Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς τους κατοχους n8, στο music player μπορεις να προσθεσεις οποια εικονα θελεις σαν φωτογραφια ενος αλμπουμ απο την εκθεση να φανταστω; Ρωταω γιατι γενικα βλεπω αρκετους περισορισμους παραμετροποιησης στη συγκεκριμενη εφαρμογη παρολο που οπως λετε λειτουργει αψογα.

 

Ακυρο παιδια το βρηκα δυστυχως τπτ δε μπορεις να αλλαξεις απευθυας απο το κινητο. Θα ζησουμε και με αυτο!:wacko:

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μπορείς να βάλεις εικόνα άλμπουμ, ούτε να επεξεργαστείς τις ετικέτες των τραγουδιών αλλά ούτε και να αλλάξεις τις ρυθμίσεις του ισοσταθμιστή. Πολλές ελλείψεις αλλά η χρηστικότητα είναι απίστευτη. Είναι από τα μενού που είναι πολύ μπροστά σε σχέση με το υπόλοιπο interface της εφαρμογής.
Link to comment
Share on other sites

Έχω παίξει κατά καιρούς με συσκευές που είχαν οθόνες resistive, αλλά πιστεύω ότι δε θα μπορούσα να αλλάξω με τίποτα την οθόνη του Ν8. Είναι απλά καταπληκτική. Το qwerty είναι σίγουρα άβολο, αλλά το Τ9 πετάει! :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τυχαιο που πολλοι αγοραζουν κινητο με hardware πληκτρολογιο ειναι ταχυτατο.

Καθε τεχνολογια δεν εχει μονο θετικα.

Και εγω θα ηθελα το Ε7 (ερωτας) αλλα η camera στο Ν8 απλα τα σπαει.

 

Μια και δεν ειμαι ειδικος εχω ολες τις ρυθμισεις για την καμερα στο αυτοματο, τι να κανω για καλυτερο αποτελεσμα?

Link to comment
Share on other sites

tomtom44 ποσο καιρο το εχεις το κινητο....?

 

Την Πέμπτη που μας πέρασε μου το έστειλαν ταχυδρομικώς (ελληνικό). Πρέπει να ήμουν και ο πρώτος εδώ μέσα που πήρε ελληνικό! Και το αποτέλεσμα;; Το ματιάσαμε! Περιμένω τώρα νέα συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη που μας πέρασε μου το έστειλαν ταχυδρομικώς (ελληνικό). Πρέπει να ήμουν και ο πρώτος εδώ μέσα που πήρε ελληνικό! Και το αποτέλεσμα;; Το ματιάσαμε! Περιμένω τώρα νέα συσκευή!

 

 

Παντως οντως πρεπει να ειχες θεματακι με την μπαταρια γιατι το εχω ενα 4ωρο τωρα κ το σκιζω κ ειναι κολλημενο στις 3 γραμμες. Με 4 το παρελαβα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά δεν τίθεται σύγκριση μεταξύ capacitive και resistive. Το απόγευμα δοκίμασα το Ν8 μου δίπλα-δίπλα με ένα SE Vivaz. Πραγματικά μέρα με τη νύχτα, αν και ζήλεψα τις επιλογές πληκτρολογίων που έχουν τα S^1. Μακάρι να δούμε πιο πολλές επιλογές σ' αυτόν τον τομέα στο S^3.

 

Και η μπαταρία είναι σαφέστατα μία ευχάριστη έκπληξη. Το πρωί που το πήρα είχε 4 γραμμές. Δεν έβαλα καθόλου SIM, αλλά το έσκισα όλο το απόγευμα, και τελικά η μπαταρία του παρέδωσε πνεύμα αργά το βράδυ. Τώρα το έχω κανένα δίωρο και παίζω μαζί του ασταμάτητα, και δε λέει να διαμαρτυρηθεί ούτε κατά διάνοια. Πραγματικά άριστη αυτονομία. Και είμαι ακόμα μόλις στην πρώτη φόρτιση. :)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

1) Όχι, το Swype δεν έχει προς το παρόν ελληνικά, μόνο αγγλικά, γαλλικά, ισπανικά και πορτογαλικά (http://store.ovi.com/content/58438). Το ότι έχει στο Galaxy S είναι ενθαρρυντικό, γιατί σημαίνει ότι ίσως να αποκτήσει σύντομα και το N8, απλά το port μένει.

