Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι ρε παιδιά, έχω μια ερώτηση λίγο περίεργη!

Δεν έχει να κάνει μόνο με το Ν8, το έκανε και το Ν97, αλλά ρωτώ μήπως κάποιος έχει να μου προτείνει κάποια λύση!

Και στο σπίτι μου και στο πατρικό μου, έχω internet από τη Hol!

Και στις δυο περιπτώσεις, τα router είναι ΝetFaster IAD (PSTN)!

Το router του σπιτιού μου, το έχω μετονομάσει να φαίνεται στο κινητό ως Hol home(και όχι ως ΝetFaster IAD (PSTN)!

Γιατί λοιπόν όταν είμαι στο πατρικό μου και κάνει σάρωση WLAN, μπερδεύει τα δίκτυα και το ΝetFaster IAD (PSTN) του πατρικού μου, το βρίσκει ως Hol home?

Και βεβαία αν πάω να μπω, μου βγάζει αδύνατη σύνδεση!

Έχω κάνει δοκιμή και έχω σβήσει το σημείο πρόσβασης Hol home του σπιτιού μου και έχει βρει κανονικά το ΝetFaster IAD (PSTN) του πατρικού μου και έχει συνδεθεί κανονικά…

Δηλ. αν δυο σημεία πρόσβασης έχουν το ίδιο router, δε γίνεται όταν είσαι στο ένα η στο άλλο να συνδέεσαι κανονικά (το ένα από το άλλο είναι μακριά δεν τα βρίσκει και τα δυο…???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα..Σημερα δοκιμασα για πρωτη φορα το gps του κινητου μας σε μια γνωστη διαδρομη για μενα βεβαια,το κανα απλα για να δω πως δουλευει..Εμεινα απολυτα ευχαριστημενος και ειδικα απο τον επαναπροσδιορισμο διαδρομης οποτε δεν ακολουθουσα τις εντολες του.Το εκαμνε ταχυτητα και ειχες καινουργιες εντολες σε πολυ λιγα δευετερολεπτα.Μια ερωτηση τωρα πανω σε αυτο για την μπαταρια..Μου φαγε 20% απο την μπαταρια για διαδρομη μισης ωρας και αλλη τοσο για τον γυρισμο..Νορμαλ?
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα..Σημερα δοκιμασα για πρωτη φορα το gps του κινητου μας σε μια γνωστη διαδρομη για μενα βεβαια,το κανα απλα για να δω πως δουλευει..Εμεινα απολυτα ευχαριστημενος και ειδικα απο τον επαναπροσδιορισμο διαδρομης οποτε δεν ακολουθουσα τις εντολες του.Το εκαμνε ταχυτητα και ειχες καινουργιες εντολες σε πολυ λιγα δευετερολεπτα.Μια ερωτηση τωρα πανω σε αυτο για την μπαταρια..Μου φαγε 20% απο την μπαταρια για διαδρομη μισης ωρας και αλλη τοσο για τον γυρισμο..Νορμαλ?

 

νομιζω οτι ειναι νορμαλ για 1 ωρα πλοηγηση αν και τα ποσοστα δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβη. υπολογιζω οτι το κινητο με φουλ μπαταρια μπορει να κανει 3.5 εως 4 ωρες πλοηγηση χωρις να τρεχει αλλη εφαρμογη και χωρις ομιλια κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ρε παιδιά, έχω μια ερώτηση λίγο περίεργη!

Δεν έχει να κάνει μόνο με το Ν8, το έκανε και το Ν97, αλλά ρωτώ μήπως κάποιος έχει να μου προτείνει κάποια λύση!

Και στο σπίτι μου και στο πατρικό μου, έχω internet από τη Hol!

Και στις δυο περιπτώσεις, τα router είναι ΝetFaster IAD (PSTN)!

Το router του σπιτιού μου, το έχω μετονομάσει να φαίνεται στο κινητό ως Hol home(και όχι ως ΝetFaster IAD (PSTN)!

