Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άκυρος ο συναγερμός, είναι ενημέρωση εφαρμογών, όχι ενημέρωση λογισμικού, προχώρα πάντως άφοβα, κάνε εγκατάσταση

 

Εντάξει με συγχωρείτε τότε.Νόμιζα πως ήταν κάτι από αυτά που περιμένουμε.Και τι ακριβώς κάνει αυτή η ενημέρωση?

Το θέμα λέγεται Mini iPad Theme μπορώ να στο στείλω αν θες.Δεν είναι ότι είμαι φανατικός της apple και το έβαλα,απλά μου άρεσε σαν θέμα,τα εικονίδια κτλ.

Edited by kostas023
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εντάξει με συγχωρείτε τότε.Νόμιζα πως ήταν κάτι από αυτά που περιμένουμε.Και τι ακριβώς κάνει αυτή η ενημέρωση?

update σε κάποιες εφαρμογές, κάντο μην φοβάσε....α και πες μου αυτό που σε ρώτησα ποιο πάνω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει με συγχωρείτε τότε.Νόμιζα πως ήταν κάτι από αυτά που περιμένουμε.Και τι ακριβώς κάνει αυτή η ενημέρωση?

Το θέμα λέγεται Mini iPad Theme μπορώ να στο στείλω αν θες.Δεν είναι ότι είμαι φανατικός της apple και το έβαλα,απλά μου άρεσε σαν θέμα,τα εικονίδια κτλ.

ναι στείλτο με ένα pm please

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Συναγερμός Συναγερμός!!!Μου ήρθε διαθέσιμο update στην ενημέρωση λογισμικού.

Μπορεί κάποιος να μου πει αν την έχει εγκαταστήσει και τι ακριβώς κάνει? :)

 

και μενα μου ηρθε. την βαζω τωρα να δω

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

:shock:Παιδια σημερα εγινε κατι πολυ περιεργο που ισως αποδυκνυει οτι το προβλημα με την AMOLED οθονη να ειναι λειτουργικο. Καθως το ειχα στα χερια μου, το αφηνω πανω στο θρανιο , ξεκλειδωτο με ανοιχτη την οθονη και παρατηρησα το εξης. Τα χρωματα ξαφνικα γινανε πιο εντονα και λεω ''λες?'' Και ανοιγω την εικονα που εχει τις αποχρωσεις του μαυρου και δεν ειχε πια τις κοκκινιλες!:shock:Και μετα απο λιγο ''χαλασε'' παλι. Και συνεχισε αυτο το πραγμα να γινεται, μια να φτιαχνει, μια να χαλαει..

Φαίνεται ότι χαλάει όταν πέφτει η φωτεινότητα, κι αυτό γιατί η κοκκινίλα είναι πιο έντονη στα σκούρα χρώματα. Να ενημερώσω επίσης ότι ήρθε το δεύτερο N8 μου και έχει ακριβώς την οθόνη του πρώτου. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Συναγερμός Συναγερμός!!!Μου ήρθε διαθέσιμο update στην ενημέρωση λογισμικού.

Μπορεί κάποιος να μου πει αν την έχει εγκαταστήσει και τι ακριβώς κάνει? :)

Η ενημερωση λογισμικου θα εχει ερθει πιθανοτατα μεχρι την Παρασκευη! Οταν ακουσεις τις καμπανες, βαλε να δεις...:lol:

Φαίνεται ότι χαλάει όταν πέφτει η φωτεινότητα, κι αυτό γιατί η κοκκινίλα είναι πιο έντονη στα σκούρα χρώματα. Να ενημερώσω επίσης ότι ήρθε το δεύτερο N8 μου και έχει ακριβώς την οθόνη του πρώτου. :lol:

Φιλτατε terrestial, εμενα ουδολως με απασχολει πλεον το θεμα! Κρατα το κινητο σου να το χαρεις και ας περιμενουμε να δουμε αν θα αλλαξει κατι με τα καινουργια firmware...

