Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους δεν έχουν λύσει το πρόβλημα με το WiFi ας δοκιμάσουν να κάνουν ενα reboot στο router τους. Είναι πολυ πιθανόν η ενεργεια αυτή να κόψει την όρεξη στο N8 για συνεχή σύνδεση στο δίκτυο χωρίς λόγο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τοτε παιζει κατι αλλο..Θυμασαι στο εκανε απ την αρχη,(καθαρο το τηλεφωνο απο αλλες εφαρμογες) η τωρα τελευταια?

 

κάτι άλλο παίζει αλλά τι? Τελευταία μου κάνει επανεκκινήσεις και κατά την πλοήγηση.

Δεν το έχει άλλος?

 

To πρόβλημα του Μητρώου συνήθως σχετίζεται με το bug της επίμονης σύνδεσης που έχει αναφερθεί, πήγαινε στο Μητρώο, πάτησε το δεξιο tab και δές σε ποιό access point προσπαθεί να συνδεθεί το N8 και σβήστο απο τις ρυθμίσεις της συνδεσιμότητας. Θα δείς επίσης βελτίωση στη διάρκεια της μπαταρίας.

 

Σώθηκα. Όλα εντάξει με το μητρώο και λύθηκε το πρόβλημα της μπαταρίας. Το θέμα ειναι πως δεν τσέκαρα ποτέ το μητρώο κι έτσι δεν γνώριζα ότι υπάρχει θέμα με αναζητήσεις δικτύου μιας και δεν μου έβγαζε κάποια ένδειξη.

Ευχαριστώ παρα πολύ.

Μένει το θέμα των επανεκκινήσεων.

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν έχουν λύσει το πρόβλημα με το WiFi ας δοκιμάσουν να κάνουν ενα reboot στο router τους. Είναι πολυ πιθανόν η ενεργεια αυτή να κόψει την όρεξη στο N8 για συνεχή σύνδεση στο δίκτυο χωρίς λόγο.

 

Στην Ελλάδα ζούμε, οπότε θεωρώ αυτονόητο ότι όλοι κάνουν τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα reboot στο router... Όπως και να έχει σε εμένα δεν είχε πιάσει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Aς μου πει καποιος παρακαλω πως στον μετρητη δεδομενων, οταν λεει 20mb εληφθησαν εννοει και μεσω wifi? 7ευρω το mb χρεωνει η wind !

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

Aς μου πει καποιος παρακαλω πως στον μετρητη δεδομενων, οταν λεει 20mb εληφθησαν εννοει και μεσω wifi? 7ευρω το mb χρεωνει η wind !

 

Φίλε μου, ο μετρητής δεδομένων αναφέρεται μόνο σε χρήση που έγινε από το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, όχι από wifi :(

Link to comment
Share on other sites

Aς μου πει καποιος παρακαλω πως στον μετρητη δεδομενων, οταν λεει 20mb εληφθησαν εννοει και μεσω wifi? 7ευρω το mb χρεωνει η wind !

 

ποτε δεν μετραει τα δεδομενα που προερχονται απο χρηση wifi

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. τελικα μου αντικατεστησαν το κινητο με χρηση doa γιατι κολλαγε συνεχεια κ δεν εμφανιζε καμια φωτο(ξανα παραεισαγωγης)... ανοιγω το καινουριο ολο χαρα κ παρατηρω το προβλημα της κοκκινιλας στην οθονη :( ο εκνευρισμος μου δεν περιγραφεται. περιμενα ενα μηνα για να το φερουν κ τωρα αλλο προβλημα... :mad: γνωριζει καποιος που αντιμετωπιζει το ιδιο θεμα να μου πει τελικα που οφειλεται η αν υπαρχει τροπος να διορθωθει;;; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

και καλά κάνει;)

 

φανταζεσαι που θα εφτανε οταν θα ακουγες ραδιοφωνο απο το ιντερνετ η θα κατεβαζες συνεχως εφαρμογεσ?:p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. τελικα μου αντικατεστησαν το κινητο με χρηση doa γιατι κολλαγε συνεχεια κ δεν εμφανιζε καμια φωτο(ξανα παραεισαγωγης)... ανοιγω το καινουριο ολο χαρα κ παρατηρω το προβλημα της κοκκινιλας στην οθονη :( ο εκνευρισμος μου δεν περιγραφεται. περιμενα ενα μηνα για να το φερουν κ τωρα αλλο προβλημα... :mad: γνωριζει καποιος που αντιμετωπιζει το ιδιο θεμα να μου πει τελικα που οφειλεται η αν υπαρχει τροπος να διορθωθει;;; ευχαριστω

η κοκκινιλα δεν ειναι προβλημα..σταματηστε πια ευττη την μιζερια...ενεργοποιησε την εξοικονομηση ενεργειας,μεινε στην gallery με την εικονα με το γκρι μοτιβο και παιζε με το δαχτυλο σου και με τοσ σενσορα ωστε να ανεβοκατεβαζει την ενταση της οθονης..θα δεις οτι το κανει σε μια συγκεκριμενη φωτεινοτητα και μετα εξαφανιζεται...παιξε μετα με την φωτεινωτητα της οθονης και θα δεις οτι δεν θα το ξαναδεις..