Γιατί λοιπόν όταν είμαι στο πατρικό μου και κάνει σάρωση WLAN, μπερδεύει τα δίκτυα και το ΝetFaster IAD (PSTN) του πατρικού μου, το βρίσκει ως Hol home?

Και βεβαία αν πάω να μπω, μου βγάζει αδύνατη σύνδεση!

Έχω κάνει δοκιμή και έχω σβήσει το σημείο πρόσβασης Hol home του σπιτιού μου και έχει βρει κανονικά το ΝetFaster IAD (PSTN) του πατρικού μου και έχει συνδεθεί κανονικά…

Δηλ. αν δυο σημεία πρόσβασης έχουν το ίδιο router, δε γίνεται όταν είσαι στο ένα η στο άλλο να συνδέεσαι κανονικά (το ένα από το άλλο είναι μακριά δεν τα βρίσκει και τα δυο…???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Και γω φιλε ειχα το ιδιο προβλημα με σενα.Εχω hol στο σπιτι μου αλλα υπαρχει αλλο ενα ιδιο μοντεμ σε κοντινη αποσταση netfaster και το κινητο φυσικα τα μπερδευε. Αλλαξα το δικο μου ονομα και ολα καλα. Λιγο αργοτερα ομως εβαλα hol και στο εξοχικο μου οποτε ερχομαστε στην δικη σου περιπτωση! Αλλαξα λοιπον το ονομα και στο ρουτερ του εξοχικου και λυθηκε το θεμα. Δοκιμασε να αλλαξεις και συ το ονομα και στα δυο ρουτερ μηπως βρεις προκοπη, αν και κανονικα μονο στο ενα θα αρκουσε.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω που εχουν παει οι επαφες μου!στο τηλ. η στις μεμορυ καρτες;δεν τις βρισκω ρε γ......(που εχουν αποθηκευτει κ πως θα τις δω); μπορω να τις περασω στην ξεχωριστη μνημη που εχω.(την extra της συσκευης εννοω).

Οι επαφές και όλα τα υπόλοιπα δεδομένα της συσκευής (ημερολόγιο, σημειώσεις κτλ) αποθηκεύονται σε υποφάκελο του C:/Private οπού δεν έχεις πρόσβαση από το λειτουργικό.

 

Τις επαφές μπορείς να τις αντιγράψεις στον φάκελο Others/Contacts (επαφές - επιλογές - επιλογή - επιλογή όλων - επιλογές - αντιγραφή προσωπικών δεδομένων - σε άλλη μνήμη) αλλά δεν μπορείς να τις χρησιμοποιείς από εκεί. Η μοναδική μνήμη που αποθηκεύονται όλα σου τα δεδομένα είναι η μνήμη τηλεφώνου και εσύ το μόνο που οφείλεις να κάνεις είναι να κρατάς συχνά backup.

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θέμα με0ο μητρώο. Μου κρατάει τις κλήσεις της ημέρας και όχι των 30 τελευταίων ημερών όπως το εχω ρυθμίσει. Τι μπορεί να φταίει?

