Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είσαι με 1.72.xxx.x και δεν θες να μπλέξεις με downgrade και root τότε παρήγγειλε μέσω ebay μια αγγλική sim βάλ' τη στο τηλέφωνο και βουρ για την αγορά.

αν παρω δηλαδη μια αγγλικη vodafone sim,θα δουλεψει στην ελλαδα;

 

Παιδια να ρωτησω και εγω κατι ? Τα apk αρχεια που εχω βαλει χυμα στην sd καρτα, μετα την εγκατασταση μπορω να τις σβησω?Καποιες που μπορει να χρειαστουν επανεγκατασταση μπορω να φτιαξω ενα folder και να τις χωσω μεσα εκει?

αν θες τα σβηνεις αλλα καλυτερα κρατησε τα σ ενα φακελο για παν ενδεχομενο.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κουφό όντως αλλά συμβαίνει και στο desire z και σε άλλες συσκευές όπως διάβασα. Κάποιο bug προφανώς.

 

Άραγε υπάρχει κάποια εφαρμογή που να αντικαθιστά το default gallery?

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Άραγε υπάρχει κάποια εφαρμογή που να αντικαθιστά το default gallery?

 

Mπορείς να δοκιμάσεις αυτό:

 

Gallery 3D

Link to comment
Share on other sites

αν παρω δηλαδη μια αγγλικη vodafone sim,θα δουλεψει στην ελλαδα;

 

Δεν σε ενδιαφέρει να δουλέψει, απλά να δει το τηλέφωνο την αγγλική sim για να νομίζει ότι είσαι αγγλία και να ανοίξει τις paid εφαρμογές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Άραγε υπάρχει κάποια εφαρμογή που να αντικαθιστά το default gallery?

δοκιμασε το galery 3d.ειναι αρκετα καλο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,

Εχω το desire HD. ειχα λοιπον το ιντερνετ κλειστω για το προφανες λογο της μπαταριας. Οταν το ενεργοποιησα γιατι ηθελα κατι να ψαξω στο ιντερνετ μου εβγαλε στη μπαρα ειδοποιησεων το σηματακι του yahoo το οποιο γραφει "Enable background data in setting..." απο οτι φανταζομαι ειναι για το mail αφου εχω κατεβασει το προγραμμα απο το market. το θεμα ειναι οτι μου το βγαζει σαν "εν εξελιξει" και δεν μπορω να το σβησω. και οταν παταω πανω του με βαζει στο Λογαριασμοι και Συγχρονισμος και στις γενικες ρυθμησεις συγχρονισμου. εκει οτι και να εχω πατησει δεν εχει σβησει το εικονηδιο. αν πατησω πανω στο εικονηδιο του yahoo κανει κανονικα update, μου ερχονται και το mail αλλα παλι το σηματακι δεν σβηνει.:mad::mad:

Τι θα μπορουσα να κανω...:O

Link to comment
Share on other sites

Πάνε στις ρυθμίσεις/λογαριασμοί-συγχρονισμός και ενεργοποίησε τα δεδομένα φόντου...

Αυτό λογικά θα είναι...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς καμιά Rom καλή και σταθερή με 2.3 Gingerbread??

Βλέπω η HTC την καθυστερεί πολύ κ μπαίνω στον πειρασμό να βάλω :food:..

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς καμιά Rom καλή και σταθερή με 2.3 Gingerbread??

Βλέπω η HTC την καθυστερεί πολύ κ μπαίνω στον πειρασμό να βάλω :food:..

 

Δοκιμάστε το δικό μου 2.3 build ρε παιδια να μου δώσετε και feedback. Καημό το έχω! :p

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ ωραίο Theme έχει πάντως θα περιμένω καμια βδομάδα ακόμα την HTC μπας κ δώσει την 2.3 κ μετα θα δοκιμάσω την δικιά σου:p

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ ωραίο Theme έχει πάντως θα περιμένω καμια βδομάδα ακόμα την HTC μπας κ δώσει την 2.3 κ μετα θα δοκιμάσω την δικιά σου:p

 

Αυτα που ειδες ειναι themes για το 2.2. Το rom το βρισκεις εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905530 !

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Guys καλησπέρα! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πεί πως να επιστρέψω το DHD μου στην αρχική του μορφή όπως δηλαδή το πήρα από το κατάστημα?

Προσπάθησα να του περάσω custom rom να το κάνω S - Radio OFF κτλ αλλά δεν τα έβγαζα πέρα και αποδείχτηκε αρκέτα δύσκολο για εμένα τελικά να προχωρήσω!

Link to comment
Share on other sites

Guys καλησπέρα! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πεί πως να επιστρέψω το DHD μου στην αρχική του μορφή όπως δηλαδή το πήρα από το κατάστημα?

Προσπάθησα να του περάσω custom rom να το κάνω S - Radio OFF κτλ αλλά δεν τα έβγαζα πέρα και αποδείχτηκε αρκέτα δύσκολο για εμένα τελικά να προχωρήσω!

