Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω να επιβεβαιωσω το απιστευτο σημα που εχει η συσκευη...

 

ειμαι σε νησι και δεν εχω παντα σημα.

Οχι πια...ακομα και στο σπιτι μου που ειναι σημειο αναφορας...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δημήτρη pik, με ποσά ΜΒ ram ξεκινάς μετα απο reboot και στα ποσα περίπου διατηρείται?

Σε μένα μόνο αν χρησιμοποιήσω task killer διατηρείται πάνω απο 100.

Αντιθέτως ένα LG optimus one που πήρα, με τις ίδιες εφαρμογές κρατιέται πάνω απο διακόσια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη pik, με ποσά ΜΒ ram ξεκινάς μετα απο reboot και στα ποσα περίπου διατηρείται?

Σε μένα μόνο αν χρησιμοποιήσω task killer διατηρείται πάνω απο 100.

Αντιθέτως ένα LG optimus one που πήρα, με τις ίδιες εφαρμογές κρατιέται πάνω απο διακόσια.

 

κώστα σε αυτό φταίει η GPU για να ξέρεις, διατηρεί από μόνη της πολύ μνήμη γι'αυτό και το lg έχει πολύ παραπάνω ελεύθερη :p

cyanogenize it allready...

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη pik, με ποσά ΜΒ ram ξεκινάς μετα απο reboot και στα ποσα περίπου διατηρείται?

Σε μένα μόνο αν χρησιμοποιήσω task killer διατηρείται πάνω απο 100.

Αντιθέτως ένα LG optimus one που πήρα, με τις ίδιες εφαρμογές κρατιέται πάνω απο διακόσια.

 

μολις εκανα το τεστακι και ξεκιναω με 212ΜΒ αλλα σου λεω δεν εχω ακομα βαλει ουτε ενα widget και τρεχουν μονο mail /twitter/weather/sms/camera!

 

Υποψην ειμαι με Go Launcher.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

κώστα σε αυτό φταίει η GPU για να ξέρεις, διατηρεί από μόνη της πολύ μνήμη γι'αυτό και το lg έχει πολύ παραπάνω ελεύθερη :p

cyanogenize it allready...

 

Το γνωστο απο το galaxy s. Περιμενα οτι στο Nexus θα ηταν διαφορετικα.

Πληροφοριακα το iPhone ειναι πιο γρηγορο σε πολλα πραγματα. Ακόμα και στο browsing τις περισσότερες φορές φορτώνει λίγο πιο γρήγορα.

Η HTC δεν χρειάζεται ram για την GPU? πως καταφέρνει να διαχειρίζεται καλύτερα την ram?

Ευτυχώς στο SGS2 έβαλαν 1 giga ram

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το γνωστο απο το galaxy s. Περιμενα οτι στο Nexus θα ηταν διαφορετικα.

Πληροφοριακα το iPhone ειναι πιο γρηγορο σε πολλα πραγματα. Ακόμα και στο browsing τις περισσότερες φορές φορτώνει λίγο πιο γρήγορα.

Η HTC δεν χρειάζεται ram για την GPU? πως καταφέρνει να διαχειρίζεται καλύτερα την ram?

Ευτυχώς στο SGS2 έβαλαν 1 giga ram

 

Όπως πάντα δύσκολα σε πιάνει κάποιος αδιάβαστο. :p

Τον opera τον δοκίμασες που σου είπα ; σε wifi είναι γρήγορος και το scrolling του είναι αψεγάδιαστο!

Για την ram και την HTC που λες δεν γνωρίζω, αν μάθεις κάτι σφύριξε κλέφτικα μιας και με ενδιαφέρει και μένα! :D

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Για την ram και την HTC που λες δεν γνωρίζω, αν μάθεις κάτι σφύριξε κλέφτικα μιας και με ενδιαφέρει και μένα! :D

 

Ενημερωτικα να σου πω οτι με το βαρυ sense στην εκκινηση εχω γυρω στα 250 mb ελευθερα και στη συνεχεια σταθεροποιειται στα 160-180.

Με cm7 και miui ξεκιναει με 400 ελευθερα και μετα γυρω στα 300-350 σταθερα...

 

edit: Αληθεια,miui εχετε δοκιμασει;Τη παιρνει το nexus;;;

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όπως πάντα δύσκολα σε πιάνει κάποιος αδιάβαστο. :p

Τον opera τον δοκίμασες που σου είπα ; σε wifi είναι γρήγορος και το scrolling του είναι αψεγάδιαστο!

