Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω να μην στέλνει MMS το συγκεκριμένο τηλέφωνο! Μου φαίνεται απίθανο!

το προβλημα με τα mms υπαρχει, εκτος φυσικα εαν καποιος με κινητο cosmote μας επιβεβαιωσει οτι εστειλε και πηρε mms.

Έχω επικοινωνησει με την εξυπηρετηση καρτοκινητης cosmote και μου εστειλαν σε μηνυμα τις γενικες ρυθμισεις mms τις οποίες και αποθηκευσα στο κινητο (τις αναφερω τρια post παραπανω). Δυστυχως το κινητο μου κολησε και δεν μπορεσε να με βοηθησει επιπλεον εκεινη τη στιγμή η κοπελια απο την εξυπηρετηση πελατων.

Μπορει καποιος με κινητο vodafone, αφου επιβεβαιωσει οτι παίρνει και στέλνει mms, να μας στείλει τις ρυθμισεις mms ώστε να τις συγκρινουμε με αυτές της cosmote? Μπορεί να λείπει κάτι ή να υπάρχει κάποια ιδιαιτερότητα στο σγκεκριμενο κινητο, αφου πάντα κατά την αποστολή ρυθμίσεων ζητάνε το μοντέλο του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pαιδιά φαίνεται πολύ ενδιαφέρον κινητό ειδικά για δεύτερο.. Να ρωτήσω κάτι λοιπόν:1)παίζει η καινούργια έκδοση του angry birds ? Qvga ανάλυση πλέον υποστηρίζει.. 2.πρόγραμμα πλοήγησης?navigon πχ και οχι google maps..3.η αποκριση αφης;διαβασα καλη-...στο ιντερνετ πως τα παει;υπαρχει προβλημα με την λιγη ΡΑΜ που εχει;

Μαρκετπλεις κανονικα ετσι;

Το μονο που με χαλαει ειναι οτι δεν εχει ραδιο αλλα αφου εχει και 3.5 υποδοχη το παραβλεπω.....αν το παρω μαλλον παει για custom rom...

Thanks in advance

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Pαιδιά φαίνεται πολύ ενδιαφέρον κινητό ειδικά για δεύτερο.. Να ρωτήσω κάτι λοιπόν:1)παίζει η καινούργια έκδοση του angry birds ? πλέον .. 2.πρόγραμμα πλοήγησης?navigon πχ και οχι google maps..3.η αποκριση αφης;διαβασα καλη-...στο ιντερνετ πως τα παει;υπαρχει προβλημα με την λιγη ΡΑΜ που εχει;

Μαρκετπλεις κανονικα ετσι;

Το μονο που με χαλαει ειναι οτι δεν εχει ραδιο αλλα αφου εχει και 3.5 υποδοχη το παραβλεπω.....αν το παρω μαλλον παει για custom rom...

Thanks in advance

 

 

Αφου υποστηρίζε ιανάλυση Qvga οκ θα ειναι.

igo ok!!ndrive ok!!Συνηθεια ειναι!!!Νετ μια χαρα!!Εχει fm radio φιλε....ναι με custom rom πεταει.......Αντε καλοριζικο ακομα και για 1ο κινητο κανει μια χαρα!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

To angry birds δεν έχω καταφέρει να το δουλέψω.Εγκαθίσταται κανονικά αλλά μάλλον κάποιο πρόβλημα έχει με την ανάλυση.Καταρχήν αργεί να ξεκινήσει (μένει αρκετή ώρα σε μια μαύρη οθόνη) και όταν ξεκινά δείχνει μια οθόνη ουρανό και κινούμενες πέτρες στο κάτω μέρος αλλά δεν υπάρχει κάποιο πλήκτρο για να ξεκινήσεις το παιχνίδι

Στο internet προσωπικά για μένα πάσχει λίγο,λόγω μικρής ανάλυσης της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με τα mms υπαρχει, εκτος φυσικα εαν καποιος με κινητο cosmote μας επιβεβαιωσει οτι εστειλε και πηρε mms.

Έχω επικοινωνησει με την εξυπηρετηση καρτοκινητης cosmote και μου εστειλαν σε μηνυμα τις γενικες ρυθμισεις mms τις οποίες και αποθηκευσα στο κινητο (τις αναφερω τρια post παραπανω). Δυστυχως το κινητο μου κολησε και δεν μπορεσε να με βοηθησει επιπλεον εκεινη τη στιγμή η κοπελια απο την εξυπηρετηση πελατων.

