Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έπεσα θύμα του bug με τη συνεχή επανασύνδεση σε ασύρματο σημείο πρόσβασης...

 

Είναι το έβδομο σημείο που όρισα και συνεχώς επανασυνδέεται, τουλάχιστον αλλάζω τη ρύθμιση σε «wpa2 μόνο» και δε συνδέεται. Ευτυχώς που δεν είναι του σπιτιού...

 

Η μόνη εφαρμογή που έβαλα σήμερα είναι το swype, WTF!

Παιδια πιστευω να απενεργοποιησατε την "θεση widget σε συνδεση" γιατι και μενα συνεχως συνδεοταν στο wifi του σπιτιου μου χωρις να εχω καταλαβει γιατι το κανει συνεχεια.

Στην θεση αναμονης παταμε επιλογες και απενεργοποιηση στο "θεση widget".

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια πιστευω να απενεργοποιησατε την "θεση widget σε συνδεση" γιατι και μενα συνεχως συνδεοταν στο wifi του σπιτιου μου χωρις να εχω καταλαβει γιατι το κανει συνεχεια.

Στην θεση αναμονης παταμε επιλογες και απενεργοποιηση στο "θεση widget".

 

Θοδωρή πρόκειται περί bug, δεν είμαστε τόσο βλάκες έτσι ώστε να έχουμε τα widgets σε σύνδεση, άσε που το πρόβλημα σε 'μένα προέκυψε μετα απο ½ μήνα χρησης του Ν8. Ήμουν σίγουρος και γω οτι κάποια πατάτα έχουν κάνει τα παιδιά μέχρι που έτυχε και στο δικό μου Ν8 και τράβαγα τα μαλλιά μου, πήγα να σερφάρω λίγο πρίν κοιμηθώ και κοιμήθηκα στις 6 γιατί πάλευα να αποσυνδεθώ...

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάστε να το σβήσετε και μετά να το ξαναβάλετε, εγώ έτσι έκανα κια λύθηκε το θέμα που είχα το Σάββατο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το εχει κανει απλα ξανανοιξε κανονικα μετα απο 4-5 λεπτα

Δωστου λιγο χορνο ;)

 

Έχει περάσει μία μέρα κ ακόμα τίποτα. Πάντα μένει στην άσπρη οθόνη. Θα πάρω τηλ. κ θα προσπαθήσω να περάσω από κάποιο Nokia Care αύριο. Τουλάχιστον να μου σώσουν τα δεδομένα, αν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει μία μέρα κ ακόμα τίποτα. Πάντα μένει στην άσπρη οθόνη. Θα πάρω τηλ. κ θα προσπαθήσω να περάσω από κάποιο Nokia Care αύριο. Τουλάχιστον να μου σώσουν τα δεδομένα, αν γίνεται.

 

Δοκίμασε να το ανοίξεις κάνοντας Hard reset αλλά να ξέρεις ότι θα χαθούν τα πάντα από την μνήμη της συσκευής.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3349164#post3349164

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το ανοίξεις κάνοντας Hard reset αλλά να ξέρεις ότι θα χαθούν τα πάντα από την μνήμη της συσκευής.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3349164#post3349164

 

Δεν έχει νόημα να δοκιμάσω Hard Reset πριν ρωτήσω στη Nokia ΑΝ μπορούν να μου σώσουν τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

αν το συνδεσεις με πισι δεν το αναγνωριζει ε?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

αν το συνδεσεις με πισι δεν το αναγνωριζει ε?

 

Δυστιχώς, όχι. Βασικά καταλαβαίνει το PC ότι έχω συνδέση usb συσκευή (μάλιστα έψαξε κ για κάποιο driver που δεν πρόλαβα να δω τί ήταν), αλλά δεν το βρίσκει το OVI Suite, ούτε σα mass storage device. Πάντως κ μέσω usb κ μέσω του φορτιστή, φορτίζει κανονικά. Απλά το μόνο που δείχνει κάθε φορά είναι η άσπρη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει μία μέρα κ ακόμα τίποτα. Πάντα μένει στην άσπρη οθόνη. Θα πάρω τηλ. κ θα προσπαθήσω να περάσω από κάποιο Nokia Care αύριο. Τουλάχιστον να μου σώσουν τα δεδομένα, αν γίνεται.

απο τη στιγμη που δεν ανοιγει καθολου δεν νομιζω να μπορουν να σου σωσουν τα δεδομενα.Το πιθανοτερο που θα κανουν ειναι να δοκιμασουν να το φλασαρουν μηπως και επανελθει και με αυτη τη διαδικασια σβυνονται τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

μπορουν να τα παρουν ακομα και απο πλακετουλα... εκτοσ και αν με το death σβηστηκαν...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή πρόκειται περί bug, δεν είμαστε τόσο βλάκες έτσι ώστε να έχουμε τα widgets σε σύνδεση, άσε που το πρόβλημα σε 'μένα προέκυψε μετα απο ½ μήνα χρησης του Ν8.