μενου-ρυθμισεις-καρτα SD και αποθηκ χωρος τηλεφ-εργοστασιακες ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Πριν λιγο επαθα το εξης κουλο....Πηγα να κανω αναβαθμιση σε μια εφαρμογη απο το μαρκετ κ ως δια μαγειας το κινητο δεν εβλεπε την micro sd!!!!την εβαλα να την τεσταρω κ στον υπολογιστη αλλα και εκει τιποτα!!!!τι λετε να εγινε?πεθανε λετε?εχει εγγυηση?μπορω να επαναφερω τα δεδομενα μου?
Link to comment
Share on other sites

Ενας ακομα κατοχος της συσκευης απο σημερα, μετα απο καιρο με το hd2 αναβαθμιστηκαμε και εχουμε να μαθουμε πολλα. Για αρχη μπορω να πω οτι ειναι μια καταπληκτικη συσκευη πιο γρηγορη απο οτι περιμενα και ειναι και η πρωτη μου συσκευη με android. Καλως ηρθα στην παρεα σας!

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Πριν λιγο επαθα το εξης κουλο....Πηγα να κανω αναβαθμιση σε μια εφαρμογη απο το μαρκετ κ ως δια μαγειας το κινητο δεν εβλεπε την micro sd!!!!την εβαλα να την τεσταρω κ στον υπολογιστη αλλα και εκει τιποτα!!!!τι λετε να εγινε?πεθανε λετε?εχει εγγυηση?μπορω να επαναφερω τα δεδομενα μου?

 

Δεν είναι τίποτα, απλά απεβίωσε. Έχει αναφερθεί εδώ και καιρό στο xda ότι οι κάρτες απλά πεθαίνουν.

Το έπαθε κι ένας φίλος μου πριν καμιά βδομάδα. Πάρε τηλέφωνο στην HTC και κανόνισε απλά

να στείλεις την κάρτα να την ελέγξουν και να στην αλλάξουν.

Αν σου πουν και καλά ότι χρειάζονται το τηλέφωνο για έλεγχο κι άλλες τέτοιες μπαρούφες μην μασήσεις

και πες ότι το χρειάζεσαι και δεν γίνεται να το δώσεις, οπότε θα σου πουν απλά να τους στείλεις την κάρτα.

 

Δυστυχώς τα δεδομένα σου απλά τα ξεχνάς, δεν γίνεται να τα βρεις.:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστω πολυ!Αυριο κιολας θα παω να στειλω την micro sd....

 

Αν έχεις τη δυνατότητα να δοκιμάσεις πάντως και μια άλλη κάρτα δεν θα ήταν κακό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...

Επιτέλους τελειώσα το Mixed_Theme μου για το Desire HD...

Όποιος θέλει να δοκιμάσει είναι ΕΔΩ...

Παρακαλώ διαβάστε όλη την περιγραφή πριν το εγκαταστήσετε....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εαν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων χανεται το root? :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιήται για GPS;

η HTC δίνει στα κεντρικά της το NDRIVE με 39Ε.

 

θα ήθελα την γνώμη σας.

 

Όσο για την μπαταρία, έχω βάλει κάποια που αγόρασα από ebay 1600mah

και δείχνει να κρατά καλύτερα από την 1230mah που είχε το κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Δυστυχως μετα απο 6 ημερες ( χαλαρης χρησης ) το Desire HD μου τα εφτυσε !!

Το απογευμα θα παω να παρω νεα συσκευη. Εχει τυχει σε καποιον το ιδιο ; Εσβησε ξαφνικα και δεν αναβε !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Δυστυχως μετα απο 6 ημερες ( χαλαρης χρησης ) το Desire HD μου τα εφτυσε !!

Το απογευμα θα παω να παρω νεα συσκευη. Εχει τυχει σε καποιον το ιδιο ; Εσβησε ξαφνικα και δεν αναβε !!!

 

Ειχες custom ROM ; Εβγαλες μπαταρια κτλ; :X

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Οχι παληκαρι μου δεν πειραζω ποτε τα κινητα μου.

Μαμα ηταν. Δεν κανω κατι που δεν γνωριζω !!

Απλα ΕΣΒΗΣΕ και ΤΕΛΟΣ ! Αστα..Ελπιζω το δευτερο να αντεξει αλλιως παω σε Galaxy. (Αν δεν περασουν οι 7 ημερες,DOA).

Link to comment
Share on other sites

Οχι παληκαρι μου δεν πειραζω ποτε τα κινητα μου.

Μαμα ηταν. Δεν κανω κατι που δεν γνωριζω !!

Απλα ΕΣΒΗΣΕ και ΤΕΛΟΣ ! Αστα..Ελπιζω το δευτερο να αντεξει αλλιως παω σε Galaxy. (Αν δεν περασουν οι 7 ημερες,DOA).

Έλα ρε!!! Κρίμα...

Έπεσες σε προβληματική συσκευή. Ζήτα αντικατάσταση όχι από το σέρβις, αλλά από το μαγαζί που την αγόρασες.

:!:Αντικατάσταση με άλλη καινούρια, όχι επισκευή.:!:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...