Και κάτι ακόμη. Όταν ξεκινώ να γράφω ένα κείμενο (όπως αυτό) το πρώτο γράμμα δεν είναι κεφαλαίο όπως θα έπρεπε. Όχι πως είναι κανένα σπουδαίο πρόβλημα. Απλά το αναφέρω σαν απορία. Το μητρώο όμως το χρειάζομαι...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει ψωνίσει κανείς από το Simply Electronics; Μόλις παρήγγειλα για πρώτη φορά ένα Ν8 πορτοκαλί σε καλή τιμή και δωρεάν μεταφορικά. Δε με ενδιαφέρουν τα Ελληνικά στο μενού. Πλήρωσα μέσω Paypal, όπότε λογικά είμαι καλυμμένος, έτσι; Γενικά, ψωνίζω κατά 95% από Expansys, οπότε δεν γνωρίζω το συγκεκριμένο κατάστημα (μπορεί να είναι και ολοκαίνουριο). Αν κάποιος το έχει χρησιμοποιήσει, παρακαλώ όπως με ενημερώσει.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Χθες βράδυ έβαλα το κινητό να φορτίσει.όταν το πρωί το άνοιξα έλεγε 90% μπαταρία η εφαρμογή μονιτορ,αυτο δεν με πειραζει ομως,το ανοιξα για ενα 15 λεπτο.μετα το εκλεισα μεχρι της 11. Μετα το εκλεισα παλι 13.30 μεχρι 3.ενδιαμεσα μιλησα 2 λεπτα εκανα χρηση του 3τζι για πεντε λεπτα. Κατεβασα 15 μεγκα μπαιτ,εφαρμογες,και ημουν και δυο ωρες στο ιντερνετ μεσω οπερα,και μου δειχνει το μονιτορ μπατερυ 30% ειναι φυσιολογικό?και όλα αυτα με εξοικονόμηση ενέργειας ανοιχτοί.συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις πήρα στα χέρια μου ενα ν8 απο αγγλία, χωρίς ελληνικά, (αφου δεν αλλάζει και το product code) και απογοητεύτηκα όσον αφορά το ιντερνετ του, τουλάχιστον σε σχέση με το ν900, μπήκα σε μια σελίδα όπου η εικόνα flash στην μέση παραμένει μαύρη, και με δυσκολία έτρεξε μια εφαρμογή java και κολλήματα, όπου το 900 έκανε περίπατο..επίσης οι ελληνικοί υπότιτλοι γίνονται κινέζικοι..

Υπάρχουν λύσεις - ρυθμίσεις για τα παραπάνω, γιατι ήδη το βαλα αγγελία, να ξέρω τουλάχιστον...Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Και γω φιλε ειχα το ιδιο προβλημα με σενα.Εχω hol στο σπιτι μου αλλα υπαρχει αλλο ενα ιδιο μοντεμ σε κοντινη αποσταση netfaster και το κινητο φυσικα τα μπερδευε. Αλλαξα το δικο μου ονομα και ολα καλα. Λιγο αργοτερα ομως εβαλα hol και στο εξοχικο μου οποτε ερχομαστε στην δικη σου περιπτωση! Αλλαξα λοιπον το ονομα και στο ρουτερ του εξοχικου και λυθηκε το θεμα. Δοκιμασε να αλλαξεις και συ το ονομα και στα δυο ρουτερ μηπως βρεις προκοπη, αν και κανονικα μονο στο ενα θα αρκουσε.

Φίλε μου, εννοείς να μπω απ' τον υπολογιστή στο ρούτερ και να αλλάξω το όνομά του; Δηλ. από Netfaster πχ σε κάτι άλλο; Το είχα κάνει κάποια στιγμή, αλλά είχα κάποια προβλήματα στη σύνδεση του υπολογιστή! Τεσπα, θα το ξαναδοκιμάσω και μακάρι να λυθεί το πρόβλημα! Ευχαριστώ !

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

[..]και με δυσκολία έτρεξε μια εφαρμογή java και κολλήματα, όπου το 900 έκανε περίπατο..[..]

Θα ήθελες να το εξηγήσεις λίγο περισσότερο αυτό - Μιλάς για J2ME, την Java των κινητών ή για κάτι άλλο; Επίσης νομίζω ότι το N900 δεν τρέχει Java/J2ME (τουλάχιστον εργοστασιακά) -σωστά; Τι εφαρμογή ήταν; Παιχνίδι; Πρόγραμμα; Μήπως αντί για Java εννοείς κάποιο πρόγραμμα σε Flash (βλέπεις το N8 υποστηρίζει Flash Lite); Σε ρωτώ διότι σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή και με ενδιαφέρει η ανάπτυξη μεταξύ άλλων λογισμικού και σε J2ME οπότε όπως καταλαβαίνεις θα ήθελα να μάθω πως αποδίδει σε J2ME λογισμικά (περίεργο με επεξεργαστή 680Mhz να έχεις τέτοια προβλήματα απόδοσης αν μιλάμε για J2ME πάντα!).

