Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω μια απορια... με το μανισιο προγραμμα μηνυματων εκει που λεει προς: οταν πατησω ενα γραμμα π.χ "Λ" θα μου βγαλει ολες τις επαφες που αρχιζουν απο "Λ" για να επιλεξω τον παραληπτη...

Στο hantcent εκει που λεει Προς: παταω ολα τα γραμματα και δεν εμφανιζει καμια επαφη απο τηλ καταλογο..

Υπαρχει ρυθμιση και που ειναι??

 

ΥΓ:Ολες μου οι επαφες ειναι στα ελληνικα και το πληκτρολογιο ελληνικο..

 

Με κεφαλαιο γραμμα δοκίμασες?με κεφαλάιο μου βγάζει την λίστα εμένα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά οι επαφές μόνο ως επαφές google αποθηκέυονται?? Όταν με καλεί άγνωστο νούμερο (ή σε μήνυμα) και πατάω Add to Contacts, μου την αποθηκεύει ως google επαφή και μετά ούτε με το μαμά πρόγραμμα "Contacts" ούτε με το Dialer One μπορώ να τη βρώ!! Τι να κάνω?

Ευχαριστώ!

Οταν κανεις add contact σου βγάζει 2 επιλογές στο NS....να αποθηκευσεις στο google account η στο τηλεφωνο....γραφεις τα στοιχεια της επαφης και πατας Done.Δλδ εσενα στην λιστα των επαφων δεν σου φορτωνει καμια απο τις νεες επαφες που εχεις προσθέσει?....οπως εισαι στις επαφες πατα menu button->display options μηπως εχεις τσεκαρει την πρωτη επιλογη που εμφανιζει μονο τις phone επαφες....και κανε κανε και συγχρονισμο με gmail account απο settings->accounts & sync.
Link to comment
Share on other sites

To σίγουρο είναι πως δεν έχει ραδιόφωνο, μεγάλο μειονέκτημα του κινητού αυτό. Τώρα αν μπορείς να βάλεις rom που να υποστηρίζει δεν το ξέρω.
You're either a one or a zero. Alive or dead
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις add contact σου βγάζει 2 επιλογές στο NS....να αποθηκευσεις στο google account η στο τηλεφωνο....γραφεις τα στοιχεια της επαφης και πατας Done.Δλδ εσενα στην λιστα των επαφων δεν σου φορτωνει καμια απο τις νεες επαφες που εχεις προσθέσει?....οπως εισαι στις επαφες πατα menu button->display options μηπως εχεις τσεκαρει την πρωτη επιλογη που εμφανιζει μονο τις phone επαφες....και κανε κανε και συγχρονισμο με gmail account απο settings->accounts & sync.

 

Στο Display Options το μόνο που μου έχει είναι "Choose Contacts to display" και έχει το λογαριασμό μου στο google.

Η μόνη λύση να βρω νέες επαφές που μόλις αποθήκευσα είναι να τις έχω στη λίστα κλήσεων.

Και όταν κάνω add Contact, μόνο ως google Contact το δημιουργεί.

Γιατί όχι ως επαφή τηλεφώνου?

Link to comment
Share on other sites

To σίγουρο είναι πως δεν έχει ραδιόφωνο, μεγάλο μειονέκτημα του κινητού αυτό. Τώρα αν μπορείς να βάλεις rom που να υποστηρίζει δεν το ξέρω.

 

Hardware δεν ειναι το πρόβλημα? Χτες το πήρα και μάλλον θα το πουλήσω λόγω του ραδιοφώνου γιατί το χρειάζομαι καθημερινά. Όποιος θέλει ας στείλει πμ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Hardware δεν ειναι το πρόβλημα?

 

Hardwarικά υποτίθεται ότι ενσωματώνει ραδιοφωνικό δέκτη, απλά δεν είναι ενεργοποιημένος.