 

To παράγγειλα το Ν8 και θα μου λείψει πολύ το swype γιατί αν το δουλέψεις μια ώρα μετα δεν το αφήνεις με τίποτε. btw γράφω 1.000 μηνύματα το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

To παράγγειλα το Ν8 και θα μου λείψει πολύ το swype γιατί αν το δουλέψεις μια ώρα μετα δεν το αφήνεις με τίποτε. btw γράφω 1.000 μηνύματα το μήνα.

Το Swype είναι καταπληκτικό. Έβαλα τη beta στο N97 και έπαθα πλάκα, παρόλο που το Swype προφανώς δεν κάνει για resistive οθόνες (ακούς yannis28, όπως σου έλεγα και πριν, πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα). Φαντάζομαι πως στο N8 θα είναι άψογο. Αρκεί να αποκτήσει σύντομα ελληνικά.

Μια ακόμη λεπτομέρεια που ίσως σε στεναχωρέσει, το Swype στο N8 λειτουργεί μόνο σε landscape (παρόλο που στο N97 παίζει και σε portrait). Προφανώς, κι αυτό το θέμα θα λυθεί σε επόμενη έκδοση.

 

ΥΓ: 1000 SMS δεν γράφω, γράφω όμως τόσα και ίσως περισσότερα tweets. :p

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα και απο μενα!!!Καλη αρχη και στο νεο thread!!!Θελω να πω κατι που θα βοηθησει ολους τους νεους κατοχους του κινητου και με εχει βολεψει τοσο τωρα στο n8 οσο και στο 5800 που ειχα ;)!!Επειδη στο μενου του κινητου εχει πολλες εφαρμογες και λειτουργειες-εικονιδια που αναλογα με τον καθενα η θα τα χρησιμοποιηση καποιος μια φορα η δεν χρειζονται σχεδον καθολου (π.χ γραφειο,σημειωσεις,οδηγιες χρησης,αναζητηση, κ.λ.π) καταλαβαινετε τι εννοω μπορει να γινει το εξης.Πας μενου-επιλογες-οργανωση και βαζεις ολα τα <<αχρηστα>> πραγματα σε εναν φακελο η νεο η ειδη υπαρχον και ετσι και φτιαχνεις πραγματικα το μενου με το στυλ και τα πραγματα που θες εσυ και ετσι πας και ποιο γρηγορα στα αγαπημενα σου games και apps και δειχνει και το μενου του κινητου ποιο ομορφο και ποιο λειτουργικο!!!;);) Ειναι μια διαδικασια λιγο χρονοβορα αλλα οταν το φτιαξεις το μενου οπως εσυ θες ειναι πραγματικα ποιο ωραιο χωρις να μπαινεις στο μενου και να γινεται χαος!!!Οσον αφορα το πληκτρολογιο για μενα για τα νεα sms το qwerty για μενα ειναι σιγουρα αβολο, αλλά το Τ9 πεταει εγω το χρησιμοποιω συνεχεια!!!Γουστα ειναι αυτα οταν με το καλο βγει το Swype και στα ελληνικα για το n8 τοτε βλεπουμε!!!;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το βράδυ είμαι και εγω ένας κάτοχος του Ν8...:yahoo::dance:

 

Λίγο πρόλαβα να το κοιτάξω!!!

 

Product code 059F047 το τσέκαρα πρίν το αγοράσω, από Nokia care €499.

Και ο άνθρωπος με περίμενε να πάω μετά τη δουλεια παρότι έκλεινε.

Βέβαια το είχα προπαραγγείλει από Σεπτέμβρη.

 

Ελπίζω σήμερα στη δουλειά να βρώ χρόνο να κάνω εγκαταστάσεις σε εφαρμογές και να ασχοληθώ!!!

