Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό πρέπει να συμβαίνει.

 

 

 

Από τις πρώτες μέρες που το πήρα, όσο και αν το πίεζα, ποτέ δεν μου κράτησε μισή μέρα. Με βγάζει από 1 μέχρι 3 μέρες ανάλογα με την χρήση.

 

δηλαδή εχω ελαττωματική μπαταρία ή πρεπει να κάνω κάποια ρύθμιση ? είναι μόνιμα συνδεδεμένο με wifi και όταν δεν είναι το έχω με το 3g μέσω mobile internet . παίζει ρόλο ?

Σας παρακαλώ όποιος έχει γνώση να με βοηθήσει να το αντιμετωπίσω για να προλάβω το doa .

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δηλαδή εχω ελαττωματική μπαταρία ή πρεπει να κάνω κάποια ρύθμιση ? είναι μόνιμα συνδεδεμένο με wifi και όταν δεν είναι το έχω με το 3g μέσω mobile internet . παίζει ρόλο ?

Σας παρακαλώ όποιος έχει γνώση να με βοηθήσει να το αντιμετωπίσω για να προλάβω το doa .

ευχαριστώ

 

Και βεβαια, το Wifi και το 3G, καταναλωνουνε πολυ ενεργια, χρησημοποιησε το Wifi μονο οταν το χριαζεσε και βαλε το σε GSM Mode, θα δεις μεγαλη διαφορα.

japanas
Link to comment
Share on other sites

 

Η οθόνη δεν γίνεται να σβήσει χωρίς να κλειδώσει το τηλέφωνο. Όπως γράφει και η ρύθμιση, χρ. όριο προφ οθ./κλ πλ είναι όλα σε μία. Δηλαδή όταν του ορίσει να κλειδώσει, τότε θα σβήσει εντελώς. Στο χρονικό όριο φωτισμού απλά θα χαμηλώσει ο φωτισμός, δεν θα σβήσει εντελώς.

 

απλα χαμηλωνει τοσο λιγο που δυσκολα το καταλαβαινει κανεις. Δηλαδη και σε σενα απλα μειωνεται ελαχιστα η φωτεινοτητα μεχρι να κλειδωσει?

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια, το Wifi και το 3G, καταναλωνουνε πολυ ενεργια, χρησημοποιησε το Wifi μονο οταν το χριαζεσε και βαλε το σε GSM Mode, θα δεις μεγαλη διαφορα.

 

δηλαδή ταα παιδιά που λένε οτι η μπαταρία τουσ κρατάει απο 1-3 μέρες χρησιμοποιούν μόνο gsm και όχι διπλή λειτουργία 3g gsm ? και έχουν κλειστό το wifi

? συγχωρέστε με για τις ερωτήσεις που κάνω αλλά σε περίπτωση που κάτι φταίει θα ήθελα να πάω προετοιμασμένος στο κατάστημα που το πήρα . να υπενθυμισω οτι η μπαταρία μου κρατάει μισή μέρα .

Link to comment
Share on other sites

εχω εδώ και τρείς μέρες το ν8 επιτέλους . το τηλέφωνο είναι απλά απίστευτο . οτι καλυτερο έχω δει απο νόκια . πάει σφαίρα και δεν έχω κανένα παράπονο εκτός απο την μπαταρία . δεν ξέρω πόσο κρατάει σε εσάς αλλά εμένα μέχρι στιγμής δεν κρατάει πάνω απο μισή μέρα . να σημειώσω οτι συνεχώσ ασχολούμε με το τηλέφωνο και τισ λειτουργείες του . έχω φορτώσει τισ αρχικές οθόνες με widget και applications . παίζει ρόλο ρε παιδιά αυτό ή έχω ελαττωματική μπαταρία ??? κάθε μισή μέρα θέλει φόρτισμα .

 

δηλαδή εχω ελαττωματική μπαταρία ή πρεπει να κάνω κάποια ρύθμιση ? είναι μόνιμα συνδεδεμένο με wifi και όταν δεν είναι το έχω με το 3g μέσω mobile internet . παίζει ρόλο ?

Σας παρακαλώ όποιος έχει γνώση να με βοηθήσει να το αντιμετωπίσω για να προλάβω το doa .

