Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σε καλά kostast1

 

Στο nimbuzz εβγαζε ενα σφαλμα επικοινωνιας με τον σερβερ τους, το ιδιο μου εκανε και με το offical προγραμμα του spype και το παρατησα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η Ελληνικη rom για το Vodafon joy 845 και σε rapidshare link απο εμενα..........

 

http://rapidshare.com/files/428564464/845_mama_gr.7z

 

Ευχαριστουμε βεβαια πρωτα απο ολα τον φιλο renault19.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καταλήγουμε οτι η σταθερότερη rom είναι η ''The Celestial Teapot RLS1'';Ρωτάω για να δω ποια θα δοκιμάσω να βάλω...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!

σήμερα το βρήκα το κινητό.

για όποιον από Λάρισα ενδιαφέρεται το κατάστημα στην μεγάλου Αλεξάνδρου στην κεντρική πλατεία το έχει.

τα άλλα 2 δεν έχουν τίποτα.

έβαλα μια κάρτα cosmote στο κινητό γιατί αν έβαζα την vodafone μπορεί να άρχιζε να κατεβαίνει και δε θα το ήθελα.

το συνεδεσα με το wifi... όλα καλά.

πρώτη φορά έρχομαι σε επαφή με το android και το βλέπω πολύ καλό.

θέλω να σας κάνω μερικές ερωτήσεις σχετικά.

1.ψάχνω να βρω σε plaisio, e-shop κτλ κάρτα και βρίσκω μέχρι 2gb. δεν υπάρχει μεγαλύτερη;

 

2.έβαλα μερικές εφαρμογές και όλες είναι στο κεντρικό μενού. δεν υπάρχει τρόπος να φτιάξω έναν φάκελο και να είναι όλες εκεί μέσα; αν συνεχίσει αυτό, για να πάω στα μηνύματα π.χ. θα πρέπει να κατεβαίνω αρκετά!

 

3.που μπορώ να βρω εφαρμογές; ξέρω στο market. ναι αλλά ας πούμε εγώ θέλω ένα livescore δωρεάν με περίπου τους αγώνες που βάζει ο ΟΠΑΠ.

 

4. κάτι σημαντικό για μένα. γίνεται να ακούσω ραδιόφωνο μέσω του ίντερνετ; εννοώ ελληνικά ραδιόφωνα (ερασπορτ, νετ, sport fm, real fm κτλ)

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

αν παρω αυτη την καρτα http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569729 ειναι συμβατη ??θα εχω κανενα προβλημα?

 

καθως και αυτη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553844

Link to comment
Share on other sites

αν παρω αυτη την καρτα http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569729 ειναι συμβατη ??θα εχω κανενα προβλημα?

 

καθως και αυτη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553844

 

Αν τελικά αυτό που χρειάζεσαι είναι 1 micro sd card, ρίξε μια ματιά εδώ.;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!ηθελα να ρωτησω απο παιχνιδια εχει κανενα μεσα απο την "μαμα" του;αν ναι ειναι κανονικα η δοκιμαστικη εκδοση;αν εξαιρεσεις το ιντερνετ(εμενα δεν με ενδιαφερει) κατα τα αλλα σαν συσκευη τι λεει;π.χ. στο μενου στα μυνηματα στο τηλ.καταλογο στης φωτος στην αναπαραγωγη βιντεο και μουσικης ειναι γρηγορο,βολικο, εχει καθολου κολληματα;θελω να την παρω σαν δευτερη συσκευη, να γνωρισω και το αντροιντ(εχω τo Q-TEC 8500 με windows mobile 6.1) και δεν θελω να δωσω αδικα 110 ευρω(οσο λιγα και να φαινονται).σας ευχαριστω προκαταβολικα ολους.
Link to comment
Share on other sites

Καταλήγουμε οτι η σταθερότερη rom είναι η ''The Celestial Teapot RLS1'';Ρωτάω για να δω ποια θα δοκιμάσω να βάλω...

The Celestial Teapot RLS2

Εχει βγει πιο νεα

1.ψάχνω να βρω σε plaisio, e-shop κτλ κάρτα και βρίσκω μέχρι 2gb. δεν υπάρχει μεγαλύτερη;

 

2.έβαλα μερικές εφαρμογές και όλες είναι στο κεντρικό μενού. δεν υπάρχει τρόπος να φτιάξω έναν φάκελο και να είναι όλες εκεί μέσα; αν συνεχίσει αυτό, για να πάω στα μηνύματα π.χ. θα πρέπει να κατεβαίνω αρκετά!

 

3.που μπορώ να βρω εφαρμογές; ξέρω στο market. ναι αλλά ας πούμε εγώ θέλω ένα livescore δωρεάν με περίπου τους αγώνες που βάζει ο ΟΠΑΠ.

