Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχει δοθεί το changelog, αλλά πάρτε το:

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/12581_More_Nokia_N8C7C6-01_PR_11_upd.php

 

Διορθώθηκαν πολλά bugs, αυξήθηκε η ταχύτητα και μας δόθηκε δώρο η πλήρης έκδοση του Quickoffice, που κανονικά κοστίζει 22€. Μπράβο στην Nokia!

 

Κάποιοι θα παρατηρήσατε ότι η ταχύτητα στην έκθεση αυξήθηκε αρκετά. Το κακό είναι ότι αυτό έγινε με ένα κολπάκι. Όταν μεγενθύνεις τις φωτογραφίες, δεν αυξάνει και την ανάλυση, με αποτέλεσμα να πιξελιάζει. :( Το προτιμούσα όπως ήταν πριν. Εξάλλου η ταχύτητα ήταν μια χαρά...

 

EDIT: Μετά από restart έστρωσε η έκθεση. Λειτουργεί πλέον κανονικά. :)

Edited by iNot

Beware of the Steves...

Jobs, Ballmer, Elop :rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν έχει δοθεί το changelog, αλλά πάρτε το:

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/12581_More_Nokia_N8C7C6-01_PR_11_upd.php

 

Διορθώθηκαν πολλά bugs, αυξήθηκε η ταχύτητα και μας δόθηκε δώρο η πλήρης έκδοση του Quickoffice, που κανονικά κοστίζει 22€. Μπράβο στην Nokia!

 

Κάποιοι θα παρατηρήσατε ότι η ταχύτητα στην έκθεση αυξήθηκε αρκετά. Το κακό είναι ότι αυτό έγινε με ένα κολπάκι. Όταν μεγενθύνεις τις φωτογραφίες, δεν αυξάνει και την ανάλυση, με αποτέλεσμα να πιξελιάζει. :( Το προτιμούσα όπως ήταν πριν. Εξάλλου η ταχύτητα ήταν μια χαρά...

 

Δε διαπιστωσα να πιξελιαζει...Αλλωστε δεν σε αφηνει ανεκαθεν να κανεις μεγαλο ζουμ. Η ταχυτητα οντως ειναι αισθητη;)

Το quickoffice ειναι πολυ σημαντικη προσθηκη. και εμενα προσωπικα μου ελευθερωσε και σχεδον 6 ΜΒ εσωτερικης μνημης αφου εσβησα την editting εκδοση που ειχα κατεβασει πριν την αναβαθμιση. Μη ξεχναμε οτι οι ανταγωνηστικες συσκευες εχουνε office editing απο την μανα τους.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Έχω κάτι ταινίες στα 720p τη πρέπει να κάνω για να μπορεί να παίξει στο N8?Ευχαριστώ!

 

παιζει σχεδον ολα τα φορματ... googlare να δεις ποια ακριβως ;)

 

Σήμερα με την νέα αναβάθμηση έκανε μία επανακίνηση .... πριν έκανε τουλάχιστον 10 τη μέρα ++

 

μηπως ηταν καμια επανεκινηση λογω τοης αναβαθμισης? αν δεν στο ξανακανει δεν υπαρχει λογος να στεναχωριεσαι, απλα παρατηρησε το 2-3 μερουλες ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

τι σπαστικό πράγμα είναι αυτό με το wlan, 2 μέρες έκανα την αναβάθμιση και δεν είχα πρόβλημα, σήμερα όμως πάλι τα ίδια, συνδέομαι, το αποσυνδέω και στα επόμενα 10'' συνδεεται ξανά μόνο του :mad::mad:

 

Στην αρχική οθόνη πατάς επιλογές > θεση widget εκτός σύνδεσης και κατά πάσα πιθανότητα λύνεται

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική οθόνη πατάς επιλογές > θεση widget εκτός σύνδεσης και κατά πάσα πιθανότητα λύνεται

φυσικά και τα έχω εκτός συνδεσης!!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μηπως ηταν καμια επανεκινηση λογω τοης αναβαθμισης? αν δεν στο ξανακανει δεν υπαρχει λογος να στεναχωριεσαι, απλα παρατηρησε το 2-3 μερουλες ;)

