Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας "τριζει" και εσας το ακουστικό όταν μιλάτε στο τηλέφωνο σε εντάσεις από την μέση και πάνω ? Ακούγεται σαν ένας περίεργος υψίσυχνος μεταλλικός ήχος την ώρα που μου μιλάει ο άλλος, ειδικά αν ανεβάσει την ένταση της φωνής του.. Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε εμένα όχι και συνήθως τυχαίνει να μιλάω σε εξωτερικούς χώρους οπότε ανεβάζω την ένταση στο μέγιστο.
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ρύθμιση για την μπροστά κάμερα υπάρχει? Έκανα μια κλήση στο skype και έπρεπε να έχω τα χέρια τεντωμένα έχει πολύ ζουμ. Επίσης αν θέλω να κάνω μια αυτοφωτογράφιση πως γίνετε.
Link to comment
Share on other sites

Σας "τριζει" και εσας το ακουστικό όταν μιλάτε στο τηλέφωνο σε εντάσεις από την μέση και πάνω ? Ακούγεται σαν ένας περίεργος μεταλλικός ήχος την ώρα που μου μιλάει ο άλλος.

 

Αυτό που παρατηρώ είναι ότι σε μερικές κλήσεις είναι πιο έντονο απο άλλες. Σε άλλες καθόλου και σε μερικές πολύ έντονο. Δεν μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καμία καλή πρόταση για ελληνικό πληκτρολόγιο;

Επίσης δύο θέματα που έχω στη συσκευή μου:

1) Η νέα έκδοση για τους χάρτες (5.7) εμφανίζεται ως μη διαθέσιμη "στη χώρα της συσκευής μου'' όταν στο desire παίρνει αμέσως κάθε αναβάθμιση στους χάρτες

2) Η εφαρμoγή για το youtube ήταν προεγκατεστημένη αλλά δεν εμφανίζεται το εικονίδιο στο μενού των εφαρμογών. Από τη διαχείρηση δεν με αφήνει να κάνω απεγκατάσταση, και όταν πάω στο market εκεί που λέει ''άνοιγμα'' (στις εφαρμογές που έχουμε ήδη εγκαταστήσει) είναι γκρι και δεν ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικό πληκτρολόγιο Multiling από το market.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικό πληκτρολόγιο Multiling από το market.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Ναι αυτό δοκίμαζα τώρα. Αυτό θα κρατήσω μάλλον. Να μην έβγαζε και το εικονίδιο για το plug-in στις εφαρμογές....

Link to comment
Share on other sites

Greek IME. By far το καλυτερο integration με το λειτουργικό. Λες και είναι κομμάτι του Android ένα πράγμα...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας "τριζει" και εσας το ακουστικό όταν μιλάτε στο τηλέφωνο σε εντάσεις από την μέση και πάνω ? Ακούγεται σαν ένας περίεργος μεταλλικός υψίσυχνος ήχος την ώρα που μου μιλάει ο άλλος, ειδικά αν ανεβάσει την ένταση της φωνής του.

 

Σε εμένα όχι και συνήθως τυχαίνει να μιλάω σε εξωτερικούς χώρους οπότε ανεβάζω την ένταση στο μέγιστο.

 

Σε κανέναν δεν συμβαίνει κάτι παρόμοιο ? Ρωτάω ώστε να το γυρίσω αν είναι το κινητό. Υπάρχει περίπτωση να λύνεται με flashαρισμα κάποιας custom ROM ?

Link to comment
Share on other sites

Greek IME. By far το καλυτερο integration με το λειτουργικό. Λες και είναι κομμάτι του Android ένα πράγμα...

