Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Εχω πιασει πολλες φορες να τρεχουν (χωρις να το ξερω) εφαρμογες της βοντα.....

Καταλαβαινεις οτι πεφτει πολυ η αποδοση του κινητου.

 

:

 

Στο unbranded,τρέχουν οι αντίστοιχες εφαρμογές της google...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Αυτό δεν συμπεριλαμβάνεται στα threads για τη συσκευή. Το mynews είναι ξεχωριστό κομμάτι και έχει να κάνει με τα νέα που μπαίνουν στην πρώτη σελίδα. Το "επίσημο" thread της συσκευής είναι το παρόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω χθες το απόγευμα, σαν πρώτη εμπειρία με το android μπορώ να πω οτι μου άρεσε πάρα πολυ. Είναι λίγο μικρή η οθόνη άλλα συνηθίζεται. Μου άρεσε η διαδικασία τυπου app store που κατεβάζεις εφαρμογες απευθείας απο το μάρκετ. Έχω βάλει το κινητό σε 2g για να μην μπαινει (κατα λάθος) στο ιντερνετ και χρεώνωμαι, έχω κατεβάσει και το watchdog βέβαια για πάν ενδεχόμενο γιατι έχω το πρόγραμμα των 100 μεγαμπαϊτ και δεν γνωρίζω ακόμα πόσα kb καταναλώνουν οι εφαρμογες τυπου mail, facebook, twitter κτλ. Το root που αναφέρατε πως μπορω να το περάσω στο κινητό;

Πάντως το κινητο είναι υπέροχο αν στρώσει και η μπαταρια του σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενα σας θα είναι η καλύτερα αγορά. Εγω με πολύ πείραγμα απο χθές που το πήρα (15:00)και κλειστο απο τις 12 το βράδυ η μπαταρία του βρίσκετε στο 87%

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με λίγο διάβασμα και υπομονή το κατάφερα(να το κάνω να δουλέψει :) και να περάσω τα τηλέφωνα), έχοντας Iphone ήταν όλα καινούρια...Έχω να διαβάσω ακόμα αρκετά...Από μπαταρία πάντως νομίζω οτι θα τα πάει πολύ καλά...Με τόσο παίδεμα εχτές κατέβηκε μόνο 10%...
Link to comment
Share on other sites

πήγα σε 3 καταστήματα vodafone στην Λάρισα και σε κανένα δεν το είχαν....

να θέλεις να δώσεις τα χρήματα σου και να μην μπορείς :p

ξέρετε αν το διαθέτουν και αλλά καταστήματα; π.χ πλαίσιο, e-shop κτλ;

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

κλασσικο κολπο marketing, οποιο προιον δε μπορεις να εχεις, το θελεις ακομη περισσοτερο.. Το ιδιο εκαναν και με το i-phone 4 που ενω ηξεραν οτι θα γινει χαμος, εδιναν 2 ή 1 συσκευη σε καθε καταστημα, ακομη και στα κεντρα Αθηνας-Θεσσαλονικης
Link to comment
Share on other sites

πήγα σε 3 καταστήματα vodafone στην Λάρισα και σε κανένα δεν το είχαν....

να θέλεις να δώσεις τα χρήματα σου και να μην μπορείς :p

ξέρετε αν το διαθέτουν και αλλά καταστήματα; π.χ πλαίσιο, e-shop κτλ;

 

Δοκίμασες να ΜΗΝ τους πεις ότι το θέλεις χωρίς σύνδεση ΠΡΙΝ στο φέρουν;

Γιατί απόθεμα υπάρχει, απλά μάλλον κάποια ανεγκέφαλα υπαλληλάκια νομίζουν ότι έχουν στα χέρια τους τη συσκευή-κράχτη για να γράψουν νούμερα...

Και λίγος σεβασμός στον πελάτη δεν βλάπτει...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το κινητό σε 2g για να μην μπαινει (κατα λάθος) στο ιντερνετ και χρεώνωμαι, έχω κατεβάσει και το watchdog βέβαια για πάν ενδεχόμενο γιατι έχω το πρόγραμμα των 100 μεγαμπαϊτ και δεν γνωρίζω ακόμα πόσα kb καταναλώνουν οι εφαρμογες τυπου mail, facebook, twitter κτλ. Το root που αναφέρατε πως μπορω να το περάσω στο κινητό;

 

και με 2g(gprs) μπαινει κανονικα ιντερνετ -απλα εχει χαμηλοτερη ταχυτητα και δε τρωει τοσο την μπαταρια

για να μην χρεωνεσαι μεσω provider(vodafone ) πας

ρυθμισεις/ρυθ.ασυρ. κ δικτυου/δικτυα κινητης τηλ./υπηρεσια δεδομενων και

ξετσεκαρε το κουτακι

ετσι δεν θα μπαινει παρα μονο με wi-fi

για να γινεις root δες το μυνημα 111

 

αλλα μην κανεις τιποτα ακομη πριν διαβασεις καλα και θες να το κανεις παιρνοντας το ρισκο

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να ΜΗΝ τους πεις ότι το θέλεις χωρίς σύνδεση ΠΡΙΝ στο φέρουν;

Γιατί απόθεμα υπάρχει, απλά μάλλον κάποια ανεγκέφαλα υπαλληλάκια νομίζουν ότι έχουν στα χέρια τους τη συσκευή-κράχτη για να γράψουν νούμερα...

Και λίγος σεβασμός στον πελάτη δεν βλάπτει...

