Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά και από μένα και Καλη Χρονιά,

 

Ενδιαφέρομαι πολύ να αγοράσω το Ν8,

Ξέρει κανείς πού μπορεί να βρεί κάποιος το κινητό τώρα?

 

 

Εγω το αγόρασα στις 31\12 στο μουλτιραμα στο mall στο Μαρούσι.

εχει κωδικό 0599762 και κωδικό γλώσσας 011.012.07.01 Ελληνικά

489 €

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@uNliKe κανε πρωτα μια επαναφορα (ρυθμισεις-τηλεφωνο-διαχ.τηλ.-εργοστασ.ρυθμ.) και επαναφορα, η διαγραφη δεδομενων και επαναφορα (αν εχεις περασει κατι μεσα που μπορει να δημιουργει το προβλημα). Αν δεν διορθωθει, πηγαινε το πισω αμεσα!

 

 

@NIKBOUD εγω απο multirama το πηρα στον πειραια, αφου με διαβεβαιωσαν οτι ειναι ελληνικο και φυσικα το ελεγξα. Δεν θυμαμαι τον κωδικο, αλλα ειχε κανονικα τη σφραγιδα nokia sealed! Και μου ειπαν οτι υπαρχει αποθεμα...λογικα θα εχουν ολες οι αλυσιδες! Εγω το ρισκαρα και ολα φαινονται ενταξει προς το παρον. Αν δεν θες να περιμενεις, τολμησε το και εσυ...:cool:

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο φορτιζει απο το usb;πως ομως;το βαζω στην αρχη φορτιζει αλλα μετα σταματαει.ενταξει το βρηκα. Edited by stathoulop
Link to comment
Share on other sites

Conception tnx για την απαντηση!.. κατι χαζοφωτο που εχω τραβηξει τις διεγραψα απο εφαρμογες-> γραφειο-> διαχ. αρχ.-> μν. μαζ. αποθηκ.-> εικονες-> καμερα, τις κανω επιλογη (αφου δεν μπορω να τις ανοιξω να τις δω) κ μετα διαγραφη... με την επαναφορα εργ ρυθμισεων θα χαθουν τα ελληνικα? γιατι ειναι παραεισαγωγης κ μη μου πουν "δεν στο αλλαζουμε"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από μένα και Καλη Χρονιά,

 

Ενδιαφέρομαι πολύ να αγοράσω το Ν8,

Ξέρει κανείς πού μπορεί να βρεί κάποιος το κινητό τώρα?

 

Vodafone και Πλαίσιο δεν το έχουνε και δεν ξέρουν πότε θα το φέρουν...

 

Αξίζει πιστεύετε καλύτερα να περιμένει κάποιος να έρθουν οι καινούριες παρτίδες μιας και ακούγονται πολλά παράπονα γι' αυτές που έχουν ήδη κυκλοφορήσει??

 

Έλεος ρε παίδες ακόμα δεν έχετε μάθει να ψωνίζετε!

http://www.skroutz.gr/s/273168/Nokia-N8.html

Πάρτε τηλ. σε κάθε μαγαζί από το σπιτάκι σας και όποιο σας καλύψει (τιμή, "καταγωγή κινητού", εγγύηση, doa) το αγοράζετε και όχι στα 500+

Link to comment
Share on other sites

με την επαναφορα εργ ρυθμισεων θα χαθουν τα ελληνικα? γιατι ειναι παραεισαγωγης κ μη μου πουν "δεν στο αλλαζουμε"

Δεν χάνονται τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Spyr0s, έχω κάνει όοοοοοολες τις ρυθμίσεις και αυτή για τα mail!

Μάλλον, απ'ότι είδα και στην αρχή του θέματος, πρέπει να είναι bug...

 

Τελικά μετά από πολύ ψάξιμο και δοκιμές, βρήκα λύση…

‘’Μπακάλικη’’ βέβαια, αλλά σημασία έχει ότι κάνω τη δουλειά μου και δεν είναι συνδεμένο μονίμως στο οικείο δίκτυο!

