Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα κοιτάξω να βρω και εγω μια καρτα των 15 ευρώ να κανουμε δουλειά κάτι εφαρμογές θέλω και δεν γίνεται με την visa μου...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ απο χθές να προσθέσω μια πιστωτική κάρτα στο google wallet για να αγοράσω ένα application αλλά όλο μου βγάζει invalid credit card number .Δοκίμασα και paypal αλλά και άλλες 3 πιστωτικές που έχω τα ίδια πράγματα δεν δέχεται καμία .

Μήπως παίζει κάτι με την ιστορία τών capital controls ?

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ απο χθές να προσθέσω μια πιστωτική κάρτα στο google wallet για να αγοράσω ένα application αλλά όλο μου βγάζει invalid credit card number .Δοκίμασα και paypal αλλά και άλλες 3 πιστωτικές που έχω τα ίδια πράγματα δεν δέχεται καμία .

Μήπως παίζει κάτι με την ιστορία τών capital controls ?

 

 

Thanks

ΝΑΙ!! :X:X .εάν θέλεις να κάνεις αγορές διάβασε τα προηγούμενα post

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και ελπίζω να μην πέσει δούλεμα. Είμαι εντελώς άσχετος με android. Όταν λέτε για το "μάρκετ" εννοείτε το play store ή υπάρχει και κάποιο άλλο μάρκετ;

Όλες οι εφαρμογές είναι στο Play store; Για γιατί σε κάποιο άλλο θέμα είχα διαβάσει για κάποιον που έψαχνε στο μάρκετ μαι εφαρμογή και του απάντησαν πως δεν θα τη βρει στο μάρκετ γιατί είναι επι πληρωμή.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Στο google play εγώ αγοράζω μόνο μουσική και βιβλία μέσω google wallet, εφαρμογές δεν με αφήνει. Επίσης απευθείας με κάρτα δεν παίρνει τίποτα και εννοειτε το paypal το ξεχνάμε!!! Για εφαρμογές μπορείτε να πάρετε google gift cards βρίσκεται σε μαγαζιά πχ puplic ίσως liddl και άλλου....
Link to comment
Share on other sites

Με προπληρωμένη δηλαδή δεν κάνεις δουλειά;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζουν Ελληνικές κάρτες.....έχεις δει κανέναν να πήρε εφαρμογή με κάρτα ελληνική; Έστω απευθείας ή μέσω google wallet; Εγώ όχι! Όλοι λένε να πάρουμε google gift cards. Περίεργο όμως γιατί όχι εφαρμογές; Ενώ βιβλία και μουσική έχω αγοράσει κανονικά μέσω eurobank visa και google wallet; Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Απόσπασμα από κείμενο ερωτήσεων και απαντήσεων της ένωσης ελληνικών τραπεζών:

11. Μπορώ να χρησιμοποιήσω την πιστωτική, χρεωστική ή/και προπληρωμένη μου κάρτα για να κάνω αγορές στο internet;

 

ΝΑΙ, χωρίς περιορισμούς, εφόσον τα ηλεκτρονικά καταστήματα τηρούν λογαριασμό σε τράπεζα που λειτουργεί στην Ελλάδα.

 

Εφόσον τα ηλεκτρονικά καταστήματα τηρούν λογαριασμό σε τράπεζα του εξωτερικού, μπορείτε να χρησιμοποιείτε τις κάρτες σας:

 

μέχρι το όριο που προβλέπει η σύμβασή σας με την τράπεζα,

 

εντός του ημερήσιου ορίου ποσού το οποίο εγκρίνεται για κάθε τράπεζα ξεχωριστά από την Επιτροπή Εγκρίσεως Τραπεζικών Συναλλαγών, και

 

για τις ακόλουθες κατηγορίες συναλλαγών:

1. Αγορές εισιτηρίων αεροπορικών εταιρειών.

 

2. Πληρωμές ξενοδοχείων.

 

3. Ενοικιάσεις αυτοκινήτων.

 

4. Πληρωμές ταξιδίων και μεταφορών.

 

5. Πληρωμές ψηφιακών παρόχων μουσικού περιεχομένου και εφαρμογών (applications).

 

6. Πληρωμές συνδρομών, για εγγραφή ή ανανέωση συμμετοχής μέλους σε επαγγελματικούς συλλόγους (δικηγορικούς/ ιατρικούς συλλόγους, κ.λπ) ή/και για επιστημονικά και λοιπά έντυπα.

 

7. Πληρωμή υπηρεσιών εκπαίδευσης (δίδακτρα/ εστίες διαμονής/ συνδρομή βιβλιοθηκών, κ.λπ).

 

8. Πληρωμή ασφαλιστικών, ιατρικών και φαρμακευτικών εξόδων.

 

9. Πληρωμές ελληνικών επιχειρήσεων που δραστηριοποιούνται στο ηλεκτρονικό εμπόριο προς διεθνείς παρόχους υπηρεσιών, απαραίτητων για τη λειτουργία των εν λόγω επιχειρήσεων, όπως, ενδεικτικά, συνδρομή φιλοξενίας σε server, συνδρομή domain name, συνδρομή σε παρόχους φύλαξης αρχείων, συνδρομή σε παρόχους cloud-based υπηρεσιών λειτουργίας, όπως πλατφόρμες ηλεκτρονικών καταστημάτων (e-shop), πλατφόρμες επικοινωνίας με χρήστες, συνδρομή για συντήρηση ελάχιστης παρουσίας για λόγους διαφήμισης σε Google/ Facebook.