ευχαριστώ

 

 

Ασχολείσαι συνεχώς, το έχεις φορτώσει apps και widgets που κάνουν συνεχώς χρήση wifi και 3G, ίσως έχεις και αδύναμο σήμα στην περιοχή σου, ίσως και email που συγχρονίζουν διαρκώς, φαντάζομαι κάνεις συνεχώς internet browsing με συνεχώς ενεργή την οθόνη σε άσπρα ή γενικά φωτεινά backgrounds, ακούς ράδιο, βλέπεις βίντεο, τραβάς φωτογραφίες, φαντάζομαι κάπως μέσα σε όλο αυτά χρησιμοποιείς και γενικά το gps για ovi maps ή geotagging...

 

Αν ισχύει το παραπάνω σενάριο, τότε σύμφωνα με τη δική μου λογική είναι απόλυτα φυσιολογική η αυτονομία που έχεις.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια, το Wifi και το 3G, καταναλωνουνε πολυ ενεργια, χρησημοποιησε το Wifi μονο οταν το χριαζεσε και βαλε το σε GSM Mode, θα δεις μεγαλη διαφορα.

Το 3G δεν καταναλώνει περισσότερη ενέργεια, σταματήστε επιτέλους να πιστεύετε αυτόν το μύθο. Καταναλώνει παραπάνω μόνο όταν δεν υπάρχει καλή 3G κάλυψη στο σημείο που είσαι, οπότε και αναγκάζεται να γυρνάει σε GSM και να ψάχνει παράλληλα για 3G σήμα. Αυτό μέσα στην πόλη δεν θα σου συμβεί σχεδόν ποτέ.

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταριά και εμένα στην αρχή με κράταγε μονό μισή μέρα στην πρώτη φόρτιση... Ύστερα από μερικά αποφορτίσματα και φορτισματα( πάντα με το γνωστό bug 10% Ενώ η μπαταριά έχει φορτίσει) σήμερα μου κρατάει γύρω στις 2 μέρες... και η χρήση του είναι μειωμένη... και πάντα στην λειτουργία εξοικονόμησης ενεργειας... Κατα τα άλλα το κινητο τα ΣΠΑΕΙ....
Link to comment
Share on other sites

Ασχολείσαι συνεχώς, το έχεις φορτώσει apps και widgets που κάνουν συνεχώς χρήση wifi και 3G, ίσως έχεις και αδύναμο σήμα στην περιοχή σου, ίσως και email που συγχρονίζουν διαρκώς, φαντάζομαι κάνεις συνεχώς internet browsing με συνεχώς ενεργή την οθόνη σε άσπρα ή γενικά φωτεινά backgrounds, ακούς ράδιο, βλέπεις βίντεο, τραβάς φωτογραφίες, φαντάζομαι κάπως μέσα σε όλο αυτά χρησιμοποιείς και γενικά το gps για ovi maps ή geotagging...

 

Αν ισχύει το παραπάνω σενάριο, τότε σύμφωνα με τη δική μου λογική είναι απόλυτα φυσιολογική η αυτονομία που έχεις.

 

φίλε μου στα περισσότερα έχεις δίκιο αλλά σήμερα ας πούμε δεν έχω κάνει σχεδόν τίποτα και μετά απο 12 ώρες έχω μπαταρία 2 γραμμές . 10 τηλέφωνα 3-4 λεπτών και λίγο τα μέιλ μου που είδα . τι να πώ δεν ξέρω . την πρώτη φορά που το λειτο΄΄υργησα το τηλ μετά απο 3-4 ώρες έκλεισε απο μπαταρία και τότε το έκανα την πρώτη ΄φορτιση . παίζει ρόλο αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή ταα παιδιά που λένε οτι η μπαταρία τουσ κρατάει απο 1-3 μέρες χρησιμοποιούν μόνο gsm και όχι διπλή λειτουργία 3g gsm ? και έχουν κλειστό το wifi

? συγχωρέστε με για τις ερωτήσεις που κάνω αλλά σε περίπτωση που κάτι φταίει θα ήθελα να πάω προετοιμασμένος στο κατάστημα που το πήρα . να υπενθυμισω οτι η μπαταρία μου κρατάει μισή μέρα .