Τι έκανα (σε περίπτωση που έχει κι άλλος το ίδιο πρόβλημα):

Προορισμοί δικτύου-> Διαδίκτυο->Έκανα μεταφορά σε άλλο προορισμό το σημείο πρόσβασης του οικείου δικτύου μου, στις υπηρεσίες Wap!

Εκεί το έβαλα σαν πρώτη προτεραιότητα!

Στο Διαδίκτυο, έβαλα σαν πρώτη προτεραιότητα το Web Vodafone!

Διαδίκτυο : Web Vodafone (ενώ κανονικά θα πρεπε να βγάζει το οικείο δίκτυο μου Hol 24 Mb home)

Υπηρεσίες Wap : Το οικείο δίκτυο μου, Hol 24 Mb home (ενώ κανονικά θα πρεπε να βγάζει Web Vodafone)

Αφού το δούλεψα λίγο έτσι, το ξανάλλαξα στις κανονικές ρυθμίσεις και…

Αυτό ήταν!!!!

Τέρμα πια η μόνιμη σύνδεση wifi, στο οικείο δίκτυο...

Ξέρω, τρελό, αλλά...έπιασε...

Αυτά, sorry αν σας κούρασα και χίλια ευχαριστώ σ’όλους τους φίλους που ασχολήθηκαν με τη λύση του προβλήματος μου…

 

Απαιχτο!!! Πραγματι και εγω ειχα το ιδιο προβλημα, ειχα κανει ολες τις ρυθμισεις συμφωνα με τις οδηγιες, αλλα τζιφος... Με το που πηγαινα στην σελιδα της αναμονης που ειχα μαζεψει ολες τις εφαρμογες με το ιντερνετ συνδεοταν κατευθειαν στο wlan... Εκανα το ¨μπακαλικο¨ κολπο σου και τελικα βρηκα λυση! Μπραβο ρε φιλε...

Edited by soc07
Link to comment
Share on other sites

Οποτε στελνω ενα mms ενω παει και παραδιδεται κανονικα, παραμενει στα εξερχομενα και γραφει οτι αναβληθηκε και αναβει στην οθονη το σημαδακι των εξερχομενων. Αν παω απο τα εξερχομενα δεν μπορω να το σβησω ... Το εχει συναντησει κανεις?

 

Τελικα βρηκα τροπο να το διορθωσω... Απο τις ρυθμισεις μηνυματων και τις ρυθμισεις multimedia, αλλαξα το ανακτηση multimedia σε απενεργοποιημενη, εστειλα ενα μηνυμα και το ξαναεβαλα αυτ. σε οικειο δικτυο. Διορθωθηκε!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε sx1vg18 δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα στα βιντεο

 

Δεν ειπα οτι υπαρχει γενικα προβλημα αλλα (νομιζω πως) εντοπιζω ενα συγκεκριμενο. Κι επειδη θα καταληξω psycho μονος μου στο τελος... Σας δινω ενα παραδειγμα. Στο video του tron legacy visual fx που υπαρχει,στο 0:33 συγκεκριμενα,η αποδοση του μαυρου ουρανου πανω πως σας φαινεται ; σαν ζωγραφια του Dali ή κανονικο μαυρο χωρις σκιες κτλ ; ειναι κατι που παρατηρω και σε video,ειδικα χαμηλοτερης αναλυσης και στις φωτος,σε μαυρα ρουχα που κανουν σκιες κτλ. Ισως ετσι να αποδιδει το κινητο τις σκιες κτλ.Κατα τ'αλλα το video δειχνει αψογα σε ολα τα υπολοιπα,η ψηφιακη κανενα απολυτως προβλημα,η οθονη μια χαρα. Εσεις οι εμπειροι σ'αυτα τα θεματα στο forum,ριξτε μια ματια και πειτε μια γνωμη ( χωρις να ακουσω βρισιμο στο τελος :) )

 

Update: Κι επειδη φοβαμαι πως παλι ουδεις θα δωσει σημασια και δε θα ασχοληθει,αλλου ασχοληθηκαν απ'οτι φαινεται με το θεμα και οριστε η αναλογη συζητηση: http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-and-S60-Smartphones/My-new-Nokia-n8-screen-show-redist-color/td-p/864943 και http://discussions.nokia-asia.com/t5/Nseries-and-S60-Smartphones/N8-AMOLED-Problem/td-p/831057/page/3

