... Είσαι σίγουρος ότι υπάρχει επίσημο Update για NS της 2.3.6?

 

@Darko :

Update: We're getting updates from all over that indicate 2.3.6 is also breaking WiFi and USB tethering across all devices, so this "enhancement" may be something to hold off on for a while until everything gets sorted out -- if it gets sorted out, that is.

from engadget

 

Ισως να την έψαχνες λίγο πριν την περάσεις;

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εμένα φοράει ακόμα την 2.3.4... Είσαι σίγουρος ότι υπάρχει επίσημο Update για NS της 2.3.6?

 

@Darko : from engadget

 

Ισως να την έψαχνες λίγο πριν την περάσεις;

 

Nexus S update to Gingerbread 2.3.6 - 17,5 mb μου έβγαλε στην ενημέρωση συστήματος. Απλά είμαι στο 30% της μπαταρίας και δεν με αφήνει να κάνω την εγκατάσταση. Αυτά με το WI-FI τα διάβασα και εγώ. Θα το ψάξουμε και θα δούμε. Το θέμα είναι οτι ήρθε το update

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για νέο 2.3.6 και όχι εκείνο που χαλούσε το tethering.

http://www.geeknews.gr/2011/09/android-gingerbread-update-available-nexus-s/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις την πέρασα :)

Δεν μου έβγαλε ειδοποίηση το κινητό αλλά την κατέβασα.

New Nexus S 2.3.6 OTA Update Rolling Out (GRK39F), Reportedly Fixes Tethering - Here Is How To Install It Manually

Link to comment
Share on other sites

android version 2.3.4

baseband version I9023xxkb2

kernel version 2.6.35.7-ge382d80

build number grj22

 

Μετά από το service Μου ξεκλειδώσαν το bootloader. Αυτά από πάνω επίσημη ROM δεν υποδηλώνουν? Γιατί πρίν το service είχα πάρει κανονικά το update στο market. Μετά το service είμαι με το κλασσικό Market. Και επίσης δεν μου έχει έρθει η 2.3.6 αλλά οκ και σε άλλα παιδιά δεν έχει έρθει.

Link to comment
Share on other sites

H επίσημη ROM θα έρθει τις επόμενες ώρες-μέρες, αλλά αν δεν θες να περιμένεις την κατεβάζεις και την βάζεις όπως έκανα και εγώ.

Το νέο market δεν το έχω ούτε εγώ αλλά λογικά κάποια στιγμή θα βγει update.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μόλις μου ήρθε η αναβάθμηση και έκανα εγκατάσταση... Δεν βλέπω βέβαια να έχει αλλάξει κάτι αλλά πιστεύω να καταλάβω κάτι στο μέλλον. Δύο ερωτησούλες τώρα που με παιδεύουν και δεν μπορώ να βρω άκρη... Με παίρνουν τηλέφωνο και θέλω να αποθηκεύσω κάποιο νούμερο τηλεφώνου που μου λένε κατα την διάρκεια της κλήσης. Πάω στο πληκτρολόγιο με τους αριθμού που πατάω για να πάρω τηλέφωνο πατάω το νούμερο και όταν μου κλείσουν το τηλέφωνο χάνω τον αριθμό. Πως μπορώ να γράφω κάποιο αριθμό και να μένει μετά την κλήση? Επίσης στους χάρτες πως μπορούμε να κάνουμε την οθόνη να παραμένει πάντα ανοιχτή? Στις ρυθμίσεις δεν έχει κάτι ανάλογο...
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έχει έρθει η αναβάθμιση είστε rooted ή όχι;
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ισχύει και αυτό. Το θέμα μου εμένα είναι ότι ό,τι και να κάνω πάντα έχω την CWM recovery μέχρι το επόμενο boot όπου και επιστρέφει αυτόματα σε stock γενικά το κινητό πέραν του superuser δεν έχει αλλαγές με κάποιο άλλο stock.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Διορθωστε με αν κάνω λάθος αλλά είμαι σχεδόν βέβαιος οτι οι root users παίρνουν κανονικά updates απλά το κινητό επιστρέφει στην stock κατάσταση. Από εκεί και μετά αν ο χρήστης επιθυμει εκ νεου root rights θα πρέπει να περιμένει το καινούργιο hack για την νέα έκδοση android, το οποίο συνήθως κυκλοφορεί εντός ολίγων ωρών....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη δεν γνωριζω πως θα βγει η αναβαθμιση στο κινητο?πρεπει να κανω κατι η απλα περιμενω νσ βγαλει καποιο μνμ οταν συνδεθει στο ινετ?

 

Sent from my GT-P1000

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους τυχερούς αναβαθμίστηκαν: τι build number σας δείχνει στις ρυθμίσεις μετά την αναβάθμιση?? GRK39F?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους τυχερούς αναβαθμίστηκαν: τι build number σας δείχνει στις ρυθμίσεις μετά την αναβάθμιση?? GRK39F?

 

Ναι.

Α δοκιμάστε να κάνετε γρήγορα και συνεχόμενα κλικ εκεί που λέει Έκδοση Android :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...