Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση, πως γίνετε root το κινητό?

Έχω κατεβάσει και περάσει την TCT_RLS2 που υποτίθεται είναι root out of the box αλλά τίποτα.

Επίσης δοκίμασα και το 1.0-pulsemini-superboot στην official rom και πάλι τίποτα.

 

Το samsung apollo ειναι καλυτερα απο το lg optimus η οχι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ξέρω πως αλλά άρχισε να τις βγάζει πάλι τις επιλογές.

όταν πατάω όμως την δεύτερη που μπορείς να κάνεις επεξεργασία τις επαφές και τα μηνύματα λέει ότι δεν υπάρχει το pcsuite.exe .

που μπορώ να βρω suite συμβατό με το joy;

 

επίσημη rom έχω και το κινητό το έβαζα και κλειστό και ανοιχτό και μου έβγαζε κάθε φορά πρόβλημα.

 

ήθελα να το πω αλλά μαλλον θα κάνουμε δουλεια με το πρόγραμμα mobilEdit

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το ιδιο κανει.

Οταν χτυπαει κληση ο ηχος ειναι ποια χαμηλος.......

Κακο αυτο και δεν ξερω αν μπορει να φτιαχτει.

Μαλλον ετσι ειναι και δεν γινεται κατι.....

 

P.S ειμαι απο τον αγιο βλασιο......

στις ρυθμισεις υπαρχει δοαφορετικη ρυθμιση για ενταση πολυμεσων κ κλησης....για τσεκαρε εκει

 

εγω αλλο θελω ν ρωτησω ...πως βαζουμε ηχο κλησης οτι θελουμε;

εγω παω στις ρυθμισεις κ μου βγαζει μια συγκεκριμενη λιστα

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε τρία καταστήματα να το αγοράσω.

 

στο πρώτο μου είπαν αν έχω συμβόλαιο για ανανέωση και ακόμα και να έχω θα μπω σε λίστα για την αγορά. προηγούνται όσοι έχουν σύνδεση.

στο δεύτερο γενικά δεν το είχαν.

στο τρίτο τους τελείωσε (ρώτησε και για συνδέσεις και τα ρέστα) και είπε από τρίτη ή πέμπτη θα τα έχουν πάλι.

 

πολύ δούλεμα πέφτει όμως...

Link to comment
Share on other sites

εβαλε κανεις το google earth ? του τρεχει ?
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε τρία καταστήματα να το αγοράσω.

 

στο πρώτο μου είπαν αν έχω συμβόλαιο για ανανέωση και ακόμα και να έχω θα μπω σε λίστα για την αγορά. προηγούνται όσοι έχουν σύνδεση.

στο δεύτερο γενικά δεν το είχαν.

στο τρίτο τους τελείωσε (ρώτησε και για συνδέσεις και τα ρέστα) και είπε από τρίτη ή πέμπτη θα τα έχουν πάλι.

 

πολύ δούλεμα πέφτει όμως...

πηγαινε και σε ενα καταστημΑ πλαισιο αν ενδιαφερεσαι.....το εχουν και εκει

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε τρία καταστήματα να το αγοράσω.

 

στο πρώτο μου είπαν αν έχω συμβόλαιο για ανανέωση και ακόμα και να έχω θα μπω σε λίστα για την αγορά. προηγούνται όσοι έχουν σύνδεση.

στο δεύτερο γενικά δεν το είχαν.

στο τρίτο τους τελείωσε (ρώτησε και για συνδέσεις και τα ρέστα) και είπε από τρίτη ή πέμπτη θα τα έχουν πάλι.

 

πολύ δούλεμα πέφτει όμως...

 

Εγώ πήγα την τρίτη το μεσημέρι στο κλείσιμο και ρώτημα αν το έχουν. Μου είπαν οτι υπάρχει. Επειδή τις τρίτες απογεύματα εινα κλειστά πήγα τετάρτη πρωί. Μου λέει περίμενε να δω γιατί έφυγαν πολλά χθες. Τις λέω ήρθα χθεςς μολις εκλεισες και μου είπες πως το έχεις. Και μου απαντάει: ξερεις ποσα εφηγαν απο το πρωί... τελικά ήμουν τυχερος είπε και προλαβα το τελευταίο... δεν είναι πολύ ορεξατοι για να πουλησουν αυτο το κινητο εκεί στη vodafone.

 

Sent from my Vodafone 845 using Tapatalk

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε και σε ενα καταστημΑ πλαισιο αν ενδιαφερεσαι.....το εχουν και εκει

 

μέσω ιντερνετ γίνεται να μου έρθει με παραγγελία;

Το ρώταγα αλλά έτρεξα και το έβαλα http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Vodafone-Joy-845-Black-11210-11610801.htm

 

Εγώ πήγα την τρίτη το μεσημέρι στο κλείσιμο και ρώτημα αν το έχουν. Μου είπαν οτι υπάρχει. Επειδή τις τρίτες απογεύματα εινα κλειστά πήγα τετάρτη πρωί. Μου λέει περίμενε να δω γιατί έφυγαν πολλά χθες. Τις λέω ήρθα χθεςς μολις εκλεισες και μου είπες πως το έχεις. Και μου απαντάει: ξερεις ποσα εφηγαν απο το πρωί... τελικά ήμουν τυχερος είπε και προλαβα το τελευταίο... δεν είναι πολύ ορεξατοι για να πουλησουν αυτο το κινητο εκεί στη vodafone.