Μόλις το εγκατέστησα και εγώ και σε ευχαριστώ πολύ. Μέχρι τώρα (από τότε που αγόρασα το nexus s) χρησιμοποιούσα το multiling αλλά όταν έγραφα σε κάποιο forum από dolphin hd ή dolphin mini ενώ πληκτρολογούσα κανονικά, τα γράμματα εμφανίζονται με μεγάλη καθυστέρηση στην οθόνη. Κάτι τέτοιο δε συνέβαινε όταν ήμουν σε opera mobile ή opera mini. Οπότε είχε αρχίσει να με εκνευρίζει αυτή η κατάσταση για αυτό και εγκατέστησα και εγώ το greek ime, αν και ακόμα δεν το δοκίμασα, αλλά πιστεύω ότι δε θα έχει το πρόβλημα που είχε το multiling.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με την εφαρμογή του youtube το έλυσα πολύ εύκολα. Για όποιον έχει το ίδιο πρόβλημα (είδα σε διάφορα φόρουμ ότι σε πολλές καινούριες συσκευές η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι κρασαρισμένη) με έναν file manager ανοίγουμε τον φάκελο system πάμε στις εφαρμογές (app) βρίσκουμε το αρχείο του youtube και κάνουμε εγκατάσταση και πάλι με αντικατάσταση του υπάρχοντος αρχείου (πρώτα έχουμε ενεργοποιήσει την εγκατάσταση εφαρμογών εκτός μάρκετ - ''άγνωστες πηγές'' από ρυθμίσεις εφαορμογών)
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με την εφαρμογή του youtube το έλυσα πολύ εύκολα. Για όποιον έχει το ίδιο πρόβλημα (είδα σε διάφορα φόρουμ ότι σε πολλές καινούριες συσκευές η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι κρασαρισμένη) με έναν file manager ανοίγουμε τον φάκελο system πάμε στις εφαρμογές (app) βρίσκουμε το αρχείο του youtube και κάνουμε εγκατάσταση και πάλι με αντικατάσταση του υπάρχοντος αρχείου (πρώτα έχουμε ενεργοποιήσει την εγκατάσταση εφαρμογών εκτός μάρκετ - ''άγνωστες πηγές'' από ρυθμίσεις εφαορμογών)

Πού βρίσκεται ο φάκελος system γιατί δεν μπορώ να τον βρω. Για διαχειριστή αρχείων χρησιμοποιώ τον astro.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πού βρίσκεται ο φάκελος system γιατί δεν μπορώ να τον βρω. Για διαχειριστή αρχείων χρησιμοποιώ τον astro.

Βάλε τον ES File Manager ή τον File Expert ή τον Root Manager για να έχεις πρόσβαση στα system files.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κιν έχει κάποιο φωτάκι που ανάβει όταν το φορτίζεις? Να είναι κλειστή η οθόνη εννοείτε. Βλέπω κάτι δίπλα στο ακουστικό αλλά μάλλον είναι αισθητήρες. Ρωτάω μήπως είναι φωτάκι και δεν δουλεύει...
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω για εφαρμογές να απευθύνεστε στην ενότητα του Android μιας και δεν αφορούν μόνο τη συσκευή NS.

Ευχαριστώ.

 

Παιδιά το κιν έχει κάποιο φωτάκι που ανάβει όταν το φορτίζεις? Να είναι κλειστή η οθόνη εννοείτε. Βλέπω κάτι δίπλα στο ακουστικό αλλά μάλλον είναι αισθητήρες. Ρωτάω μήπως είναι φωτάκι και δεν δουλεύει...

 

Όχι δεν είναι φωτάκι(LED) είναι αισθητήρας.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον ES File Manager ή τον File Expert ή τον Root Manager για να έχεις πρόσβαση στα system files.

Ευχαριστώ πολύ.

Τον es file manager χρησιμοποίησα και είναι πολύ καλός.

Βέβαια εγώ δεν είχα το πρόβλημα με το youtube, απλά ήθελα να δω πώς λειτουργεί η όλη διαδικασία.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καμία καλή πρόταση για ελληνικό πληκτρολόγιο;

Επίσης δύο θέματα που έχω στη συσκευή μου:

1) Η νέα έκδοση για τους χάρτες (5.7) εμφανίζεται ως μη διαθέσιμη "στη χώρα της συσκευής μου'' όταν στο desire παίρνει αμέσως κάθε αναβάθμιση στους χάρτες

2) Η εφαρμoγή για το youtube ήταν προεγκατεστημένη αλλά δεν εμφανίζεται το εικονίδιο στο μενού των εφαρμογών. Από τη διαχείρηση δεν με αφήνει να κάνω απεγκατάσταση, και όταν πάω στο market εκεί που λέει ''άνοιγμα'' (στις εφαρμογές που έχουμε ήδη εγκαταστήσει) είναι γκρι και δεν ανοίγει.

grek imbut method

Link to comment
Share on other sites

:D woot! :D I got myself a Gelaskins cover!

 

http://s4.postimage.org/demj34bo/DSC00424.jpg http://s2.postimage.org/2zdmuhq78/DSC00429.jpg

 

Άριστη εφαρμογή και ταχύτατη αποστολή! Έκανα την παραγγελία 2 Ιουλίου, παρελήφθη από την UPS στις 4 Ιουλίου και στις 8 του μήνα ήταν στην πόρτα μου (άσχετα αν επειδή δε βρήκαν κανέναν παρέλαβα τελικά σήμερα).

Εκτός από το Union Jack αγόρασα και το Smoggy Air.

