Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή σκέφτομαι και εγώ να το πάρω θέλω να ρωτήσω αν έχει πενάκι ή αν όχι αν μπορούμε να βρούμε και επιπλέον αν έχει αναφορά παράδοσης στα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση, πως ενεργοποιηται το Τ9 δηλαδη το αλφαριθμιτικο πληκτρολογιο??

Το επιλεγω απο τις ρυθμισεις αλλα παλι qwerty εχω. Για το touchpal μιλαω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω πως αλλά άρχισε να τις βγάζει πάλι τις επιλογές.

όταν πατάω όμως την δεύτερη που μπορείς να κάνεις επεξεργασία τις επαφές και τα μηνύματα λέει ότι δεν υπάρχει το pcsuite.exe .

που μπορώ να βρω suite συμβατό με το joy;

 

επίσημη rom έχω και το κινητό το έβαζα και κλειστό και ανοιχτό και μου έβγαζε κάθε φορά πρόβλημα.

 

Ποια έκδοση windows έχεις; Στο control panel (add/remove programs), βλέπεις τίποτα σχετικό με android (Android Handset κλπ.). Μήπως έχει ήδη εγκατασταθεί αυτόματα το πρόγραμμα διαχείρισης μηνυμάτων και επαφών (δες στην επιφάνεια εργασίας, στο μενού έναρξη στα προγράμματα κλπ.) και ενημέρωσέ με εάν βλέπεις πρόγραμμα android ήδη εγκατεστημένο.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

ακολουθησα τις οδηγιες που υπηρχαν στην σελιδα 8 για την συνδεση του κινητου με το προγραμμα του whats up 60 για το internet...απο τοτε ομως εχει διαρκως το σηματακι 3g πανω δεξια ακομα και οταν δεν ειμαι σε καποια ιστοσελιδα......σημαινει οτι ειναι συνδεδεμενο??..........να μην χρεωνομαστε και τσαμπα......

 

...το προηγουμενο κινητο μου ηταν xress music.....καταλαβαινω οτι δν συγκρινονται τα δυο στο τομεα πολυμεσα αλλα με το joy δυσκολευομαι πολυ να τα χειριστω.....υπαρχει καποια εφαρμογη για να βελτιωθει λιγο αυτο??.......το πηρα κυριως για τις αλλες του λειτουργιες αλλα που και που χρειαζονται και αυτα :lol:

 

...επισης πως διαγραφουμε μια συντομευση απ την οθονη??......εβαλα μια κατα λαθος

 

και τελος........πως γινεται να βαλουμε οποιο τραγουδι θελουμε για ηχο κλησης??.....:p

 

σορρυ για το μακροσκελες ποστ και ευχαριστω προκαταβολικα οσους απαντησουν:)

Link to comment
Share on other sites

 

...επισης πως διαγραφουμε μια συντομευση απ την οθονη??......εβαλα μια κατα λαθος

 

 

κρατα παρατεταμενα το εικονιδιο της εφαρμογης. καποια στιγμη θα εμφανιστει η "αφαιρεση". σερνεις το εικονιδιο εκει και το διαγραφει.

 

αυτα που σου ειπα τα εχω κανει σε htc desire. φανταζομαι δε θα εχει διαφορα, καθως φοραν το ιδιο λειτουργικο:)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω πως αλλά άρχισε να τις βγάζει πάλι τις επιλογές.

όταν πατάω όμως την δεύτερη που μπορείς να κάνεις επεξεργασία τις επαφές και τα μηνύματα λέει ότι δεν υπάρχει το pcsuite.exe .

που μπορώ να βρω suite συμβατό με το joy;

 

επίσημη rom έχω και το κινητό το έβαζα και κλειστό και ανοιχτό και μου έβγαζε κάθε φορά πρόβλημα.

 

αν δεν εχεις εγκαταστησει το HUAWEI PC Suite For Android Handset κατεβασε το απο δω (το ανεβασα εγω)

http://www.mediafire.com/?vy9h6vqmvv0bd6m

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις εγκαταστησει το HUAWEI PC Suite For Android Handset κατεβασε το απο δω (το ανεβασα εγω)

http://www.mediafire.com/?vy9h6vqmvv0bd6m

 

 

φίλε μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ! να σαι καλά!

το κατέβασα και πάω να το δοκιμάσω!

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εν τελει η μπαταρια τρωγεται και για αλλους λογους ..τουλαχιστον σε μενα

Εχοντας βαλει στο "desktop" widgets οπως το facebook , youtube κτλ αυτα τρεχουν μονα τους χωρις να κανεις κατι...στο advanced task killer φαινεται και οτι τρεχουν και τη μνημη που τρωνει..αν τα σκοτωσεις...σε λιγο παλι θα ανοξουν...μια ρυθμιση στο παραπανω προγραμμα για autokill καθε 30 min ας πουμε βελτιωνει αφανταστα τη κατασταση με τη μπαταρια.

