Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα μετα το update δεν ανοιγε η συντομευση που ειχα στην αρχικη οθονη.την διεγραψα την συντομευση και την ξαναεβαλα και ολα οκ.

 

Αυτό ήταν τελικά. Υπήρχαν 2 συντομεύσεις μετά το update και δεν το είχα δει.

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα έχει στο xda. Απ´οτι διάβασα έχει κάποια bug ακόμα όπως κάποια reboot με την camera. Πως φλασαρεται ο kernel? όπως τις rom με αντιγραφή σε sd και power+home? Yπαρχει πρόβλημα με την εγγύηση αν αλλάξεις kernel? επανέρχεται ο official?

 

 

---

- Sent from my iPad 2 using Tapatalk

 

ναι τα εχει στο xda.

εδω ψαξτε: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=839

στα διαφορα subtopics γιατι το καθενα εχει δικο του tutorial για το installation

 

δεν εχει προβλημα με camera reboot το τελευταιο βερσιον του franco kernel παντως. εμενα δουλευει αψογα. το overclocking ειναι πολυ χρησιμο. το ιδιο και το supercharger πιστευω ιδιως αμα χρησιμοποιεις αλλο launcher (πχ launcher pro, adw) αλλα και γενικοτερα αλλαζει το memory management.

 

επανερχεται στο original με http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=16535737&postcount=3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν κανω ροοτ το κινητο με τη διαδικασια που υπαρχει στα πρωτα ποστς οσο αναφορα για την εκδοση 2.3.3 υπαρχει η δυνατοτητα unroot ; Και αν ναι πως;

 

Με την επαναφορα που αναφερετε στο προηγουμενο ποστ απλα επαναφερει την εκδοση που ειχε πριν αλλα το κινητο παραμενει ροοτ ετσι δεν ειναι?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by Sneider1
Link to comment
Share on other sites

Mε το super1click κανείς unroot και μετά hard reset για να φύγει το superuser και κάθε ίχνος το root και είσαι οκ.

 

 

---

- Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φλασαρα τον franco kernel και ανέβασαν CPU 245-768 και η αποδώση ανέβηκε αισθητά.δοκίμασα και το Loopy smoothness tweak αλλα δεν ενθουσιάστηκα. Να δούμε τι λέει απο μπαταρία με το νέο kernel και το overclock

 

 

---

- Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φλασαρα τον franco kernel και ανέβασαν CPU 245-768 και η αποδώση ανέβηκε αισθητά.δοκίμασα και το Loopy smoothness tweak αλλα δεν ενθουσιάστηκα. Να δούμε τι λέει απο μπαταρία με το νέο kernel και το overclock

 

 

---

- Sent from my iPad 2 using Tapatalk

 

οταν λες αισθητα τι εννοεις?το καταλαβες σε παιχνιδια ,browsing,η μιλας γενικα για την συμπεριφορα του κινητου? αν μπορεις κανε ενα κοπο και ποσταρε screenshot λιγο πριν τελειωσει η μπαταρια να δουμε battery stats.:p

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη συμπεριφορά γενικά. Δοκίμασα angry birds και sygic aura και μου φάνηκε καλύτερο. Δεν έβαλα το v9 supercharger ακόμα για να δω τι λέει. Μου φάνηκε ότι έχει μεγαλύτερη κατανάλωση από πριν αλλά δεν είμαι σίγουρος. Θα το φόρτισω και θα δω πως θα πάει. Και ενα screenshot

 

http://i56.tinypic.com/2f03r6g.png http://i55.tinypic.com/2i0uslt.png

 

Sent from my LG-P500

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη συμπεριφορά γενικά. Δοκίμασα angry birds και sygic aura και μου φάνηκε καλύτερο. Δεν έβαλα το v9 supercharger ακόμα για να δω τι λέει. Μου φάνηκε ότι έχει μεγαλύτερη κατανάλωση από πριν αλλά δεν είμαι σίγουρος. Θα το φόρτισω και θα δω πως θα πάει. Και ενα screenshot