 

Thx!

Edited by Directx

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Ναί, λόγω της δουλειάς μου, θέλω στο κινητό μου να τρέχω ΄κάποια 'μαθήματα' απο online αίθουσες που τρέχουν με java φαρμογές, φυσικά αυτές οι εφαρμογές τρέχουν στο pc, και απο τύχη ανακάλυψα ότι το 900 τις έτρεχε άψογα, σαν να ειμαι στο pc.. (για παραδειγμα http://www.jovianarchive.com/rasoffice/RNY2011.zip αυτό είναι ενα μάθημα, για να δεις αν θες την εφαρμογή και τι χρειάζεται για να τρέξει..) το ν8 όμως τρέχει καποια δευτερα χωρις να φαίνεται σωστά το περιβάλλον και κολλάει στην συνέχεια.. όπως επίσης η εικόνα στο ανωτέρω site (http://www.jovianarchive.com) που είναι flash, δεν τρέχει καθόλου..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις πήρα στα χέρια μου ενα ν8 απο αγγλία, χωρίς ελληνικά, (αφου δεν αλλάζει και το product code) και απογοητεύτηκα όσον αφορά το ιντερνετ του, τουλάχιστον σε σχέση με το ν900, μπήκα σε μια σελίδα όπου η εικόνα flash στην μέση παραμένει μαύρη, και με δυσκολία έτρεξε μια εφαρμογή java και κολλήματα, όπου το 900 έκανε περίπατο..επίσης οι ελληνικοί υπότιτλοι γίνονται κινέζικοι..

Υπάρχουν λύσεις - ρυθμίσεις για τα παραπάνω, γιατι ήδη το βαλα αγγελία, να ξέρω τουλάχιστον...Ευχαριστώ...

 

σε σχεση με το n900 ειναι μερα νυχτα στο θεμα του ιντερνετ...:)

μην το ψαχνεις φιλε......λενε οτι θα παρουμε flash 10 με τα επομενα updates αλλα και παλι θελει πολυ δουλεια ο browser....προσωπικά μονο οπερα...για την ωρα..

αν το πηρες παντως για να σερφαρεις μαλλον επεσες εξω.....

για τους υποτιτλους ψαξε μερικες σελιδες πισω υπαρχει λυση και διαβαζει ελληνικα κανονικοτατα....:)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι το 900 είναι καλύτερο στο νετ, αν κατάλαβα καλά? Γιατι έτσι μου φαίνεται στην πράξη.. Επειδή το 900 είναι δύσκολο -σαν τηλέφωνο- εννοώ, και πάντα την έβγαζα με ενα ν97 για την ευκολία του, είπα να δοκιμάσω το ν8 γιατι έχει τα καλά του 97 σαν σύμπιαν, και του 900 - flash - παίζει avi κ.τ.λ. Το θεώρησα σαν πάντρεμα των δύο, αλλά μάλλον υστερεί.. Σίγουρα θα είναι πολύ καλύτερο στα βίντεο και στις φωτο, αλλα δεν είναι αυτό το θέμα μου..
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι το 900 είναι καλύτερο στο νετ, αν κατάλαβα καλά? Γιατι έτσι μου φαίνεται στην πράξη.. Επειδή το 900 είναι δύσκολο -σαν τηλέφωνο- εννοώ, και πάντα την έβγαζα με ενα ν97 για την ευκολία του, είπα να δοκιμάσω το ν8 γιατι έχει τα καλά του 97 σαν σύμπιαν, και του 900 - flash - παίζει avi κ.τ.λ. Το θεώρησα σαν πάντρεμα των δύο, αλλά μάλλον υστερεί.. Σίγουρα θα είναι πολύ καλύτερο στα βίντεο και στις φωτο, αλλα δεν είναι αυτό το θέμα μου..

 

οχι απλα καλυτερο δεν υπαρχει σύγκριση....:)

ο browser του ν900 ειναι αιωνες μπροστα απο αυτον του n8...