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που βλέπετε διαθέσιμη αναβάθμιση, τι product code έχετε; Εγώ έχω το "επίσημο ελληνικό" και δε βρίσκει νέα έκδοση. :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που βλέπετε διαθέσιμη αναβάθμιση, τι product code έχετε; Εγώ έχω το "επίσημο ελληνικό" και δε βρίσκει νέα έκδοση. :what:

 

product code 059D427

Έκανα μια βλακεία ρε παιδιά.Πήγα να κάνω την ενημέρωση αυτή και πάτησα ακύρωση καταλάθος και μου έβγαλε ότι ακυρώθηκε στο ιστορικό ενημερώσεων.Μετά δεν μου έβγαζε να την κάνω ξανά.Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων από το backup και που κάνω κάθε βράδυ και μετά επανεκκίνηση το κινητό.Πήγα ξανά αλλά πάλι δεν μου την έβγαζε για να την κάνω και από το ιστορικό που έλεγε ότι απέτυχε έφυγε τελείως.

Edited by kostas023
Link to comment
Share on other sites

product code 059D427

Έκανα μια βλακεία ρε παιδιά.Πήγα να κάνω την ενημέρωση αυτή και πάτησα ακύρωση καταλάθος και μου έβγαλε ότι ακυρώθηκε στο ιστορικό ενημερώσεων.Μετά δεν μου έβγαζε να την κάνω ξανά.Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων από το backup και που κάνω κάθε βράδυ και μετά επανεκκίνηση το κινητό.Πήγα ξανά αλλά πάλι δεν μου την έβγαζε για να την κάνω και από το ιστορικό που έλεγε ότι απέτυχε έφυγε τελείως.

 

ακριβως τα ιδια εκανα και εγω. ουτε το ovi suite το βγαζει πλεον. περιεργο..

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που βλέπετε διαθέσιμη αναβάθμιση, τι product code έχετε; Εγώ έχω το "επίσημο ελληνικό" και δε βρίσκει νέα έκδοση. :what:

 

product code 059D427

 

Μάλλον είναι από τις πρώτες αναβαθμίσεις που δόθηκαν και τώρα έφτασε στα cosmote branded. Το θυμάμαι παλιότερα που είχε αναφερθεί μια αναβάθμιση που βελτιώνει τη σταθερότητα των εφαρμογών.

 

Βέβαια καλό είναι να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος γιατί δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω NSU βγήκε ή μόνο μέσω ΟΤΑ μιλάμε προς στιγμήν;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ΟΕΟ ρε παίδες, διαβάζετε τι γράφουμε. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ακόμα η αναβάθμιση, μόνο στο software update έβγαλε κάτι για να αναβαθμίσεις SOFTWARE.
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα για τι προκειται. Μεσω OTA παντως δεν μου βγαζει κατι προς το παρον. Η δικη μου συσκευη δεν ειναι branded, αν αυτο εχει σημασια!
Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι κάνει επανεκίνηση...

Εγώ μόλις τώρα την έκανα και δεν μου ζήτησε επανεκκίνηση. Το product code της συσκευής μου είναι 0599476.

Μάλλον είναι από τις πρώτες αναβαθμίσεις που δόθηκαν και τώρα έφτασε στα cosmote branded. Το θυμάμαι παλιότερα που είχε αναφερθεί μια αναβάθμιση που βελτιώνει τη σταθερότητα των εφαρμογών.

 

Βέβαια καλό είναι να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος γιατί δεν είμαι σίγουρος.

 

Δεν είναι από τις παλαιότερες ενημερώσεις αλλά νέα. Όσες ενημερώσεις είχαν βγει από την πρώτη μέτρα τις είχα περάσει όλες και σήμερα που κοίταξα μου έβγαλε την νέα. Δε νομίζω να προστέθηκε κάτι. Λογικά θα βελτιώνει την σταθερότητα ίσως και κάποιο bυg.