 

Καλημέρες σε όλους!

 

Καταρχήν να πώ και εγώ με τη σειρά μου ότι από το λίγο που το έχω κοιτάξει ενα πολύ θετικό του Ν8 είναι η ταχύτατη απόκρισή του. Ισως να φταίει το γεγονός ότι είχα το επί χρόνια το Ε90 και δεν ξέρω πως ήταν η ταχύτητα του λειτουργικού σε επόμενα μοντέλα της Nokia.

 

Μια απορία έχω...Επειδή θέλω να συνδέσω το κινητό με το pc αλλά δεν θέλω να το φορτίσω (μιας και δεν έχω κάνει καμία φόρτιση ακόμα), οταν το συνδέουμε με usb αρχίζει να φορτίζει?

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω χάσει τη μπάλα με το τι γίνεται με τη συνδεσιμότητα στο κινητό μου. Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να έχω σύνδεση μόνο όταν εγώ θέλω. Το οικείο μου δίκτυο (το δίκτυο του σπιτιού μου) ό,τι ρύθμιση κι αν έχω κάνει, συνδέεται μόνο του. Το Cosmote Internet άλλοτε συνδέεται άλλοτε όχι. Δεν είχα εμπειρία με συσκευές αφής της Nokia οπότε όντως έχω χάσει επεισόδια ως προς Προορισμούς κλπ. Καμία συμβουλή τι να κάνω; :worry:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μια και δεν ειμαι ειδικος εχω ολες τις ρυθμισεις για την καμερα στο αυτοματο, τι να κανω για καλυτερο αποτελεσμα?

Το πρόβλημα που παρατήρησα είναι ότι οι περισσότερες φωτο με πρόσωπα βγαίναν με κόκκινα μάτια. Οπότε το έχω ρυθμίσει πάντα να είναι ενεργοποιημένη η σκηνή όχι κόκκινα μάτια. Τα υπόλοιπα τα άφησα στο αυτόματο και όταν χρειάζεται πειράζω απλά το iso (μείωση για τις φωτο με έντονο φως).

 

Όποιος έχει ασχοληθεί πολύ με την φωτογραφία γενικότερα, ας μας ενημερώσει ποιες άλλες προεπιλεγμένες ρυθμίσεις να φτιάξουμε για καλύτερο αποτέλεσμα.

Επειδή στο μενου του κινητου εχει πολλες εφαρμογες και λειτουργειες-εικονίδια που ανάλογα με τον καθενα η θα τα χρησιμοποιηση καποιος μια φορα η δεν χρειάζονται σχεδον καθολου (π.χ γραφειο,σημειωσεις,οδηγιες χρησης,αναζητηση, κ.λ.π) καταλαβαίνετε τι εννοω μπορει να γινει το εξης.Πας μενου-επιλογες-οργάνωση και βάζεις ολα τα <<αχρηστα>> πραγματα σε εναν φακελο η νεο η ειδη υπαρχον και ετσι και φτιαχνεις πραγματικα το μενου με το στυλ και τα πραγματα που θες εσυ και ετσι πας και ποιο γρηγορα στα αγαπημενα σου games και apps και δείχνει και το μενου του κινητου ποιο ομορφο και ποιο λειτουργικο!!!;);) Ειναι μια διαδικασία λιγο χρονοβορα αλλα οταν το φτιαξεις το μενου οπως εσυ θες ειναι πραγματικά ποιο ωραιο χωρις να μπαινεις στο μενου και να γινεται χάος!

Η διαδικασία οργάνωσης έχει βελτιωθεί ασύγκριτα σε σχέση με τα 5th edition. Κατά την οργάνωση στα S^1, όταν βγάζεις ή βάζεις ένα εικονίδιο σε έναν φάκελο, σε πηγαίνει μέσα στον φάκελο και εσύ πρέπει να ξαναβγείς για να συνεχίσεις. Αν θέλεις να πάρεις μερικά εικονίδια από έναν φάκελο και να τα πας σε κάποιον άλλο, είναι πραγματικά εφιάλτης. Στο Ν8 τα πετάς στον κεντρικό με συνοπτικές διαδικασίες και μετά από τον κεντρικό στον φάκελο που θέλεις. Και αν λάβουμε υπόψιν την ευαισθησία της οθόνης, κάνει τα πράγματα ασύγκριτα καλύτερα στην οργάνωση.