Περαστε την εικονα που εχει μεσα,δειτε τις ακρες στο γκρι-μαυρο και ποσο "κοκκινιζουν"-το redist που αναφερουν μεσα, κι ελατε να τα ξαναπουμε (επιτελους)

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι υπαρχει γενικα προβλημα αλλα (νομιζω πως) εντοπιζω ενα συγκεκριμενο. Κι επειδη θα καταληξω psycho μονος μου στο τελος... Σας δινω ενα παραδειγμα. Στο video του tron legacy visual fx που υπαρχει,στο 0:33 συγκεκριμενα,η αποδοση του μαυρου ουρανου πανω πως σας φαινεται ; σαν ζωγραφια του Dali ή κανονικο μαυρο χωρις σκιες κτλ ; ειναι κατι που παρατηρω και σε video,ειδικα χαμηλοτερης αναλυσης και στις φωτος,σε μαυρα ρουχα που κανουν σκιες κτλ. Ισως ετσι να αποδιδει το κινητο τις σκιες κτλ.Κατα τ'αλλα το video δειχνει αψογα σε ολα τα υπολοιπα,η ψηφιακη κανενα απολυτως προβλημα,η οθονη μια χαρα. Εσεις οι εμπειροι σ'αυτα τα θεματα στο forum,ριξτε μια ματια και πειτε μια γνωμη ( χωρις να ακουσω βρισιμο στο τελος :) )

 

Update: Κι επειδη φοβαμαι πως παλι ουδεις θα δωσει σημασια και δε θα ασχοληθει,αλλου ασχοληθηκαν απ'οτι φαινεται με το θεμα και οριστε η αναλογη συζητηση: http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-and-S60-Smartphones/My-new-Nokia-n8-screen-show-redist-color/td-p/864943 και http://discussions.nokia-asia.com/t5/Nseries-and-S60-Smartphones/N8-AMOLED-Problem/td-p/831057/page/3

Περαστε την εικονα που εχει μεσα,δειτε τις ακρες στο γκρι-μαυρο και ποσο "κοκκινιζουν"-το redist που αναφερουν μεσα, κι ελατε να τα ξαναπουμε (επιτελους)

 

Φίλε μου αυτό που λες το έχω καταλάβει εγώ. Αυτό το φαινόμενο με το μαύρο στο video του tron που φαίνεται σαν κακής ποιότητας!! Πιστεύω πως ο μόνος τρόπος για να καταλάβουμε αν φταίει η οθόνη του κινητού ή το video είναι να το συνδέσει κάποιος σε οθόνη με hdmi! Εγώ δυστυχώς δεν έχω τέτοια οθόνη και δεν μπορώ να το συγκρίνω. Αν καταφέρεις εσύ να το συγκρίνεις πες μας το αποτέλεσμα γιατί προσωπικά με ενδιαφέρει. Κυρίως από περιέργεια!!

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το maze lock και μετα απο λιγη ωρα μολις παω να το ξεκλειδωσω μου βγάζει οτι δεν εχει μνημη!!! Πως μπορουμε να δουμε την μνημη που ¨τρωει¨ το καθε προγραμμα?

 

Για την ακριβεια μου βγαζει: " Mazelock: Memory full.Close some applications and try again" Ξερει κανεις κατι?

 

 

 

Ειχε κανεις καποιο παρομοιο προβλημα? Μου το εχει κανει και με αλλα προγραμματα για διαφορετικο κλειδωμα...

Link to comment
Share on other sites

 

Αουτς! Μα πως τους παει η καρδια να φερονται ετσι στο κινητο;:p Καλα, δεν προκειται να βρεθει σε τοσο ακραιες καταστασεις, αλλα μπραβο του για την αντοχη! Προσωπικα, απο ανεκαθεν προσεχα πολυ τις συσκευες μου, και μια που ετυχε να μην προσεξω και να φαει τουμπες (K550) μου την εκλεψαν!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αουτς! Μα πως τους παει η καρδια να φερονται ετσι στο κινητο;:p Καλα, δεν προκειται να βρεθει σε τοσο ακραιες καταστασεις, αλλα μπραβο του για την αντοχη! Προσωπικα, απο ανεκαθεν προσεχα πολυ τις συσκευες μου, και μια που ετυχε να μην προσεξω και να φαει τουμπες (K550) μου την εκλεψαν!:lol:

Βασικά, το συμπέρασμα των τεστ είναι ότι το Ν8 δεν τα πήγε και τόσο καλά σ' αυτά, αν και διαθέτει πολύ καλά υλικά κατασκευής:

Conclusion:

The Nokia N8 was damaged by water in the middle of the series of the torture tests. So we can’t compare this gadget with the other cell phones. However, we have our own opinion about this device.

 

At the very beginning of the stress tests the phone showed bad results. The first thing we should mention is the drop test. The Nokia N8 rebooted itself and malfunctioned even after the falls from small distances.

 

Secondly, the handset is not water resistant at all. The non user-removable battery is one of the main disadvantages of the phone.

 

The Nokia N8’s signal is also poor. That was the first case when a cell phone didn’t receive any of the incoming calls at the 3rd stage of the connectivity test.

 

However, we can say that it’s a ruggedized device, to some extent. Compared to the other cell phones that we abused, the full-metal chassis and the screen of the Nokia N8 didn’t show much damage and stayed attractive after the series of the dust and durability tests. The phone sustained few scratches and scuffs. Most of them were minor and almost invisible.

 

The scratch test didn’t inflict any damage on the rugged hardware (the back panel and the screen). The Nokia N8 performed perfectly in cold weather due to the AMOLED multi-touch screen and the higher capacity battery. But the full metal chassis is vulnerable to cold temperatures. By the way, if you are gloved you’ll feel it uncomfortable to operate the touchscreen.

 

To cut a long story short, we have to say that the Nokia N8 is a failure of the Finnish manufacturer. This is an attractive, powerful and fully functional smartphone. But what’s the use of that if the lightest possible shocks make the phone malfunction? Not speaking about the immersion in water.

 

Βέβαια, κανείς δεν αγόρασε το κινητό επειδή του είπαν ότι είναι αδιάβροχο, ή επειδή αντέχει τέτοια ταλαιπωρία. Πιστεύω πως οι ειδικά οι χρήστες του Ν8 που το περιμέναμε πως και πως, είμαστε πολύ πιο...«τρυφεροί» μαζί του και το προσέχουμε σαν τα μάτια μας. :)

Link to comment
Share on other sites

Ειχε κανεις καποιο παρομοιο προβλημα? Μου το εχει κανει και με αλλα προγραμματα για διαφορετικο κλειδωμα...

 

Εχω και εγω το ιδιο προγραμμα και δεν μου το εχει κανει ποτε μηπως εχεις βαλει τιποτα αλλο στην μνημη c του κινητου και το ζοριζει??:confused:

 

 

Αν και λιγο μουφα το βιντεο τα πραγματα που κανουν ειναι απιστευτα!!!:wacko:

 

Τελικα βρηκα τροπο να το διορθωσω... Απο τις ρυθμισεις μηνυματων και τις ρυθμισεις multimedia, αλλαξα το ανακτηση multimedia σε απενεργοποιημενη, εστειλα ενα μηνυμα και το ξαναεβαλα αυτ. σε οικειο δικτυο. Διορθωθηκε!!!

 

Μπραβο ρε φιλε το εκανα και εγω ετσι και μου δειχνει κανονικα την αναφορα παραδοσεις!!!;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, κανείς δεν αγόρασε το κινητό επειδή του είπαν ότι είναι αδιάβροχο, ή επειδή αντέχει τέτοια ταλαιπωρία. Πιστεύω πως οι ειδικά οι χρήστες του Ν8 που το περιμέναμε πως και πως, είμαστε πολύ πιο...«τρυφεροί» μαζί του και το προσέχουμε σαν τα μάτια μας. :)