 

Επίσης να σε ενημερώσω ότι αγγελίες δεν μπορείς να βάζεις οπουδήποτε στο forum εκτός του Buy&Sell στο οποίο για να έχεις πρόσβαση χρειάζεσαι τουλάχιστον 150 post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι προτιμότερο να αλλάζεις συσκευές από το να χρησιμοποιήσεις το (free) handcent sms;

 

φυσικα και οχι φιλε μου αθανασσο..απλα ρε συ εχουμε android και δεν μαρεσει να χρησιμοποιω 3rd party apps τυπου iphone..αν θελω να εχω iphone θα αγορασω iphone..!ειναι κριμα στα μανισια να μην εχει αυτο το πραγμα..τελος παντων και την συσκευη την πηρα επισης για να εχω και πιο μεγαλη οθονη φυσικα και να δοκιμασω κατι καινουριο :)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και οχι φιλε μου αθανασσο..απλα ρε συ εχουμε android και δεν μαρεσει να χρησιμοποιω 3rd party apps τυπου iphone..αν θελω να εχω iphone θα αγορασω iphone..!ειναι κριμα στα μανισια να μην εχει αυτο το πραγμα..τελος παντων και την συσκευη την πηρα επισης για να εχω και πιο μεγαλη οθονη φυσικα και να δοκιμασω κατι καινουριο :)

 

Μα αυτο ακριβως ειναι η φιλοσοφια του Android. Τα 3rd party apps. Και τωρα, μια χαρα ειναι. Που να το βλεπες πριν κανα 2 χρονια, τα παντα επρεπε να τα κάνεις με 3rd party apps. Να υποθεσω ειναι το 1ο σου Android?

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Στο Display Options το μόνο που μου έχει είναι "Choose Contacts to display" και έχει το λογαριασμό μου στο google.

Η μόνη λύση να βρω νέες επαφές που μόλις αποθήκευσα είναι να τις έχω στη λίστα κλήσεων.

Και όταν κάνω add Contact, μόνο ως google Contact το δημιουργεί.

Γιατί όχι ως επαφή τηλεφώνου?

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν σου εμφανιζει τις επαφες κανονικα στην λιστα.Κανε ενα factory data reset απο Privacy.Μετά θα σου πρότεινα να κατσεις να περάσεις μια μια τις επαφες σου στο gmail και τελος να κανεις συγχρονισμο με το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Με κεφαλαιο γραμμα δοκίμασες?με κεφαλάιο μου βγάζει την λίστα εμένα

Mε κεφαλαιο και εμενα..πως μπενουν τα κεφαλαια μονιμα??

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν σου εμφανιζει τις επαφες κανονικα στην λιστα.Κανε ενα factory data reset απο Privacy.Μετά θα σου πρότεινα να κατσεις να περάσεις μια μια τις επαφες σου στο gmail και τελος να κανεις συγχρονισμο με το κινητο.

 

Τις επαφές τις βλέπω όλες (εκτός από τις καινούργιες που καταχωρώ επειδή μάλλον θέλει συγχρονισμό). Η απορία μου είναι γιατί δε μπορώ να αποθηκεύσω επαφές τηλεφώνου (μόνο google account έχει επιλογή). Το factory data reset θα μου χάσει και μηνύματα και apps και όλα ε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σημερά παρέλαβα κι εγω το δικό μου απο Πλαίσιο έχω όμως μια απορία.

Γιατί κάποιες απο τις προεγκατεστημένες εφαρμογές δεν εμφανίζονται στο μενού?

Με μια πρόχειρη ματιά βλέπω στην διαχείρηση εφαρμογών τα Thinkfree office, google earth, youtube ίσως είναι κι άλλα τα οποία όμως δεν είναι στο μενού...