 

Αυτό ενοείτε και όχι μόνο για το Ν8 αλλα και για όλλα τα κινητά που έχουν 3g, wifi :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδια με ενα καρο widgets στην αρχικη οθονη και ολα οσα εχουν αναφερει λογικο ειναι να σας κραταει μιση μερα στην αρχη. το wifi μην το αφηνετε ανοιχτο και το mail μην το εχετε μονιμα συχρονισμενο. εγω εχω ηδη 3 μερες και τωρα ειναι στο 70%. θα παω λογικα για 5 μερες και ειμαι στην 5η φορτιση. απο εδω και περα θα φανει η μπαταρια. α επισης μην αφηνετε ανοιχτες εφαρμογες. ατηστε παρατεταμενα το κουμπι του μενου μηπως εχουν μεινει ανοιχτα καποια πραγματα
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου στα περισσότερα έχεις δίκιο αλλά σήμερα ας πούμε δεν έχω κάνει σχεδόν τίποτα και μετά απο 12 ώρες έχω μπαταρία 2 γραμμές . 10 τηλέφωνα 3-4 λεπτών και λίγο τα μέιλ μου που είδα . τι να πώ δεν ξέρω . την πρώτη φορά που το λειτο΄΄υργησα το τηλ μετά απο 3-4 ώρες έκλεισε απο μπαταρία και τότε το έκανα την πρώτη ΄φορτιση . παίζει ρόλο αυτό ?

 

 

Αυτό που λες με τη φόρτιση όχι δεν έχει παίξει ρόλο. Η αυτονομία είναι ένα πράγμα σχετικό και εξαρτάται άμεσα από τη χρήση που κάνουμε. Τώρα βέβαια έχω διαβάσει και άλλους που διαμαρτύρονται για μικρή αυτονομία σε κάποιες συσκευές, οπότε γενικά δεν ξέρω τι ισχύει.

 

Πάντως είναι περίεργο κάποιοι να λένε ότι έχουν καλή αυτονομία και κάποιοι κακή. Το πιο πιθανό είναι ότι οι δεύτεροι κάτι δεν κάνουν ή δε ρυθμίζουν σωστά στις διάφορες εφαρμογές και στις διάφορες ρυθμίσεις του λειτουργικού και γι' αυτό τους προκύπτει αυτό το ζήτημα. Ο πιο σωστός τρόπος για να δει κάποιος αν φταίει κάτι από το κινητό κατασκευαστικά, είναι να έχει μια εντελώς "καθαρή" συσκευή και να το χρησιμοποιήσει μόνο σαν "τηλέφωνο" με τις βασικές λειτουργίες του και τις εργοστασιακές ρυθμίσεις χωρίς να το πειράξει καθόλου. Αν τότε δει ότι η αυτονομία του δεν περνάει πχ τη 1 μέρα, τότε υπάρχει θέμα προβλήματος συσκευής. Για όλες τις άλλες περιπτώσεις, που είναι και η πλειοψηφία, κανείς δε μπορεί να είναι απολύτως σίγουρος τι ακριβώς συμβαίνει.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Το 3G δεν καταναλώνει περισσότερη ενέργεια, σταματήστε επιτέλους να πιστεύετε αυτόν το μύθο. Καταναλώνει παραπάνω μόνο όταν δεν υπάρχει καλή 3G κάλυψη στο σημείο που είσαι, οπότε και αναγκάζεται να γυρνάει σε GSM και να ψάχνει παράλληλα για 3G σήμα. Αυτό μέσα στην πόλη δεν θα σου συμβεί σχεδόν ποτέ.

 

Σε ομιλια ομως αντι 12:30 ωρες ομιλιας με 2g καλυψη πεφτει στις 5:30 οταν μιλαει μεσω 3g.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα απο οτι βλεπω απλα χαμηλωνει ελαχιστα! οταν λετε κλεινει δε βλεπετε τπτ στην οθονη? πισσα σκοταδι?

 

και σε μενα τα ιδια κανει το ειχα αναφερει και παλιοτερα....ο φωτισμος κλεινει μονο οταν το κλειδωσω...

για μενα ειναι λιγο εκνευριστικό αυτο......

επισης πρεπει να διορθώσουν και το θεμα με τα mms.....βαρεθηκα να στελνω mms και να μου βγαινει το μυν το mms αναβλήθηκε ενω ο αλλος το παιρνει κανονικα...

για να φυγει το μυνημα αυτο πρεπει να σβησω ολη την συνομιλια που εχω με sms σε αυτον που εστειλα mms και να κανω επανεκκίνηση....και ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΑΥΤΟ......αν θες να κρατας sms....