Για την ram και την HTC που λες δεν γνωρίζω, αν μάθεις κάτι σφύριξε κλέφτικα μιας και με ενδιαφέρει και μένα! :D

 

Έχει θεματακι η samsung με την ram όπως και να το κάνουμε.

Δεν βοηθά και το λειτουργικο. Την να σου κάνει η ram όταν ανοίγουν εφαρμογές απο μόνες τους. Και καλα κάποιες που τις χρησιμοποιούμε πολλές φορές την μέρα πρέπει να τρέχουν συνεχώς για άμεσο άνοιγμα. Όμως ανοίγουν κάποιες απίθανες εφαρμογές που τις χρησιμοποιούμε σπανιότατα. Και το κακο είναι ότι δεν υπακούουν στο auto run killer ώστε να μην ανοίγουν μόνες τους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

droid wall/auto starts

νομίζω αυτές οι 2 θα σε βοηθήσουνε, αλλά κώστα ειλικρινά μάλλον δεν είσαι για android.. :lol:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

droid wall/auto starts

νομίζω αυτές οι 2 θα σε βοηθήσουνε, αλλά κώστα ειλικρινά μάλλον δεν είσαι για android.. :lol:

 

Όχι βρε για τι το λες αυτο:O

Δεν ζητω πολλα. Απλα θέλω να κάνει η συσκευη και το λειτουργικο αυτο που υπόσχεται χωρίς παρέμβαση custom rom.

Και στο iPhone πέφτει η ram αν δεν κλεινεις εφαρμογές ποτε και δεν κανεις restart για κάποιες μέρες. Όμως η λειτουργία του ακόμα και με 55ΜΒ παραμένει η ίδια. Δεν lagάρει.

Αυτο θέλω. Πως δηλαδή το καταφέρνουν κάποιοι κατασκευαστές.

Έχω περάσει στο HD2 της κόρης μου, μια custom android απο τον περασμένο Δεκέμβριο. Τρέχει απο την SD card και σε πληροφορώ ότι το δουλεύει χωρίς task killer. Συνεχώς έχει πάνω απο 200 ΜΒ free.

Προφανώς ο cooker έχει αλλάξει τις τιμές και κλείνουν πο παλιότερες εφαρμογές. Δεν είναι κακή μια τέτοια ρύθμιση απο το λειτουργικο αφου αποδεικνύεται ανεπαρκής η ρύθμιση να ενεργοποιηται στα 32ΜΒ.

 

Γιατί δεν λέω κάτι κακο για το LG one. Απο χθες το βράδυ και με ανοικτές ένα σωρό εφαρμογές ανάμεσα τους το skype και η ram είναι στο 190 έχοντας όλα τα widgets του Launcher pro ενεργοποιημενα. Σαν HTC sense το έχω κάνει.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εχω παθει σοκ με το ασπρο....!!!!!

 

εχω το μαυρο αλλα θελω το ασπρο!!!!!!!!!

 

εχει κανεις το ασπρο;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κ χρόνια πολλά σολους σας!θα θελα μια βοήθεια οποίος μπορεί να απαντήσει,εχο το nexus κ δεν μπορώ με τπτ να το κάνω να συγχρονιστεί με το pc κ κατέβασα κ την εφαρμογή multiling κ δεν μπορώ να την κάνω install μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει ένα ένα τα βήματα αν είναι εύκολο γτ δεν τα ξέρω καλά ακόμα! ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

κ κάτι ακόμα μπαίνω απο το pc στο android market για να κατεβάσω καποια εφαρμογη πως γινετε να την περασω στο κινητο?συγνωμη για τισ ανοητες ερωτήσεις!κ παλι ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κ κάτι ακόμα μπαίνω απο το pc στο android market για να κατεβάσω καποια εφαρμογη πως γινετε να την περασω στο κινητο?συγνωμη για τισ ανοητες ερωτήσεις!κ παλι ευχαριστώ!

 

Αν η συσκευή σου είναι συνδεδεμένη στο internet... εγκαθίσταται εκείνη την στιγμή.

 

Και μια επισήμανση... η γραφή τύπου sms αλλά και τα συνεχόμενα μηνύματα απαγορεύονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας το XDA να περασω την πρωτη μου costum rom στο nexus αποφασισα να περασω cyanogen. Αυτο που δεν ξερω ομως ειναι εαν εχει βγει καμια μονταρησμενη rom απο HTC με sense κτλ για το nexus S?

