Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως την έβαλες την 2.2.2 έκδοση.Όταν κάνω αναζήτηση για νέες εκδόσεις με το lg suite δεν μου βγάζει τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω το κινητό 2,5 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος

 

Μοναδικό πρόβλημα:

Ενώ προσθέτω σχόλια, ανεβάζω φωτογραφίες και γενικά δεν έχω πρόβλημα με το facebook for android 1.5.1 μου παρουσιάζεται το εξής. ¨Οταν προσπαθώ να κάνω share βίντεο από youtube ή γενικότερα share από διάφορα site προχωράει στην οθόνη του http://www.facebook.com/sharer.php..... και κολάει εκεί. Δεν προχωράει και το έχω δοικιμάσει άπειρες φορες

 

Στο x10mini με 2.1 και την ίδια έκδοση facebook δεν υπάρχει πρόβλημα

 

Είναι bug ή έχω κάνει μλκ

 

 

απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση facebook for android 1.5.1 αλλά τίποτα

 

 

καμία γνώμη;

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Πως την έβαλες την 2.2.2 έκδοση.Όταν κάνω αναζήτηση για νέες εκδόσεις με το lg suite δεν μου βγάζει τίποτα...

 

http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGP500/AVDZBK/V10q_00/V10Q_00.kdz

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.....

Επειδή με ενδιαφέρει το κινητό θέλω να κάνω μια ερώτηση.

 

Είδα ότι έχει το λογότυπο της Google στο πίσω μέρος.

Αυτό σημαίνει πως έχει την υποστήριξη της Google όπως το Nexus One και θα παίρνει πάντα πρώτο όλες της αναβαθμίσεις ή τσάμπα ονειρεύομαι??? :p

 

Σημαίνει ότι έχει λογισμικό και εφαρμογές της Google.. όχι δεν θα παίρνει συνέχεια αναβαθμίσεις κτλ, αλλά είναι καλό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διορθώνει το Bug της οθόνης αλλά είναι πιο γρήγορο και έχουν φτιάξει το πρόβλημα με τα μηνύματα που αλλού έστελνες και αλλού πήγαιναν…

 

Υγ η έκδοση αυτή δεν γίνεται root… Προς το παρόν..

Link to comment
Share on other sites

απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση facebook for android 1.5.1 αλλά τίποτα

 

 

καμία γνώμη;

 

http://androidforums.com/htc-desire/279626-question-uploading-youtube-videos-facebook.html

 

το ίδιο πρόβλημα!!!!

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει ότι έχει λογισμικό και εφαρμογές της Google.. όχι δεν θα παίρνει συνέχεια αναβαθμίσεις κτλ, αλλά είναι καλό τηλέφωνο.

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!

Θεωρώ ότι για τα λεφτά του είναι top αυτή τη στιγμή και σε λίγο καιρό που θα βγουν και οι νέες συσκευές (που συνήθως στη Ελλάδα βγαίνουν με λίγο τσιμπημένη τιμή) ίσως να πέσει κ άλλο η τιμή του.... :)

 

Μια τελευταία ερώτηση : την 2.3 έκδοση θα την πάρει όμως ε???

Link to comment
Share on other sites

Πως την έβαλες την 2.2.2 έκδοση.Όταν κάνω αναζήτηση για νέες εκδόσεις με το lg suite δεν μου βγάζει τίποτα...

 

μου την εδωσε η t-mobile. μεχρι στιγμης ειναι η μονη που την εχει δωσει στην αγγλια.

μπορεις να τα βλεπεις μεσα απο το lg mobile support tool. αλλαζεις τη χωρα και κοιτας το supporting model. εκει σου λεει τους παροχους, την καθε συσκευη και διπλα την τελευταια εκδοση του firmware που προσφερεται.

 

 

αυτη ειναι vodafone ρουμανιας απο οτι ειδα. ειναι branded οπως και η δικια μου. σκετη δεν πρεπει να εχει βγει ακομα

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολις πηρα το τηλεφωνο δεν μπορω να βρω πως παμε στην καρτα μνημης για σεταρω τα προγραμματα και κατι αλλο πως μπορω αυτα που κατεβαζω να πηγαινουν στην καρτα μνημης? ευχαριστω Edited by oasis_21
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολις πηρα το τηλεφωνο δεν μπορω να βρω πως παμε στην καρτα μνημης για σεταρω τα προγραμματα και κατι αλλο πως μπορω αυτα που κατεβαζω να πηγαινουν στην καρτα μνημης? ευχαριστω

 

αυτα που κατεβαζεις αυτοματως πανε στην καρτα μνημης. μονο οι εφαρμογες εγκαθιστανται στο τηλεφωνο. τιποτε αλλο

 

προσβαση στην καρτα κανεις με το thinkfree office

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση : την 2.3 έκδοση θα την πάρει όμως ε???