Συνιστώ ανεπιφύλακτα τα καλύμματα αυτά σε όποιον θέλει να αλλάξει την όψη της συσκευής του. :)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

:D woot! :D I got myself a Gelaskins cover!

 

http://s4.postimage.org/demj34bo/DSC00424.jpg http://s2.postimage.org/2zdmuhq78/DSC00429.jpg

 

Άριστη εφαρμογή και ταχύτατη αποστολή! Έκανα την παραγγελία 2 Ιουλίου, παρελήφθη από την UPS στις 4 Ιουλίου και στις 8 του μήνα ήταν στην πόρτα μου (άσχετα αν επειδή δε βρήκαν κανέναν παρέλαβα τελικά σήμερα).

Εκτός από το Union Jack αγόρασα και το Smoggy Air.

Συνιστώ ανεπιφύλακτα τα καλύμματα αυτά σε όποιον θέλει να αλλάξει την όψη της συσκευής του. :)

 

Με εβαλες σε εξοδα!:lol::lol: Παρηγγειλα την Tokyo skin..

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Με εβαλες σε εξοδα!:lol::lol: Παρηγγειλα την Tokyo skin..

 

Παιδιά σόρι αλλά επειδή τα βλέπω πρώτη φορά και έχω πάθει πλάκα. Τι ακριβώς είναι? Είναι αυτοκόλλητα? Είναι καπάκια? Είναι κάτι σαν κάλυμμα?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ουτε που καταλαβε τι ειπε το παιδι που σου απαντησε!!!

Τελος παντων.

Ουτε εμενα ειχε μεσα manual και πραγματικα μου εκανε εντυπωση. Ουτε καν σε cd rom!!!

Το βρηκα παντως με μια απλη αναζητηση στο google και ειναι περιπου 380 σελιδες.

Μηπως γι'αυτο δεν μπηκαν στον κοπο να το τυπωσουν και να το βαλουν στη συσκευασια? Αν επρεπε να το εχουν και σε καμια 10αρια γλωσσες θα τους εβγαιναν 3-4 τομοι και δεν θα χωραγαν στο κουτι :P

 

Aν το θες στα Ελληνικα ειναι αυτο:

 

http://static.googleusercontent.com/external_content/untrusted_dlcp/www.google.com/el//help/hc/pdfs/mobile/AndroidUsersGuide-2.3-103-el.pdf

 

Φιλη....:) :)

 

Ευχαριστω πολυ!!!!

 

 

EDIT (και ontopic): Του φορτωσα την cyanogen rom 7.0.3 και εδω και κανενα 15λεπτο μου μπαινοβγαζει το μπλε anroidακι με πατινι και το βελος γυρναει συνεχεια ειναι λογικο ή να αρχισω να σκεφτομαι επαναφορα και επανεγκατασταση? (ευτυχως εκανα backup την Original ROM Πριν ξεκινησω....)

Edited by saliez
Off topic deleted.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

15 λεπτα με τιποτα,εκανες wipe το dalvik cache/data ?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρι αλλά επειδή τα βλέπω πρώτη φορά και έχω πάθει πλάκα. Τι ακριβώς είναι? Είναι αυτοκόλλητα? Είναι καπάκια? Είναι κάτι σαν κάλυμμα?

 

Είναι αυτοκόλλητα, πιο παχιά από screen protector, τα οποία αν θελήσεις να ξεκολλήσεις δεν αφήνουν ίχνη στη συσκευή.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους .... Ειμαι και εγω ενας nexusakias εδω και μια εβδομαδα και εχω κολησει λιγο με την καμερα... Ρε παιδια δεν κανει ζοομ η εγω ειμαι τοσο ασχετος που δεν το βρισκω ???? και αν δεν κανει διορθωνετε με καμια εφαρμογη ??
:X
Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτοκόλλητα, πιο παχιά από screen protector, τα οποία αν θελήσεις να ξεκολλήσεις δεν αφήνουν ίχνη στη συσκευή.

 

Κάνουν καλή εφαρμογή? Στα σημεία που καμπυλώνει το κινητό? Μας έψησες άγριο τώρα γιατί πολύ μαυρίλα στο κινητό! Άσε που μερικοί το περνάνε για iphone (και μου τη σπάει)!

Καμιά θήκη σαν αυτή Samsung Leather Pouch for Nexus S έχετε να προτείνετε? Οριζόντια ίσως αντί κάθετη όπως αυτή? Με ενδιαφέρει να είναι μαλακή από μέσα ώστε να μη γδέρνει την οθόνη.. (Η συγκεκριμένη δε ξέρω αν κλείνει απο πάνω και ίσως είναι επίφοβο να σου φύγει το κινητό)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...