παρόλα αυτα περιμενουμε αναβάθμιση στην οποια λενε οτι ο browser θα αλλαξει και θα γινει πιο γρηγορος κτλ κτλ κτλ και ισως μπει και flash10 θα δουμε...

σε αυτο τον τομεα το n8 ειναι πισω...σε ολα τα υπολοιπα ομως σε γενικες γραμμες εγω ειμαι πολυ ευχαριστημένος....:)(καμερα αυτονομια βασικες λειτουργίες τηλεφώνου οθονη κτκ κτλ κτλ...)..

φιλε και εγω ειχα το n900 και το άλλαξα με το n8 για τους λογους που λες....

ηταν "δυσκολο" τηλ..

οκ καλο και το ιντερνετ αν δεν μπορεις ομως να κανεις τα βασικα(mms sms στα ελληνικα φωνητικες κλησεις κτλ κτλ κτλ) τοτε δεν μιλαμε για τηλέφωνο...:)

πιστευω οτι θα ερθουν καλυτερες μερες με το n8 στις επομενες αναβαθμίσεις..υπομονη θελει......(και καλη θεληση απο την νοκια που θελω να πιστευω οτι την εχει....)

Link to comment
Share on other sites

Ναί, λόγω της δουλειάς μου, θέλω στο κινητό μου να τρέχω ΄κάποια 'μαθήματα' απο online αίθουσες που τρέχουν με java φαρμογές, φυσικά αυτές οι εφαρμογές τρέχουν στο pc, και απο τύχη ανακάλυψα ότι το 900 τις έτρεχε άψογα, σαν να ειμαι στο pc.. (για παραδειγμα http://www.jovianarchive.com/rasoffice/RNY2011.zip αυτό είναι ενα μάθημα, για να δεις αν θες την εφαρμογή και τι χρειάζεται για να τρέξει..) το ν8 όμως τρέχει καποια δευτερα χωρις να φαίνεται σωστά το περιβάλλον και κολλάει στην συνέχεια.. όπως επίσης η εικόνα στο ανωτέρω site (http://www.jovianarchive.com) που είναι flash, δεν τρέχει καθόλου..

 

Οκ, σε ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινήσεις. Το είδα το αρχείο, ουσιαστικά πρόκειται για εφαρμογή Flash με ένα μικρό στέλεχος σε Javascipt. Τώρα αν αναλογιστείς ότι το Ν8 έρχεται με υποστήριξη μίνι Flash Player πάλι καλά που δουλεύει.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, εννοείς να μπω απ' τον υπολογιστή στο ρούτερ και να αλλάξω το όνομά του; Δηλ. από Netfaster πχ σε κάτι άλλο; Το είχα κάνει κάποια στιγμή, αλλά είχα κάποια προβλήματα στη σύνδεση του υπολογιστή! Τεσπα, θα το ξαναδοκιμάσω και μακάρι να λυθεί το πρόβλημα! Ευχαριστώ !

 

Νομιζα οτι αυτο εκανες! Αν αλλαξες το ονομα του wifi μονο το κινητο δεν θα πιασει στο λες ως παθων, αλλωστε το ειδες και εσυ. Τελος παντων δοκιμασε να αλλαξεις το ονομα και των δυο router μεω υπολογιστη. Ετσι το διορθωσα εγω και μου φαινεται περιεργο που αντιμετωπιζει προβληματα ο υπολογιστης σου. Καλο ειναι αν εχεις αποθηκευεσει στον υπολογιστη τα δυο wifi σου με τοθς κωδικο να τα σβησεις και να τα ξαναπερασεις και λογικα θα μπαινει κανονικα. Καλη τυχη;)

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, εννοείς να μπω απ' τον υπολογιστή στο ρούτερ και να αλλάξω το όνομά του; Δηλ. από Netfaster πχ σε κάτι άλλο; Το είχα κάνει κάποια στιγμή, αλλά είχα κάποια προβλήματα στη σύνδεση του υπολογιστή! Τεσπα, θα το ξαναδοκιμάσω και μακάρι να λυθεί το πρόβλημα! Ευχαριστώ !