τελος ρε παιδια κανενας αλλος δεν εχει προβλημα με το φμ τρανσμιτερ και το bluetooth του...? μου κανει εντυπωση που τοσο καιρο δεν εχω διαβασει τιποτα για το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα τα ιδια κανει το ειχα αναφερει και παλιοτερα....ο φωτισμος κλεινει μονο οταν το κλειδωσω...

για μενα ειναι λιγο εκνευριστικό αυτο......

επισης πρεπει να διορθώσουν και το θεμα με τα mms.....βαρεθηκα να στελνω mms και να μου βγαινει το μυν το mms αναβλήθηκε ενω ο αλλος το παιρνει κανονικα...

για να φυγει το μυνημα αυτο πρεπει να σβησω ολη την συνομιλια που εχω με sms σε αυτον που εστειλα mms και να κανω επανεκκίνηση....και ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΤΙΚΟ ΑΥΤΟ......αν θες να κρατας sms....

τελος ρε παιδια κανενας αλλος δεν εχει προβλημα με το φμ τρανσμιτερ και το bluetooth του...? μου κανει εντυπωση που τοσο καιρο δεν εχω διαβασει τιποτα για το θεμα...

 

το ειχες αναφερει παλαιοτερα? δεν το ειχα προσεξει. ναι ειναι πολυ εκνευρισιτκο. Αρχιζω να πιστευω πως στην πραγματικοτητα δεν πεφτει ουσιαστικα ποτε η φωτεινοτητα ακομα και στην εξοικονομηση ενεργειας. Απλα ειναι μαυρη και φαινεται σαν να κλεινει.

 

mms δεν εχω στειλει ακομα αλλα αν συμβαινει αυτο που λες οντως ειναι και αυτο εκνευρισιτκο. Τι προβλημα εχεις με το bluetooth και το fm transmitter? εγω δεν εχω κανενα προβλημα με το Bluetooth και το πομπο fm το δοκιμασα προχτες για πρωτη φορα σε αμαξι και δουλευε μια χαρα χωρις παρασιτα. Απλα επρεπε να βρω συχνοτητα οσο πιο μακρια απο αυτες που χρησιμοποιουνται απο ραδιοφωνικους σταθμους γιατι οι σταθμοι εχουν πιο δυνατο σημα και καλυπτουν το N8 ή δημιουργουν παρεμβολες-χιονια. Δεν εβγαλα καμμια κεραια απο το αμαξι οπως αναφερθηκε απο καποιους.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

αυτο με την φωτεινότητα ειναι σπαστικο και για αλλους λογους...

πχ το αφηνεις στην δουλεια σου για λιγο ενω σερφαρεις:lol: και μπορει οποιος περναει να βλεπει τι κανεις.....:mad:

ελπιζω να το διορθώσουν στο μελλον...

με τα mms μπαχαλο στελνεις ενα και μετανοιώνεις την στιγμη που το στειλες...:p

το προβλημα μου με τον fm transmitter ειναι οτι οταν τον εχω ανοιχτο δεν δουλευει σωστα το bluetooth μου...

με παιρνουν δηλαδη τηλεφωνο και ο ηχος βγαινει απο τα ηχεια στο αμαξι..ακουω αυτον που με παιρνει αλλα δεν με ακουει εκεινος...το ειχα αναφερει και παλιοτερα....

Link to comment
Share on other sites

Σε ομιλια ομως αντι 12:30 ωρες ομιλιας με 2g καλυψη πεφτει στις 5:30 οταν μιλαει μεσω 3g.

Που το διάβασες αυτό φίλε; Μιλάμε για κανονική κλήση, όχι για βιντεοκλήση.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο μενα. μπορει καποιος να με βοηθησει? οταν χρησιμοποιω τους χάρτες(gps) μου βγαινει αρκετες φορες να συνδεθω στο διαδικτυο. στις ρυθμισεις απο τους χαρτες το εχω βαλει στο εκτος συνδεσης. υπαρχει κατι αλλο να κανω στις ρυθμισεις για να μην προσπαθει να συνδεθει? κατα τ'αλλα το N8 πεταει. δεν μασαει πουθενα και η μπαταρια του με αρκετη χρηση κραταει 3 μερες. να'στε ολοι καλα.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα πηγα πισω στο μαγαζι που το αγορασα για να το αφησω για doa επειδη εχω την εντυπωση οτι η δονηση κανει πολυ φασαρια και ειναι πολυ εκνευριστικο.