Μπορει καποιος με κινητο vodafone, αφου επιβεβαιωσει οτι παίρνει και στέλνει mms, να μας στείλει τις ρυθμισεις mms ώστε να τις συγκρινουμε με αυτές της cosmote? Μπορεί να λείπει κάτι ή να υπάρχει κάποια ιδιαιτερότητα στο σγκεκριμενο κινητο, αφου πάντα κατά την αποστολή ρυθμίσεων ζητάνε το μοντέλο του κινητού.

 

και εγώ μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών δήλωσα το μοντέλο, ήρθε το μήνυμα κανονικά με τις ρυθμίσεις και το επόμενο για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας MMS αλλά δεν στέλνει ούτε δέχεται. Είναι θέμα ρυθμίσεων για όσους χρησιμοποιούν COSMOTE με το JOY 845. Αν κάποιος κατάφερε να στείλει έχοντας COSMOTE ας μας διαφωτίσει :help:

Link to comment
Share on other sites

To angry birds δεν έχω καταφέρει να το δουλέψω.Εγκαθίσταται κανονικά αλλά μάλλον κάποιο πρόβλημα έχει με την ανάλυση.Καταρχήν αργεί να ξεκινήσει (μένει αρκετή ώρα σε μια μαύρη οθόνη) και όταν ξεκινά δείχνει μια οθόνη ουρανό και κινούμενες πέτρες στο κάτω μέρος αλλά δεν υπάρχει κάποιο πλήκτρο για να ξεκινήσεις το παιχνίδι

Στο internet προσωπικά για μένα πάσχει λίγο,λόγω μικρής ανάλυσης της οθόνης.

 

Ακριβως ετσι...το angry birds δεν υποστηριζει qvga για αυτο

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

H τελευταία έκδοση υποστηρίζει qvga και τελικά παίζει αλλά θέλει κόλπο στην εκκίνηση

Πατάς να ανοίξει και μόλις έρθει στην οθόνη με τον ουρανό,περιμένεις 3-4 δευτερόλεπτα και βάζεις τη συσκευή σε αναμονή.Περιμένεις πάλι 3-4 δεύτερα http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/lol.gif και με το που ξεκλειδώσεις τη συσκευή εμφανίζεται το play για να ξεκινήσεις το παιχνίδι http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/lol.gif Αν έχεις τη συσκευή να κλείνει την οθόνη σε 1 λεπτό,τότε η οθόνη θα κλείσει και μόλις την ανοίξεις θα ακούσεις την μουσική και με το ξεκλείδωμα,εμφανίζεται το play

Συνηθισμένος από το hd2 που το ανοίγει σε 5-6 δευτερόλεπτα,δε περίμενα αρκετά και νόμιζα ότι κόλλησε

Kαι η σφεντόνα με την cpu στα 600mhz έχει μια μικρή δυσκολία αλλά οκ μη τα θέλουμε όλα να είναι τέλεια στα χρήματα που κοστίζει http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/cool.gif

Επίσης μπορώ να πω ότι το ηχείο του,με εξέπληξε ευχάριστα αλλά και το trackpad που είναι πολύ βολικό.Είχα δοκιμάσει πριν μερικές μέρες το trackball στο wildfire και μου φάνηκε υπερβολικά μικρό και δύσχρηστο

Και για το φίλο που ρώτησε πιο πάνω πως ορίζουμε ήχο κλήσης στο τηλέφωνο,δε χρειάζεται έξτρα εφαρμογή.

Ανοίγουμε το mp3 που θέλουμε με την εφαρμογή της μουσικής και όσο παίζει,πατάμε μενού και από το αναδυόμενο μενού--->ορισμός ως ήχος κλήσης

Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία μπαταρίας αξίζει;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αφου υποστηρίζε ιανάλυση Qvga οκ θα ειναι.

igo ok!!ndrive ok!!Συνηθεια ειναι!!!Νετ μια χαρα!!Εχει fm radio φιλε....ναι με custom rom πεταει.......Αντε καλοριζικο ακομα και για 1ο κινητο κανει μια χαρα!!!