Μα ακριβως επειδη δεν ειναι αδιαβροχο και κινητο κατασκευασμενο για να αντεχει τοσες κακουχιες, τα πηγε καλα!;) Εννοειται οτι θα το προσεχουμε σαν τα ματια μας...:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Υπάρχει καμια πληροφόρηση απο Πλαίσιο μεριά πότε θα έχουν διαθέσιμο το Ν8 σε ασημί????
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον το τεστ, όμως και εδώ είναι προφανής η προκατάληψη και το προαποφασισμένο αποτέλεσμα. Ενώ λοιπόν σε όλα τα τεστ τα πήγε άριστα (με την οθόνη του να είναι πράγματι αδύνατον να χαραχθεί), από ένα σημείο και μετά του βάζουν σε ολα μηδέν γιατί πέθανε όταν το βούτηξαν στο νερό. Καταρχήν, ποιος τους είπε ότι το N8 μπορεί να κάνει καταδύσεις, και επίσης πώς είναι δυνατόν να βαθμολογείς με μηδέν τη δοκιμασία πτώσης επειδή στο προηγούμενο τεστ το κινητό δεν επέζησε της βουτιάς σε νερό; Στο τέλος μάλιστα πετάνε και μια βλακεία για το Symbian Foundation που δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα, για να επιβεβαιώσουν την προκατάληψη τους. Προκατάληψη που είναι προφανής από την αρχή, όταν επαινούν το iphone για την κεραία του, που όμως δεν θέλει να την ακουμπούν. :lol:

 

Παρόλα αυτά, το νόημα για όποιον ξέρει να διαβάζει πίσω από της γραμμές είναι ότι το N8 έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής και αντοχή, με την από gorilla glass οθόνη και το αλουμινένιο περίβλημα να μην χαράσσουν με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, από περιέργεια έβαλα σήμερα το the pencil από περιέργεια να δω αν δουλεύει κ μάλλον δεν μου βγήκε σε καλό.. Μόλις ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση το τηλέφωνο άρχισε να κάνει επανεκινηση χωρίς σταματημο.. Από ότι φαίνετε χρειάζεται fοrmat διότι δεν μπορώ να διαγράψω την εφαρμογή, κλείνει περίπου στα 10 δευτερόλεπτα..για το fοrmat εχω διαβάσει ότι χάνονται οvi mαps κλπ, έχει βρεθεί κάποια λύση για αυτό η ακόμα τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, από περιέργεια έβαλα σήμερα το the pencil από περιέργεια να δω αν δουλεύει κ μάλλον δεν μου βγήκε σε καλό.. Μόλις ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση το τηλέφωνο άρχισε να κάνει επανεκινηση χωρίς σταματημο.. Από ότι φαίνετε χρειάζεται fοrmat διότι δεν μπορώ να διαγράψω την εφαρμογή, κλείνει περίπου στα 10 δευτερόλεπτα..για το fοrmat εχω διαβάσει ότι χάνονται οvi mαps κλπ, έχει βρεθεί κάποια λύση για αυτό η ακόμα τίποτα;

 

Για σενα και για οποιους αλλους κανουν format και χασουν ovi store Ovi maps κτλ ή θα ξαναπερασεις το firmware με phoenix ή θα κανεις το παρακατω

 

ακολουθηστε τις οδηγιες. Χωρις αυτα δε μπορειτε να ξαναβαλετε τις εφαρμογες που εξαφανιζονται. Το ovi store το κατεβαζει ανοιγοντας το καταστημα ovi. Τo ovi maps λογικα στο βγαζει σαν update στο ovi suite ή to κατεβαζεις απο το site τους.

 

http://www.multiupload.com/CEMNZ1DY1E

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα στους κατόχους Ν8.

Πόσο εικανοποιημένοι είσαστε από την δύναμη του ηχείου του ακουστικού κατα την διάρκεια συνομιλίας;

Προσωπικά πιστεύω ότι λίγη ακόμη ένταση θα ήταν καλή.

Υπάρχουν περιπτώσεις με συνομιλίες που ψάχνω να ανεβάσω την ένταση... αλλά φευ!

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Παρόλα αυτά, το νόημα για όποιον ξέρει να διαβάζει πίσω από της γραμμές είναι ότι το N8 έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής και αντοχή, με την από gorilla glass οθόνη και το αλουμινένιο περίβλημα να μην χαράσσουν με τίποτα.

