Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβασα τυχαια ενα φυλλαδιο της Wind που λεει με 'κυρτη οθονη εργονομικου σχεδιασμου'.

Ειναι αληθεια? Εχει κυρτη οθονη αφης?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι ειναι οι δεκα χαρακτηρες?

Κυρτη δηλαδη η μεση της οθονης ειναι πιο ψηλα η πιο χαμηλα απο τις ακρες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις post με λιγότερο από 10 χαρακτήρες γι'αυτό το έγραψα.

 

Οι άκρες είναι πιο ψηλά από την μέση.

Πιο συγκεκριμένα το τζάμι είναι κυρτό και όχι η οθόνη.

 

http://guide-images.ifixit.net/igi/TAXUBsEtTCBpLDh6.medium

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σκεφτομαι να παρω το τηλεφωνο απο καταστημα με μεταχειρισμενα στην ομονοια. θα ηθελα να ρωτησω εαν εχει αγορασει κανεις απο τετοιο καταστημα και τι πρεπει να προσεξω. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν θα πάρουμε καινούριο update? Τίποτε σε icecream?

 

Ε λογικα θα το παρουμε το παγωτο. Απλα περιμενουμε μερικες εβδομαδες ακομα για να μαθουμε και επισημα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Απλα να αναφερω πως πηρα το τηλεφωνο με την 2.3.4 οπως ηθελα αυτη τη φορα (δια μαγειας την βρηκανε :P). Οι

bootloaders ειναι ακομα ξεκλειδωτοι αλλα μου ειπε(ο τεχνικος οχι ο υπαλληλος, αυτοι δεν ξερουν ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ουτε μερικα βασικα πραγματα, τεσπα) πως δεν υπαρχει θεμα καθως το εχουν κανει οι ιδιοι και φαινεται στο ιστορικο του καθε κινητου που εχουν επισκευασει και απο την στιγμη που δε θα εχω κατι μη επισημο επανω ή να ειμαι root, η εγγυηση ισχυει κανονικα. Αυτα :)

Καλησπέρα. Και μένα πήγε στο συγκεκριμένο service το κινητό. Γιατί μου έκανε restart! Μου είπατε εδώ να αλλάξω κάρτα sim! Και να κάνω factory default. Γίνανε όλα και συνέχιζε! το πήρα και γω μετά από ένα μήνα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. Έγινε αντικατάσταση στην μπαταρία! Ο,τι να'ναι!!!!

 

Επίσης και μένα μου βγάζει το λουκετάκι! Οπότε No worries! Μάλλον είναι η πολιτική τους :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια γρηγορη ερωτηση. Καπου διαβασα πως το NExus S παιρνει επεκταση μνημης 10GB αν το στειλεις στην αντιπροσωπεια. Ειναι αξιοπιστη η πηγη μου ή να ψαξω για αλλες? :)

Ευχαριστω.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Επεκταση μνημης δεν παιρνει. Δεν εχει θυρα για καρτα sd. Βγαινει σε 16 και 32gb. Στην ελλαδα δεν ξερω αμα ηρθε η 32αρα.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο ηξερα, αλλα οπως ειπα διαβασα κατι που μαλλον παραπληροφορηση ηταν και για να το διαπιστωσω ειπα να ρωτησω τους κατοχους της συσκευης.

Σε ευχαριστω για την επιβεβαιωση :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια ROM με υποστήριξη ραδιοφώνου ? και μια καλή ROM?
Link to comment
Share on other sites

και μια καλή ROM?

 

 

Aν εννοείς για custom rom συζητάμε εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313951

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

λοιπον αγορασα και εγω το nexus s και οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι πολυ καλες !

2 αποριες εχω το ελληνικο πληκτρολογιο το εχω μεσω τις εφαρμογης greek keyboard απο το μαρκετ. το θεμα ειναι οτι για να το ενεργοποιησω πρεπει να παταω το κουμπι των ρυθμισεων μεσω του stock πληκτρολογιου. δεν υπαρχει καποιος τροπος να γινει μονιμη η επιλογη μου η να απενεργοποιησω το stock ? και 2ον εαν ξεκλειδωσω τον bootloader και το κανω root θα μπορω να παιρνω τις αναβαθμισεις της google? ευχαριστω προκαταβολικα !

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αγορασα και εγω το nexus s και οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι πολυ καλες !

2 αποριες εχω το ελληνικο πληκτρολογιο το εχω μεσω τις εφαρμογης greek keyboard απο το μαρκετ. το θεμα ειναι οτι για να το ενεργοποιησω πρεπει να παταω το κουμπι των ρυθμισεων μεσω του stock πληκτρολογιου. δεν υπαρχει καποιος τροπος να γινει μονιμη η επιλογη μου η να απενεργοποιησω το stock ? και 2ον εαν ξεκλειδωσω τον bootloader και το κανω root θα μπορω να παιρνω τις αναβαθμισεις της google? ευχαριστω προκαταβολικα !

 

Για μόνιμο ελληνικό πληκτρολόγιο δοκίμασε το multiling απο το μάρκετ, είναι οτι καλύτερο. Όσων αφορά τον bootloader και τις αναβαθμίσεις, αν έχεις την official rom δεν παίζει ρόλο αν ο bootloader είναι κλειδωμένος ή οχι. Θα τις δέχεσαι κανονικά.

 

παιδια γεια σας!υπαρχει ρομ για να τραβει το nexus 720p video στα 30 fps?

 

όχι

Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Επισης παρα πολυ καλο πληκτρολογιο, και φυσικα δωρεαν, ειναι το go keyboard, και με λεξικο για full predictive typing, και με θεματα να αλλαξεις εμφανιση. Αλλιως για κατι πολυ λιτο, αλλα απολυτα λειτουργικο, το greek input method.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αγορασα και εγω το nexus s και οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι πολυ καλες !

2 αποριες εχω το ελληνικο πληκτρολογιο το εχω μεσω τις εφαρμογης greek keyboard απο το μαρκετ. το θεμα ειναι οτι για να το ενεργοποιησω πρεπει να παταω το κουμπι των ρυθμισεων μεσω του stock πληκτρολογιου. δεν υπαρχει καποιος τροπος να γινει μονιμη η επιλογη μου η να απενεργοποιησω το stock ? και 2ον εαν ξεκλειδωσω τον bootloader και το κανω root θα μπορω να παιρνω τις αναβαθμισεις της google? ευχαριστω προκαταβολικα !

 

Ρίξε μια ματιά και στην πρώτη σελίδα ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας!υπαρχει ρομ για να τραβει το nexus 720p video στα 30 fps?

 

το nexus s δε τραβαει 720p βιντεο.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

στο android market που βλεπω τα διαθεσιμα updates για τις εφαρμογες ?

 

Ποιο market εχεις? Ποια version?

 

 

Sent from my white iPad 2, using Tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...