 

Το έχω κάνει ήδη, αλλά δεν άλλαξε τίποτα. Αλλού ψάξε τη λύση, σε προγράμματα, widget και ρυθμίσεις.

 

σε σχεση με το n900 ειναι μερα νυχτα στο θεμα του ιντερνετ...:)

μην το ψαχνεις φιλε......λενε οτι θα παρουμε flash 10 με τα επομενα updates αλλα και παλι θελει πολυ δουλεια ο browser....προσωπικά μονο οπερα...για την ωρα..

αν το πηρες παντως για να σερφαρεις μαλλον επεσες εξω.....

για τους υποτιτλους ψαξε μερικες σελιδες πισω υπαρχει λυση και διαβαζει ελληνικα κανονικοτατα....:)

 

Εννοείς ότι το 900 είναι καλύτερο στο νετ, αν κατάλαβα καλά? Γιατι έτσι μου φαίνεται στην πράξη.. Επειδή το 900 είναι δύσκολο -σαν τηλέφωνο- εννοώ, και πάντα την έβγαζα με ενα ν97 για την ευκολία του, είπα να δοκιμάσω το ν8 γιατι έχει τα καλά του 97 σαν σύμπιαν, και του 900 - flash - παίζει avi κ.τ.λ. Το θεώρησα σαν πάντρεμα των δύο, αλλά μάλλον υστερεί.. Σίγουρα θα είναι πολύ καλύτερο στα βίντεο και στις φωτο, αλλα δεν είναι αυτό το θέμα μου..

 

Δεν έχω δουλέψει Ν900 και δε μπορώ να εκφράσω γνώμη, αλλά σύμφωνα με πολλές μαρτυρίες είναι σίγουρα καλύτερο στην πλοήγηση στο ιντερνετ. Άσχετα όμως με αυτό, μετά την software αναβάθμιση o browser του κινητού πάει αρκετά γρήγορα και δε κολάει παρά μόνο σε πολύ βαριά site με flash 10 κτλ. Πλέον χρησιμοποιώ μόνο αυτόν.

 

 

Ναί, λόγω της δουλειάς μου, θέλω στο κινητό μου να τρέχω ΄κάποια 'μαθήματα' απο online αίθουσες που τρέχουν με java φαρμογές, φυσικά αυτές οι εφαρμογές τρέχουν στο pc, και απο τύχη ανακάλυψα ότι το 900 τις έτρεχε άψογα, σαν να ειμαι στο pc.. (για παραδειγμα http://www.jovianarchive.com/rasoffice/RNY2011.zip αυτό είναι ενα μάθημα, για να δεις αν θες την εφαρμογή και τι χρειάζεται για να τρέξει..) το ν8 όμως τρέχει καποια δευτερα χωρις να φαίνεται σωστά το περιβάλλον και κολλάει στην συνέχεια.. όπως επίσης η εικόνα στο ανωτέρω site (http://www.jovianarchive.com) που είναι flash, δεν τρέχει καθόλου..

 

Αναμένουμε αναβαθμίσεις που θα βελτιώσουν το κινητό ακόμα περισσότερο καθώς και την πλοήγηση στο ιντερνετ με προσθήκη flash 10. Ωστόσο όπως είπα πιο πάνω είμαι ικανοποιημένος προς το παρόν από την απόδοση του ενσωματομένου browser (ξαναλέω δεν έχω δουλέψει Ν900). Παρεπιπτόντως το site που είπες ότι δε τρέχει καθόλου, μου το άνοιξε σε 17 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Moralas το σαιτ που λεει ο φιλος ανοιγει κανονικα απλα δεν παιζει το βιντεο που εχει στο κεντρο της σελιδας...αυτο εννοεί προφανώς.....

δοκιμασα πριν απο λιγο το ιδιο σαιτ με το n900 και παιζει το βιντεο κανονικα..

ειναι θεμα flash....δυστυχώς.....