 

Τωρα κατι αλλο..εβαλα επιτελους και τη SIM ... και παρατηρω οτι το κουμπι κλησης σου βγαζει το vodafone 360...πως στο καλο αλλαζει αυτο...ουτε καν τις επαφες μου δε βρισκει...χαλι μαυρο...

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 βδομαδες το κινητο και ακομα δεν εχω καταλαβει αν το android εχει multitasking !!!!!!

Μαλλον απο οτι εχω παρατηρισει πολυ λιγες εφαρμογες ειναι multitasking....

Αν ειναι ετσι ειναι πολυ κριμα.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να αγορασω ενα smartphone.. μεχρι και 300 ευρω θα τα εδινα, ειναι το 1ο που αγοραζω, αλλα ειδα το 845 και ψιθικα.. μιας και ειναι πολυ ποιο φθηνο και μια καλη επιλογη ωστε να γλυτωσω χρηματα.. πριν ειχα στο νου μου το wildfire..

γνωριζει καποιος και μπορει να μου πει, αν αξιζει να περιμενω για καποιο αλλο κινιτο ως τα χριστουγεννα, ακουσα για το 945.. η τελοσπαντων να μου προτεινετε καποιο που θα τα αξιζε τα λεφτα αφτα..

αναγκι εχω καμερα καλη (5mp++) με φλασ, gps , ιντερνετ σαφος, να διαβαζει αρχεια office, να μη κολαει, να κραταει η μπαταρια του.. αφτα..

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τις cooked rom βελτιώνεται η απόκριση της oθόνης;Επαιξα σήμερα λίγο με το κινητό σε ένα κατάστημα vodafone και η οθόνη του μου φάνηκε υπερβολικά δύσκολη στο άγγιγμα της.Ισως βέβαια επειδή συνήθισα στην capacitive του hd2.Το θέλω για δεύτερο κινητό αλλά δε μπόρεσα να το δουλέψω σωστά,λόγω της οθόνης του :( Κατά τα άλλα το κινητό αξίζει μέχρι τελευταίου λεπτού τα χρήματά του
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα :

Έστειλα απτο άλλο μου κινητό ένα mp3 με το bluetooth και το έβαλε στον αντίστοιχο φάκελο ξέρει κανένας πως μπορώ να το στείλω σε άλλο κινητο με bluetooth πάλι;To έψαχνα αρκετή ώρα αλλά δεν βρήκα τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, πως γίνετε root το κινητό?

Έχω κατεβάσει και περάσει την TCT_RLS2 που υποτίθεται είναι root out of the box αλλά τίποτα.

Επίσης δοκίμασα και το 1.0-pulsemini-superboot στην official rom και πάλι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

@Dim_Krowze

 

Με τα λεφτα που εχεις πηγαινε στο lg optimus one με 2.2 φορεμενο.....για το 945 επισημα δεν υπαρχει κατι ακομα.Ειπαμε χρηματικα τουλαχιστον το 845 δεν εχει αντιπολο σε κανενα επιπεδο προς το παρων.

 

@bbbb

 

Συνηθεια ειναι φιλε μου,το ιδιο παθαινω και εγω με τον γαλαξια...και μετα στο 845..τωρα εαν βελτιωνεται η αποκριση δεν νομιζω.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να μεραφερουμε απο την home screen το widget (που ανοιγεις wirelles,bluetooth,gps,φωτηνοτητα,και ενα ακομα δεν ξερω τι ειναι) στο Launcher pro ?

και αν οχι υπαρχει κατι αντιστοιχο που να τα εχει ολα αυτα μαζι?

Link to comment
Share on other sites

οταν βαζεις μια εφαρμογη στο backgroung πατας βελακι ή home?

 

Πως βαζεις μια εφαρμογη στο background ????

Στο 845 το κουμπι για home ειναι και το βελακι.

 

μπορουμε να μεραφερουμε απο την home screen το widget (που ανοιγεις wirelles,bluetooth,gps,φωτηνοτητα,και ενα ακομα δεν ξερω τι ειναι) στο Launcher pro ?

και αν οχι υπαρχει κατι αντιστοιχο που να τα εχει ολα αυτα μαζι?

 

 

Ναι μπορεις.Το εχω κανει.

Link to comment
Share on other sites

για δωσε περισσοτερα infos

 

Πατας πανω στην οθονη εως να βγει το μενου :προσθήκη στην αρχικη οθονη.