 

Πλακα κανεις ετσι;εχει και ραδιο;;σιγουρα;γιατι κατι ξενα σαιτ λενε οχι...και 3.5 υποδοχη παω αυριο κι ολας...!!τελευταια ερωτηση...απο ηχειο (μεγαφωνο) πως παει;ειναι δυναατο για μουσικη;;το βιβαζ που εχω δεν εινααι γι αυτο ρωταω..

Αμα θες κανε και την συγκριση με το Ηδ2...το εχει φιλος κ μπορω να συγκρινω...

Απο μπαταρια δεν ρωταω γιατι εχω ακουσει καλα λογια!!

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις ετσι;εχει και ραδιο;;σιγουρα;γιατι κατι ξενα σαιτ λενε οχι...και 3.5 υποδοχη παω αυριο κι ολας...!!τελευταια ερωτηση...απο ηχειο (μεγαφωνο) πως παει;ειναι δυναατο για μουσικη;;το βιβαζ που εχω δεν εινααι γι αυτο ρωταω..

Αμα θες κανε και την συγκριση με το Ηδ2...το εχει φιλος κ μπορω να συγκρινω...

Απο μπαταρια δεν ρωταω γιατι εχω ακουσει καλα λογια!!

 

Τσεκαρε και επισημα--->

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42110,6878.action

 

Καλο ειναι το ηχειακι...... για μουσικη δεν ξερω αλλα ακουγεται σχετικα καλα.Ναι το vivaz εχει θεμα με την ενταση.....

Eιπαμε 110 ευρω εχει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

H τελευταία έκδοση υποστηρίζει qvga και τελικά παίζει αλλά θέλει κόλπο στην εκκίνηση

Πατάς να ανοίξει και μόλις έρθει στην οθόνη με τον ουρανό,περιμένεις 3-4 δευτερόλεπτα και βάζεις τη συσκευή σε αναμονή.Περιμένεις πάλι 3-4 δεύτερα http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/lol.gif και με το που ξεκλειδώσεις τη συσκευή εμφανίζεται το play για να ξεκινήσεις το παιχνίδι http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/lol.gif Αν έχεις τη συσκευή να κλείνει την οθόνη σε 1 λεπτό,τότε η οθόνη θα κλείσει και μόλις την ανοίξεις θα ακούσεις την μουσική και με το ξεκλείδωμα,εμφανίζεται το play

Συνηθισμένος από το hd2 που το ανοίγει σε 5-6 δευτερόλεπτα,δε περίμενα αρκετά και νόμιζα ότι κόλλησε

Kαι η σφεντόνα με την cpu στα 600mhz έχει μια μικρή δυσκολία αλλά οκ μη τα θέλουμε όλα να είναι τέλεια στα χρήματα που κοστίζει http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/cool.gif

Επίσης μπορώ να πω ότι το ηχείο του,με εξέπληξε ευχάριστα αλλά και το trackpad που είναι πολύ βολικό.Είχα δοκιμάσει πριν μερικές μέρες το trackball στο wildfire και μου φάνηκε υπερβολικά μικρό και δύσχρηστο

Και για το φίλο που ρώτησε πιο πάνω πως ορίζουμε ήχο κλήσης στο τηλέφωνο,δε χρειάζεται έξτρα εφαρμογή.

Ανοίγουμε το mp3 που θέλουμε με την εφαρμογή της μουσικής και όσο παίζει,πατάμε μενού και από το αναδυόμενο μενού--->ορισμός ως ήχος κλήσης

 

Ωραιος Χρηστο!!!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στην RLS3 κρατώντας πατημένο το κουμπί power δεν έχει την επιπλέον επιλογή για τις πρόσφατες εφαρμογές.Υπάρχει κάποιος τρόπος να εμφανιστεί πάλι;
Link to comment
Share on other sites

τελικά αν διαβάζεις στο google μπερδεύεσαι.

αλλού λέει έχει java και αλλού όχι.

το καλό είναι με το vodafone.gr που λέει όχι και έξω λένε ναι αλλά ότι δεν έχει ράδιο. :lol:

 

θα μάθω αύριο που θα ρθει το δέμα. άψογοι στο πλαίσιο σε τρεις μέρες σπίτι σου.