KTLK
Link to comment
Share on other sites

φανταζεσαι που θα εφτανε οταν θα ακουγες ραδιοφωνο απο το ιντερνετ η θα κατεβαζες συνεχως εφαρμογεσ?:p

 

και τι θα γινόταν αν το τηλέφωνο μετρούσε και αυτό? Το θέμα είναι τι μετράει η εταιρία και όχι η συσκευή. Εγώ θα το θεωρούσα χρήσιμο να μετράει και αυτό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

και τι θα γινόταν αν το τηλέφωνο μετρούσε και αυτό? Το θέμα είναι τι μετράει η εταιρία και όχι η συσκευή. Εγώ θα το θεωρούσα χρήσιμο να μετράει και αυτό.

 

Aν το μετρούσε πως θα ξεχώριζες τα τσάμπα δεδομένα (wifi) απο τα χρεώσιμα (GPRS/3G)

Link to comment
Share on other sites

δεν με αφορούν γιατί ποτέ δεν μπαίνω με χρέωση. Ή ασύρματο ή τίποτα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να μετράει και τα δεδομένα από το wifi και απλά θα υπήρχε ένας έξτρα μετρητής αποκλειστικά για τα δεδομένα του wifi. Απλά δεν ξέρω που θα χρησίμευενα μετράει και τα δεδομένα του wifi.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά στο θέμα πλοήγησης, το Ν8 είναι καταπληκτικό. Παρόλο που έχω απενεργοποιήσει όλες τις συνδέσεις, βρίσκει την θέση μου μέσα σε δευτερόλεπτα και γενικά το Ovi Maps 3.06 λειτουργεί άψογα από κάθε άποψη.

 

Γενικά, μετά από 3 μήνες χρήσης, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την συσκευή. Πλήρης απουσία κολλημάτων, έχω ξεχάσει τι σημαίνει επανεκκίνηση, η ταχύτητα ότι και αν κάνω δεν μειώνεται (εφέ ενεργοποιημένα) και η μπαταρία τις περισσότερες των περιπτώσεων με βγάζει πάνω από δύο μέρες.

 

Κάνω τόσο καλά την δουλειά μου που έχω εγκαταλείψει εντελώς την εξερεύνηση νέων εφαρμογών. Η συσκευή είναι πληρέστατη με ελάχιστες εφαρμογές (για την χρήση που του κάνω εγώ) ενώ στον τομέα multimedia παίρνει άριστα και είναι ότι καλύτερο είχα ποτέ.

 

Ο μόνος λόγος που θα έλεγα ότι θέλω την νέα αναβάθμιση είναι για να του κάνω κάποια στιγμή ένα hard reset ώστε να το στήσω από την αρχή καθαρό. Πιστεύω ότι θα λειτουργεί ακόμα καλύτερα.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, αλλά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα!

Με τα προηγούμενα κινητά μου,( Ν97,Ν82) το τηλ, όταν ήταν συνδεμένο με το Bluetooth car kit του αυτοκίνητου, η φωνητική πλοήγηση ακουγόταν από τα ηχεία του (car kit)!

Tώρα, με το Ν8, ενώ δουλεύει κανονικά η ανοικτή συνομιλία Bluetooth του car kit, όταν βάζω πλοήγηση, δε ξέρω γιατί, αλλά ακούγεται απ’το ηχείο του κινητού (και όχι του car kit) …

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

η κοκκινιλα δεν ειναι προβλημα..σταματηστε πια ευττη την μιζερια...ενεργοποιησε την εξοικονομηση ενεργειας,μεινε στην gallery με την εικονα με το γκρι μοτιβο και παιζε με το δαχτυλο σου και με τοσ σενσορα ωστε να ανεβοκατεβαζει την ενταση της οθονης..θα δεις οτι το κανει σε μια συγκεκριμενη φωτεινοτητα και μετα εξαφανιζεται...παιξε μετα με την φωτεινωτητα της οθονης και θα δεις οτι δεν θα το ξαναδεις..

 

Είσαι λάθος. Δεν είναι μιζέρια, το πρόβλημα είναι υπαρκτό και πλέον οι αναφορές χρηστών σε διάφορα forums/blogs/sites αυξάνονται συνεχώς. Η αυξομείωση της φωτεινότητας απλά μειώνει την ένταση του προβλήματος, δεν το εξαλείφει. Τα βίντεο εξακολουθούν να φαίνονται χάλια. Και προσωπικά δεν με ικανοποιεί να δουλεύω το κινητό σε full φωτεινότητα καθώς, πέραν της μειωμένης διάρκειας της μπαταρίας, με ενοχλεί και στα μάτια καθώς το λειτουργώ κυρίως σε εσωτερικούς χώρους.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι λάθος. Δεν είναι μιζέρια, το πρόβλημα είναι υπαρκτό και πλέον οι αναφορές χρηστών σε διάφορα forums/blogs/sites αυξάνονται συνεχώς. Η αυξομείωση της φωτεινότητας απλά μειώνει την ένταση του προβλήματος, δεν το εξαλείφει. Τα βίντεο εξακολουθούν να φαίνονται χάλια. Και προσωπικά δεν με ικανοποιεί να δουλεύω το κινητό σε full φωτεινότητα καθώς, πέραν της μειωμένης διάρκειας της μπαταρίας, με ενοχλεί και στα μάτια καθώς το λειτουργώ κυρίως σε εσωτερικούς χώρους.