 

Το κινητο το πηρα σημερα απο τον αδερφο μου οποτε δεν γνωριζα τιποτα μεχρι σημερα για τυχον προβληματα που μπορει να εχει.

 

το κινητο το αγορασα 4/12

σημερα εχουμε 13/12

ειναι δηλαδη η 9η ημερολογιακη μερα και η 7η εργασιμη απο τοτε που το αγορασα.

Η πωλητρια μολις της ειπα για doa ανοιξε κατευθειαν τον υπολογιστη για να δει τις προυποθεσεις.

 

Μου λεει εισαι στην 9η ημερολογιακη μερα αρα δεν γινεται αμεση αντικατασταση, και επισης η νοκια εχει οριο συνολικων κλησεων 30 λεπτα.

εαν τα εχεις ξεπερασει παλι δεν γινεται αμεση αντικατασταση.

αρχιζω να τις λεω διαφορα περι νομων ευρωπαικων ενωσεων και λιγο κραξιμο για το οριο της μισης ωρας για 7 μερες μιας και δεν ειναι ποτε δυνατον να τηρηθει κατι τετοιο αφου μιλαμε για τηλεφωνο και η δουλεια του ειναι να.... μιλας στο τηλεφωνο!

 

Πηγε ρωτησε μια κυρια, (υπευθηνη? δεν ξερω) μου ειπε δεν μπορει να το παρει γιατι αυτες τις προυποθεσεις τις ζηταει η νοκια και δεν γινονται δεκτα τα τηλεφωνα που δεν τις πληρουν.

 

Μου ειπε να επικοινωνησω με νοκια αν θελω, και αφου της απαντησα οτι αυριο θα ειμαι στην 8η εργασιμη μερα οποτε ακομα και αν τους πιεσω θα εχω βγει εκτος doa εγγυησης και μου προτεινε να παρω τηλεφωνο στα κεντρικα της αλυσιδας που ομως δεν μπορουσαν να παρουν απο εκει...

 

πηρα τηλεφωνο απο το σπιτι μου, με συνδεσανε με την υπευθυνο καταστηματος, οπου ακολουθησε η ιδια συζητηση και μου ζητησε το κινητο μου ωστε να επικοινωνησει αυριο με τα κεντρικα και να με καλεσει για να με ενημερωσει για την εξελιξη...

 

Επισης με διαβεβαιωσε οτι εαν δεχτουν την αλλαγη θα ενημερωσει αυτη οτι ηρθα σημερα στο καταστημα για να ειμαι εντος των 7εργασιμων ημερων. (αν τελικα ισχυει αυτο)

 

Επειδη ομως δεν βλεπω να βγαζω ακρη και θελω να το ψαξω και απο την νοκια αλλα να εχω και τους καταλληλους νομους εκτυπωμενους, (νομιζω τους ειχε βαλει καποιος εδω) αλλα εψαξα με την αναζητηση και σε αυτο το thread και στο προηγουμενο για doa, ευρωπαικη, ενοση, και δεν βρηκα τιποτα, τα εχει κανεις ευκαιρα? η θυμαται κανεις αν ειχαν γραφτει σε αλλο thread?

 

Τιποτα συμβουλες?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο μενα. μπορει καποιος να με βοηθησει? οταν χρησιμοποιω τους χάρτες(gps) μου βγαινει αρκετες φορες να συνδεθω στο διαδικτυο. στις ρυθμισεις απο τους χαρτες το εχω βαλει στο εκτος συνδεσης. υπαρχει κατι αλλο να κανω στις ρυθμισεις για να μην προσπαθει να συνδεθει? κατα τ'αλλα το N8 πεταει. δεν μασαει πουθενα και η μπαταρια του με αρκετη χρηση κραταει 3 μερες. να'στε ολοι καλα.

Αν πας να ανοίξεις το Lonely Planet, το Michelin ή τα άλλα πρόσθετα των χαρτών, σου ζητάει να συνδεθείς.

 

Τιποτα συμβουλες?