Περα απο τις οποιοες προκαταληψεις οδηγησαν στη δημοσιευση αυτου του βιντεο, και εγω σε αυτο το συμπερασμα κατεληξα βλεποντας το. Αφου σκεφτομαι να βγαλω εντελως τη ζελατινα απο την οθονη!

 

Οσο αφορα τη συνομιλια, προσωπικα δεν εχω παραπονο μεχρι στιγμης. Απλως δεν ειμαι σιγουρος ακομα για το ποσο καθαρα ακους καποιον σε θορυβωδες περιβαλλον.

Link to comment
Share on other sites

A/Αφου σκεφτομαι να βγαλω εντελως τη ζελατινα

 

Οσο αφορα τη συνομιλια, προσωπικα δεν εχω παραπονο μεχρι στιγμης. Απλως δεν ειμαι σιγουρος ακομα για το ποσο καθαρα ακους καποιον σε θορυβωδες περιβαλλον.

 

A/ Μην κάνεις το λάθος....

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα στους κατόχους Ν8.

Πόσο εικανοποιημένοι είσαστε από την δύναμη του ηχείου του ακουστικού κατα την διάρκεια συνομιλίας;

Προσωπικά πιστεύω ότι λίγη ακόμη ένταση θα ήταν καλή.

Υπάρχουν περιπτώσεις με συνομιλίες που ψάχνω να ανεβάσω την ένταση... αλλά φευ!

 

εχεις δικιο το εχω παρατηρησει και εγω. βεβαια επηρεαζει και η ποιοτητα του σηματος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, από περιέργεια έβαλα σήμερα το the pencil από περιέργεια να δω αν δουλεύει κ μάλλον δεν μου βγήκε σε καλό.. Μόλις ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση το τηλέφωνο άρχισε να κάνει επανεκινηση χωρίς σταματημο.. Από ότι φαίνετε χρειάζεται fοrmat διότι δεν μπορώ να διαγράψω την εφαρμογή, κλείνει περίπου στα 10 δευτερόλεπτα..για το fοrmat εχω διαβάσει ότι χάνονται οvi mαps κλπ, έχει βρεθεί κάποια λύση για αυτό η ακόμα τίποτα;

Κι εσύ ρε φίλε, εφαρμογή για non-touch Symbian έβαλες, και μάλιστα εξειδικευμένη, που απευθύνεται μόνο στα S60 3rd Edition FP2. Mε πιο σκεπτικό, τι θα μπορούσε να σου προσφέρει στο Ν8;

 

Περα απο τις οποιοες προκαταληψεις οδηγησαν στη δημοσιευση αυτου του βιντεο, και εγω σε αυτο το συμπερασμα κατεληξα βλεποντας το. Αφου σκεφτομαι να βγαλω εντελως τη ζελατινα απο την οθονη!

 

Οσο αφορα τη συνομιλια, προσωπικα δεν εχω παραπονο μεχρι στιγμης. Απλως δεν ειμαι σιγουρος ακομα για το ποσο καθαρα ακους καποιον σε θορυβωδες περιβαλλον.

Το N8 είναι το μοναδικό κινητό που δεν του έβαλα screen protector. Κι αυτό γιατί ήξερα ότι με προσεκτική χρήση η οθόνη του δεν χαράσσει (τώρα είδα ότι δεν χαράσσει ούτε με κακομεταχείριση), ενώ τα protectors χαράσσουν όλα. Οπότε με το protector θα βλέπεις πάντα χαρακιές στην οθόνη σου, ενώ χωρίς αυτό όχι. ;)

Για συνομιλία σε θορυβώδες περιβάλλον, η απόλυτη λύση λέγεται Jawbone. Δοκιμασμένο δύο φορές, με το Jawbone 2 και τώρα το Jawbone Icon. Με ρωτάνε που είμαι, τους λέω στο τάδε μαγαζί και δεν με πιστεύουν. «Ψέματα λες, σπίτι είσαι, αφού δεν ακούγεται μουσική». :lol:

Πάντως πράγματι, το ακουστικό του N8 δεν είναι και πολύ δυνατό, αλλά προσωπικά δεν το χρησιμοποιώ ποτέ.

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...