Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να το αγορασεις απο που? υπαρχει διαθεσιμο κοματι προς πωληση?

 

Για αναβάθμιση από WIND έλεγα...

Δεν "παίζει" ???

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εδω ετοιμαζονται κινητοποιησεις απο χιλιαδες κοσμου με πορεια στο Συνταγμα κ.λπ. γιατι δεν υπαρχει το blade ΠΟΥΘΕΝΑ και εσυ θελεις οχι μονο να το αγορασεις αλλα να το δεις και live???

Αδερφε κατσε στην ουρα γιατι ειναι πολυς ο κοσμος :p

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

edit: Εχω φτιαξει ενα αρχειο word το στο οποιο εχω μαζεψει απο μηνυματα των παιδιων εδω μεσα καθως και απο οδηγους που εχω διαβασει απο αλλα sites σχετικα με το blade συγκεντρωτικα ολες σχεδον τις διαδικασιες "αναβαθμισης" του κινητου μας. Περιλαμβανει ολες τις νέες ρομ,addons,themes, και γενικα οτιδηποτε κυκλοφορει "ζεστό" για το blade!Το εχω στην υπογραφη μου! ευχαριστω:D

 

thanks είσαι μεγάλος

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου ρε παιδια,υπαρχει τροπος να σταματαμε τη φορτιση κατα τη συνδεση με το PC μεσω USB !!!

Θα τη :Xμησουμε τη μπαταρια στο τελος

Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου ρε παιδια,υπαρχει τροπος να σταματαμε τη φορτιση κατα τη συνδεση με το PC μεσω USB !!!

Θα τη :Xμησουμε τη μπαταρια στο τελος

 

Αναλογα ποια ρομ εχεις!Αν εχεις την στοκ αν μπεις στις ρυθμισεις εκει που λεει για το usb κλπ το φτιαχνεις.Στις custom 2.2 που εχω δοκιμασει δεν γινεται.Αν καποιος εχει την 2.1 ας πει ακριβως τα βηματα γιατι εγω δεν την εχω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

........αυτο που εχω κανει εγω ειναι τα 512mb που εχω ξεκλειδωσει και μετα το περασμα του clockwork mode και απο τοτε καποιων εκδοσεων της jellyfish.χρειαζεται να κανω αυτα τα 4 βηματα?

 

όχι, δεν χρειάζεται...

 

μα το romdump δεν σου δεινει το system σε μορφη system.img αλλα 2 αρχεια:

 

επισης τα boot.img και recovery.img του ουγγρικου ειναι ιδια με της Wind?

 

τα boot και recovery είναι τα ίδια, οπότε και να τα αλλάξεις και να βάλεις τα .img του romdump δεν θα αλλάξει κάτι... αν θες να είσαι 100% σίγουρος, άλλαξε τα με τα ελληνικά. Για το system.img, πρέπει να το ανοίξεις με κάποιο πρόγραμμα που μπορεί να κάνει mount+edit αρχεία .img, και να αντικαταστήσεις όλα τα σχετικά αρχεία του .img με αυτά του tar.gz. Εγώ την όλη διαδικασία την έκανα από debian για να μην έχω θέματα με drivers+img... το πρόβλημα που πιθανόν να παρουσιαστεί είναι πως μπορεί κάποια προγράμματα να μην σου παίζουν μετά στην stock wind, γιατί είναι signed rom αλλά δεν υπάρχουν τα ανάλογα script για το TPT. Γενικά, δεν θέλω να σε αποθαρρύνω, αλλά η διαδικασία είναι επίφοβη.

 

Η διαδικασία αλλαγής των αρχείων του .img των ούγκρων με αυτά της wind δεν είναι καθόλου σωστή όμως, και γι'αυτό σου λέω πως είναι επίφοβη. Κανονικά θα έπρεπε το tar.gz να το μετατρέπαμε σε img, αλλά δυστυχώς δεν υπάρχουν σχετικές πληροφορίες πουθενά, και έχω ρωτήσει και σε xda αλλά και σε modaco.

 

Το info.gz αρχείο είναι απλά index file του tar.gz, οπότε μπορείς να το αγνοήσεις.

 

Πειτε μου ρε παιδια,υπαρχει τροπος να σταματαμε τη φορτιση κατα τη συνδεση με το PC μεσω USB !!!