Link to comment
Share on other sites

@ Mirrorofsorrow:

 

Μιας και ειχες Ν900, η αναλυση της οθονης του Ν8 σε σχεση με το maemo-κινητο πως σου φαινεται?

Ρωταω μιας και τα 2 εχουν 3.5 ιντσες αλλα διαφορετικες αναλυσεις.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να συνδέσω το κινητό με το pc αλλά δεν θέλω να το φορτίσω (μιας και δεν έχω κάνει καμία φόρτιση ακόμα), οταν το συνδέουμε με usb αρχίζει να φορτίζει?

Φορτίζει πάντα από την usb όποια επιλογή και αν επιλέξεις κατά την σύνδεση. Αν τις πρώτες φορές δεν θέλεις να το φορτίζεις, βγάζε κάρτα και πέρνα τα δεδομένα σου με card reader. Άλλη λύση είναι αν έχεις usb station όπου λένε ότι αν δεν συνδέεις το κινητό κατευθείαν στον υπολογιστή αλλά στην θύρα του usb station, δεν φορτίζει. Δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω.

δεν φορτιζει απευθειας . τουλαχιστον αυτο εχω παρατηρήσει εγω, μονο με το φορτιστη

Κάποιο πρόβλημα έχει η συσκευή σου τότε. Πρέπει να φορτίζει πάντα. και μένα την πρώτη μέρα δεν φόρτιζε και νόμιζα το ίδιο με εσένα αλλά τελικά, φορτίζει πάντα.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών όλα είναι καλά . Το κινητό ειναι υπέροχο....

 

Το μονο θέμα ειναι με τον FM transmiter. που ενώ δουλέυει δεν ειναι αρκετά δυνατός... Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρυθμιση.. ??

Link to comment
Share on other sites

@ Mirrorofsorrow:

 

Μιας και ειχες Ν900, η αναλυση της οθονης του Ν8 σε σχεση με το maemo-κινητο πως σου φαινεται?

Ρωταω μιας και τα 2 εχουν 3.5 ιντσες αλλα διαφορετικες αναλυσεις.

Πολύ ανώτερη η οθόνη του Ν8. Η ανάλυση θα παίξει ρόλο μόνο σε κάποια ιστοσελίδα όπου με το Ν900 θα βλέπεις περισσότερες πληροφορίες αλλά η διαφορά δεν είναι μεγάλη. Σε όλα τα υπόλοιπα όπως απόκριση, χρώματα, φωτεινότητα, είναι μακράν καλύτερη αυτή του Ν8.

Το μονο θέμα ειναι με τον FM transmiter. που ενώ δουλέυει δεν ειναι αρκετά δυνατός... Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρυθμιση.. ??

Δεν υπάρχουν ρυθμίσεις. Απλά πρέπει να βρεις μαι συχνότητα όσο το δυνατόν ελεύθερη και να βρεις το σημείο που πρέπει να αφήσεις την συσκευή ώστε να εκπέμπει σωστά. Ακόμα και λίγα εκατοστά μετράνε. Πρέπει να βρεις την σωστή θέση δίπλα στην κεραία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω χάσει τη μπάλα με το τι γίνεται με τη συνδεσιμότητα στο κινητό μου. Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να έχω σύνδεση μόνο όταν εγώ θέλω. Το οικείο μου δίκτυο (το δίκτυο του σπιτιού μου) ό,τι ρύθμιση κι αν έχω κάνει, συνδέεται μόνο του. Το Cosmote Internet άλλοτε συνδέεται άλλοτε όχι. Δεν είχα εμπειρία με συσκευές αφής της Nokia οπότε όντως έχω χάσει επεισόδια ως προς Προορισμούς κλπ. Καμία συμβουλή τι να κάνω; :worry:

 

