Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ όλα τα μέλη του φόρουμ και συγχαίρω τα παιδιά που μας δίνουν τα φώτα τους.

 

Στο ψητό τώρα...προχθές πήρα το εν λόγω κινητό για τη γυναίκα μου που όμως δεν έχει τρελές απαιτήσεις...λίγο internet, καμιά ταινία κλπ. Με λίγα λόγια σκέφτομαι να το κάνω απλώς root και να μη μπλέκω με άλλες rom.

 

Εχθές εγκατέστησα τo update tool, to pc suite και τους usb drivers σύμφωνα με τις οδηγίες από την ιστοσελίδα της Lg. Έγινε η σύνδεση και μου έγραψε ότι υπάρχει καινούργιο υλικό προς αναβάθμιση (το κινητό στις ρυθμίσεις λέει ότι είναι v10α), οπότε ξεκίνησα τη διαδικασία. Όταν ξεκίνησε η εγκατάσταση η διαδικασία κόλλησε στο 4%, η οθόνη κιτρίνισε και εμφάνισε την ένδειξη emergency mode. Aυτό συνέβη και στης 5-6 φορές που δοκίμασα.

 

Σήμερα τηλεφώνησα στην lg και μου είπαν οτι το update δε γίνεται με αυτόν τον τρόπο αλλά μόνο αν το στείλω στο service (έξοδα δικά τους, 5 εργάσιμες αναμονή).

 

Το ερώτημα είναι αν αξίζει να μπω σε αυτή τη διαδικασία, αν οι αλλαγές δηλαδή στη νέα έκδοση (v10c?) είναι σημαντικές. Το κινητό δεν είναι στημένο ακόμα και ρωτάω πριν αρχίσω να περνάω applications κλπ

 

Συγνώμη για το μακροσκελές post...ελπίζω να μη σας ζάλισα

 

Το ίδιο έκανε και σε μένα.

Κολλάει στο 4%, γράφει emergency mode για αρκτή ώρα και αν το αφήσεις, μετά απο λίγο προχωράει και ολοκληρώνει την αναβάθμιση.

Αλλά, δεν λέει η b τίποτα το ιδιαίτερο απο την a.

Σίγουρα όμως κάπου θα βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites

σε εμένα δε συνεχίζει...μετά από λίγο λέει να αποσυνδέσω το τηλέφωνο, να βγάλω τη μπαταρία και να πατήσω το κουμπί της επανάλειψης...και μετά μία από τα ίδια. Μάλλον θα τους πω να περάσουν να το πάρουν...με άσχημο τρόπο πάντως ξεκινήσαμε, ελπίζω να είναι και η τελευταία αναποδιά
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα την 8άρα.

Ελπίζω να μην κλαίω τα 14,77 ευρώ... :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα την 8άρα.

Ελπίζω να μην κλαίω τα 14,77 ευρώ... :p

 

Δεν πρόκειται να τα κλαις καθόλου.

Την έχω βάλει εδώ και 20 μέρες και δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

1.πως αποθηκευω εναν αριθμο χωρις να του κανω κληση;

2.πως απενεργοποιω την εφαρμογη μυνηματα γιατι εχω βαλει το handcent sms και οταν μου στειλει καποιος ανοιγει και το παραπανω και τα μυνηματα;

thanks guys.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα πρόβλημα κουφό. Οταν βάζω χρησιμοποίηση 2g δικτύων στις περισσότερες κλήσεις δε με ακούνε καθόλου καλά ενώ εγώ ακούω κανονικά. Με το που βάζω 3g όλα πένα! ιδού και στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=858605

εγώ το εχω σχεδόν πάντα στο 2G και δεν εχω κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

εγώ το εχω σχεδόν πάντα στο 2G και δεν εχω κανένα πρόβλημα

 

ουτε εγω. μηπως θελει rma?

Link to comment
Share on other sites

αναφερομαι στους τολμηρους : εχει βαλει κανεις την lol custom rom? ην εβαλα εγω και ειναι οκ. ετσι για ενημερωση, gingerbread keyboard και μαυρη μπαρα επανω...και ολα τα καλουδια με μονο κακο οτι εχει αφαιρεσει ολες τις προεγκατεστημενες εφαρμογες, ακομα και το lg calendar... λεω να δοκιμασω και καμια αλλη...καμια προταση? περα απο prime v2..
Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω. μηπως θελει rma?

 

δως μου τα φώτα σου τι ειναι τουτο!

 

patrik αν εισαι ευχαριστιμενος με τη lol πάρε το zip με τα sapps απο τη σελιδα της void, και φλασαρε τα με custon recovery. και η void ετσι ηταν αλλά ήθελα lg keyboard λογω συνηθειας και και τον καιρό του lg home που για μενα ειναι ο πιο ομορφος και αποτελεσματικος

Link to comment
Share on other sites

αναφερομαι στους τολμηρους : εχει βαλει κανεις την lol custom rom? ην εβαλα εγω και ειναι οκ. ετσι για ενημερωση, gingerbread keyboard και μαυρη μπαρα επανω...και ολα τα καλουδια με μονο κακο οτι εχει αφαιρεσει ολες τις προεγκατεστημενες εφαρμογες, ακομα και το lg calendar... λεω να δοκιμασω και καμια αλλη...καμια προταση? περα απο prime v2..