 

4. κάτι σημαντικό για μένα. γίνεται να ακούσω ραδιόφωνο μέσω του ίντερνετ; εννοώ ελληνικά ραδιόφωνα (ερασπορτ, νετ, sport fm, real fm κτλ)

1.υπαρχει

2.με αλλη εφαρμογη (δεν τοχω ψαξει)

3.http://www.appbrain.com/

http://www.androlib.com/

http://www.cyrket.com/m/android/

4.wunder radio

http://www.jeyo.com/radio_android.asp

αν παρω αυτη την καρτα http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569729 ειναι συμβατη ??θα εχω κανενα προβλημα?

καθως και αυτη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553844

οχι μια micro sd θελεις (απλα πανω απο 2gb ειναι hc )

καλησπερα!ηθελα να ρωτησω απο παιχνιδια εχει κανενα μεσα απο την "μαμα" του;αν ναι ειναι κανονικα η δοκιμαστικη εκδοση;αν εξαιρεσεις το ιντερνετ(εμενα δεν με ενδιαφερει) κατα τα αλλα σαν συσκευη τι λεει;π.χ. στο μενου στα μυνηματα στο τηλ.καταλογο στης φωτος στην αναπαραγωγη βιντεο και μουσικης ειναι γρηγορο,βολικο, εχει καθολου κολληματα;θελω να την παρω σαν δευτερη συσκευη, να γνωρισω και το αντροιντ(εχω τo Q-TEC 8500 με windows mobile 6.1) και δεν θελω να δωσω αδικα 110 ευρω(οσο λιγα και να φαινονται).σας ευχαριστω προκαταβολικα ολους.

αν θες να γνωρισεις το android και θες internet παρτο αλλα αν θες φωτο ,μουσικη και βιντεο κοιτα κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η μπαταρια "εφευγε" επειδη ηταν ανοιχτο το GPS.

Πιστευα πως το οταν το GPS ειναι ανοιχτο στη μπαρα πανω πανω εμφανιζεται ενα δορυφορικο πιατο...αλλα αυτο που πρεπει να γινει ειναι η απενεργοποιηση του "Χρηση δορυφορων GPS" απο το menu ρυθμισεις ασυρμ. και δικτ.

Στο ιδιο ομως menu εμφανιζεται πολυ πολυ συχνα ενα τρελο bug....δε καταφερνει να ανοιξει το wi-fi και αναφερει..ανεπιτυχης προσπαθεια ανοιγματος του wifi (ή κατι τετοιο δε το εχω μπροστα μου τωρα για να δω τι ακριβως λεει). Και οτι και να κανεις πλην επανεκκινησης απλα δεν ανοιγει το wifi . Δε ξερω τι τρελο bug ειναι αυτο...αλλα λογω αυτου του προβληματος του κανω 3 επανεκκινησεις τη μερα

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτές, τις χτύπησα την Παρασκευή και χτες το πρωί μου ήρθαν.Στα 2 screen protector σου κάνει άλλο ένα δώρο.Σύνολο τρία δηλαδή.Αρκετά καλές.

Απλά ενημερώνω...:)

 

είναι αναγκαία η αγορά κάτι τέτοιου?

Link to comment
Share on other sites

είναι αναγκαία η αγορά κάτι τέτοιου?

 

Οχι βεβαια προαιρετικα βαζεις εαν θες.

Σε ολα τα κινητα μου ποτε δεν εβαλα αλλα τα ψιλοπροσεχω κιολας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι σε όλα τα κινητά μου είχα screen protectors ή crystal case...Είμαι πολύ ψείρας σε κάτι τέτοια...Οπότε The Celestial Teapot RLS2 να δοκιμάσω...Και για microSd μεχρι 16gb leei....
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά αγόρασα αυτή εδώ

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569729

 

Στο blog του bunny (αυτός που είχε σπάσει την ασφάλεια του xbox) είχε ηλεκτρονικό μικροσκόπιο στην κατοχή του και είχε κάνει ένα ας το πούμε ένα συγκριτικό τεστ.

http://www.bunniestudios.com/blog/?page_id=1022

 

Με λίγα λόγια διαπίστωσε έκπληκτος ότι η kingston είναι ουσιαστικά toshiba δεύτερης διαλογής και οτι κυκλοφορουν πολλες Kingston ιμιτασιον.

Προσωπικά στο card reader h toshiba χτυπά γύρω στα 6mb/s εγγραφή που νομίζω ότι είναι μια χαρά για class 4.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά αγόρασα αυτή εδώ

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569729

 

Στο blog του bunny (αυτός που είχε σπάσει την ασφάλεια του xbox) είχε ηλεκτρονικό μικροσκόπιο στην κατοχή του και είχε κάνει ένα ας το πούμε ένα συγκριτικό τεστ.

http://www.bunniestudios.com/blog/?page_id=1022

 

Με λίγα λόγια διαπίστωσε έκπληκτος ότι η kingston είναι ουσιαστικά toshiba δεύτερης διαλογής.