Να κάτσεις στα αυγά σου γιατί μπορεί να πας για μαλλί και να βγεις κουρεμένος. Εδώ άλλοι έχουν σοβαρότατο πρόβλημα «ξαφνικού θανάτου» κι εσύ θέλεις αντικατάσταση επειδή σου ακούγεται λίγο παραπάνω η δόνηση; :lol:

Να ευχαριστείς την τύχη σου που το τηλέφωνό σου δεν έχει σοβαρά ελαττώματα. Θέλεις να βρεθούμε να σου δείξω πώς ακούγεται η δόνηση στο N97 μου;

Ερώτηση: Η δόνηση σου ακούγεται και όταν το κρατάς στο χέρι ή μόνο όταν το έχεις σε σκληρή επιφάνεια; Στη δεύτερη περίπτωση είναι φυσιολογικότατο, αφού συντονίζει με την επιφάνεια.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ομως δεν βλεπω να βγαζω ακρη και θελω να το ψαξω και απο την νοκια αλλα να εχω και τους καταλληλους νομους εκτυπωμενους, (νομιζω τους ειχε βαλει καποιος εδω) αλλα εψαξα με την αναζητηση και σε αυτο το thread και στο προηγουμενο για doa, ευρωπαικη, ενοση, και δεν βρηκα τιποτα, τα εχει κανεις ευκαιρα? η θυμαται κανεις αν ειχαν γραφτει σε αλλο thread?

 

Τιποτα συμβουλες?

 

Το ποστ είναι εδώ.

Όσο αφορά το DOA της nokia κάπου βρήκα αυτό:

Δες τη λέει στο τέλος για τις 30 ..... !!!

 

edit:

30 λεπτά !!!

Το πρόβλημα της δόνησης δεν το καλύπτει το DOA. Λέει τη καλύπτει !!!

Edited by antheod
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Αν πας να ανοίξεις το Lonely Planet, το Michelin ή τα άλλα πρόσθετα των χαρτών, σου ζητάει να συνδεθείς.

 

 

Να κάτσεις στα αυγά σου γιατί μπορεί να πας για μαλλί και να βγεις κουρεμένος. Εδώ άλλοι έχουν σοβαρότατο πρόβλημα «ξαφνικού θανάτου» κι εσύ θέλεις αντικατάσταση επειδή σου ακούγεται λίγο παραπάνω η δόνηση; :lol:

Να ευχαριστείς την τύχη σου που το τηλέφωνό σου δεν έχει σοβαρά ελαττώματα. Θέλεις να βρεθούμε να σου δείξω πώς ακούγεται η δόνηση στο N97 μου;

Ερώτηση: Η δόνηση σου ακούγεται και όταν το κρατάς στο χέρι ή μόνο όταν το έχεις σε σκληρή επιφάνεια; Στη δεύτερη περίπτωση είναι φυσιολογικότατο, αφού συντονίζει με την επιφάνεια.

 

Φιλε για να καταλαβεις, η δονηση του κανει ακριβως οπως εκανε η δονηση του n95 μου οταν μου επεσε κατω και προφανως εσπασε κατι μεσα (το στηριγμα της δονησης? δεν ξερω) ειναι ενας ακρος σπαστικος ηχος που ακουγετε πολυ δυνατα και χτυπαει κατευθειαν στα αυτια.

βασικα συντονιζει κατι και ακουγετε ετσι. τωρα τι μπορει να συντονιζει δεν ξερω.

φυσικα και δεν ακουγετε ΜΟΝΟ οταν το εχω ακουμπησει πανω σε καποια επιφανεια.

αν ηταν ετσι δεν θα το εκανα θεμα καν αλλα το κρατας στα χερια σου κανονικα η το ακουμπας πανω στο κρεββατι ας πουμε και καθε φορα που χτυπαει μου ερχετε να το πεταξω απο το παραθυρο. (εκανα υπομονη 1 χρονο περιπου με το χαλασμενο n95 που εκανε ετσι και δεν το αντεχω αλλο πλεον)

 

για τα sudden death που λες εχω φαει ηδη 3 reboot μεσα σε 9 μερες (δεν ξερω αν συμαινει κατι αυτο αλλα επειδη εχουν ακουστει διαφορα...)

δεν δινω σημασια στα reboot επειδη μπορει να οφειλετε το software αλλα η δονηση με ενοχλει πολυ. παρα πολυ δυστηχως.