 

http://i56.tinypic.com/2f03r6g.png http://i55.tinypic.com/2i0uslt.png

 

Sent from my LG-P500

 

Ουαου. Εμενα μαμα 2.3.3 βγαζει 800 και κατι

TCe
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα να βαλω την 2.3.3 Kατεβασα τον usb driver και pc suite μεσω του lg mobile update.Μετα μου ανεφερε οτι υπαρχει καινουργια εκδοση λογισμικου για το κινητο συνεπως πατησα το start update.Κατεβασε το νεο λογισμικο και την ωρα που το εκανε install στο κινητο(και το κινητο ειχε βγει η emegrency mode οθονη) κολησε στο 4% και μου εβγαλε μυνημα οτι υπαρχει προβλημα συνδεσης κινητου με pc και να βγαλω την μπαταρια και το usb και να τα ξαναβαλω και να πατησω επαναληψη.Αλλα τιποτε. παλι το ιδιο μυνημα μου βγαζει.Και τωρα οταν ανοιγω το κινητο μου βγαζει την οθονη με κιτρινο backround που γραφει emergency mode...

 

τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα να βαλω την 2.3.3 Kατεβασα τον usb driver και pc suite μεσω του lg mobile update.Μετα μου ανεφερε οτι υπαρχει καινουργια εκδοση λογισμικου για το κινητο συνεπως πατησα το start update.Κατεβασε το νεο λογισμικο και την ωρα που το εκανε install στο κινητο(και το κινητο ειχε βγει η emegrency mode οθονη) κολησε στο 4% και μου εβγαλε μυνημα οτι υπαρχει προβλημα συνδεσης κινητου με pc και να βγαλω την μπαταρια και το usb και να τα ξαναβαλω και να πατησω επαναληψη.Αλλα τιποτε. παλι το ιδιο μυνημα μου βγαζει.Και τωρα οταν ανοιγω το κινητο μου βγαζει την οθονη με κιτρινο backround που γραφει emergency mode...

 

τι να κανω?

 

αυτο ακριβως επαθα και γω. Τηλ στην LG τους το στελνεις, στο κανουνε αυτοι update στην 2.3.3 και στον ξανα στελνουν πισω. Ολα μεσα στην εγγυηση. Δεν πληρωνεις απολυτως τιποτα.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα να βαλω την 2.3.3 Kατεβασα τον usb driver και pc suite μεσω του lg mobile update.Μετα μου ανεφερε οτι υπαρχει καινουργια εκδοση λογισμικου για το κινητο συνεπως πατησα το start update.Κατεβασε το νεο λογισμικο και την ωρα που το εκανε install στο κινητο(και το κινητο ειχε βγει η emegrency mode οθονη) κολησε στο 4% και μου εβγαλε μυνημα οτι υπαρχει προβλημα συνδεσης κινητου με pc και να βγαλω την μπαταρια και το usb και να τα ξαναβαλω και να πατησω επαναληψη.Αλλα τιποτε. παλι το ιδιο μυνημα μου βγαζει.Και τωρα οταν ανοιγω το κινητο μου βγαζει την οθονη με κιτρινο backround που γραφει emergency mode...

 

τι να κανω?

 

Φιλε μου πηγα και εκανα ακριβως το ιδιο,μονο που εμενε νεκρωσε και οποτε το ανοιγω μου βγαζει απλα το λογοτυπο LG και δεν κανει τπτ αλλο... πηρα στην lg και μου ειπαν πως πρεπει να το παω εκει... :(

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως επαθα και γω. Τηλ στην LG τους το στελνεις, στο κανουνε αυτοι update στην 2.3.3 και στον ξανα στελνουν πισω. Ολα μεσα στην εγγυηση. Δεν πληρωνεις απολυτως τιποτα.