Το χειροτερο ειναι οτι το κανει αυτο τοσο καιρο μετα. Ειναι μανικι, εγω για να μην μπλεκω με τετοια εχω κρατησει μονο το wifi του σπιτιου μου ουτε το gprs της κοσμοτε δεν εχω κρατησει (ουτε στα προηγουμενα κινητα μου τα κρατουσα:p), αλλα βεβαια αυτο δεν ειναι λυση. Ελπιζω με την νεα αναβαθμιση να λυθουν αυτα τα προβληματα.

 

Παντως καλο θα ηταν στην νεα αναβαθμιση να αποθηκευουν οι ρυθμισεις που κανουμε στην καμερα και να μενουν οταν βγαινουμε γιατι αλλιως θα βγαινουν ασπρουλιαρες οι φωτο οπως στο δενδρο που εβαλε ο φιλος. Θελει ρυθμιση στην "εκθεση" και στην "αντιθεση" ωστε οι φωτο να βγαινουν πιο "ζωντανες" και οχι ασπρουλιαρες. Αρα ειναι κουραστικο να ρυθμιζουμε συνεχεια.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, στο ασημί Ν8 της κοπέλας μου, βγάζει στις ρυθμίσεις συνδεσιμότητας κάτω από τους προορισμούς : "Έλεγχος ΟΣΠ" ... Ξέρει κανείς τι είναι αυτό? Στο δικό μου δε το βγάζει..

 

Κανείς δε το έχει αυτό ...?

Link to comment
Share on other sites

"Έλεγχος ΟΣΠ" ... Ξέρει κανείς τι είναι αυτό? Στο δικό μου δε το βγάζει..

Κανείς δε το έχει αυτό ...?

 

Και το δικό μου το έχει αλλά δε ξέρω τι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα! είμαι κάτοχος του τελεφώνου εδώ κ δυο βδομάδες περίπου. Ομολογώ πως είναι ό,τι καλύτερο και ολοκληρωμένο μοντέλο έχει βγάλει η Νοκια μέχρι στιγμής. Προς το παρόν το bug που αναφέρεται με τη συνεχής σύνδεση εγώ δεν το έχω. Εχω αποθηκεύσει 3 σημεία πρόσβασης wifi κ το cosmote internet τελευταίο στην προτεραιότητα. Συνδέομαι μόνο όταν χρειάζεται. Εχω το λευκό-ασημί. Επίσης έχω απενεργοποιήσει τη συνδεση των widget, δεν εχω ενεργοποιήσει τα κοινωνικά δίκτυα αλλά ούτε κ λογαριασμό e-mail.
Link to comment
Share on other sites

Παντως καλο θα ηταν στην νεα αναβαθμιση να αποθηκευουν οι ρυθμισεις που κανουμε στην καμερα και να μενουν οταν βγαινουμε γιατι αλλιως θα βγαινουν ασπρουλιαρες οι φωτο οπως στο δενδρο που εβαλε ο φιλος. Θελει ρυθμιση στην "εκθεση" και στην "αντιθεση" ωστε οι φωτο να βγαινουν πιο "ζωντανες" και οχι ασπρουλιαρες. Αρα ειναι κουραστικο να ρυθμιζουμε συνεχεια.

Υπάρχει ήδη επιλογή να ορίσεις τις ρυθμίσεις που θέλεις και να τις φορτώνει αυτόματα με το που ανοίγεις την κάμερα.

Οπότε βγάζε εσύ «ζωντανές» και άσε όσους ξέρουν από φωτογραφία να βγάζουν «ασπρουλιάρες»... δηλαδή φυσικές. :D

 

Αυτό είναι άλλωστε το δυνατό σημείο του N8, «ζωντανές» (δηλαδή τεχνητά ενισχυμένες και ψεύτικες) φωτογραφίες μπορείς να βγάλεις με όλα τα άλλα τηλέφωνα που κυκλοφορούν. Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, στο ασημί Ν8 της κοπέλας μου, βγάζει στις ρυθμίσεις συνδεσιμότητας κάτω από τους προορισμούς : "Έλεγχος ΟΣΠ" ... Ξέρει κανείς τι είναι αυτό? Στο δικό μου δε το βγάζει..

 

Κανείς δε το έχει αυτό ...?

 

Κι εμένα το εμφάνισε χτες μόλις άλλαξα την παλιά μου κάρτα SIM και έβαλα USIM. Δεν ξέρω τι είναι όμως.