Καλημέρα και καλό μήνα!Πανό και γω προβληματίζομαι με αυτό το θέμα και ακόμα δεν εχω πάρει την συσκευή.Άλλωστε και γω από συσκευες με συμβατική όθονη προέρχομαι όπου δεν είχα τέτοιου είδους πρόβλημα. Σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις είναι που εκνευρίζομαι με την νοκια γιατί χωλαίνει σε απλά και αυτονόητα πράγματα. Σίγουρα θα υπάρχουν οι κατάλληλες ρυθμίσεις αλλά γιατί να θέλει τόσο ψάξιμο; Τέλος πάντως αν μπορούν όι mirrorofsorrow,freddaras,που το εχουν αρκετό καιρό το κινητό η οποιοσδήποτε άλλος φίλος μπορεί ας μας δώσουν τα φωτα τους!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Ν8 είναι ΑΨΟΓΟ στο θέμα συνδεσιμότητας. Συνδέεται άμεσα χωρίς τα εκνευριστικά παραθυράκια επιβεβαίωσης. Απλά πρέπει οι ρυθμίσεις και οι προτεραιότητες που έχετε θέσει να είναι σωστές. Επίσης το σετάρισμα του e-mail θέλει προσοχή γιατί αλλιώς θα συνδέεται κάθε 5 λεπτά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα και εγω, απο το Mediamarkt Θεσ.νικης, (υπαρχουνε ακομα 4 τεμ.).

Γι αυτους που θελουνε να το συγχρονισουν με PC Suite απλα κατεβαστε την Nokia PC Suite 7.1.40.6, με αυτην δουλευει,μολις τωρα το δοκιμασα.

japanas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!Πανό και γω προβληματίζομαι με αυτό το θέμα και ακόμα δεν εχω πάρει την συσκευή.Άλλωστε και γω από συσκευες με συμβατική όθονη προέρχομαι όπου δεν είχα τέτοιου είδους πρόβλημα. Σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις είναι που εκνευρίζομαι με την νοκια γιατί χωλαίνει σε απλά και αυτονόητα πράγματα. Σίγουρα θα υπάρχουν οι κατάλληλες ρυθμίσεις αλλά γιατί να θέλει τόσο ψάξιμο; Τέλος πάντως αν μπορούν όι mirrorofsorrow,freddaras,που το εχουν αρκετό καιρό το κινητό η οποιοσδήποτε άλλος φίλος μπορεί ας μας δώσουν τα φωτα τους!

 

Η μόνη λύση που βρήκα είναι να μετακινήσω το οικείο μου δίκτυο σε προτεραιότητα 2. Αλλά και πάλι είναι ημίμετρο. Θα έπρεπε να μην υπάρχει σύνδεση από τη στιγμή που δεν την χρησιμοποιεί καμία εφαρμογή.

 

Ή μήπως την χρησιμοποιεί; Για κάτσε, νομίζω κάποιος είχε αναφέρει ότι αν η εφαρμογή e-mail είναι ρυθμισμένη να τσεκάρει για e-mail κάθε τόσο, το WLAN ή οποιοδήποτε δίκτυο είναι σε προτεραιότητα 1, συνδέεται αυτόματα. Πώς ελέγχω κάθε πότε τσεκάρει για e-mail;

 

Edit:

mirrosofsorrow: Ναι ρε συ Γιώργο αυτό εννούσα, με πρόλαβες. Από πού το τσεκάρω;

 

Παιδιά το Ν8 είναι ΑΨΟΓΟ στο θέμα συνδεσιμότητας. Συνδέεται άμεσα χωρίς τα εκνευριστικά παραθυράκια επιβεβαίωσης. Απλά πρέπει οι ρυθμίσεις και οι προτεραιότητες που έχετε θέσει να είναι σωστές. Επίσης το σετάρισμα του e-mail θέλει προσοχή γιατί αλλιώς θα συνδέεται κάθε 5 λεπτά.

 

Ναι διάολε αυτό ήταν! Να 'σαι καλά ρε Γιώργο. :D

Απλά θέλει να πας σε κάθε e-mail account και να ρυθμίσεις ξεχωριστά τη συχνότητα συγχρονισμού μηνυμάτων.