 

Μπα δεν νομίζω. Πάντως απο τότε δεν έκανε κάτι τώρα θα το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Για το ελληνικό ασημί (059F053) ακόμα δεν είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση μέσω Ovi? Έχουμε κανένα νέο? Μέσω ΟΤΑ έχει έρθει αλλά κάποιος φίλος είπε οτι είναι καλύτερα να την κάνω μέσω Ovi. Τι διαφορά υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια το Update ειναι πολυ πιο σημαντικο απο οτι φαινεται με την πρωτη ματια...:)

στα γρηγορα....

διορθώθηκε επιτελους το προβλημα με τα mms...:)στελνεις φευγουν και τελειωσε...:)

οπως ειπαν πολλα παιδια διαβασε το κινητο στικακια που πριν δεν τα εβλεπε καθολου...

και το πιο σημαντικο για μενα(για να πω την αληθεια δεν περιμενα καν να ασχοληθουν με αυτο) διόρθωσαν το προβλημα με τον fm Transmitter και το bluetooth!!!!

:):) επιτελους!!!!!!!!!!

πριν αν ειχες τρανσμιτερ και bluetooth ακουστικο ανοιχτο αν σε παιρνανε τηλ ο ηχος εβγαινε απο τα ηχεια στο αμαξι-η οπου τελος παντων εκανε μεταδοση ο τρανσμιτερ- με αποτελεσμα να ακους αυτον που σε καλει απο εκει αλλα αυτος να μην μπορει να σε ακουσει με τιποτα...χαος....δηλαδη..

πριν απο λιγο που το δοκιμασα στο αμαξι με πηραν τηλ ο ηχος εφυγε απο τα ηχεια πηγε στο ακουστικο η μουσικη σταματησε(παυση) και μολις τελειωσε η κληση συνεχισε η μεταδοση της μουσικης απο τα ηχεια κανονικα...:):)

μπραβο και παλι στη νοκια γκρινιάζουμε γκρινιάζουμε με ενα μικρο update σχεδον μας ικανοποίησε για αλλη μια φορα ολους....(ας μην ξεχναμε και τους υποτιτλους στα βιντεο την ανανέωση στους χαρτες στο ovi maps κτλ κτλ κτλ...)...

αντε μακαρι στις επομενες αναβαθμίσεις να δουμε και αλλα τετοια καλα...:)

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την ταχύτερη χειραψία μετά το pin και το ψυχολογικό κομμάτι της υπόθεσης (αναβάθμισα τη συσκευή μου) δεν έχω δει κάποια αισθητή βελτίωση.Ίσως να φταίει και η χρήση μου που είναι σχετικά typical.Ένα sport-fm πάντως που θέλω να ακούω απ το site ακόμα δε μπορώ γιατί μου ζητάει silverlight το οποίο βγαίνει μόνο για windows kai macOS αν δεν κάνω λάθος.Αν έχει κανείς καμιά ιδέα ευπροσδεκτη
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την ταχύτερη χειραψία μετά το pin και το ψυχολογικό κομμάτι της υπόθεσης (αναβάθμισα τη συσκευή μου) δεν έχω δει κάποια αισθητή βελτίωση.Ίσως να φταίει και η χρήση μου που είναι σχετικά typical.Ένα sport-fm πάντως που θέλω να ακούω απ το site ακόμα δε μπορώ γιατί μου ζητάει silverlight το οποίο βγαίνει μόνο για windows kai macOS αν δεν κάνω λάθος.Αν έχει κανείς καμιά ιδέα ευπροσδεκτη

 

ειναι τελικα οπως το βλεπει κανεις και τι χρήση κανεις......εχεις δικιο...

