Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α ενταξει αυτο το εχω διαβασει, νομιζα ελεγες καποιο αλλο. Εχω προβλημα με το sdk ομως. Κανω κανονικα εγκατασταση και τα JDK και JRE, αλλα οταν γραφω στο cmd adb λεει οτι δεν ειναι εντολη. Τι να κανω?

 

 

Ψάξε κάποιες σελίδες πιο πίσω...

Χρειάζονται κάποιες ρυθμίσεις τα windows ώστε να μπορεί το cmd να σου ανοίξει το sdk.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω κανει ακριβως αυτα που λεει αλλα οταν γραφω adb δεν το αναγνωριζει. Το εχω κανει 2 φορες και παλι τα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΟΜΩΣ ΦΙΛΕ! ΞΑΝΑΚΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΑΡΧΗ . Α ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟ SDK ΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ C:\android-sdk-windows

 

ΤΟ PATH MΕΤΑ ΣΤΙΣ ΜΕΤΑΒΛΗΤΕΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ %SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;C:\WINDOWS\system32\WindowsPowerShell\v1.0;C:\android-sdk-windows\platform-tools

 

ΤΕΛΟΣ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΟΤΙ uPDATE ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ SDK ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΕΒΑΣΕΙΣ.

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμαμαι αν παιζει ρολο, αλλα το χεις συνδεδεμενο το τηλρφωνο στον υπολογιστη;

αλλα μαλλον παιζει χαχα

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμαμαι αν παιζει ρολο, αλλα το χεις συνδεδεμενο το τηλρφωνο στον υπολογιστη;

αλλα μαλλον παιζει χαχα

 

ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ RESTART ΤΟΤΕ ΣΥΝΔΕΣΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟΝ ΕΝΤΟΠΙΣΜΟ ΣΦΑΛΜΑΤΩΝ USB ΑΠΟ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-ΑΝΑΠΤΥΞΗ:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εβγαζα ακρη, κατεβασα terminal emulator και εκανα το custom recovery απο το κινητο. Τωρα περιμενω τη void echo να κατεβει για να τη φλασαρω!!!
Link to comment
Share on other sites

Περασα τη void και ειναι καταπληκτικη!!! Πολυ ωραιο το dark στυλ της. Στις πληροφοριες γιατι μου λεει στο Build Number void. #delta, ενω εχω περασει την echo??
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος που είχε πρόβλημα με την κάρτα μνήμης του κινητού ποιά έβαλε και του λύθηκε το πρόβλημα;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος που είχε πρόβλημα με την κάρτα μνήμης του κινητού ποιά έβαλε και του λύθηκε το πρόβλημα;

 

Σε μένα φίλε μου(stock rom) μου το έκανε 2 φορές τη βδομάδα, και απλά άλλαξα την microsd πάλι με 2gb από παλιό κινητό και δε το ξαναέκανε για ένα μήνα τώρα και συνεχίζω...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος που είχε πρόβλημα με την κάρτα μνήμης του κινητού ποιά έβαλε και του λύθηκε το πρόβλημα;

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569729

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά και απο μένα.παρακολουθώ καιρό τώρα το θέμα των custom roms και θα ήθελα την βοήθειά σας.εγκαθιστώ ότι χρειάζεται στον υπολογιστή(jdk,jre,sdk) αλλά μετά όταν πάω να αλλάξω το path σε μένα εμφανίζονται και άλλα (π.χC:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live;C:\PROGRAM FILES\USB REMOTE NDIS NETWORK DEVICE\;C:\PROGRAM FILES\PC CONNECTIVITY SOLUTION\;C:\WINDOWS\SYSTEM32;C:\WINDOWS;C:\WINDOWS\SYSTEM32\WBEM;C:\PROGRAM FILES\COMMON FILES\TELECA SHARED;C:\PROGRAM FILES\INTUWAVE\SHARED\MROUTERRUNTIME;C:\PROGRAM FILES\INTEL\WIFI\BIN\;C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\QuickTime\QTSystem\;%SYSTEMROOT%\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files\Windows Live\Shared\;C:\Program Files\Common Files\DivX Shared\)τί να αλλάξω ακριβώς και που?σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά και απο μένα.παρακολουθώ καιρό τώρα το θέμα των custom roms και θα ήθελα την βοήθειά σας.εγκαθιστώ ότι χρειάζεται στον υπολογιστή(jdk,jre,sdk) αλλά μετά όταν πάω να αλλάξω το path σε μένα εμφανίζονται και άλλα (π.χC:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live;C:\PROGRAM FILES\USB REMOTE NDIS NETWORK DEVICE\;C:\PROGRAM FILES\PC CONNECTIVITY SOLUTION\;C:\WINDOWS\SYSTEM32;C:\WINDOWS;C:\WINDOWS\SYSTEM32\WBEM;C:\PROGRAM FILES\COMMON FILES\TELECA SHARED;C:\PROGRAM FILES\INTUWAVE\SHARED\MROUTERRUNTIME;C:\PROGRAM FILES\INTEL\WIFI\BIN\;C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\QuickTime\QTSystem\;%SYSTEMROOT%\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files\Windows Live\Shared\;C:\Program Files\Common Files\DivX Shared\)τί να αλλάξω ακριβώς και που?σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Σε όλα αυτά βάλε στο τέλος αυτό ;C:\android-sdk-windows\platform-tools

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα φίλε μου(stock rom) μου το έκανε 2 φορές τη βδομάδα, και απλά άλλαξα την microsd πάλι με 2gb από παλιό κινητό και δε το ξαναέκανε για ένα μήνα τώρα και συνεχίζω...