 

ναι και δε θα αργησει υπολογιζω το αργοτερο απριλιο θα εχει σκασει αφου ξεκινησε η google να δινει επισημα την 2.3.3 για το nexus one.

 

http://www.gsmarena.com/ota_android_233_update_for_the_nexus_s_and_nexus_one_rolls_out_-news-2355.php

 

την 2.2.2 την εδωσε στο nexus one 21 ιανουαριου και για το Optimus one βγηκε 1 μηνα μετα. αν παρουμε την ιδια αντιστοιχια τελος μαρτιου-αρχες απριλη πρεπει να σκασει και στο optimus ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, Εγω εχω ακομα την 2.2 10a και ειναι γερμανικο το firmware.

πως μπορω να βαλω(την διαδηκασια) ελληνικο για να παιρνω τις αναβαθμησεις??

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μάγκες...έχω την εξής απορία...έβαλα σήμερα με την ανανέωση στο whats up 60μβ δωρεάν ίντερνετ...πατάω στο εικονίδιο του και δεν μου το ανοίγει...θέλει να ενεργοποιήσω το wap?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχει βρει κανενας ακρη με τους χαρτες που υποτειθεται οτι εδινε το plaisio στην προσφορά του; Ακολουθωντας τη διαδικασια που μου προτειναν στο καταστημα δε μπορω να τους κατεβασω για να τους ενεργοποιησω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως τουχει τυχει κανενος,εχω σημα κανονικα απο δικτυο αλλα δεν κανει κληση ουτε δεχομαι σαν ναχει προβλημα το δικτυο,ομως το δικτυο ειναι οκ:worry::worry:
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως τουχει τυχει κανενος,εχωβαί σημα κανονικα απο δικτυο αλλα δεν κανει κληση ουτε δεχομαι σαν ναχει προβλημα το δικτυο,ομως το δικτυο ειναι οκ:worry::worry:

Aκριβώς το ίδιο κάνει και σε μένα μόλις τώρα.

Αυτό που υποθέτω είναι οτι το σήμα είναι εικονικό γιατί βλέπω την μία στιγμή φούλ και την άλλη μια γραμμή. (wind).

Τι άλλο μπορεί να συμβαίνει ?

Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς το ίδιο κάνει και σε μένα μόλις τώρα.

Αυτό που υποθέτω είναι οτι το σήμα είναι εικονικό γιατί βλέπω την μία στιγμή φούλ και την άλλη μια γραμμή. (wind).

Τι άλλο μπορεί να συμβαίνει ?

 

και εγω wind εχω εβαλα την καρτα σε αλλο κινητο και ειναι οκ στο LG κατι γινετε:worry:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

για τριτη ή τεταρτη φορα

1.πως αποθηκευω εναν αριθμο χωρις να του κανω κληση;

2.πως απενεργοποιω την εφαρμογη μυνηματα γιατι εχω βαλει το handcent sms και οταν μου στειλει καποιος ανοιγει και το παραπανω και τα μυνηματα;

σας ευχαριστω( ; )

Link to comment
Share on other sites

και εγω wind εχω εβαλα την καρτα σε αλλο κινητο και ειναι οκ στο LG κατι γινετε:worry:

βγηκα εξω απο το σπιτι και κανω κλησεις κανονικα:wacko::wacko: μεσα στο σπιτι ενω εχω σημα δεν κανει κλησεις ενω το αλλο μου κινητο κανει lol lol:lol::lol::lol: δε μας τα λεει καλα...

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

για τριτη ή τεταρτη φορα

1.πως αποθηκευω εναν αριθμο χωρις να του κανω κληση;

2.πως απενεργοποιω την εφαρμογη μυνηματα γιατι εχω βαλει το handcent sms και οταν μου στειλει καποιος ανοιγει και το παραπανω και τα μυνηματα;

σας ευχαριστω( ; )

 

1) ξεκινας γραφεις τον αριθμο και πατας το αριστερο hard button σου βγαζει 3 επιλογες και πατας την πρωτη "add to contacts".

2) νομιζω οτι δεν μπορεις. εκτος και αν εισαι ροοτ. τοτε κατι μπορεις να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

α εχω και εγω μια ερωτηση. πως στελνω 160 χαρακτηρες ελληνικα? οσο και αν εψαξα δεν μπορεσα να βρω το reduced support και μου τα βλεπει σαν unicode στους 70 χαρακτηρες. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος φιλος πως γινεται,α) βαθμονομηση οθονης β)οτν κλεινω το τηλ.(of) κ το ξανανοιγω να μην χανονται οι ταχειες κλησεις απο το πληκτρολογιο? ευχαριστω εκ των προτερων
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...