Παίζει κάτι με αυτό? Υπάρχει τρόπος να τα εμφανίσω?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Πλεον και ζουμ στη καμερα του νεξους με την εφαρμογη camera zoom fx μολις το δοκιμασα!
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Τις επαφές τις βλέπω όλες (εκτός από τις καινούργιες που καταχωρώ επειδή μάλλον θέλει συγχρονισμό). Η απορία μου είναι γιατί δε μπορώ να αποθηκεύσω επαφές τηλεφώνου (μόνο google account έχει επιλογή). Το factory data reset θα μου χάσει και μηνύματα και apps και όλα ε?
Αφου τις καινουριες που καταχωρεις τις σωζεις σε google account γιατι δεν στις εμφανιζει?.....αρα ψαξε στο display options με τις ρυθμισεις.Αλλιως κανε την παλικαρια και περασε ολες τις επαφες σου νεες και καινουριες στο gmail....μετα κανε ενα factory reset μηπως εχεις αλλαξει κατι στις ρυθμισεις χωρις να το εχεις καταλαβει (ναι θα χαθουν ολα τα δεδομενα σου με τις apps....μπορεις να κανεις backup με το mybackup) και τελος add account->βαζεις το gmail->και κανεις συγχρονισμό.

 

Πλεον και ζουμ στη καμερα του νεξους με την εφαρμογη camera zoom fx μολις το δοκιμασα!

Paid δεν είναι?

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ακριβως ειναι η φιλοσοφια του Android. Τα 3rd party apps. Και τωρα, μια χαρα ειναι. Που να το βλεπες πριν κανα 2 χρονια, τα παντα επρεπε να τα κάνεις με 3rd party apps. Να υποθεσω ειναι το 1ο σου Android?

 

για την ακριβεια ειναι το 9ατο android κινητο που εχω!τωρα εχω galaxy s2!απλα θελω να πω πως android που κοστιζουν 100 ευρω μεχρι 200 ευρω εχουν υποστηριξη 160 ελληνικων χαρακτηρων...!ακομα και sony erricson x10 mini..ε αυτα που κοστιζουν 600 ευρω γιατι να μην εχουν υποστηριξη 160 ελληνικων χαρακτηρων για μυνηματα?δεν παιρνω android για να βαλω handcent επειδη μου δινει δυνατοτητα 160 ελληνικωνχαρακτηρων για αποστολη μυνηματος!εξαρχης θα επρεπε να ειναι σε ολα τα κινητα το μανισιο προγραμμα με αυτην την δυνατοτητα!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Πλεον και ζουμ στη καμερα του νεξους με την εφαρμογη camera zoom fx μολις το δοκιμασα!

 

Το κατέβασα και εγώ, αλλά παρόλο που έχει επιλογή ζούμ η κάμερα του nexus μου δεν αντιδρά στις αλλαγές εστίασης.

Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

για την ακριβεια ειναι το 9ατο android κινητο που εχω!τωρα εχω galaxy s2!απλα θελω να πω πως android που κοστιζουν 100 ευρω μεχρι 200 ευρω εχουν υποστηριξη 160 ελληνικων χαρακτηρων...!ακομα και sony erricson x10 mini..ε αυτα που κοστιζουν 600 ευρω γιατι να μην εχουν υποστηριξη 160 ελληνικων χαρακτηρων για μυνηματα?δεν παιρνω android για να βαλω handcent επειδη μου δινει δυνατοτητα 160 ελληνικωνχαρακτηρων για αποστολη μυνηματος!εξαρχης θα επρεπε να ειναι σε ολα τα κινητα το μανισιο προγραμμα με αυτην την δυνατοτητα!

 

Συμφωνώ ότι θα έπρεπε να τους ενδιαφέρει το locale support... Αλλά στο Nexus το καταπίνω. Στο GS2, απαράδεκτο.

 

Να αναφέρω επίσης ότι όταν εγώ κάνω add επαφή δε μου δίνει επιλογή για αποθήκευση στο τηλέφωνο αλλά μόνο σε κάποιο google account.

 

Τώρα απόψεις του στυλ το πήρα αλλά δεν έχει ραδιόφωνο και το πουλάω, με κάνουν να γελώ..

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την νέα έκδοση του camera zoom fx (είναι η 3.1.0) και επιβεβαιώνω οτι το zoom λειτουργεί. Πολύ καλά νέα.
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σημερά παρέλαβα κι εγω το δικό μου απο Πλαίσιο έχω όμως μια απορία.