 

αυτό κάνει αλήθεια http://cgi.ebay.co.uk/ZENUS-SILICONE-SKIN-CASE-COVER-GALAXY-S-BLACK-/190413770170?pt=PDA_Accessories&hash=item2c558b8dba#ht_6563wt_954;

κοίταγα για case και έβγαλε αυτό αλλά και άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα νεα ειναι ευχαριστα !!!Νεα εκδοση Skype

Επιτελους βγηκε εκδοση skype που κανει για την αναλυση του joy (320x240)

μεσω ιντερνετ πηγαινετε εδω

skype.com/m

και καντε download την νεα εκδοση:up:

(Μπραβο στην εταιρια που καλυψε το κενο για τα κινητα αυτης της αναλυσης)

Link to comment
Share on other sites

κύριοι,

καλημέρα!

 

σκεφτομαι να το πάρω για δεύτερο μιας και το e51 που είχα για δεύτερο εγκατέλειψε (πρώτο είναι πάντα το N82!!)

 

το έχω δεί εξωτερικά και πως είναι στο χέρι,και είναι συμπαθητικό,

αυτό που με απασχολεί είναι το android μιας και θα είναι η πρώτη μου φορά στη πλατφόρμα αυτή εάν και εφόσον.

το γεγονός ότι είναι vodafone branded επηρεάζει το λειτουργικό ως έχει?

είναι απαραίτητο το root και πέρασμα custom?

η και έτσι είναι κομπλέ?

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι μολις χθες εσκασε μυτη η νεα εκδοση του angry birds που υποστηριζει qvga ...για να δουμε
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις κλικ στο κουμπί "προβλήματα" και κάνεις εγκατάσταση το busybox.

Αφού κάνεις εγκατάστασή το busybox, πας εκεί που λέει "Αντ.Ασφαλείας και επαναφορά, διαλέγεις την εφαρμογή που θες να απ εγκαταστήσεις κάνεις κλικ και πατάς το κουμπί απεγκατάσταση.

 

Αν κάνεις όλους τους lancher απ εγκατάσταση θα καταλήξεις με μια ωραία μαυρη οθόνη και θα ξαναπερνάς rom.

 

Το busybox για ποιο λογο ????

Εγω εκανα uninstall το roadsync χωρις να βαλω αυτο το busybox.....

Ναι για τους launcher το ξερω οτι δεν μπορεις να τους βγαλεις.....

Γαμωτο.....

Link to comment
Share on other sites

Στο menu - ρυθμίσεις - Ηχος και Οθόνη, έχει μια επιλογή για προσανατολισμό, που είναι από ότι λέει για αυτόματη εναλλαγή προσανατολισμού κατά την περιστροφή του τηλεφώνου.

 

Την έχω ενεργοποιήσει, αλλά δεν κάνει τίποτα.

Σε αυτό το link που έχει έναν interactive οδηγό χρήσης, λέει για g-sensor calibrate που θα πρέπει να υπάρχει όταν κάνεις scrolldown στο Ηχος και Οθόνη, αλλά εγώ δεν έχω τέτοια επιλογή στο κινητό.

 

Τι ακριβώς ισχύει? Περιστρέφετε τελικά η οθόνη ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Το busybox για ποιο λογο ????

Εγω εκανα uninstall το roadsync χωρις να βαλω αυτο το busybox.....

Ναι για τους launcher το ξερω οτι δεν μπορεις να τους βγαλεις.....

Γαμωτο.....

 

τι να σου πω εμένα μου έβγαλε μήνυμα ότι πρέπει να το βάλω (το busybox).

 

Τους launcher τους είχα κάνει απ εγκατάστασή και τον pro και τον εργοστασιακό και δεν είχα μενού (έδειχνε μαύρη οθόνη το κινητό) οπότε αναγκαστικώς πέρασα ξανά rom.

 

Το αστείο της υπόθεσης ήταν ότι έτυχε και με πήραν τηλέφωνο εκείνη την στιγμή που το είχα απ εγκαταστήσει τους λανσερ και το κινητό λειτουργούσε κανονικά πετάχτηκε από την μαυρίλα το μενού κλίσης και χτύπαγε το κινητό και στο τηλεφώνημά μίλησα μια χαρά και μόλις έκλεισα δεν είχε μενού δεν μπορούσα να πάω πουθενά και πέρασα από το AmonRA ξανά rom χαχαχα).