ειπαμε υπομονη...

 

και κατι αλλο ρε παιδια ειναι τοσο δυσκολο να κανουν τον browser να προσαρμόζει το κειμενο σε ολη την οθονη...?

(οπως γινεται με τον οπερα η το n900? ...)....

σου βγαινει η ψυχή ετσι σε μερικα σαιτ....για να διαβασεις ενα απλο κειμενο...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.. Το site που ανάφερα ανοίγει, πλην του φλας, και κατάλαβα τώρα γιατί..Όντως αργεί πάντως σε σχεση με το 900..θα κοιτάξω και το θέμα με τους υπότιτλους που λέτε, αν και η πρώτη αντίδραση μου είναι να επιστρέψω στο 900 για λίγο, αφού το ν8 θέλει μερικές αναβαθμίσεις ακόμα..Θα του δώσω λίγο χρόνο μπάς και...Ελπίζω να λυθούν σύντομα τα θέματα του.. Όπως και να μπαίνουν ελληνικά...
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ήδη, αλλά δεν άλλαξε τίποτα. Αλλού ψάξε τη λύση, σε προγράμματα, widget και ρυθμίσεις.

 

Αν εννοεις το κλασικο προβλημα με τις συνεχεις συδεσεις στο wifi δεν εχει αυτο το προβλημα ο φιλος για αλλο μιλαμε στο οποιο εγω βρικα λυση.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

εισαι κι εσυ ρε παιδι μου προκλητικος:lol: ακου σε καθε στροφη το ψαχνω. παντως το επιβεβαιωνω κι εγω μη μασατε δεν παθαινει τιποτα

 

Ειναι γερο ειπαμε αλλα οχι και ετσι....!!!!!:D

 

Kαλησπερα..Σημερα δοκιμασα για πρωτη φορα το gps ..Μου φαγε 20% απο την μπαταρια για διαδρομη μισης ωρας και αλλη τοσο για τον γυρισμο..Νορμαλ?

 

Καλο ειναι τουλαχιστον αυτο κανω εγω να εχεις-εχουμε ολοι εναν <<γνησιο>> φορτιστη αυτοκινητου και οταν πας ενα ταξιδι να το εχεις συνεχεια με τον φορτιστη!!!Αν πας καπου κοντα δεν χρειαζεται!!!Αν το κινητο σου ειναι καινουργιο η μπαταρια σου θα στρωσει παντως!!!

 

Χθες βράδυ έβαλα το κινητό να φορτίσει.όταν το πρωί το άνοιξα έλεγε 90% μπαταρία η εφαρμογή μονιτορ,αυτο δεν με πειραζει ομως,το ανοιξα για ενα 15 λεπτο.μετα το εκλεισα μεχρι της 11. Μετα το εκλεισα παλι 13.30 μεχρι 3.ενδιαμεσα μιλησα 2 λεπτα εκανα χρηση του 3τζι για πεντε λεπτα. Κατεβασα 15 μεγκα μπαιτ,εφαρμογες,και ημουν και δυο ωρες στο ιντερνετ μεσω οπερα,και μου δειχνει το μονιτορ μπατερυ 30% ειναι φυσιολογικό?και όλα αυτα με εξοικονόμηση ενέργειας ανοιχτοί.συνέχεια.

 

Το battery monitor μην το λαμβανεις υποψιν σου δεν τα λεει σωστα πολλοι απο μας εδω περα το βαλαμε και μετα το βγαλαμε!!!Θα το δεις μονος σου με την πορεια ποσο κραταει η μπαταρια σου!!!;)

 

Φίλε μου, εννοείς να μπω απ' τον υπολογιστή στο ρούτερ και να αλλάξω το όνομά του; Δηλ. από Netfaster πχ σε κάτι άλλο; Το είχα κάνει κάποια στιγμή, αλλά είχα κάποια προβλήματα στη σύνδεση του υπολογιστή! Τεσπα, θα το ξαναδοκιμάσω και μακάρι να λυθεί το πρόβλημα! Ευχαριστώ !