 

Το πρώτο μου μήνυμα στο φόρουμ με το swype. :)

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου μήνυμα στο φόρουμ με το swype. :)

Eλληνικά στο Swype; :blink:

 

EDIT: Τώρα το είδα. Ελληνικά στο swype!!!!! :w00t: :w00t: :w00t:

 

Παίζει κανονικά στην έκδοση του Ovi Store ή πρέπει να εγκαταστήσεις την beta (που επίσημα δεν υποστηρίζει το N8);

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν είναι από τις παλαιότερες ενημερώσεις αλλά νέα. Όσες ενημερώσεις είχαν βγει από την πρώτη μέτρα τις είχα περάσει όλες και σήμερα που κοίταξα μου έβγαλε την νέα. Δε νομίζω να προστέθηκε κάτι. Λογικά θα βελτιώνει την σταθερότητα ίσως και κάποιο bυg.

 

Ναι έχεις δίκιο τώρα το έψαξα και είναι όντως διαφορετική.

http://thenokiareview.com/2010/10/30/nokia-n8-software-update-phone-apps/

 

 

Γιατί όμως η προηγούμενη ήταν σημαντική και αυτή προαιρετική;;;

Link to comment
Share on other sites

Eλληνικά στο Swype; :blink:

 

EDIT: Τώρα το είδα. Ελληνικά στο swype!!!!! :w00t: :w00t: :w00t:

 

Παίζει κανονικά στην έκδοση του Ovi Store ή πρέπει να εγκαταστήσεις την beta (που επίσημα δεν υποστηρίζει το N8);

 

Σε βρίσκω αδιάβαστο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3459193#post3459193

 

Παίζει κανονικά από το ovi store και είναι άψογο. Περισσότερα στο ανάλογο θέμα.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Σε βρίσκω αδιάβαστο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3459193#post3459193

 

Παίζει κανονικά από το ovi store και είναι άψογο. Περισσότερα στο ανάλογο θέμα.

Ναι, το συγκεκριμένο thread δεν το παρακολουθώ, ενημερώνομαι για νέες εφαρμογές από τα symbian blogs που έχω στο Google Reader. Αλλά όπως είναι φυσικό, για κανένα από αυτά δεν θα μπορούσε να αποτελεί είδηση η ελληνική γλώσσα στο Swype. :p

Link to comment
Share on other sites

Πανω στο θρανιο που το βαλες επεφτε και το φως απ το παραθυρο,οποτε δεν εβλεπες ακριβως λογω και της αντανακλασεως.

 

Btw,προσεχουμε στο μαθημα,δε παιζουμε με το κινητο :p

 

Μα το πηρα απο το θρανιο και πηγα και το εδειξα στον φιλο μου και αυτο ηταν ακομα ετσι...:confused:

 

Διαλλημα ειχαμε. :lol:

Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι κάνει επανεκίνηση...

 

Eμένα έκανε κάποια λεπτά που έγραφε "εγκατάσταση" και ξαφνικά έκανε επανεκίνηση χωρίς κάποιο μήνυμα, στο ιστορικό ενημερώσεων δεν αναφέρει τίποτα οπότε πέτυχε-απέτυχε η ενημέρωση κανείς δε ξέρει. Αυτό που παρατήρησα είναι πως τα widgets όπως Acuuweather και Social ήθελαν ξαναπέρασμα ρυθμίσεων και σύνδεση μετα το restart.

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο, δεν πρέπει να ολοκληρώθηκε η ενημέρωση. Στο δικό μου ιστορικό αναφέρεται κανονικά: Επιτυχής ενημέρωση εφαρμογών.

 

Έκανα και μια επανεκκίνηση μετά από ώρα αλλά δεν βλέπω καμιά απολύτως διάφορα. Δε νομίζω να είναι αυτή η μικρή αναβάθμιση που περιμένουμε. Έχει παρατηρήσει κάποιος που την πέρασε κάποια διάφορα;

 

Και σε εμένα έκανε παρα πολλοί ώρα να βρει την ενημέρωση αλλά πολύ περισσότερη για να ολοκληρώσει την εγκατάσταση σε σημείο που νόμιζα ότι κόλλησε. Τελικά ολοκληρώθηκε επιτυχώς. Υπομονή ήθελε. :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...