Θα τη :Xμησουμε τη μπαταρια στο τελος

 

Στην stock wind, Ρυθμίσεις-->Ρυθμίσεις USB-->Απενεργοποίηση φόρτισης USB... Στην froyo δεν γίνετε... αλλά μην σε ανησυχεί και τόσο, δεν θα χαλάσει η μπαταρία σου λόγω συνεχής φόρτισης και αποφόρτισης από USB... θα μειωθεί η ζωή της τόσο λίγο που δεν έχει νόημα να σε ανησυχεί.

 

Εναλλακτικά, μπορείς να συνδεθείς με το PC σου μέσω του τοπικού σου δικτύου με το wifi modem σου (αν έχεις), και να κάνεις share αρχεία από το PC.

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα ποια ρομ εχεις!Αν εχεις την στοκ αν μπεις στις ρυθμισεις εκει που λεει για το usb κλπ το φτιαχνεις.Στις custom 2.2 που εχω δοκιμασει δεν γινεται.Αν καποιος εχει την 2.1 ας πει ακριβως τα βηματα γιατι εγω δεν την εχω μεσα.

 

εχω 2.2 και συγκεκριμενα την FLB9

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν ισχύσει η έκπτωση 10% στις συσκευές με τη νέα παραλαβή απο τα καταστήματα wind.

ένας πωλητής μου έιπε ότι δεν θα ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά, μπορείς να συνδεθείς με το PC σου μέσω του τοπικού σου δικτύου με το wifi modem σου (αν έχεις), και να κάνεις share αρχεία από το PC.

Εγώ για μεταφορά αρχείων από PC στην κάρτα sd του blade και ανάποδα χρησιμοποιώ το WebSharingLite File/Media Sync

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε που μπορώ να δοκιμάσω (να το δω live) το blade κάπου στην Αθήνα, είτε στο κέντρο, είτε στο Περιστέρι είτε οπουδήποτε;

 

Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω αλλά στη WIND το έχουν σε dummy μόνο ... :(

 

Ευχαριστώ :)

Παντού σε πλαστικό έχουν, εγώ τη προηγούμενη βδομάδα ανακάλυψα από φίλο ότι έχει ανοιχτή συσκευή στο κατάστημα της wind στη Ν. Σμύρνη επί του κεντρικού που περνάει το τραμ ειναι λίγο μετά τη πλατεία, Ελ. Βενιζέλου 81, κι εκεί σήμερα είπαν ότι Τρίτη θα παραλάβουν κομμάτια. Τι να πω κι εγώ...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι και γω ενας απ αυτους που περιμενουν το κινητο ευλαβικα τον τελευταιο μηνα. Δεν εχω αποφασισει ακομα αν θα περασω custom rom αλλα θα θελα να ξερω τι παιζει μ αυτες και τα Ελληνικα. Προσωπικα, μονο ελληνικο πληκτρολογιο θελω για SMS αλλα δεν θα με πειραζε να εχει και το μενου. Ετσι, θελω να ξερω ποιες απ αυτες και αν εχουν Ελληνικα (μενου ή πληκτρολογιο). FLB Froyo rb9, Jellyfish RLS9 και Modaco R12 ενω απ οσο ξερω η Cyanogen 7.0 RC1 εχει Ελληνικα.

 

Υ.Γ. Ειναι πολυ πιθανο να εχουν απαντηθει αλλα θεωρω οτι καλο θα ταν καποιος σ ενα ποστ να πει τι παιζει σ αυτες τις ROM με τα Ελληνικα. Αλλωστε απ οσο ξερω ειναι οι πιο δημοφιλεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι μαρκετ εφαρμογες;

 

Εγώ για μεταφορά αρχείων από PC στην κάρτα sd του blade και ανάποδα χρησιμοποιώ το WebSharingLite File/Media Sync

 

Δοκιμασα το Filexpert...πολυ καλο μου φανηκε...και δωρεαν...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το Filexpert...πολυ καλο μου φανηκε...και δωρεαν...