 

αν δεν μου το αλλαξουν θα το φορτωσω στον αδερφο μου που το ειχε μια βδομαδα και δεν ειπε τιποτα η θα το πουλησω.

 

Πάντως αν κάποιος έχει πολλή όρεξη να παίξει με το κινητό του και να πάρει πάνω του την ευθύνη, επαναλαμβάνω με δικιά του ευθύνη, ας δοκιμάσει λίγο αυτό έτσι να μου φύγει η περιέργεια αν γίνεται ή όχι...

 

H τελευταία έκδοση του NSS είναι εδώ

 

αν βγει ακρη σχετικα με τις μερες του doa και κολλησω στο timer θα το δοκιμασω.

με flash καινουριας ρομ δεν μηδενιζεται δηλαδη ε? ειχα μια κρυφη ελπιδα οτι μπορει να μηδενιζοταν ετσι

 

Το ποστ είναι εδώ.

Όσο αφορά το DOA της nokia κάπου βρήκα αυτό:

Δες τη λέει στο τέλος για τις 30 ημέρες !!!

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου, να σαι καλα

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

Δες τη λέει στο τέλος για τις 30 ημέρες !!!

 

Μάλλον 30 λεπτά ήθελες να γράψεις.

Κατά τα άλλα πολύ ενημερωτικό. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Που το διάβασες αυτό φίλε; Μιλάμε για κανονική κλήση, όχι για βιντεοκλήση.

 

http://europe.nokia.com/find-products/devices/nokia-n8/specifications

Talk-time (maximum):

* GSM 720 mins

* WCDMA 350 mins

Video call time (maximum): 160 mins

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο μενα. μπορει καποιος να με βοηθησει? οταν χρησιμοποιω τους χάρτες(gps) μου βγαινει αρκετες φορες να συνδεθω στο διαδικτυο. στις ρυθμισεις απο τους χαρτες το εχω βαλει στο εκτος συνδεσης. υπαρχει κατι αλλο να κανω στις ρυθμισεις για να μην προσπαθει να συνδεθει? κατα τ'αλλα το N8 πεταει. δεν μασαει πουθενα και η μπαταρια του με αρκετη χρηση κραταει 3 μερες. να'στε ολοι καλα.

 

Πήγαινε μενού-ρυθμίσεις-ρυθμίσεις εφαρμογών-εντοπισμός θέσεις-μέθοδοι εντοπισμού θέσης και επέλεξε μόνο ενσωματωμένο gps

Link to comment
Share on other sites

Φιλε για να καταλαβεις, η δονηση του κανει ακριβως οπως εκανε η δονηση του n95 μου οταν μου επεσε κατω και προφανως εσπασε κατι μεσα (το στηριγμα της δονησης? δεν ξερω) ειναι ενας ακρος σπαστικος ηχος που ακουγετε πολυ δυνατα και χτυπαει κατευθειαν στα αυτια.

βασικα συντονιζει κατι και ακουγετε ετσι. τωρα τι μπορει να συντονιζει δεν ξερω.

φυσικα και δεν ακουγετε ΜΟΝΟ οταν το εχω ακουμπησει πανω σε καποια επιφανεια.

αν ηταν ετσι δεν θα το εκανα θεμα καν αλλα το κρατας στα χερια σου κανονικα η το ακουμπας πανω στο κρεββατι ας πουμε και καθε φορα που χτυπαει μου ερχετε να το πεταξω απο το παραθυρο. (εκανα υπομονη 1 χρονο περιπου με το χαλασμενο n95 που εκανε ετσι και δεν το αντεχω αλλο πλεον)

 

για τα sudden death που λες εχω φαει ηδη 3 reboot μεσα σε 9 μερες (δεν ξερω αν συμαινει κατι αυτο αλλα επειδη εχουν ακουστει διαφορα...)

δεν δινω σημασια στα reboot επειδη μπορει να οφειλετε το software αλλα η δονηση με ενοχλει πολυ. παρα πολυ δυστηχως.

 

αν δεν μου το αλλαξουν θα το φορτωσω στον αδερφο μου που το ειχε μια βδομαδα και δεν ειπε τιποτα η θα το πουλησω.

Αν είναι πράγματι τόσο διαφορετικό από το φυσιολογικό, να το αλλάξεις. Βαλ' τους να το συγκρίνουν με ένα άλλο N8.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...