 

Το πλήρες κείμενο είναι εδώ

 

Κι οποίος κατάλαβε, κατάλαβε. Βλ Νο 5. :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάποιες εφαρμογές πλοήγησης πως μπορεί να τις αγοράσει κάποιος;

 

Αυτό γινόταν πάντα ή μόνο τώρα λόγω κάπιταλ κοντρόλς;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και ελπίζω να μην πέσει δούλεμα. Είμαι εντελώς άσχετος με android. Όταν λέτε για το "μάρκετ" εννοείτε το play store ή υπάρχει και κάποιο άλλο μάρκετ;

Όλες οι εφαρμογές είναι στο Play store; Για γιατί σε κάποιο άλλο θέμα είχα διαβάσει για κάποιον που έψαχνε στο μάρκετ μαι εφαρμογή και του απάντησαν πως δεν θα τη βρει στο μάρκετ γιατί είναι επι πληρωμή.

Το Play Store εννοουν συνηθως, το οποιο ειναι και το επισημο μαγαζι αγορας εφαρμογων της google. Φυσικα υπαρχουν κι αλλα, οπως το Amazon που μπορεις να αγορασεις εφαρομογες.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τι λένε αυτά, βλακειες λένε στην πράξη αλλά γίνονται...και εγώ και όλοι κανείς δεν έχει καταφέρει να πάρει εφαρμογές με όσο κόσμο έχω μιλήσει. Και πάντα λέω για google play δεν ξέρω σε αλλά stores τι γίνεται. Εμένα λέει ότι ή κάρτα δεν γίνεται αποδεκτή. Ενώ μουσική και βιβλία αγοράζω. Τώρα πρέπει να αγοράσω μια gift card για τις εφαρμογές. Μέχρι να βρούμε ας είναι καλά το aptoide....
Link to comment
Share on other sites

Και αν θέλω να αγοράσω μια εφαρμογή για πλοήγηση όπως το i-go ή το tom tom ή το sygic, πως θα το κάνω;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ξεχνάμε το paypal, αν έχεις περάσει την κάρτα σου στο google wallet δοκίμασε και εσύ την τύχη σου μηπως είναι θέμα τράπεζας, εγώ έχω eurobank visa πιστωτική. Αν δεν πιάσει δοκίμασε με απευθείας εισαγωγή της κάρτας, εμένα έτσι τίποτα δεν με αφήνει να πάρω! Αν δεν πετύχει πάλι βρες google gift card, άκουσα έχει σε public, liddl ίσως και σε αλλά καταστήματα.
Link to comment
Share on other sites

Και αν θέλω να αγοράσω μια εφαρμογή για πλοήγηση όπως το i-go ή το tom tom ή το sygic, πως θα το κάνω;

 

Άστα αυτά και βάλε το here maps που είναι δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες δωρεάν δες και navmii, navit, znavi που είναι και opensource, το 1ο τα σπάει για μένα καλύτερο και από here maps.
Link to comment
Share on other sites

Οι παραπάνω εφαρμογές ήταν παράδειγμα. Να καταλάβω δηλαδή πως η αγορά εφαρμογών είναι αδύνατη;

Πως θα αγοράσω αν με προπληρωμένες αλλά και ακόμα με τις κάρτες που πουλάνε επίτηδες για αυτό το σκοπό δεν είναι εφικτό;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Οι παραπάνω εφαρμογές ήταν παράδειγμα. Να καταλάβω δηλαδή πως η αγορά εφαρμογών είναι αδύνατη;

Πως θα αγοράσω αν με προπληρωμένες αλλά και ακόμα με τις κάρτες που πουλάνε επίτηδες για αυτό το σκοπό δεν είναι εφικτό;

Αγοράζεις μια gift play store card από τα lidl και κανείς τη δουλειά σου. Εγώ μετά από ψάξιμο μόνο στα lidl βρήκα και αγόρασα τις εφαρμογές που ήθελα χωρίς πρόβλημα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, στα liddl λες να έχουν σε ολα; Που τις έχουν αυτές τις ζητάς σε ταμείο; Θέλω και εγω μια αλλά την μικρότερη γιατί δεν μπορώ να αγοράσω εφαρμογές και είναι αισχος!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν τις είχα προσέξει ποτέ! Αν και σπάνια πάω liddl, ευχαριστώ! Θα πάω να βρω και εγω.
Link to comment
Share on other sites

Με προπληρωμένου eurobank visa εκανα αγορά κανονικα μιας εφαρμογής...πηγαίνοντας να αγοράσω εφαρμογή για το gear s δεν με άφησε ...τωρα τι παίζει δεν ξερω..
Link to comment
Share on other sites

Και αν θέλω να αγοράσω μια εφαρμογή για πλοήγηση όπως το i-go ή το tom tom ή το sygic, πως θα το κάνω;

Μην δωσεις χρηματα στο play για το igo, η εφαρογη ειναι φιξαρισμενη δεν εχει μεσα ελληνικο χαρτη και δεν μπορεις να βαλεις ελληνικο χαρτη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...