Εκει επιλεγεις : γραφικα στοιχεία και μετα : ελενχος ισχύος

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι φανταστικό (το πρώτο android που πήρα). Εκείνο που με ενοχλεί είναι ο πολύ χαμηλός ήχος του . Βάζοντας το στη μεγαλύτερη ένταση και δοκιμάζοντας διάφορους ήχους , όταν το περιβάλλον είναι θορυβώδες δεν το ακούω. Επίσης μου κάνει εντύπωση που όταν επιλέγω ήχο ακούγεται πολύ δυνατά , όταν χτυπάει σε κλήση ο ίδιος ήχος είναι χαμηλός. Ίσως κάποια ρύθμιση να μην κάνω σωστά.

 

Αν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι φανταστικό (το πρώτο android που πήρα). Εκείνο που με ενοχλεί είναι ο πολύ χαμηλός ήχος του . Βάζοντας το στη μεγαλύτερη ένταση και δοκιμάζοντας διάφορους ήχους , όταν το περιβάλλον είναι θορυβώδες δεν το ακούω. Επίσης μου κάνει εντύπωση που όταν επιλέγω ήχο ακούγεται πολύ δυνατά , όταν χτυπάει σε κλήση ο ίδιος ήχος είναι χαμηλός. Ίσως κάποια ρύθμιση να μην κάνω σωστά.

 

Αν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει;

 

Και εμενα το ιδιο κανει.

Οταν χτυπαει κληση ο ηχος ειναι ποια χαμηλος.......

Κακο αυτο και δεν ξερω αν μπορει να φτιαχτει.

Μαλλον ετσι ειναι και δεν γινεται κατι.....

 

P.S ειμαι απο τον αγιο βλασιο......

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να αγορασω ενα smartphone.. μεχρι και 300 ευρω θα τα εδινα, ειναι το 1ο που αγοραζω, αλλα ειδα το 845 και ψιθικα.. μιας και ειναι πολυ ποιο φθηνο και μια καλη επιλογη ωστε να γλυτωσω χρηματα.. πριν ειχα στο νου μου το wildfire..

γνωριζει καποιος και μπορει να μου πει, αν αξιζει να περιμενω για καποιο αλλο κινιτο ως τα χριστουγεννα, ακουσα για το 945.. η τελοσπαντων να μου προτεινετε καποιο που θα τα αξιζε τα λεφτα αφτα..

αναγκι εχω καμερα καλη (5mp++) με φλασ, gps , ιντερνετ σαφος, να διαβαζει αρχεια office, να μη κολαει, να κραταει η μπαταρια του.. αφτα..

 

ευχαριστω εκ των προτερων

το wildfire εχει την ιδια αναλυση με οτι συνεπαγεται ...

Παιδιά με τις cooked rom βελτιώνεται η απόκριση της oθόνης;Επαιξα σήμερα λίγο με το κινητό σε ένα κατάστημα vodafone και η οθόνη του μου φάνηκε υπερβολικά δύσκολη στο άγγιγμα της.Ισως βέβαια επειδή συνήθισα στην capacitive του hd2.Το θέλω για δεύτερο κινητό αλλά δε μπόρεσα να το δουλέψω σωστά,λόγω της οθόνης του :( Κατά τα άλλα το κινητό αξίζει μέχρι τελευταίου λεπτού τα χρήματά του

Χρηστο δεν βλεπω βελτιωση με cooked rom-συνηθεια ειναι

Μια ερώτηση, πως γίνετε root το κινητό?

Έχω κατεβάσει και περάσει την TCT_RLS2 που υποτίθεται είναι root out of the box αλλά τίποτα.

Επίσης δοκίμασα και το 1.0-pulsemini-superboot στην official rom και πάλι τίποτα.

για να το κανεις root

root Root the V845 (via Windows PC)

 

* Download AmonRA Recovery 1.6.2:

http://www.mediafire.com/download.php?wmwmjwwbecj

and extract the zip file

 

* Enter recovery mode by turning your device on while holding down 'volume down' and 'End call' (red) then powering on your device.

Note: The hourglass (zandloper) stays on the home screen

 

* WINDOWS PC - (ensure the V845 is connected via USB) double click 'install-recovery-windows.bat'

 

* Remove battery and start phone (not sure how to do this otherwise)

και μετα παιρναμε οποια ρομ θελουμε

τα εχω ξαναγραψει εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286132&page=8

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, πως ενεργοποιηται το Τ9 δηλαδη το αλφαριθμιτικο πληκτρολογιο??

Το επιλεγω απο τις ρυθμισεις αλλα παλι qwerty εχω. Για το touchpal μιλαω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...