 

Έχω δοκιμάσει τη megatron, prime και τώρα είμαι με void πολύ ευχαριστημένος, να σημειώσω ότι ο δημιουργός της void είναι ο ίδιος με τις προηγούμενες και μάλιστα έχει δώσει μεγαλύτερο βάρος αναβάθμισης στη void. Τη lol δεν την έχω δοκιμάσει αν και το παΐδι που την έφτιαξε είναι από Ιταλία και έχω παρακολουθήσει την εξέλιξη της από την αρχή μέσα από αλλά φόρουμ…. Ίσως αύριο περάσω από τη void δέλτα στη void ε αν δεν βαριέμαι …..εν αναμονή της 2.3. να σημειώσω αν θυμάμαι κάποτε είχα διαβάσει ότι το root δεν πιάνει στην έκδοση 10.c

Samsung Galaxy S I-9000 CM10 RuLeZ ;)
Link to comment
Share on other sites

titanium back up χρησιμοποιει κανεις? ενω εχω τις γνωσεις εχω ενα συνηθειο τον τελευταιο καιρο να μην δινω σημασια σε αυτο που κανω... γιατι θελω να κανω ena back up να μαι καλυμενος. Τις προαλλες και το λεω αυτο για να δωσετε προσοχη ολοι σας, ειχα συνδεμενο το κινητο στο pc και ενω μετεφερα αρχεια , κλωτσησα το καλωδιο και αποσυνδεθηκε, ειχα ενεργοποιημενο το usb debugging και το κινητο εμεινε στον τοπο, εβγαλα μπαταρια εκκινησε και μετα δεν δεχοταν τηλ, σταματουσαν διεργασιες κλπ κλπ...αναγκαστηκα και το περασα ρομ απο την αρχη. Για αυτο τον νου σας παιδες... λεω να βαλω την void, αλλα εχει ενα καρο διαβασμα μεσα το thread ρε συ... βαριεμαι :D
Link to comment
Share on other sites

Καθολου δε το διαβασα εγω,μονο διαβασα τις οδηγιες εγκαταστασης που ειναι στη μεση της πρωτης σελιδας και αφου τη φορτωσα πηγα πανω να διαλεξω ποια module να εγκαταστησω
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως θα περασω το lg keyboard στη void? Δεν λεω, μια χαρα το gingerbread, αλλα δεν μπορω να γραψω ανετα με τις δαχτυλαρες μου......:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα με το sapps λεει οτι επανεχονται ολες οι προεγκατεστημενες εφαρμογες και δεν τις θελω.
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά.

Ξέρετε κανεναν data counter που να μηδενίζει όποτε θες ?

Έχω τον net counter και όλα καλά αλλά, κάθε 18 πχ. που θέλω να τον μηδενίσω για να ξεκινήσω καινούριο μήνα, δεν μηδενίζει.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

data counter widget :p το καλύτερο μακράν...με custom date για να του οριζεις κάθε πότε του μήνος θες restart
Link to comment
Share on other sites

data counter widget :p το καλύτερο μακράν...με custom date για να του οριζεις κάθε πότε του μήνος θες restart

 

Μόλις το κατέβασα.

Μπορείς να μου πείς βήμα,βημα πώς ορίζεις μέρα ?

Ψάχνω και δεν βρίσκω τέτοια δυνατότητα γμτ.

Link to comment
Share on other sites

Πατας πανω στο widget και μετα configure this widget

Μάλλον έχει κάποιο bug.

Δες, απο την εφαρμογή.

What's New

What's in this version:

 

1. Bugfix: Custom month of date was reset in some cases

2. You can choose to go directly to statistics screen

3. Bugfix: Text in classic/old background didn't always fit

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις swype? Διαβαζω οτι ειναι πολυ ευχρηστο και θελω να το δοκιμασω, αλλα δεν το βρισκω στο market. Πως μπορω να το κατεβασω?
Link to comment
Share on other sites

δως μου τα φώτα σου τι ειναι τουτο!

 

rma (Return Merchandise Authorization) δηλαδη να το γυρισεις πισω για φτιαξιμο. ισως θελει αναβαθμιση η κατι παιζει με το hardware

 

 

Εχει χρησιμοποιησει κανεις swype? Διαβαζω οτι ειναι πολυ ευχρηστο και θελω να το δοκιμασω, αλλα δεν το βρισκω στο market. Πως μπορω να το κατεβασω?

 

εγω βρηκα καπου την 2.6 beta και την εβαλα αγγλικα ελληνικα μονο. αν θες ανεβαζω το apk να το κατεβασεις

 

αν και με δυσκολευει. γραφω καλυτερα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...