Προσωπικά στο card reader h toshiba χτυπά γύρω στα 6mb/s εγγραφή που νομίζω ότι είναι μια χαρά για class 4.

 

κι εγω αυτη πηγα και πηρα πριν απο λιγο.....ηδη εχω αρχισει να την γεμιζω:)

 

Ενα απο τα ελλατωμματα του ειναι οτι οταν βαζεις ξυπνητηρι και εχεις κλειστο το τηλεφωνο ΔΕΝ ΧΤΥΠΑΕΙ!

Πρεπει να ειναι ανοιχτο το τηλεφωνο....το εχει προσεξει κανεις αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκίμασα. ούτος σι άλλος δεν θα το άκουγα διότι κοιμάμαι βαριά.

Προσωπικά έχω ένα ρόλοι κομοδίνου από αυτά τα παλιά με τα καμπανάκια πάνω, και νεκρούς ανασταίνει.

Link to comment
Share on other sites

Ενα απο τα ελλατωμματα του ειναι οτι οταν βαζεις ξυπνητηρι και εχεις κλειστο το τηλεφωνο ΔΕΝ ΧΤΥΠΑΕΙ!

Πρεπει να ειναι ανοιχτο το τηλεφωνο....το εχει προσεξει κανεις αυτο??

 

 

εχει αναφερθει και πιο νωρις. Αυτο το κανουν ολα τα android κινητα. Οταν ειναι κλειστα, παει τελειωσε. Ειναι κλειστα. Ο μονος τροπος για να το λυσεις το προβλημα ειναι να το βαζεις σε flight mode. Σταματαει ολες τις λειτουργιες του κινητου και απλα μενει ανοιχτο.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ενα απο τα ελλατωμματα του ειναι οτι οταν βαζεις ξυπνητηρι και εχεις κλειστο το τηλεφωνο ΔΕΝ ΧΤΥΠΑΕΙ!

Πρεπει να ειναι ανοιχτο το τηλεφωνο....το εχει προσεξει κανεις αυτο??

 

αυτο γινεται και στα wm κινητα (για να μη πω σε ολα τα pda-smartphones)

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

μολις βρηκα ενα προσπεκτους σε σελιδα της βονταφον που λεει οτι το 945 θα κυκλοφορησει τον οκτωμβριο του 2010. Οποτε λογικα απο στιγμη σε στιγμη το περιμενουμε. Αντε και δεν κρατιεμαι. Σε 8 μερες βγαινει η επιδοτηση μου.
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

μολις βρηκα ενα προσπεκτους σε σελιδα της βονταφον που λεει οτι το 945 θα κυκλοφορησει τον οκτωμβριο του 2010. Οποτε λογικα απο στιγμη σε στιγμη το περιμενουμε. Αντε και δεν κρατιεμαι. Σε 8 μερες βγαινει η επιδοτηση μου.

 

εχει βγει σε καποια αλλη χωρα το 945??........σε τι τιμη θα ειναι περιπου ξερουμε?..........αν συμφερει λεω να προτιμησω αυτο και οχι το 845.......αν ομως ειναι ακριβο φυγαμε για το μικρο......:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ενα απο τα ελλατωμματα του ειναι οτι οταν βαζεις ξυπνητηρι και εχεις κλειστο το τηλεφωνο ΔΕΝ ΧΤΥΠΑΕΙ!

Πρεπει να ειναι ανοιχτο το τηλεφωνο....το εχει προσεξει κανεις αυτο??

 

Ναι πράγματι ισχύει αυτό, αλλά γιατί να μην το έχεις μόνιμα standby το κινητό; (πατώντας το κουμπάκι on/off / flight mode κλπ. δεν τρώει πολλή μπαταρία)

 

μολις βρηκα ενα προσπεκτους σε σελιδα της βονταφον που λεει οτι το 945 θα κυκλοφορησει τον οκτωμβριο του 2010. Οποτε λογικα απο στιγμη σε στιγμη το περιμενουμε. Αντε και δεν κρατιεμαι. Σε 8 μερες βγαινει η επιδοτηση μου.

 

Αν θες την άποψή μου, προβλέπω ότι θα βγει γύρω στο Πάσχα στην καλύτερη περίπτωση.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει σε καποια αλλη χωρα το 945??........σε τι τιμη θα ειναι περιπου ξερουμε?..........αν συμφερει λεω να προτιμησω αυτο και οχι το 845.......αν ομως ειναι ακριβο φυγαμε για το μικρο......:lol:

 

Αν θες την άποψή μου, προβλέπω ότι θα βγει γύρω στο Πάσχα στην καλύτερη περίπτωση.