 

όχι, τους είπα ότι θέλω μόνο τη συσκευή να αγοράσω...

Μάλιστα... θέλει τεχνάσματα δηλαδή για να πάρεις ένα κινητό των 100euro.

αν έστω και ένα από τα 3 το είχε και αν τους έλεγα με σύνδεση θα μου το έφερναν είναι για κράξιμο.

σε ένα από τα 3 η υπάλληλος μου είπε ότι έχουν μια συσκευή μόνο αλλά είναι κρατημένη για κάποιον που έκανε σύνδεση.

τώρα από εβδομάδα δυστυχώς και το ήθελα πριν το σαββατοκύριακο.

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες επειδη δεν ειμαι και πολυ σχετικος με αυτα..Μπορω να κατεβασω μια εφαρμογη η να μπω facebook μονο αν εχω συνδεση με δωρεαν internet?Δεν μπορω να μπω μεσω wifi?
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες επειδη δεν ειμαι και πολυ σχετικος με αυτα..Μπορω να κατεβασω μια εφαρμογη η να μπω facebook μονο αν εχω συνδεση με δωρεαν internet?Δεν μπορω να μπω μεσω wifi?

 

οτι μπορεις κανεις με το ενα μπορεις και με το αλλο ;)

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ, απλά στο θέμα αυτό γίνεται η όλη συζήτηση για το κινητό (έχει φτάσει αισίως τις 11 σελίδες).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

όχι, τους είπα ότι θέλω μόνο τη συσκευή να αγοράσω...

Μάλιστα... θέλει τεχνάσματα δηλαδή για να πάρεις ένα κινητό των 100euro.

αν έστω και ένα από τα 3 το είχε και αν τους έλεγα με σύνδεση θα μου το έφερναν είναι για κράξιμο.

σε ένα από τα 3 η υπάλληλος μου είπε ότι έχουν μια συσκευή μόνο αλλά είναι κρατημένη για κάποιον που έκανε σύνδεση.

τώρα από εβδομάδα δυστυχώς και το ήθελα πριν το σαββατοκύριακο.

Γι' αυτό, την επόμενη φορά που θα πας, να τους πεις ότι θέλεις να κάνεις οικογενειακό πακέτο και μόλις σου μοστράρουν τα κουτάκια, μετάνιωσέ το και αγόρασε μία χωρίς σύνδεση.:lol:

Link to comment
Share on other sites

το manual του 845
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό, την επόμενη φορά που θα πας, να τους πεις ότι θέλεις να κάνεις οικογενειακό πακέτο και μόλις σου μοστράρουν τα κουτάκια, μετάνιωσέ το και αγόρασε μία χωρίς σύνδεση.:lol:

 

Haha, :lol: πράγματι αυτό τους αξίζει. Νομίζω ότι κακώς τιμολόγησαν τόσο χαμηλό το κινητό (κακώς για αυτούς). Και 149 να το βάζαν πιστεύω θα δημιουργούσε θόρυβο. Αιφνιδιάστηκα από αυτή την τιμολογιακή πολιτική της vogafone

 

Τελικά με λίγο διάβασμα και υπομονή το κατάφερα(να το κάνω να δουλέψει :) και να περάσω τα τηλέφωνα), έχοντας Iphone ήταν όλα καινούρια...Έχω να διαβάσω ακόμα αρκετά...Από μπαταρία πάντως νομίζω οτι θα τα πάει πολύ καλά...Με τόσο παίδεμα εχτές κατέβηκε μόνο 10%...

 

Έτσι, έτσι, τέτοια θέλω να διαβάζω.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

πως περνει internet μεσω usb?
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να βρούμε από Ελλάδα κατά προτίμηση το κινητό χωρίς το λογοτυπο της vodafone αλλά μόνο με της Huawei?

Είναι το U8120 αν δεν κάνω λάθος.

Το κινητό αξίζει πολλά αλλά εγω προσωπικά όσο οικονομικό και να είναι, κινητό με λογότυπο δεν αγοράζω. Από οποιαδήποτε εταιρεία, δεν έχω πρόβλημα με την vodafone

Link to comment
Share on other sites

ξέρετε αν κάποιο κατάστημα στην Θεσσαλονίκη το έχει ετοιμοπαράδοτο να στείλω τον αδερφό μου να το πάρει;

θα έπαιρνα τηλέφωνο αλλά είναι και πολλά :P

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Και με το gps τι παιζει φιλε?Κατεβαζω δωρεαν χαρτες με wifi και μετα μπαινω δωρεαν?

 

το gps που ειναι πολυ καλο στο κινητο δουλευει ως εξης

1.μεσω google maps με wifi ή συνδεση ιντερνετ (με χρεωση) μιας και οι χαρτες δεν υπαρχουν στο κινητο αλλα κατεβαινουν αναλογα με το που εισαι

2.με διαφορα προγραμματα πλοηγησης που εχουν αποθηκευμενους τους χαρτες στο καρτα(χωρις χρεωση) υπαρχουν ndrive,igo,navigon,destinator

Link to comment
Share on other sites

To πήρα και εγώ σήμερα το πρωί .. Είναι φοβερό για την τιμή του και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος .. 2 Αρνητικά έχω για την ώρα.. Μικρή ανάλυση οθόνης και θέλει λίγη πίεση η οθόνη για απόκριση το οποίο θα συνηθίζεται μάλλον . Και πάλι για τα λεφτά του είναι τέλειο απλά τα αναφέρω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...