 

Παρεμπιπτόντως, να σημειώσω ότι στον οδηγό ρυθμίσεων η συσκευή κάνει λάθος και δημιουργεί σημείο πρόσβασης με όνομα "3g-internet" αντί για "internet" που πρέπει. Χτες είχα πόση ώρα μέχρι να ανακαλύψω τι έφταιγε και δεν συνδέονταν στο Cosmote internet. :rolleyes:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως, να σημειώσω ότι στον οδηγό ρυθμίσεων η συσκευή κάνει λάθος και δημιουργεί σημείο πρόσβασης με όνομα "3g-internet" αντί για "internet" που πρέπει. Χτες είχα πόση ώρα μέχρι να ανακαλύψω τι έφταιγε και δεν συνδέονταν στο Cosmote internet. :rolleyes:

 

Και μένα με 3g-internet είναι και παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Η καρτα sim μου ειναι 10ετιας υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα συνδεσης internet με το κινητο?
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη επιλογή να ορίσεις τις ρυθμίσεις που θέλεις και να τις φορτώνει αυτόματα με το που ανοίγεις την κάμερα.

Οπότε βγάζε εσύ «ζωντανές» και άσε όσους ξέρουν από φωτογραφία να βγάζουν «ασπρουλιάρες»... δηλαδή φυσικές. :D

 

Αυτό είναι άλλωστε το δυνατό σημείο του N8, «ζωντανές» (δηλαδή τεχνητά ενισχυμένες και ψεύτικες) φωτογραφίες μπορείς να βγάλεις με όλα τα άλλα τηλέφωνα που κυκλοφορούν. Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Ετσι ειναι. Και εγω ειχα κακομαθει με το Pixon, αλλα το N8 ειναι ο,τι καλυτερο υπαρχει απο φωτο-κινητα! Και δεν ξερω πολλα απο φωτογραφια, αλλα βλεπω τις διαφορες στη λεπτομερεια, στην οθονη του pc μου!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι. Και εγω ειχα κακομαθει με το Pixon, αλλα το N8 ειναι ο,τι καλυτερο υπαρχει απο φωτο-κινητα! Και δεν ξερω πολλα απο φωτογραφια, αλλα βλεπω τις διαφορες στη λεπτομερεια, στην οθονη του pc μου!

 

επιβεβαιώνω και εγώ ως πρώην κάτοχος Pixon 12 :):lol::)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Φίλε frastgr, το cosmote GPRS δε θα το πειραξεις, θα το αφησεις όπως είναι!

Μετεφερε το cosmote internet στις �πηρεσίες wap, και

το δικτυο του σπιτιου σου επισης στις υπηρεσίες wap, μπες για λιγο στο internet, σερφαρε και μετα μετεφερε το ξανα στο διαδυκτιο!

Θα δεις ότι θα σταματισει να συνδεεται μονο του στο οικειο δικτυο!

Δοκιμασε το και πες μου…

φίλε μου το δοκίμασα αλλα δεν γίνεται τίποτα, μου εχει σπάσει τα νεύρα. περιμένω την αναβάθμιση και βλέπουμε!!!!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Η καρτα sim μου ειναι 10ετιας υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα συνδεσης internet με το κινητο?

 

Θα ήταν καλύτερο να την αλλάξεις. Στη Nokia μου είπαν ότι ίσως έχω πρόβλημα με τις κλήσεις ομιλίας όταν χρησιμοποιώ απλή SIM αντί για USIM όταν κάνω πλοήγηση στο δίκτυο με σύνδεση 3G. Κι αυτό γιατί διαπίστωσα από παράπονα γνωστών και φίλων ότι το τηλέφωνό μου εμφανίζονταν ως μη διαθέσιμο ορισμένες στιγμές. Θα δω πώς πάει η νέα κάρτα USIM, λογικά δε θα έχω πρόβλημα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου το δοκίμασα αλλα δεν γίνεται τίποτα, μου εχει σπάσει τα νεύρα. περιμένω την αναβάθμιση και βλέπουμε!!!!!!!!

 

διεγραψέ το και ξαναβάλτο !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλύτερο να την αλλάξεις. Στη Nokia μου είπαν ότι ίσως έχω πρόβλημα με τις κλήσεις ομιλίας όταν χρησιμοποιώ απλή SIM αντί για USIM όταν κάνω πλοήγηση στο δίκτυο με σύνδεση 3G. Κι αυτό γιατί διαπίστωσα από παράπονα γνωστών και φίλων ότι το τηλέφωνό μου εμφανίζονταν ως μη διαθέσιμο ορισμένες στιγμές. Θα δω πώς πάει η νέα κάρτα USIM, λογικά δε θα έχω πρόβλημα. ;)

 

Έχω μία κάρτα από το 2005, λογικά απλή sim. Η αλλαγή πώς γίνεται; Πας στον πάροχο και ζητάς να σου δώσουν usim; Και πόσο κοστίζει αν επιτρέπεται;

 

Sorry για το off-topic, αλλά δεν ήξερα που αλλού να το γράψω.

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το κάτω μέρος της μπαταρίας, που αλλού μπορώ να βρω τον Product Code?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...