 

Και εγω με χολ ειμαι εχω αλλαξει το ονομα απο Netfaster σε κατι αλλο και δεν ειχα προβλημα ουτε με την συνδεση με το κινητο στο ιντερνετ ουτε στον υπολογιστη!!!

 

οχι απλα καλυτερο δεν υπαρχει σύγκριση....:)

ο browser του ν900 ειναι αιωνες μπροστα απο αυτον του n8...:)

πιστευω οτι θα ερθουν καλυτερες μερες με το n8 στις επομενες αναβαθμίσεις..υπομονη θελει......(και καλη θεληση απο την νοκια που θελω να πιστευω οτι την εχει....)

 

Εγω δεν εχω δοκιμασει το ν900 αλλα ο browser του n8 τουλαχιστον κανει την δουλεια του ισως οχι τοσο γρηγορα οσο αλλα κινητα αλλα τιμια!!!

Πιστευω και εγω οτι θα ερθουν καλυτερες μερες για το n8 στις επομενες αναβαθμίσεις..Υπομονη μεχρι να βγει!!!;);)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δείτε λιγο εδω...

Μου χει πεσει μονο μια φορα, χωρις να παρουσιαστει κατι τετοιο...

Κ χθες, ενω το ειχα συνεχως στην τσεπη μου και το εβγαζα και το εβαζα, λογω μιας εκδήλωσης τραβουσα φωτο κ βίντεο, βλέπω αργότερα αυτο...

Ειναι δυνατόν...???:mad:

Τι να πω....

Κ το omnia HD που είχα...ειχε φάει κατι τουμπες κ ρε μαμώτο δεν εγινε κι ετσι...

ΗΜΑΡΤΟΝ...Τι να κάνω τωρα ?

Περα απο το να του βάλω θήκη...μπορω να κανω κατι ..?

Να μου το αλλαξουν το αλουμινενιο πλαίσιο...?

Δεν νομιζω ε ?:mad: Κι αν γίνεται...θα παρει καιρό μάλλον κ δεν αξίζει αυτή η αναμονή...

Edited by dim_dais
Λάθος έκφραση
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δείτε λιγο εδω...

Μου χει πεσει μονο μια φορα, χωρις να παρουσιαστει κατι τετοιο...

Κ χθες, ενω το ειχα συνεχως στην τσεπη μου και το εβγαζα και το εβαζα, λογω μιας εκδήλωσης τραβουσα φωτο κ βίντεο, βλέπω αργότερα αυτο...

Ειναι δυνατόν...???:mad:

Τι να πω....

Κ το omnia HD που είχα...ειχε φάει κατι τουμπες κ ρε μαμώτο δεν εγινε κι ετσι...

ΗΜΑΡΤΟΝ...Τι να κάνω τωρα ?

Περα απο το να του βάλω θήκη...μπορω να κανω κατι ..?

Να μου το αλλαξουν το αλουμινενιο πλαίσιο...?

Δεν νομιζω ε ?:mad: Κι αν γίνεται...θα παρει καιρό μάλλον κ δεν αξίζει αυτή η αναμονή...

 

αυτο φιλαρακι πιο πιθανο να το εχεις κοπανησει σε καποιο σκληρο, αιχμηρο αντικειμενο για να εγινε ετσι, σιγουρα οχι απο το βαλε-βγαλε στην τρεπη και δυσκολο απο μια πτωση σε εκεινο το σημειο... σε καμια γωνια τραπεζιου ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

dim καπου το χτυπησες δυνατα. Δεν παιζει να γινει τετοιο πραγμα ευκολα! Αυτο μπορουν να στο επιβεβαιωσουν και αλλοι που του εχουν κανει "crash test". Ενος μαλιστα ειχε πεσει απο 3 οροφους αν θυμαμαι καλα και δεν ειχε παθει τετοιο πραγμα!! Σιγουρα το χτυπησες καπου (σε καποια γωνια ισως) χωρις να το παρεις χαμπαρι...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...