 

Δεν εχει κυκλοφορισει ακομη. Ακουγεται οτι θα ειναι αναμεσα 200-250ε. Εχω στειλει 2 μειλ στην vodafone. Ενα στην ελληνικη εδω και 4 μερες και ενα στα κεντρικα στο εξωτερικο χθες το βραδι. Τα κινητα τα εβγαλαν ως "κινητα των γιορτων", δεν νομιζω να παει τοσο αργα οπως ειπες. Εξαλου διαβασα σε μια ξενη σελιδα της βονταφον οτι μπορεις να το παραγγειλεις ονλινε ή τηλεφωνικος απο το οποιοδηποτε χωρα και να στο φερουν στο καταστημα που θα διαλεξεις εσυ. Βλεπω εγω οτι κυκλοφορει στην γερμανια π.χ., το παραγγελνω να μου το φερουν στο καταστημα της βονταφον στην θεσσαλονικη στην καλαμαρια. Εγω ειπα θα περιμενω μεχρι και μεσα Δεκεμβρη και αν δεν ακουστει τιποτα τοτε θα παρω το 845 γιατι θα εχω μια επιδοτηση που θα τρεχει απο τις 12 Νοεμβρη που βγαινει

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κυκλοφορισει ακομη. Ακουγεται οτι θα ειναι αναμεσα 200-250ε. Εχω στειλει 2 μειλ στην vodafone. Ενα στην ελληνικη εδω και 4 μερες και ενα στα κεντρικα στο εξωτερικο χθες το βραδι. Τα κινητα τα εβγαλαν ως "κινητα των γιορτων", δεν νομιζω να παει τοσο αργα οπως ειπες. Εξαλου διαβασα σε μια ξενη σελιδα της βονταφον οτι μπορεις να το παραγγειλεις ονλινε ή τηλεφωνικος απο το οποιοδηποτε χωρα και να στο φερουν στο καταστημα που θα διαλεξεις εσυ. Βλεπω εγω οτι κυκλοφορει στην γερμανια π.χ., το παραγγελνω να μου το φερουν στο καταστημα της βονταφον στην θεσσαλονικη στην καλαμαρια. Εγω ειπα θα περιμενω μεχρι και μεσα Δεκεμβρη και αν δεν ακουστει τιποτα τοτε θα παρω το 845 γιατι θα εχω μια επιδοτηση που θα τρεχει απο τις 12 Νοεμβρη που βγαινει

 

Δεν πιστεύω ότι τους συμφέρει να το βγάλουν τόσο γρήγορα, μετά την ανακοίνωση του joy 845, το οποίο ήδη φαίνεται να κάνει καλές πωλήσεις. Αλλά και πάλι, εάν το τιμολογήσουν 229 ευρώ (200-250 όπως λες), υπάρχει κανένας άνθρωπος που να προτιμούσε να πληρώσει την τιμή ενός joy 845 ΕΠΙ δύο για να έχει λίγο καλύτερο μοντέλο; Εγώ είμαι ή του ύψους ή του βάθους. Ή πάρε το φθηνότερο android να κάνεις τη δουλειά σου (845, δηλαδή 109 ευρώ), ή πάρε samsung galaxy s i9000 (600 ευρώ). Αλλά αυτή είναι υποκειμενική άποψη.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι τους συμφέρει να το βγάλουν τόσο γρήγορα, μετά την ανακοίνωση του joy 845, το οποίο ήδη φαίνεται να κάνει καλές πωλήσεις. Αλλά και πάλι, εάν το τιμολογήσουν 229 ευρώ (200-250 όπως λες), υπάρχει κανένας άνθρωπος που να προτιμούσε να πληρώσει την τιμή ενός joy 845 ΕΠΙ δύο για να έχει λίγο καλύτερο μοντέλο; Εγώ είμαι ή του ύψους ή του βάθους. Ή πάρε το φθηνότερο android να κάνεις τη δουλειά σου (845, δηλαδή 109 ευρώ), ή πάρε samsung galaxy s i9000 (600 ευρώ). Αλλά αυτή είναι υποκειμενική άποψη.

 

Εγω προσωπικα θα προτιμουσα να παρω το 945 και ας ειχε και 250ε. Την οικονομικη ανεση να δωσω 700 να παρω iphone δεν την εχω. Αλλα με το ψαξιμο που εκανα η μονη διαφορα που βρηκα αναμεσα στο 945 και στο iphone ειναι 3.2'' το ενα 3.5'' το αλλο και 256k χρωματα το ενα 16m χρωματα το αλλο. Ολα τα αλλα ειναι ιδια. Δεν εχουν καμια αλλη ουσιαστικη διαφορα. Απο την αλλη το 845 με το 945 εχουν αρκετες διαφορες. Μακαρι να μη το καθιστερισουν παντως. Μεσα στις γιορτες οπως σχεδιαζετε να βγει

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...