 

καποτε ειπα οτι δεν ειναι σοβαρο θεμα και επεσαν να με φανε και μετα ειδαν οτι ισως διορθωθει με καποιο update. εγω το μονο που μπορω να σας πω και το υποστηριζω απο την αρχη που εμφανιστηκε οτι μονο ενας υπερ-παρατηρητικος ανθρωπος θα καταλαβαινε αν δεν του το ειχαν πει αυτο το προβλημα. το τι λενε φιλε μου το διαφορα forums/blogs/sites εχε και μια επιφυλαξη για το ποσο αληθινα ειναι. γινεται τρελος ηλεκτρονικος πολεμος γιατι ειναι πολυ μεγαλα τα ποσα που παιζονται στην αγορα κινητων

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, αλλά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα!

Με τα προηγούμενα κινητά μου,( Ν97,Ν82) το τηλ, όταν ήταν συνδεμένο με το Bluetooth car kit του αυτοκίνητου, η φωνητική πλοήγηση ακουγόταν από τα ηχεία του (car kit)!

Tώρα, με το Ν8, ενώ δουλεύει κανονικά η ανοικτή συνομιλία Bluetooth του car kit, όταν βάζω πλοήγηση, δε ξέρω γιατί, αλλά ακούγεται απ’το ηχείο του κινητού (και όχι του car kit) …

Πάντως εγω οταν χρησιμοποιώ το Garmin και έχω και το bluetooth ακουστικό συνδεδεμένο,ακούω απο το ακουστικό κανονικά τις οδηγίες πλοήγησης!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Nokia N8 Multitasking (Torture Test)

http://dailymobile.se/2011/02/04/nokia-n8-multitasking-torture-test/

 

Καλημέρα :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

...εγω το μονο που μπορω να σας πω και το υποστηριζω απο την αρχη που εμφανιστηκε οτι μονο ενας υπερ-παρατηρητικος ανθρωπος θα καταλαβαινε αν δεν του το ειχαν πει αυτο το προβλημα. .......

 

Εδώ έχεις λάθος γιατί το πρόβλημα με την κοκκινίλα είναι εμφανέστατο όταν ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο. Εγώ απλώς δεν το πήγα πίσω γιατί με αποθάρρυναν

τα μέλη εδώ μέσα σχετικά με το DOA. Και το εκθεσιακό που είδα στο multirama

το ίδιο πρόβλημα είχε οπότε οι πιθανότητες να πέσω πάλι σε κοκκινίλα ήταν μεγάλες.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα απο εχτες ενω βαζω μοναδες στην καρτα μου...και μου τις ''καταβροχθιζει'':lol: πρεπει να κανω καμια ρυθμιση στο κινητο,ωστε να μην τις ''τρωει''...?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα απο εχτες ενω βαζω μοναδες στην καρτα μου...και μου τις ''καταβροχθιζει'':lol: πρεπει να κανω καμια ρυθμιση στο κινητο,ωστε να μην τις ''τρωει''...?

 

φιλε κατι παιζει με το ιντερνετ σου. δες πως συνδεεσαι με το δικτυο κινητης

 

Εδώ έχεις λάθος γιατί το πρόβλημα με την κοκκινίλα είναι εμφανέστατο όταν ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο. Εγώ απλώς δεν το πήγα πίσω γιατί με αποθάρρυναν

τα μέλη εδώ μέσα σχετικά με το DOA. Και το εκθεσιακό που είδα στο multirama

το ίδιο πρόβλημα είχε οπότε οι πιθανότητες να πέσω πάλι σε κοκκινίλα ήταν μεγάλες.

 

φιλε κατι παιζει με το ιντερνετ σου. δες πως συνδεεσαι με το δικτυο κινητης

 

επειδη την εχω δει την κοκκινιλα σε φιλου αφου το ειπατε εδω εγω απλα διαφωνω. ο καθενας ομως το χειριζεται οπως θελει.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Μετά το C7 ήρθε και η ώρα του Ν8 και C6-01, Διαθέσιμο το Software Update 1.1 για Nokia N8, C7 και C6-01!.

Από το Nokia Conversations Software update 1.1 for new Symbian devices.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μετά το C7 ήρθε και η ώρα του Ν8 και C6-01, Διαθέσιμο το Software Update 1.1 για Nokia N8, C7 και C6-01!.

Από το Nokia Conversations Software update 1.1 for new Symbian devices.

 

ota δεν εχει εμφανιστει ακομα. δεν ξερω αν την εχετε δει στο ovisuite.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...