Γιατί κάποιες απο τις προεγκατεστημένες εφαρμογές δεν εμφανίζονται στο μενού?

Με μια πρόχειρη ματιά βλέπω στην διαχείρηση εφαρμογών τα Thinkfree office, google earth, youtube ίσως είναι κι άλλα τα οποία όμως δεν είναι στο μενού...

Παίζει κάτι με αυτό? Υπάρχει τρόπος να τα εμφανίσω?

 

Συγνώμη που το επαναφέρω τόσο σύντομα απλά θα ήθελα να μάθω αν είναι έτσι και σε εσάς ή αν θα πρέπει να ανησυχώ. Ευχαριστώ

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι θα έπρεπε να τους ενδιαφέρει το locale support... Αλλά στο Nexus το καταπίνω. Στο GS2, απαράδεκτο.

Αυτό που φέρνει η ελληνική αντιπροσωπία έχει κανονικά και παντού ελληνικά και 160 χαρακτήρες στα sms;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mε κεφαλαιο και εμενα..πως μπενουν τα κεφαλαια μονιμα??

 

Αντί να πατήσεις μια φορά το shift το πατάς 2 κάθε φορά που είναι να γράψεις το όνομα. όταν είναι όλα κεφαλαία θα σου ανάψει και ένα πράσσινο λαμπάκι στο shift.το θέμα είναι ότι θα πρέπει να γράψεις το όνομα όπως το έχεις αποθηκεύσει. δηλ αν έχεις επαφή ¨Γιώργος" δεν θα στο δεχτει ως "ΓΙΩΡΓΟΣ"

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που το επαναφέρω τόσο σύντομα απλά θα ήθελα να μάθω αν είναι έτσι και σε εσάς ή αν θα πρέπει να ανησυχώ. Ευχαριστώ

Σε ολους ετσι ειναι...για παραδειγμα αν πας να ανοιξεις ενα εγγραφο θα σου βγαλει επιλογη να το ανοιξεις με το thinkfree.

Link to comment
Share on other sites

Σε ολους ετσι ειναι...για παραδειγμα αν πας να ανοιξεις ενα εγγραφο θα σου βγαλει επιλογη να το ανοιξεις με το thinkfree.

Ok χαίρομαι... Οπότε πχ. η εφαρμογή Youtube που φαίνεται στο μάρκετ σαν μη εγκατεστημένη αλλά την βλέπω στην διαχείρηση εφαρμογών δεν χρειάζεται να την ξαναεγκαταστήσω? Πως θα την χρησιμοποιήσω αν θέλω? Όπως ας πούμε και το google earth για παράδειγμα. Υπάρχει τρόπος να το δουλέψω?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Αντί να πατήσεις μια φορά το shift το πατάς 2 κάθε φορά που είναι να γράψεις το όνομα. όταν είναι όλα κεφαλαία θα σου ανάψει και ένα πράσσινο λαμπάκι στο shift.το θέμα είναι ότι θα πρέπει να γράψεις το όνομα όπως το έχεις αποθηκεύσει. δηλ αν έχεις επαφή ¨Γιώργος" δεν θα στο δεχτει ως "ΓΙΩΡΓΟΣ"

 

ναι το ξερω εμενα ολες μου οι επαφες ειναι με κεφαλαια...γινετε να γραφει μονο με κεφαλαια μονο του χωρις να παταω δυο φορες το shift ??

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Ok χαίρομαι... Οπότε πχ. η εφαρμογή Youtube που φαίνεται στο μάρκετ σαν μη εγκατεστημένη αλλά την βλέπω στην διαχείρηση εφαρμογών δεν χρειάζεται να την ξαναεγκαταστήσω? Πως θα την χρησιμοποιήσω αν θέλω? Όπως ας πούμε και το google earth για παράδειγμα. Υπάρχει τρόπος να το δουλέψω?
Kάνε install.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...