δες το ποστ μου παραπανω για μενα αυτο το update ηταν πολυ σημαντικο(για την χρηση που το κανω εγω παντα....)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κι εγω σημερα την αναβαθμιση μεσω OTA. Για να πω την αληθεια δεν το εψαξα ακομα για να δω τις βελτιωσεις που λετε οτι φερνει, εγινε ομως κατι που με εκνευρισε ιδιαιτερα. Μετα την αναβαθμιση, πηγαινοντας στα μηνυματα ειδα οτι ειχαν εξαφανιστει ως δια μαγειας ολα τα μηνυματα ενος συγκεκριμενου προσωπου:wacko:

Και απο τις ''συζητησεις'' και απο τα εισερχομενα - εξερχομενα.

 

Ειχα κανει μπακ απ αλλα οχι σημερα, πριν 2-3 μερες κι ετσι τα πιο προσφατα χαθηκαν:(

Να υποθεσω οτι η νεα εκδοση λογισμικου ειχε προηγουμενα με το συγκεκριμενο προσωπο?:p Τι να πω:confused:

Link to comment
Share on other sites

Bug-ακι: Στο κλείδωμα με τα καινούργια "γραφικά" επιλέγοντας το προφύλαξη οθόνης - αναπαραγωγή μουσικής, χάνει τα χρώματα που έχει στην αρχή και φαίνεται σα χαλασμένο μετά από ένα σχεδόν δευτερόλεπτο.
Link to comment
Share on other sites

Bug-ακι: Στο κλείδωμα με τα καινούργια "γραφικά" επιλέγοντας το προφύλαξη οθόνης - αναπαραγωγή μουσικής, χάνει τα χρώματα που έχει στην αρχή και φαίνεται σα χαλασμένο μετά από ένα σχεδόν δευτερόλεπτο.

 

Δε ξερω αν ειναι bug αλλα οντως το κανε οπως το λες και το τελικο αποτελεσμα δεν ειναι ιδιαιτερα ευχαριστο. Τελος παντων θα ζησουμε και μ'αυτο:p .Αλλωστε η αληθεια ειναι οτι ολα τα μεχρι τωρα γνωστα bugs εχουνε διορθωθει;) Αυτο που δεν προστεθηκε ομως και θα το θελανε πολλοι φανταζομαι ειναι η δυνατοτητα να επεξεργαζεσαι τα στοιχεια των τραγουδιων στον music player.:(

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Bug-ακι: Στο κλείδωμα με τα καινούργια "γραφικά" επιλέγοντας το προφύλαξη οθόνης - αναπαραγωγή μουσικής, χάνει τα χρώματα που έχει στην αρχή και φαίνεται σα χαλασμένο μετά από ένα σχεδόν δευτερόλεπτο.

Το εχω παρατηρησει και γω αλλα δεν ξερω αν ηταν απο πριν ετσι.

Ένα sport-fm πάντως που θέλω να ακούω απ το site ακόμα δε μπορώ γιατί μου ζητάει silverlight το οποίο βγαίνει μόνο για windows kai macOS αν δεν κάνω λάθος.Αν έχει κανείς καμιά ιδέα ευπροσδεκτη

Η μονη λυση για ιντερνετικο ραδιοφωνο ειναι το Coreplayer http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=191076.

Για να ανοιξει κανονικα η σελιδα θα γινει μονο οταν βαλουν το flash 10.

Ασχετο αλλα θα με τρελανει το Ν8 με το site του mega. Σημερα καταφερα να δω μερικα βιντεο, μετα μου κολλησε και εκανα επανεκκινηση και μετα παλι δεν τα επαιζε!:ninja:

Ευτυχως στο site του αντ1 παιζει κανονικα τα βιντεο και το live.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν προστεθηκε ομως και θα το θελανε πολλοι φανταζομαι ειναι η δυνατοτητα να επεξεργαζεσαι τα στοιχεια των τραγουδιων στον music player.:(

 

οντως γιατι το βγαλανε ? κατι που υπηρχε εδω και χρονια στα συμπιαν.... (αλλιως ακομα στο nothing else matters ακομα scorpions θα γραφε :p:p)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω τις επαφες μου στην μεμορυ καρτα.μπορω να τις περασω στην sim, και με ποιον τροπο;ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ μεγάλη βλακεία να μη μπορεις να αλλαξεις τις ετικέτες από το τηλέφωνο. αλλα εχω και άλλο προβληματάκι (μετά την ανικανότητα κλήσης μέσα απο μνμ) και θέλω από όποιον ξέρει βοήθεια.