 

Mετα απο ποσο καιρο στο επεστρεψαν?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον ήμουν ο μόνος τυχερός που παρόλο που νέκρωσε στο 4% ,επανήλθε και τη 2η όλα έγιναν οκ

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ουαου. Εμενα μαμα 2.3.3 βγαζει 800 και κατι

 

Τόσο βγάζουν όλα με στοκ 2.3.3 και με τη 2.2 έβγαζε γύρω στο 400+

 

Προφανώς το σκορ του συγκεκριμένου τεστ δεν είναι κάτι με το οποίο μπορείς να κάνεις ρεαλιστική σύγκριση

 

Δεν έγιναν τα κινητά μας 100% πιο γρήγορα/καλύτερα με την αναβάθμιση , ούτε το συγκεκριμένο 50%

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

απο την ωρα που εβαλα την 2.3.3 η μπαταρια κραταει 2 μερες και αντε να εχω κανει κανα τηλεφωνο και ενα εχω στειλει κανα μνμ.τι να κανω?????????υπαρχει τροπος να ξαναβαλω την 2.2.3?
Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας το Cyanogen οπως γραφει αναλυτικα στο φορουμ το xda, το κινητο μου δεν αναγνωριζε τη καρτα ΣΙΜ, δεν εβγαζε καν το παραθυρο για να βαλω το πιν.. Τωρα εβαλα GingerLol και ολα ενταξει αλλα θα προτιμουσα Cyanogen. Πως θα το διορθώσω? Έχει αντιμετωπίσει κανεις τπτ παρόμοιο?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά απο την πρώτη φόρτιση και με over clock 245-806mhz έβγαλε 17 ώρες. Το είχα λiωσει όμως στη χρήση και στα bench. Συμπέρασμα: με τα παραπάνω tips και over clock το κινητο γίνεται πολυ πιο γρήγορο με μια ελαφρά πτώση 10-20% στο battery life ανάλογα και με τη χρήση.

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας το Cyanogen οπως γραφει αναλυτικα στο φορουμ το xda, το κινητο μου δεν αναγνωριζε τη καρτα ΣΙΜ, δεν εβγαζε καν το παραθυρο για να βαλω το πιν.. Τωρα εβαλα GingerLol και ολα ενταξει αλλα θα προτιμουσα Cyanogen. Πως θα το διορθώσω? Έχει αντιμετωπίσει κανεις τπτ παρόμοιο?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

 

Δεν διάβασες σωστά όλο το thread του CM7, καθώς εκεί λέει πως είναι μόνο για την παλιά baseband.

Πήγαινε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1149530 και κατέβασε την baseband σου σε αυτην της V10E. Αφού το κάνεις αυτό, τότε θα μπορείς να φλασάρεις και να λειτουργεί κανονικά η cm7. ;)

 

PS: Έχει δοκιμάσει κανείς την CM7 6.5.7 με τον τελευταιο Franco kernel για να μου πει αν αυξήθηκε η αυτονομία με ανοιχτα τα δεδομένα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τρώει κάποια κολληματα με το Franco kernel τα οποία δεν ξέρω αν οφείλονται στον kernel η στο overclock στα 806

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τρώει κάποια κολληματα με το Franco kernel τα οποία δεν ξέρω αν οφείλονται στον kernel η στο overclock στα 806

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

 

Aν εννοείς ότι κάνει επανεκκινήσεις, πιθανότητα είναι kernel panics... οπότε δοκίμασε να χαμηλώσεις λίγο τη συχνότητα στα 748 ή στα 729 MHz. Είναι λίγο δύσκολο να είναι σταθερό στα 806.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο. Το κατέβασα στο 768 και βλέπουμε.έχει πάντως αισθητή βελτίωση.

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο καιρο λεγατε κατι για το dithering στισ φωτογραφιες που φενοντουσαν τραγικες με την εφαρμογη Quickpic φτιαχνει λιγο...εγω θα την δοκιμασω λιγο ακομα και αν συνεχισει ετσι θα σβησω την συλλογη μιας και ειναι παναργη. Edited by tibillys
Link to comment
Share on other sites

γιατι στη μουσικη μου εμφανιζει 2 φορες τα ιδια τραγουδια και σε αλλα εχει τους τιτλους τους με περιεργους χαρακτηρες ή νουμερα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...