 

-----------------------------------------------------------------

 

Έχετε προσέξει τι γίνεται αν ακούς μουσική και συνδέσεις ή αποσυνδέσεις ακουστικά; Κάνει PAUSE! Ακόμα μία λεπτομέρεια που κάνει τη διαφορά. Φαντάσου να ακούς μεταλιές στο χίλια και να σου βγουν τα ακουστικά σε χώρο που δεν πρέπει. Η συσκευή κάνει pause, ώστε να μην έρθεις σε ...δύσκολη θέση! :p :lol:

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Ν8 είναι ΑΨΟΓΟ στο θέμα συνδεσιμότητας. Συνδέεται άμεσα χωρίς τα εκνευριστικά παραθυράκια επιβεβαίωσης. Απλά πρέπει οι ρυθμίσεις και οι προτεραιότητες που έχετε θέσει να είναι σωστές. Επίσης το σετάρισμα του e-mail θέλει προσοχή γιατί αλλιώς θα συνδέεται κάθε 5 λεπτά.

 

Άρα αν το βάλω να σύγχρονιζει κάθε 4 ώρες π.χ. Και με τις σωστές ρυθμίσεις δε θά'χω πρόβλημα λογικά. Τώρα κάτι άλλο.Όλοι όσοι το χρησιμοποιείται και αναφέρεστε στην καλή διάρκεια μπαταρίας το έχετε μόνιμα σε gsm δηκτιο; εγώ που χρησιμοποιώ συχνά πακέτο δεδομένων μάλλον θα το εχω στη διπλή λειτουργία. Λέτε να είναι τόσο μεγαλη η διαφορά στην κατανάλωση ενέργειας;Αν είναι να βολεύτω με ταχύτεσ EDGE. Κάποιος που να το έχει σε διπλή λειτουργία εδώ;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ελέγχεις στο Ν8 όπως στο iphone, τον όγκο αποστολής και λήψης δεδομένων δικτύου; Δηλαδή πόσα ΚΒ ή ΜΒ πήρες και πόσα έστειλες;
Link to comment
Share on other sites

9. Features that use wireless LAN (WLAN) increase the demand on battery power. WLAN on your Nokia device switches off when you are not trying to connect, not connected to another access point, or not scanning for available networks. To further reduce battery consumption, you can specify that your device does not scan, or scans less often, for available networks in the background. WLAN switches off in between background scans. When Menu > Settings > Connectivity > WLAN > Options > Settings > Show WLAN availability is set to Never, the WLAN availability icon is not shown in the standby mode. However, you can still manually scan for available WLAN networks and connect to WLAN networks as usual.

 

10. If you have set Packet data connection to When available in connection settings, and there is no packet data coverage (GPRS), the device periodically tries to establish a packet data connection, which causes increased demand on battery power. To prolong the operating time of your device, select Menu > Settings > Connectivity > Admin.settings > Packet Data > Packet data connection > When needed.

Αυτα υπαρχουν στην πρωτη σελιδα μαζι με αλλα tips.

Επισης μενου-->εφαρμογες-->E-mail-->παταμε πανω στο μαιλ,οχι στις ρυθμισεις-->Επιλογες-->Ρυθμισεις-->παλι κλικ στο μαιλ-->συνχρονισμος-->καθε 4 ωρες.

 

Ο πομπος ειναι κατευθυνομενος !! και εχει εξαιρετικη λειτουργεια ακομα και αν πεφτει πανω σε συχνοτητα αλλου σταθμου.

Edited by tsipfi
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ελέγχεις στο Ν8 όπως στο iphone, τον όγκο αποστολής και λήψης δεδομένων δικτύου; Δηλαδή πόσα ΚΒ ή ΜΒ πήρες και πόσα έστειλες;

Εννοείς αν υπάρχουν οι αντίστοιχοι μετρητές;

Αν ναι, φυσικά και υπάρχουν.

Τους βρίσκεις στο Μητρώο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...