 

Sent from my Vodafone 845 using Tapatalk

 

το ξέρω και μάλλον μας δουλεύουν ή τελικά δεν παράγγειλαν αρκετά.

 

ακούω και τα αστεία εκεί που πάω στα μαγαζιά να το βρω.

Ήμουν σε ένα και μπαίνεις ένας και λέει.

Κοπελιά θέλω ένα κινητό. Εκείνο στην TV με τα 100 ευρώ....

:lol:

Ούτε όνομα συγκράτησε...

Link to comment
Share on other sites

ακούω και τα αστεία εκεί που πάω στα μαγαζιά να το βρω.

Ήμουν σε ένα και μπαίνεις ένας και λέει.

Κοπελιά θέλω ένα κινητό. Εκείνο στην TV με τα 100 ευρώ....

:lol:

Ούτε όνομα συγκράτησε...

 

καλά όταν το πήρα εγώ (την πρώτη εβδομάδα διάθεσης του) και λέω στην υπάλληλο της vodafone θέλω το vodafone joy 845, μου λέει ποιο?

ε, τις λέω αυτό!!! (της το έδειξα με το χέρι:lol::lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια η οθονη του εχει να κανει καμια σχεση με αυτην του vodafone 543???γιατι το εχει μια φιλη μου και η οθονη μου φαινεται πολυ αθλια...:(

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

...επειδή ούτε εμένα εμφανίζει την εφαρμογή Zougla, ούτε μπορώ να την κατεβάσω απο αλλού, αυτό το πρόβλημα λύνεται αν κάνουμε root το κινητό...??
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αν δεν βρίσκετε το κινητό ή ό,τι άλλο θέλετε, μην πλάθετε σενάρια συνομωσιολογίας.Απλά δεν το έχουν.Δεν συμφέρει κανέναν να έχει το κινητό και να μην το δίνει.Υπάρχει όμως και η άλλη παράμετρος.Όλες οι εταιρίες πιέχουν ασφυκτικά τους πωλητές να κάνουν συνδέσεις.Αν εσείς είχατε ένα μαγαζί και ξέρατε ότι υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες τo Joy να φύγει με σύνδεση παρά κάποιο άλλο, δεν θα κρατούσατε τα Joy για σύνδεση? Δυστυχώς αν οι υπάλληλοι έχουν αυτές τις εντολές, έτσι θα πράξουν.Είναι καλύτερο να πάρετε στα κεντρικά κάθε εταιρίας και να παραπονεθείτε παρά να κάνετε σκηνές σαν κατίνες στον κάθε υπαλληλο νομίζοντας ότι κάνετε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορουν screen protectors για το κινητο?......πηγα στα καταστηματα vodafone και δεν ειχαν ιδεα καν αν θα ερθει??..........εγω π.χ. που θελω να βαλω πως θα γινει?:O
Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις μια generic και την κόβεις στα μέτρα της οθόνης του κινητού.

 

ευχαριστω πολυ για την απαντηση,,,,,,,καποιο μεγαλο καταστημα που να εχει?.........π.χ.πλαισιο.e-shop...ktlp

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω να καταλαβω πως βαζεις μια εφαρμογη να τρεχει στο background.

Τι γινεται ειναι multitasking ή δεν ειναι ?

Οταν παταω home/back παντα κλεινουν η εφαρμογες ......

Ας απαντηση οποιος ξερει.

 

ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΒΡΗΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει τη διαδικασια αλλαγης rom στα ελληνικα, γιατι το παλευω και δεν μπορω να κανω root το κινητο μου με τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη που δειχνει την ωρα και τον καιρο (accuweather) την θερμοκρασια την δειχνει σωστα αλλα ειτε ειναι μερα ειτε ειναι νυχτα δειχνει ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΗΛΙΟ.Εκανα ολες τις ρυθμισεις αλλα παλι τα ιδια.Τι παιζει ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια εφαρμογη για να τεσταρω αν ειναι stable το κινητο στα 691 Mhz ?

 

Δεν ειναι.

 

Παιδια σκεφτομαι να παρω μια 4gb καρτα micro sd γιατι αυτη που εχω ειναι 2gb.

Ειμαι αναμεσα σε kingston και Toshiba.

Ποια να προτιμησω και γιατι ?

Η τιμη ειναι 8,90 και στις 2 καρτες.

Επισης οταν την αγορασω απο οτι καταλαβα πρεπει να την κανω format σε fat32 και μετα να κανω copy paste τα αρχεια απο την αλλη καρτα μου για να τρεχουν σωστα και οι εφαρμογες που εχω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...