Τι μάρκα αν επιτρέπεται;

 

Ευχαριστώ. :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε από το μάρκετ κανένα καλό προγραμματάκι το οποίο να φέρνει αναφορές μηνυμάτων παράδοσης.

 

Δηλαδή κάποιο πρόγραμμα σαν συμπληρωματικού τον μηνυμάτων παράδοσης

 

Καλημερίζω Παιδιά

 

Εκτός από την παραπάνω ερώτηση αν μπορείτε να μου απαντήσετε και σε άλλη μια

 

Ποια από τις δυο τις μνήμες λέτε να πάρω?

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569730

 

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-Memory-Card-MicroSDC6-Rdp3-Microsd-Card-Reader-TS8GUSDHC6-P3.htm

 

Γιατί η διαφορά είναι μεγάλη η χρηματική

 

Ευχαριστώ πολύ

Knock knock!!! Who's there? ME I KILL YOU!!!!!

 

Xiaomi Pocophone f1

MIUI 11.0.5.0

Android 9 (Pie)

Link to comment
Share on other sites

Την Toshiba με κλειστα ματια. Την εχω 1μιση μηνα χωρις να μου βγαλει κανενα απολυτως προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλα τα μέλη του φόρουμ και συγχαίρω τα παιδιά που μας δίνουν τα φώτα τους.

 

Στο ψητό τώρα...προχθές πήρα το εν λόγω κινητό για τη γυναίκα μου που όμως δεν έχει τρελές απαιτήσεις...λίγο internet, καμιά ταινία κλπ. Με λίγα λόγια σκέφτομαι να το κάνω απλώς root και να μη μπλέκω με άλλες rom.

 

Εχθές εγκατέστησα τo update tool, to pc suite και τους usb drivers σύμφωνα με τις οδηγίες από την ιστοσελίδα της Lg. Έγινε η σύνδεση και μου έγραψε ότι υπάρχει καινούργιο υλικό προς αναβάθμιση (το κινητό στις ρυθμίσεις λέει ότι είναι v10α), οπότε ξεκίνησα τη διαδικασία. Όταν ξεκίνησε η εγκατάσταση η διαδικασία κόλλησε στο 4%, η οθόνη κιτρίνισε και εμφάνισε την ένδειξη emergency mode. Aυτό συνέβη και στης 5-6 φορές που δοκίμασα.

 

Σήμερα τηλεφώνησα στην lg και μου είπαν οτι το update δε γίνεται με αυτόν τον τρόπο αλλά μόνο αν το στείλω στο service (έξοδα δικά τους, 5 εργάσιμες αναμονή).

 

Το ερώτημα είναι αν αξίζει να μπω σε αυτή τη διαδικασία, αν οι αλλαγές δηλαδή στη νέα έκδοση (v10c?) είναι σημαντικές. Το κινητό δεν είναι στημένο ακόμα και ρωτάω πριν αρχίσω να περνάω applications κλπ

 

Συγνώμη για το μακροσκελές post...ελπίζω να μη σας ζάλισα

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ , ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ 2-3 ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΑΝΤΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΗΡΕΣ...
Link to comment
Share on other sites

Την Toshiba με κλειστα ματια. Την εχω 1μιση μηνα χωρις να μου βγαλει κανενα απολυτως προβλημα.

 

κ εγω την Toshiba εχω εδω κ 1 βδομαδα κ το κινητο δε μου εχει ξανακλεισει...

 

Έχετε την 4άρα ή την 8άρα;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλα τα μέλη του φόρουμ και συγχαίρω τα παιδιά που μας δίνουν τα φώτα τους.

 

Στο ψητό τώρα...προχθές πήρα το εν λόγω κινητό για τη γυναίκα μου που όμως δεν έχει τρελές απαιτήσεις...λίγο internet, καμιά ταινία κλπ. Με λίγα λόγια σκέφτομαι να το κάνω απλώς root και να μη μπλέκω με άλλες rom.

 

Εχθές εγκατέστησα τo update tool, to pc suite και τους usb drivers σύμφωνα με τις οδηγίες από την ιστοσελίδα της Lg. Έγινε η σύνδεση και μου έγραψε ότι υπάρχει καινούργιο υλικό προς αναβάθμιση (το κινητό στις ρυθμίσεις λέει ότι είναι v10α), οπότε ξεκίνησα τη διαδικασία. Όταν ξεκίνησε η εγκατάσταση η διαδικασία κόλλησε στο 4%, η οθόνη κιτρίνισε και εμφάνισε την ένδειξη emergency mode. Aυτό συνέβη και στης 5-6 φορές που δοκίμασα.

 

I have similar issue too. What i do is, i unplug the USB of the phone when updating, the replug in again. So the process restart again, and it takes me an hour to complete.

 

http://www.lgforum.com/forum/boards/general/lg-international-non-us-phone-discussions/topics/p500-update-issue

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου λέει ότι δεν υπάρχει update, ενώ είμαι με την V10b (Android 2.2)...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου λέει ότι δεν υπάρχει update, ενώ είμαι με την V10b (Android 2.2)...

 

εμένα είναι η v10a (το πηρα απο internet store)....οπότε μπορεί να βρίσκει τη v10b για αναβάθμιση...

 

όλοι v10b έχετε?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα πρόβλημα κουφό. Οταν βάζω χρησιμοποίηση 2g δικτύων στις περισσότερες κλήσεις δε με ακούνε καθόλου καλά ενώ εγώ ακούω κανονικά. Με το που βάζω 3g όλα πένα! ιδού και στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=858605
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...