 

Προσωπικά άφησα τον εργοστασιακό λανσερ πάνω γιατί κάπου διάβασα ότι καταναλώνει λιγότερη μνήμη.

 

Επίσης 2 ερωτήσεις :

1. Το N drινe υπαρχή περίπτωση να παρακάμψουμε το trial τον 7 ημερών?

2. Σχετικά με το skype : όταν πατάω κλίση κάποιας επαφής μου βγάζει επιλογή να πάρω τηλεφωνώ κανονικά η να πάρω μέσω skype.

Αυτό σημαίνει ότι μπορώ να πάρω τηλέφωνο μέσω wifi κάποιον που έχει και αυτός κινητό με skype και wifi χωρίς χρέωση? ή είναι μόνο για text messages αλλά msn style?

Link to comment
Share on other sites

2. Σχετικά με το skype : όταν πατάω κλίση κάποιας επαφής μου βγάζει επιλογή να πάρω τηλεφωνώ κανονικά η να πάρω μέσω skype.

Αυτό σημαίνει ότι μπορώ να πάρω τηλέφωνο μέσω wifi κάποιον που έχει και αυτός κινητό με skype και wifi χωρίς χρέωση? ή είναι μόνο για text messages αλλά msn style?

 

μπορεις να κανεις τηλεφωνα και σε αλλους χρηστες skype (δωρεαν) και σε κανονικους αριθμους με μικρες χρεωσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι και εγώ από σήμερα με RLS3...το κινητό πάει σφαίρα...Απλά ψάχνω να μειώσω την ευαισθησία του trackball αλλα δεν...Που το έχουν κρύψει;Αν θέλω να δοκιμάσω άλλη rom βάζω τη rom στην κάρτα κάνω wipe και flash from sd;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι και εγώ από σήμερα με RLS3...το κινητό πάει σφαίρα...Απλά ψάχνω να μειώσω την ευαισθησία του trackball αλλα δεν...Που το έχουν κρύψει;Αν θέλω να δοκιμάσω άλλη rom βάζω τη rom στην κάρτα κάνω wipe και flash from sd;

αν ειναι custom και οχι official τοτε το κανεις ετσι (με τον ιδιο τροπο καθε φορα)

Custom ROM install

 

* Download your custom ROM: Of course you choose the Vodafone 845 Mr Edition ROM

 

* Add the sd card in a card reader and copy the Custom ROM zip file to SD card (FAT32 partition).

 

* Again enter recovery mode by turning your device on while holding down 'volume up' and 'Start call' (green) then powering on your device.

 

* Go to “wipe” where you select:

-> Wipe data/factory reset

-> Wipe Dalvik-cache

-> Wipe SD:ext partition

Confirm each step above via DPAD

-> Volume Down to go to main menu

 

* Choose “Flash zip from sdcard” and if everything is okay you can select the Custom ROM zip file. Confirm via DPAD twice to install (just wait 2 minutes to finish)

-> Choose Power off

 

* Restart Phone and that’s it

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση σε καθε flasharisma εκτος απο το wipe που πρεπει να γινει στην vm και στα data/factory πρεπει να κανουμε wipe και στην SD ?

 

εγω το κανω καθε φορα

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την τιμή του 945 δεν έχει γίνει καμιά επίσημη ανακοίνωση, αλλά σίγουρα θα είναι αρκετά χαμηλή σε σχέση με τις υπόλοιπες συσκευές άλλων εταιριών, γιατί η Vodafone δεσμεύτηκε να κυκλοφορήσει τις πιο φθηνές android συσκευές. Επομένως αν αναλογιστούμε πως η πιο φθηνή συσκευή android που υπάρχει στην αγορά μετά το joy 845, είναι το lg optimus GT540 στα 185 ευρώ, τότε το 945 θα κυμαίνεται στα 150 - 160 ευρώ πιστεύω.

Πιστεύω πως αξίζει να το περιμένουμε καθώς θα έχει μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερα κάμερα, καλύτερη εσωτερική μνήμη και με δυνατότητα επέκτασης μέχρι 32gb.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...