 

Το κυριο μου θεμα ειναι να γινονται sync οι επαφες του FB με του καταλογου. Η Cyano το κανει over 2.3?

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας το XDA να περασω την πρωτη μου costum rom στο nexus αποφασισα να περασω cyanogen. Αυτο που δεν ξερω ομως ειναι εαν εχει βγει καμια μονταρησμενη rom απο HTC με sense κτλ για το nexus S?

 

Το κυριο μου θεμα ειναι να γινονται sync οι επαφες του FB με του καταλογου. Η Cyano το κανει over 2.3?

 

Φίλε με ενδιαφαίρει και εμένα κάποια costum rom με HTC sense,sync των επαφών του FB με του καταλογου...

 

- όποιος βρει κάτι ας μας πει.. :-)

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε για τι το λες αυτο:O

Δεν ζητω πολλα. Απλα θέλω να κάνει η συσκευη και το λειτουργικο αυτο που υπόσχεται χωρίς παρέμβαση custom rom.

Και στο iPhone πέφτει η ram αν δεν κλεινεις εφαρμογές ποτε και δεν κανεις restart για κάποιες μέρες. Όμως η λειτουργία του ακόμα και με 55ΜΒ παραμένει η ίδια. Δεν lagάρει.

 

Eδώ όντως έχει ένα θέμα το NS, όπως είχε και το Ν1 και από όσο έχω δει και τα Desire. "Λογικά" είναι θέμα android και google και ακόμη και με task killer διορθώνεται κάπως, αλλά δεν εξαλείφεται. Το εντελώς τραγικό είναι αυτό που ανέφερες σε προηγούμενο ποστ, που ξεκινάνε και τρέχουν κάτι εντελώς άκυρες εφαρμογές. Το διαπίστωσα όταν έβαλα το Titanium Backup και ξεκίνησα να κάνω backup και σε πολλές εφαρμογές (μέχρι και παιχνίδια :wacko:) μου πέταγε το κλασικό μήνυμα οτι τρέχουν ήδη και πρέπει να τερματιστούν κτλπ.

 

Ισως να είναι και το μοναδικό μελανό σημείο του τηλεφώνου για μένα. Ενώ αποδεδειγμένα είναι οτι πιο smooth μετά το iPhone, μετά από λίγη χρήση lagάρει και με τον stock launcher και με launcher Pro που χρησιμοποιώ.

 

Ο default browser πάντως είναι πολύ γρήγορος, αλλά κάκιστος όσον αφορά την ομαλότητα. 5 βήματα πίσω σε σχέση με του Ν1 και froyo και δεν μπορώ να καταλάβω πως το κατάφεραν αυτό :mad:

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Το διαπίστωσα όταν έβαλα το Titanium Backup και ξεκίνησα να κάνω backup και σε πολλές εφαρμογές (μέχρι και παιχνίδια :wacko:) μου πέταγε το κλασικό μήνυμα οτι τρέχουν ήδη και πρέπει να τερματιστούν κτλπ.

 

 

Χωρίς να έχω διαβάσει και το προηγούμενο ποστ στο οποίο αναφέρεσαι, μήπως είναι το κλασσικό θέμα που υπάρχει π.χ. και στα windows, όπου προσπαθεί από πίσω να κάνει access το αρχείο για να δει τα στοιχεία του, μιας και το επέλεξες, και αυτή την πράξη την θεωρεί ενεργοποίηση;

 

Αν ναι, δεν είναι απαραίτητα bug.

Edited by ASDF
Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε με ενδιαφαίρει και εμένα κάποια costum rom με HTC sense,sync των επαφών του FB με του καταλογου...

 

- όποιος βρει κάτι ας μας πει.. :-)

Από ότι γνωρίζω δεν μπορεί να μπει sense σε κανένα μη HTC κινητό...

 

Αν κάνω λάθος διορθώστε με...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι γνωρίζω δεν μπορεί να μπει sense σε κανένα μη HTC κινητό...

 

Αν κάνω λάθος διορθώστε με...

 

Αδύνατον.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1034130

WE WE WE SO EXCITED. WE SO EXCITED.

WE GONNA HAVE A BALL TONIGHT.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλετε να βαρυνετε το λειτουργικο με το HTC Sense?

Μπορείτε να αγοράσετε το launcher pro plus που έχει αρκετά στοιχεία απο το sense.

 

@@ Για αγορές απο το market πρέπει να έχεις rooted συσκευη και να εγκαταστήσεις την εφαρμογη market enabler.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...