 

To filexpert το χρησιμοποιω εδω και δυο μηνες και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Δεν ειναι τελειο αλλα την κανει και με το παραπανω την δουλεια του. Συγκεκριμενα εχει http server για μεταφορα μεμονωμενων αρχειων (ringtones, wallpapers, apps) απο το κινητο στο pc via browser και τουμπαλιν, και ftp για dirs, και τα δυο ασυρματα χωρις κοπο. Υπαρχει και το FileES (ή καπως ετσι) που νομιζω εχει και btooth support. To χρησιμοποιει κανείς? Εχει μηπως support και για directory transfer via http/browser?

Link to comment
Share on other sites

Το galaxy 3 εχει πλεον 159 ευρω.

 

Και πιστεύεις ότι μπορεί να συγκριθεί με το Blade? Ή να έχει την ιδια υποστήριξη;

Η ερώτηση βασικά ήταν ρητορική:)

 

sorry για το off topic!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

πριν κανα δυο μηνες κυκλοφορουσε ο αη βασιλης με ενα igo στον σακο του. Μηπως αν του εστελνα ενα γραμμα να μου εφερνε ενα καθυστερημενα; Καποτε ειχα ενα ndrive αλλα αποφασισα να δοκιμασω κατι καινουργιο μιας και θα παω την αλλη βδομαδα αθηνα και δεν εχω ιδεα απο δρομους. Οποτε θα το χρησιμοποιησω
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που ειπες για igo. Δεν έχω ασχοληθεί ποτε με gps και χαρτες κτλ και ουτε καν διαβαζα αυτα που γραφατε καθε φορα για τα προγραμματα. Απλα μου την βαρεσε και θα ξεκινησω να κατεβαζω ολο το ελλαδα (sic) σε google map (το οποιο μετα θα συνεργαζεται offline με το gps). Μηπως εχει κανει κανεις αλλος (η καποιο site) to extracting για να μην φαει το pc τα νιατα του τσαμπα? Θελει απο οτι βλεπω να το αφησεις ωρες να κατεβαζει ανάλογα το zoom δεν ξερω και αν θα φρικαρει απο κανα disconnect. Edited by Johnix
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι και γω ενας απ αυτους που περιμενουν το κινητο ευλαβικα τον τελευταιο μηνα. Δεν εχω αποφασισει ακομα αν θα περασω custom rom αλλα θα θελα να ξερω τι παιζει μ αυτες και τα Ελληνικα. Προσωπικα, μονο ελληνικο πληκτρολογιο θελω για SMS αλλα δεν θα με πειραζε να εχει και το μενου. Ετσι, θελω να ξερω ποιες απ αυτες και αν εχουν Ελληνικα (μενου ή πληκτρολογιο). FLB Froyo rb9, Jellyfish RLS9 και Modaco R12 ενω απ οσο ξερω η Cyanogen 7.0 RC1 εχει Ελληνικα.

 

Υ.Γ. Ειναι πολυ πιθανο να εχουν απαντηθει αλλα θεωρω οτι καλο θα ταν καποιος σ ενα ποστ να πει τι παιζει σ αυτες τις ROM με τα Ελληνικα. Αλλωστε απ οσο ξερω ειναι οι πιο δημοφιλεις.

 

Εννηνικά σε SMS μπορείς να έχεις ακόμα κι αν βάλεις.....Κινέζικη rom :) Βάζεις HTC IME/Greek Ime και το Handset SMS (gia 160 χαρακτηρες) και είσαι κομπλέ.

 

Οι περισσότερες custom έχουν και ενσωματωμένα τα ελληνικά στο menu. H JJ r7 που χρησιμοποιώ εγώ πάντως, έχει και τα 2 από την αρχή (μενού/sms). Δεν έβαλα την r9 μιας και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και θα κάνω upgrade όταν βγει μια stable Gingerbread

Link to comment
Share on other sites

ειχα παρει αρχικα δυο συσκευες. δεν χρειαζομαι πια τη μια και σκεφτομαι να τη πουλήσω. απ την αρχη δεν κουμπωνε καλα το καπάκι κατω δεξια. κατα τα άλλα το τηλ. είναι αψογο, χρησιμοποιηθηκε λίγο, και η μόνη αλλαγη που έγινε είναι η μνήμη απο 256 σε 512. νομίζω πως 120 Ευρω έιναι καλα για όλους.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...