εμένα το office δεν έχει αλλάξει η έκδοση στο τηλ λέει:6.3.37_S605.0 ενω υποτίθεται ότι οι κάτοχοι Ν8 πήραν την:6.4.166 (edit δεν μπορώ να κάνω).

επίσης στο social έχω: 1.2.163 ενώ έπρεπε να έχω :1.3.

έχω το ελληνικό dark grey.

ενημέρωση και εφαρμογης ειδικά και γενικά μου λέει δεν υπάρχει νεότερη.

μπορείτε να μου πείτε ποια εκδοση έχετε σε αυτά;

να πάω στην nokia;

Nokia user since 1997... nokia 3110 gsm 900

we forgive you for the loudspeaker.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω τις επαφες μου στην μεμορυ καρτα.μπορω να τις περασω στην sim, και με ποιον τροπο;ευχαριστω

Θα τις κάνεις πρώτα αντιγραφή από την κάρτα μνήμης στην συσκευή μέσα από τον κατάλογο των επαφών και μετά θα τις αντιγράψεις στην κάρτα sim. Απλά να ξέρεις ότι αν έχεις πολλά πεδία σε κάθε επαφή αυτά θα αντιγραφούν ως καινούργια επαφή όταν περάσουν στην sim.

 

Π.χ. αν έχεις Κώστας mobile 69xxxxxxxxx home 210xxxxxxx τότε όταν την περάσεις στην sim θα γίνει Κώστας1 και Κώστας2

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θα τις κάνεις πρώτα αντιγραφή από την κάρτα μνήμης στην συσκευή μέσα από τον κατάλογο των επαφών και μετά θα τις αντιγράψεις στην κάρτα sim. Απλά να ξέρεις ότι αν έχεις πολλά πεδία σε κάθε επαφή αυτά θα αντιγραφούν ως καινούργια επαφή όταν περάσουν στην sim.

 

Π.χ. αν έχεις Κώστας mobile 69xxxxxxxxx home 210xxxxxxx τότε όταν την περάσεις στην sim θα γίνει Κώστας1 και Κώστας2

 

Τοτε φιλε μου να τις αφησω οπως εχουν;δεν θα υπαρχει προβλημα ετσι;σε ευχαριστω

 

συμφωνώ μεγάλη βλακεία να μη μπορεις να αλλαξεις τις ετικέτες από το τηλέφωνο. αλλα εχω και άλλο προβληματάκι (μετά την ανικανότητα κλήσης μέσα απο μνμ) και θέλω από όποιον ξέρει βοήθεια.

εμένα το office δεν έχει αλλάξει η έκδοση στο τηλ λέει:6.3.37_S605.0 ενω υποτίθεται ότι οι κάτοχοι Ν8 πήραν την:6.4.166 (edit δεν μπορώ να κάνω).

επίσης στο social έχω: 1.2.163 ενώ έπρεπε να έχω :1.3.

έχω το ελληνικό dark grey.

ενημέρωση και εφαρμογης ειδικά και γενικά μου λέει δεν υπάρχει νεότερη.

μπορείτε να μου πείτε ποια εκδοση έχετε σε αυτά;

να πάω στην nokia;

 

εγω μετα την αναβαθμιση πηρα την 6.4.166 που ειναι κ δωρεαν!κ εγω εχω το ελληνικο dark grey.για ψαξτο καλυτερα.

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω το 6.3.37_S605 εχω.:confused::confused:

τωρα ομως θυμαμαι οτι πρεπει να το ειχα βαλει "ραγισμενο"...πριν...το update...

οποτε τι κανουμε τωρα...?

hard format....?

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα βιντεο tron εμφανιζουν μαυριλες ή σκιες ας το πουμε σε μερικες στιγμες το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ μεγάλη βλακεία να μη μπορεις να αλλαξεις τις ετικέτες από το τηλέφωνο. αλλα εχω και άλλο προβληματάκι (μετά την ανικανότητα κλήσης μέσα απο μνμ) και θέλω από όποιον ξέρει βοήθεια.

εμένα το office δεν έχει αλλάξει η έκδοση στο τηλ λέει:6.3.37_S605.0 ενω υποτίθεται ότι οι κάτοχοι Ν8 πήραν την:6.4.166 (edit δεν μπορώ να κάνω).

επίσης στο social έχω: 1.2.163 ενώ έπρεπε να έχω :1.3.

έχω το ελληνικό dark grey.

ενημέρωση και εφαρμογης ειδικά και γενικά μου λέει δεν υπάρχει νεότερη.

μπορείτε να μου πείτε ποια εκδοση έχετε σε αυτά;

να πάω στην nokia;

 

παιδια και εγω το 6.3.37_S605 εχω.:confused::confused:

τωρα ομως θυμαμαι οτι πρεπει να το ειχα βαλει "ραγισμενο"...πριν...το update...

οποτε τι κανουμε τωρα...?

hard format....?

 

Ψάξε στη διαχείριση εφαρμογών και διέγραψε το Quick Office. Αυτή είναι η "ραγισμένη" έκδοση. Μόλις τη διαγράψεις, θα φανεί η δωρεάν πλήρης έκδοση που πήραμε με την PR1.1. Θα το καταλάβεις όταν δεις την αρχική οθόνη της εφαρμογής, κάνει ένα ωραίο animation όταν ανοίγει, σαν kinetic scrolling. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρατηρησει και γω αλλα δεν ξερω αν ηταν απο πριν ετσι.

 

Η μονη λυση για ιντερνετικο ραδιοφωνο ειναι το Coreplayer http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=191076.

Για να ανοιξει κανονικα η σελιδα θα γινει μονο οταν βαλουν το flash 10.

Ασχετο αλλα θα με τρελανει το Ν8 με το site του mega. Σημερα καταφερα να δω μερικα βιντεο, μετα μου κολλησε και εκανα επανεκκινηση και μετα παλι δεν τα επαιζε!:ninja:

Ευτυχως στο site του αντ1 παιζει κανονικα τα βιντεο και το live.

Μου κανει εντυπωση που το λες αυτό, γιατι το N8, τρεχει κανονικα το Nokia internet radio που ετρεχε το Ν97 (ναι, είναι συμβατο με symbian 3^) και πριν κανα 15ημερο βγηκε στα γνωστα μαγαζακια Nokia internet radio και για symbian 3^…

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν μπορω να βαλω στο url τις διευθυνσεις που βαζω π.χ. στο media player του υπολογιστη μου, αλλα και στην αναζητηση που κανω π.χ. βρiσκω για τον Σπορ Fm μονο αυτον της κυπρου 'η τον real fm για θεσσαλονικη.

Π.χ. ψαξε για τον Σεντρα fm, για τον Sfera κτλ δεν εχει τιποτα. Νομιζω οτι ειναι καθαρα για ιντερνετικους σταθμους.

 

Ασχετο αλλα το δωρεαν quickoffice λετε να ειναι μεσα στην συμφωνια για τα windows mobile 7?:p

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στη διαχείριση εφαρμογών και διέγραψε το Quick Office. Αυτή είναι η "ραγισμένη" έκδοση. Μόλις τη διαγράψεις, θα φανεί η δωρεάν πλήρης έκδοση που πήραμε με την PR1.1. Θα το καταλάβεις όταν δεις την αρχική οθόνη της εφαρμογής, κάνει ένα ωραίο animation όταν ανοίγει, σαν kinetic scrolling. ;)

 

δεν μπορω να βρω δεν με αφηνει το τηλ σαν εφαρμογη να το σβησω.

επίσης η εκδοση αυτή είναι η δωρεάν που εχει το ovi στο καταστημά του.

και αν ξερει καποιος για το social?

Edited by DIM35

Nokia user since 1997... nokia 3110 gsm 900

we forgive you for the loudspeaker.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...